TEMAT: Na zielono !

Na zielono ! 17 Sie 2015 18:11 #396253

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Selinka wrote:
Witam, faktycznie urlopowo, tzn. w sumie od połowy czerwca i tak nie pracowałam, ale teraz jestem na wyjeździe na południu Polski !!! Radosna informacja to taka, że dziś otrzymałam potwierdzenie, że zostanę zatrudniona od września w nowej pracy, hurra!!! Tak czułam, ale wreszcie jest potwierdzenie :)
Co do hoi to muszą sobie niestety poradzić 2 tygodnie same - są w hydroponice, dostały znacznie więcej do picia niż normalnie i powędrowały z nagrzanych parapetów do łazienki, gdzie dodatkowo paruje im woda w miskach i umywalce. Tylko słońca będzie im brak...ale mam nadzieję, że przetrwają w lepszym stanie niż w zeszłym roku w pokoju, zestawione tylko w głąb z okien.
Fiołki wszystkie, wszyściutkie ...pojechały ze mną,zajęły dwie plastikowe skrzynki sklepowe (te co są w warzywniaku do układania towaru) piętrowo jedna na drugiej w samochodzie na przednim siedzeniu i mam je na oku:)) Ale w grudniu już się tak nie da, bo raz że urosną i zajmą więcej miejsca a dwa, że temperatura na to nie pozwoli....Chyba będę zmuszona namówić je na hydro! Jeden kundelek eksperymentalnie został posadzony do ukorzenienia we wkład hydroponiczny i ma już maluchy (jest z nami na wyjeździe, więc tez mam piecze nad nim). Nie wiem jakim cudem mój Małż się w ogóle zgodził jechać z dziesiątkami fiołków i sam skombinował skrzynki!Szok!!!I wielkie uznanie :)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ


Zielone okna z estimeble.pl

Na zielono ! 17 Sie 2015 20:34 #396275

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Fiołeczki to szczęściarze, bo mają Ciebie pod ręką, a my będziemy musieli tu kwitnąć w oczekiwaniach na twój powrót aż 2 tygodnie. :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 18 Sie 2015 18:31 #396488

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Czyżbyś Krysiu wypowiadała się w imieniu moich osieroconych na 2 tygodnie hoi? :woohoo:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 18 Sie 2015 19:58 #396495

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No toć ja będę tu kwitła 2 tygodniulce nim przyciągniesz się w zmęczeniu do własnego wątku. :happy: :happy: Wszak jestem chwilowo jak ta twoja osierocona na 14 dni hojka.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 19 Sie 2015 13:28 #396596

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Selinka wrote:
Selinka wrote:
Witam, faktycznie urlopowo, tzn. w sumie od połowy czerwca i tak nie pracowałam, ale teraz jestem na wyjeździe na południu Polski !!! Radosna informacja to taka, że dziś otrzymałam potwierdzenie, że zostanę zatrudniona od września w nowej pracy, hurra!!! Tak czułam, ale wreszcie jest potwierdzenie :)
Co do hoi to muszą sobie niestety poradzić 2 tygodnie same - są w hydroponice, dostały znacznie więcej do picia niż normalnie i powędrowały z nagrzanych parapetów do łazienki, gdzie dodatkowo paruje im woda w miskach i umywalce. Tylko słońca będzie im brak...ale mam nadzieję, że przetrwają w lepszym stanie niż w zeszłym roku w pokoju, zestawione tylko w głąb z okien.
Fiołki wszystkie, wszyściutkie ...pojechały ze mną,zajęły dwie plastikowe skrzynki sklepowe (te co są w warzywniaku do układania towaru) piętrowo jedna na drugiej w samochodzie na przednim siedzeniu i mam je na oku:)) Ale w grudniu już się tak nie da, bo raz że urosną i zajmą więcej miejsca a dwa, że temperatura na to nie pozwoli....Chyba będę zmuszona namówić je na hydro! Jeden kundelek eksperymentalnie został posadzony do ukorzenienia we wkład hydroponiczny i ma już maluchy (jest z nami na wyjeździe, więc tez mam piecze nad nim). Nie wiem jakim cudem mój Małż się w ogóle zgodził jechać z dziesiątkami fiołków i sam skombinował skrzynki!Szok!!!I wielkie uznanie :)

WOW!!!
Trafiła nam się niesamowita osoba. Inni, zwierzaki wyrzucają na ulicę bo na urlop jadą a Asia nawet fiołki ze sobą zabiera!!! :supr3:
Faktycznie małżowi należą się brawa. Mój chyba na to by nie poszedł. Wystarczyły by dwa transportery z futrami, Szkodnik w foteliku, sprzęt nurkowy i do ten latania i na nic więcej nie starczyłoby po prostu miejsca... :tongue1:

Dotarłam Asiu z rewizytą i jestem zachwycona!!! Kociaste przepyszne!!! Rośliny wspaniałe, ładnie wyeksponowane, z imponującymi listami odmian na czele.
Te od Ciebie mają się bardzo dobrze. Finka się już puściła, reszta też ładnie przyrasta a fiołkowe listeczki nadal stoją dzielnie. Pewnie z wiosną będę miała kilka nowych odmian fiołków bo kilka listków przetrwało i mam nadzieję, że miniaturki dadzą mi młode to będę miała czym się podzielić.
Gdybyś jeszcze chciała się pozbyć czegoś hojowego to wiesz do kogo pisać. ;)
Będę tu z przyjemnością zaglądać i jeszcze raz gratuluję nowej pracy.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina

Na zielono ! 27 Sie 2015 23:49 #398477

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Ech wolności, jakże żal, że się kończysz....
Słowackie Tatry-łomnickie Sedlo:
P8200005.jpg


P8200027.jpg


P8200061.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 27 Sie 2015 23:52 #398478

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Fiołeczki czują się świetnie, są przyrosty, nowe wyklucia i ...trzy kwitnienia: Madzhenta, Kris i Ogniennyj Cvietok !
Hoje ciągle same w domu, martwię się o nie, ale chyba nie powinno być źle.... Już niedługo wracam do nich i do nowej (nowa praca!!! ) rzeczywistości.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 28 Sie 2015 14:24 #398592

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Piękne widoki! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 28 Sie 2015 19:34 #398636

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Widoki przepiękne!
No właśnie ja też za chwilę nową rzeczywistość powitam. Już we wtorek wbiję się w garsonkę i pantofle zakładane do tej pory może raz no góra 2 razy w roku ( a bywały i takie lata, że wcale się tak nie ubierałam)… Ciekawe jak ja w tych pantoflach dokuśtykam na to szkolenie… Już widze rano mojego męza jak robi tak: :dazed: :laugh1: :happy3: :happy4: :happy2:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina

Na zielono ! 29 Sie 2015 11:27 #398720

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Barakuda wrote:
Ciekawe jak ja w tych pantoflach dokuśtykam na to szkolenie… Już widze rano mojego męza jak robi tak: :dazed: :laugh1: :happy3: :happy4: :happy2:

Spoko,spoko, nie będzie tak źle. :whistle: :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 29 Sie 2015 11:28 przez Forumowa Żabula.

Na zielono ! 31 Sie 2015 11:58 #399086

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Barakudko, i tak masz lepiej ode mnie-ja ubiorów eleganckich do pracy biurowej mam co kot napłakał, czyli nie mam się właściwie w co wbić ( o zmianie własnych gabarytów nie wspomnę dyplomatycznie....). I jak tu iść bezstresowo do pracy? Muszę zaplanować jakieś niewielkie zakupy pod tym kątem ...
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 31 Sie 2015 17:37 #399118

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Oooo, widzę że macie ''swoje tematy''? To spadam. :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Na zielono ! 01 Wrz 2015 22:52 #399380

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Kerstin2309 wrote:
Oooo, widzę że macie ''swoje tematy''? To spadam. :bye:

Ani mi się waż, Koleżanko :idea1: -wszak nie samą pracą człek żyje a ja obiecuję, że jak się trochę ogarnę, to rychło wstawię foty fiołków, bo rosną, klują się jak głupie (czego o hojach znów nie mogę powiedzieć).
Hoje przetrwały z wyjątkiem 3, które zżółkły do cna i pogubiły liście. Gdyby nie hydroponika, nie pożyłyby pewnie wszystkie pozostałe, więc i tak nie jest najgorzej.
Dziś w pierwszym dniu pracy namierzyłam w swoim pokoju parapet do zafiołkowania (z jednym , jedynym storczykiem), tylko kurcze najdalej ode mnie, bo usadzono mnie w kącie (co wielce sobie skądinąd chwalę, bo nic mi nie wieje, nie grzeje, a ja taka maruda jestem pod tym względem). No i kwestia czterech koleżanek z pokoju, czy się na coś takiego pisać będą. A zastanowiło mnie od razu to, że same baby w pokoju i TYLKO JEDNA ROŚLINA na parapecie. No jak tak można !!! :eek3:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 04 Wrz 2015 20:29 #399944

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
O, nikt już do mnie nie zagląda :oops:

Miałam oto takiego nerwa w związku z przesyłką ciętych listków fiołków:

Fiołki nie miały szczęścia, na co złożyło się kilka niesprzyjających okoliczności.

1.W mailu po zakupie (23 sierpnia) w wiadomości dla Sprzedającego poprosiłam o wysyłkę dopiero 31 sierpnia z uwagi na bycie "wyjechaną". Nie podejrzewałam, że roślinki zostały wysłane od razu po zakupie a moja wiadomość została przeoczona.

2. Wczoraj wieczorem Małż po powrocie z pracy wręczył mi awizo-ze zdziwieniem odkryłam, że to już powtórne awizo. Pierwszego nie było w skrzynce-listonosz nie wrzucił.Oczywiście było już za późno na odbiór przesyłki. Gdybym wiedziała, że paczuszka jest na poczcie od 26 sierpnia, pędziłabym po odbiór zaraz w poniedziałek 31, bez awizo.Poczta upomina aż po tygodniu...

3. Dziś z rana zaraz po otwarciu poczty odebrałam przesyłkę, właściwie nie mając złudzeń i nadziei na szansę dla listków.Niestety spieszyłam się do pracy i listki musiały jechać ze mną i pomęczyć się do 17tej. W pracy po odpakowaniu z prawdziwym zdumieniem odnotowałam, że stan fiołków jest naprawdę bardzo dobry, rokujący na ukorzenienie. Miały jędrne listki dzięki zabezpieczeniu folią i mokrą watą oraz dzięki temu, że nasz oddział poczty jest wyjątkowo intensywnie klimatyzowany, więc nie były w upale a wręcz w chłodzie.

Podsumowując-obyło się bez strat (na dzień dzisiejszy, bo nie wiem, czy w najbliższych dniach nie odchorują jednak tego dwutygodniowego (!!! ) czekania). Sprzedający powinien czytać wiadomość w mailu generowanym po zakupie oraz informować o wysłaniu przesyłki. Dla mnie to też nauczka, by w osobnym mailu umieszczać takie nietypowe prośby i upewnić się, że druga strona otrzymała ważną wiadomość.

Mam nadzieję, że fiołki przeżyją, bo piękne fantasy (wzięło mnie na nie ostatnio okrutnie!!!! )
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 04 Wrz 2015 21:09 #399955

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1896
  • Otrzymane dziękuję: 3779
Witaj Selinko :hug:
Ja podobnie jak Ty mam słabość do fiołków :hammer:
Fajnie że listki przeżyły i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
pozdrawiam Gosia :bye:
Pozdrawiam Gosia :)

Na zielono ! 05 Wrz 2015 19:46 #400099

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Gosia352 wrote:
Witaj Selinko :hug:
Ja podobnie jak Ty mam słabość do fiołków :hammer:
Fajnie że listki przeżyły i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
pozdrawiam Gosia :bye:
Witaj Gosiu! Miło Cię gościć. Jak długo masz już tą słabość, z jakim natężeniem się objawia i jaki masz stan fiołkowy na chwilę obecną?Ja robiłam wczoraj dokładniejszy spis i wyszło mi, że od 3 miesięcy nabawiłam się 57 odmian fiołków!!! Doniczek jest więcej... O chciejstwach to już wogóle szkoda gadać...Dramat :hammer: :evil: :crazy:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ

Na zielono ! 05 Wrz 2015 20:37 #400111

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1896
  • Otrzymane dziękuję: 3779
Moja słabość do fiołków trwa już kilka lat...Obecnie to już skupiłam się na
kilku odmianach bo miejsca brak :rotfl1: Myślę że wszystkich fiołków mam ok.30szt
ale mam też kilka listków które dzielnie siedzą w ziemi :wink2:
O chciejstwach to już nie wspomnę :drool: Teraz to mam ogródek i sporo pracy w nim
ale jesienią i zimą to fiołki są na pierwszym miejscu i wtedy :crazy:
:bye: :bye: :bye:
Pozdrawiam Gosia :)

Na zielono ! 06 Wrz 2015 21:05 #400360

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Miały być obiecane foty, a tu tylko dwie z kwitnień.

Ogniennyj Cwietok (cudna, głąboka czerwień nijak niedająca się uchwycić:

P8270087.jpg



Kris-kupiony dla Mamy, muszę Jej zawieźć, ale tak go polubiłam za... kolor liści...Obecnie ma sześć kwiatków, zdjęcie z przed tygodnia:

P8270089.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.645 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum