TEMAT: Adasiowe storczyki

Adasiowe storczyki 10 Lut 2015 21:07 #339308

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Och, czemuż to :supr:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe storczyki 11 Lut 2015 11:47 #339453

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witam dziś felek podszedł do operacji... niestety aparat się zbuntował i operacja nie została udokumentowana... :(
teraz sobie chłopaczyna odpoczywa...
a pro po tych jakiś robalików... uff nic nie było... jedynie widać było po korze... duże zmęczenie organizmu... to już był zas najwyższy....
zrobiłem mu również mycie tak jak i ty w letniej wodzie pojemnik pozostawiłem ten sam... ale wyszorowałem wysuszyłem.... zobaczymy czy mu się spodoba....
a cha wszystkie części odcięte obsypane węglem drzewnym w celu zabliźnienia ran...

pozdrawiam...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 11 Lut 2015 12:56 #339474

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Wiesiku :)
Z bardzo prostej przyczyny ... Twój nowy nabytek ma bardzo oryginalny kolor, niezwykle mi się podoba :) generalnie najbardziej lubię jasne barwy storczykowych kwiatów, ale los chce, że te kupione do reanimacji, mają bordowe lub ciemnoróżowe. Niekiedy w ofercie sklepowej jedyne zdrowe rośliny też kwitną inaczej niż na biało, podczas gdy jasne są schorowane :(
Twój Limonek jest naprawdę godny podziwu :)

Braciszku :)
Wystarczą mi Twoje opisy słowne, a na zdjęcia przyjdzie czas ... gratuluję :bravo: w takim razie szalonego przedsięwzięcia i trzymam kciuki za szybką adaptację Felka w nowym domku.
Tylko pamiętaj :) !!! - nie zalewaj rekonwalescenta ;-) podlej wtedy, kiedy korzenie porządnie przeschną i zrobią się szare. I żadnych osłonek :teach:
Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Adasiowe storczyki 12 Lut 2015 14:05 #339699

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Siostrzyczko... i inni zacni odwiedzający...

Chciałbym przedstawić Wam...

Mariankę...
naszą nową zieloną piękność...

2015-02-1213.05.401.jpg


20125-02-1213.05.231.jpg


Mam nadzieję, że długo u nas zagości...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 12 Lut 2015 20:45 #339816

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Michał ... :supr3:
tyle tylko zdołam napisać .... jeden z moich ukochanych wzorów ... nie dość, że biały, to jeszcze w "krwiaki" ...
widziałam cały regał takich piękności w Castoramie i wszystkie z wełnowcami :( długo wahałam się, czy nie zabrać choć jednego do domu "na kurację", ale zdrowy rozsądek przeważył - bałam się, że zarażę paskudztwem pozostałe ...
Braciszku - niech kwitnie i rośnie zdrowo!
:)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 10 Mar 2015 10:41 #347448

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Wiosnę czują nie tylko rośliny na zewnątrz :) mimo, że poranki są jeszcze chłodne, czasami trawnik jeszcze zdobny szronem, czasami jeszcze mgła zasnuje okolicę, spacer z psem o 6.00 wymusza naciągnięcie czapki na uszy , to nic nie jest w stanie zatrzymać pierwszych, marcowych promieni słońca przed dotarciem do najdrobniejszych nawet, nieśmiało budzących się listeczków ...
Zieloni domownicy także nie próżnują. Większość parapetowych bywalców odważnie puszcza pierwsze pędy, malutkie zawiązki liści i pąków z ciekawością witają nowy dla nich świat, a mnie pozostaje bieganie od jednego parapetu do drugiego z konewką pełną dobroczynnego biohumusu - od marca nasi zieloni przyjaciele dostają pełną dawkę pełnowartościowego pokarmu :)
Storczyki budzą się wolniej niż reszta parapetowej braci; niektóre nadal drzemią w najlepsze, za nic mając coraz dłuższe dni i cieplejszą aurę, inne leniwie wypuszczają nowe przyrosty korzeniowe, kolejni maruderzy ukazują światu młodziutkie pąki kwiatowe, ale zaiste - trwa to niewiarygodnie długo ;-)

Teofil - to storczyk uratowany dokładnie w Walentynki, wystawiony przez bezmyślną sprzedawczynię na zewnątrz kwiaciarni ( 14 lutego w Poznaniu było -2* )... czyli Miltonidium Bartley Schwarz - należący do licznej rodziny "cambriowatych". Do dzisiaj kwitnie pojedynczymi kwiatkami, których zapach przywodzi na myśl połączenie leśnych fiołków z subtelnymi różami. Kiedy oba pędy kwiatowe uschną, dostanie nową doniczkę ze świeżym, drobniutkim podłożem, odpowiednim dla delikatnych, kruchych korzonków.





Aurelia - phalenopsis Brother Little Amaglad - ( według informacji na etykietce) - to prawdopodobnie moja pierwsza oznaczona hybrydka :), została kupiona podczas włóczęgi po Gardenii na stoisku holenderskim ( Polacy nie sprzedawali kwiatów z ekspozycji ); obecnie ma 40 rozwiniętych kwiatów w niesamowitym kolorze pudrowego różu z kropkowaną gardzielą i złotą warżką.







Kmicic - pierwszy przedstawiciel paputków wśród naszego storczykowego towarzystwa; wymarzony, ale i przynoszący codzienną porcję stresu - czy przetrwa?
Paphiopedilum :) wykształca jeden pęd kwiatowy z jednej rozetki liści, co oznacza, że po przekwitnięciu rozetka powoli zamiera. Nasz Kmicic, oprócz kwitnącej aktualnie części, ma jeszcze jedną, młodą rozetkę, z której, mam nadzieję, wykształci w przyszłości kolejny kwiat. Korzenie paputków to następne zaskoczenie dla miłośnika-amatora storczyków - są brązowe, "włochate", przypominają kosmate, pajęcze nóżki :), a to oznacza, że nie można sugerować się ich kondycją podczas podlewania .... pozostaje uważna obserwacja podłoża i ocena wagi doniczki. Paputki - mieszańce "amerykańskie" są mniej wymagające od swoich botanicznych braci, niemniej musimy zapewnić im półcieniste stanowisko, regularną dostawę wody ( odstana kranówka ) i temperaturę w granicach 18-22*.




Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, edulkot, rozalia

Adasiowe storczyki 10 Mar 2015 16:37 #347515

  • biała21
  • biała21's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 179
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witam,no cudne złapałes te storczyki no a ten co udało sie uratować w walentynki no piękny ale najładniejszy ten nowy paputkowy no cudo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe storczyki 15 Mar 2015 12:06 #349138

  • Gosija
  • Gosija's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 112
  • Otrzymane dziękuję: 103
Aniu,
masz piękne storczyki,dużą wiedzę i doświadczenie w ich uprawie.

A to moje trzy nowe zakupy

A3.jpg



Obraz330.jpg



D7.jpg



D5.jpg
Pozdrawiam
Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Adasiowa, rozalia

Adasiowe storczyki 17 Mar 2015 15:01 #349831

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
Gosia ten bordowy na parapecie cudo i dendrobiuś też ;)

Adasiowa dobrze zrobiłaś, ja kupiłam kiedyś felka z wełnowcami, oczywiście zdechł a dopiero teraz po jakiś 2miesiącach widzę, że mam zarażone inne storczyki, zdejmuję je patyczkiem i dzisiaj zrobiłam oprysk, nie jest ich dużo ale mam ich już dosyć. Czy ktoś stosował jakieś pałeczki na wełnowce? Z tym, że one są na częściach nadziemnych a nie korzeniach i nie bardzo chce mi się wierzyć, że pomogą przy podlaniu?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosija, Adasiowa

Adasiowe storczyki 18 Mar 2015 08:13 #350132

  • biała21
  • biała21's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 179
  • Otrzymane dziękuję: 15
a mam pytanko podpowiedzcie jak mam wstawić zdjęcia bo też bym chciała sie pochwalić swoimy zakupami ale nie mogie ich wstawić mam na folderze a tu jakoś nie mogę rzucić ich
pozdrawiam Wiola
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 27 Mar 2015 19:32 #353061

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
Bierzesz załączniki, dodaj plik i wstaw. Jeśli masz zmniejszoną rozdzielczość w pikselach to powinno normalnie wstawić :bye:
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 31 Mar 2015 15:28 #354132

  • biała21
  • biała21's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 179
  • Otrzymane dziękuję: 15
Zdjcie0131.jpg


Zdjcie0132.jpg


Zdjcie0263.jpg


Zdjcie0264.jpg


Zdjcie0294.jpg

to moje nie które storczyki
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2016 23:42 przez otojolka.
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 31 Mar 2015 18:15 #354181

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
Biała są śliczne, szczególnie ten w kropeczki :) załóż swój wątek z roślinkami, jak wybierzesz fotkę musisz jeszcze wcisnąć wstaw i wyjdą normalnych rozmiarów(tez na początku tak zrobiłam jak Ty)
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 01 Kwi 2015 10:55 #354410

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
W działach na forum wybierz np. moje doniczkowce i u góry po prawej weź +nowy temat i już chyba sobie poradzisz B)
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 19 Sie 2015 22:17 #396693

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu pochwal się swoimi storczykami, co tam u nich ? Może do stadka dołączyły jakieś nowe egzemplarze :lol:
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 31 Sie 2015 19:15 #399140

  • kwiatolek
  • kwiatolek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 37
Piękna kolekcja storczyków. :woohoo:
Kwiaty są uśmiechem rośliny.
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 28 Paź 2015 10:45 #410746

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Aniu, jak zaczarowałaś paputki - u mnie się te pierniki rozrastają, ale nie kwitną, chyba im powiem co nich myślę...pokaż swoje nowości :)
Temat został zablokowany.

Adasiowe storczyki 29 Lut 2016 21:46 #440012

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aniu chyba straciłaś serce dla swoich storczyków skoro tak długo jest tu cisza :(
Przyszłam pochwalić się swoimi zeszłorocznymi umarlakami, zechciały przeżyć moje nieudolne zabiegi pielęgnacyjne, troszkę podrosły a jeden który miał ciągle stary pęd kwiatowy wytworzył na nim nowe pączki. Serce mi się ściskało jak co jakiś czas zrzucał podsuszone pączki, ale ostatni pączuś jakoś dotrwał do rozkwitnięcia i czaruje mnie swoim urokiem już kilka dni. :hearts:



W rzeczywistości ma troszkę ciemniejszy kolor, z boku wypuścił nową rozetę liściową i wygląda śmiesznie, zdjęcie kiepskie ale nie chciałam go zbytnio przestawiać.



Drugi zdechloczek rośnie ładnie ale bez zamiaru kwitnięcia, pewnie oba są niedożywione ale i tak się cieszę że żyją. :lol:

Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 21:47 przez edulkot.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.418 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum