• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kwiaty domowe Natalii

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 15:53 #496358

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witajcie!

W tym wątku będę pokazywać Wam moje kwiaty doniczkowe - domowe :) :flower2: . Nie jest to cała moja kolekcja, gdyż prawie wszystkie moje kwiaty, są w domu rodzinnym i tam pozostaną. Od niedawna mieszkam w bloku, w innym mieście i tu od nowa zakładam 'domowy ogródek', nazywam to nawet 'filią' starej kolekcji. Ogólnie bardzo lubię kwiaty doniczkowe, przy czym preferuję, zdecydowanie, te o ozdobnych liściach, kwitnących nie mam wiele. Nie przepadam za kaktusami i takowych nie mam wcale, ale sukulenty już tak. W ramach dużej kolekcji mam małe kolekcje, np. filodendronów, hoi, epipremnum, syngoniów, sansewierii itd. itp.

Oto i one :) :

1. sansevieria cylindrica var patula 'Boncel'

SDC14886.jpg

SDC14888.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula


Zielone okna z estimeble.pl

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 16:32 #496363

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
2. phalaenopsis hybryda - Kupiłam, po przecenie, przekwitniętego, nie wiedziałam jaki będzie kolor kwiatków. Z daleka sprawia wrażenie różowego, w rzeczywistości jest biały w liczne prążki, w kolorze biskupi róż. Obecnie powoli przekwita.
Na zdjęciu - mój kot Tygrys, którego nie miałam serca ściągać ze stolika, gdy już tam wlazł ;)


SDC14892.jpg


SDC14894.jpg


SDC14878.jpg


3. phalaenopsis hybryda - Podobnie jak poprzednika, kupiłam przecenionego, po kwitnieniu. U mnie jeszcze nie kwitł, więc będzie niespodzianka (o ile nie ukatrupię ;) )

SDC14879.jpg



Są to moje jedyne storczyki, na razie :)

4. alocasia x amazonica - Jest to krzyżówka alocasia longiloba × alocasia sanderiana.


SDC14890.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2016 16:40 przez nataliaada.

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 16:33 #496364

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Cieszę się Natalko że do nas trafiłaś. Odkąd pamiętam to zawsze miałaś wypielęgnowane i wychuchane rośliny, czego najlepszym przykładem są wstawione fotki. Oczywiście czekam na ich kontynuację! Pozdrawiam serdecznie. :) I koniecznie wymiziaj kociastego!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2016 16:35 przez Forumowa Żabula.

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 18:38 #496388

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dziękuję bardzo Krysiu za miłe słowa :flower2: :) Kot wymiziany, Ty wymiziaj też ode mnie swojego, bo pamiętam, że też miałaś :)


A teraz pokażę Wam, troszkę syngoniów. Takich moich ukochanych, jak dla mnie, rarytaskowych :flower2:

5. syngonium podophyllum 'Confetti' - Odmiana o jasnozielonych liściach w jasnoróżowe przebarwienia.


SDC14935.jpg


SDC14937.jpg




6. syngonium podophyllum 'Red Spot' - Odmiana o ciemnozielonych liściach w różowe (nie czerwone) plamki.


SDC14912.jpg


SDC14914.jpg




7. syngonium podophyllum 'Panda' - Odmiana o ciemnozielonych liściach w bardzo jasne plamki.


SDC14930.jpg



8. syngonium podophyllum 'Mottled Arrowhead' - Odmiana o ciemnozielonych liściach w jasne przebarwienia.


SDC14916-2.jpg


SDC14918-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2016 18:49 przez nataliaada. Powód: Problem ze wstawieniem zdjęć

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 18:59 #496395

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kocie mizianki uskutecznione w opcji ''razy 4'' - bo tyle ich teraz mam. :whistle: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 19:12 #496398

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Masz 4 koty??? Serio? :woohoo:

Ja mam jednego łobuza i czasami mam ochotę z rudego futra obedrzeć :evil: Przy 4 to bym nie wyrobiła, i finansowo i organizacyjnie haha. Przyznam się jednak, że marzy mi się rasowy tajski, tylko z prawdziwej hodowli drogo, bo ponad 2 tys., z pseudo mówią, żeby nie brać, a bezdomniaków takich to nie ma, żeby można z ulicy przygarnąć...
Oprócz tajskiego, marzy mi się jeszcze taki jak w reklamie Whiskasa, tradycyjny szary, pręgowany. Tego to łatwo będzie 'zadobyć', ale to kiedyś, w przyszłości.

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 20:01 #496409

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tak, mam 4 futra; 3 ''dachówki'' i jednego rasowca: Maine Coon - to mój wymarzeniec!! Pamiętasz? To przez Bogusię (malenstwo38) pokochałam tę rasę na maxa. A teraz mam i ja!! Ale nie róbmy offtopicu z wątku. Masz piękną kolekcję doniczkowców. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kwiaty domowe Natalii 13 Sie 2016 20:33 #496420

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
No to zazdroszczę i podziwiam, tyle futer :P :woohoo:

Dalszy ciąg 'kwiacioszków':

9. epipremnum aureum 'N'Joy'


SDC14896-2.jpg



10. epipremnum aureum 'Neon'


SDC14898-2.jpg



11. syngonium angustatum - Syngonium o palczastych, powycinanych liściach.

SDC14920.jpg


SDC14922.jpg


12. syngonium podophyllum 'Salad'- Odmiana o srebrzysto-zielonych dość okrągłych liściach.

SDC14928.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2016 20:37 przez nataliaada. Powód: Wstawianie zdjęć

Kwiaty domowe Natalii 20 Sie 2016 19:56 #497597

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dzisiaj pokażę Wam moje kolejne kwiaty z kolekcji :)

13. phalaenopsis hybryda - Marzył mi się przynajmniej jeden żółty storczyk, a najlepiej to ze 3 żółte, ale różne hehe. W Biedronce mieli dostawę jedno pędowych, a że były żółte też, to kupiłam sobie żółtka nakrapianego. Przyszłam do domu, pokazałam mojemu M., pozachwycałam się i przy okazji powiedziałam, że jeszcze podobał mi się inny, ale szkoda mi było pieniędzy wydawać :oops: A M. wyciągnął 20 zł i mówi: "To idź i kup mi tego drugiego!" :P :woohoo: To poszłam. I teraz mam 2 nowe storczysie :)


Żółty w bordowe kropki:

SDC14975.jpg


SDC14978.jpg


14. phalaeonopsis hybryda - Żółty z ciemnoróżowym środkiem.

SDC14980.jpg


SDC14982.jpg


15. zamioculcas zamiifolia 'Variegata' ('Variegatus'?)- Zamiokulkas zamiolistny odmiana o zielono-białych liściach. Bardzo rzadko spotykana i niestety, moim zdaniem, problemowa. Na pewno nie rośnie tak szybko jak wersja zielona, stoi w miejscu i zamiast przyrastać to wręcz traci (liście), a białe końcówki liści, które tu są ozdobą - brązowieją.


SDC14959.jpg


SDC14961.jpg


16. scindapsus pictus 'Argyraeus' - Kwiatek ładny, mylony z epipremnum, ale dość problemowy, wolno rośnie, taki trochę "kapryśny".

SDC14944.jpg


17. codiaeum variegatum - Niestety, nie znam dokładnej nazwy odmiany. Wersja z biało-zielonymi liśćmi.

SDC14946.jpg


18. codiaeum variegatum - Odmiana, również mi nieznana :(

SDC14949.jpg


O krotonach, mogę powiedzieć, że to też są dość kapryśne rośliny, łatwo przesuszyć, łatwo gubią liście, potrzebują naprawdę dużo słońca, aby ładnie się wybarwiały. No, ale bywają piękne :)
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2016 20:36 przez nataliaada.

Kwiaty domowe Natalii 29 Wrz 2016 07:52 #503786

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dlatego krotony podziwiam z daleka. U mnie jest za sucho by im mogło być dobrze. :P
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kwiaty domowe Natalii 29 Wrz 2016 09:15 #503802

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Zdarzyło się onegdaj, że zawitał pod mój dach jeden kroton.Oczywiście, ze względu na urodę liści.I chociaż bardzo się starałam, nie przetrwał zimy :(
Ale, może Tobie się uda :idea2: Powodzenia :bye:

Kwiaty domowe Natalii 02 Paź 2016 10:47 #504087

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
śliczne kwiatki a sierściuch słodki łobuz ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Kwiaty domowe Natalii 04 Paź 2016 10:10 #504435

  • runka
  • runka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 132
  • Otrzymane dziękuję: 89
Wpadam z wizytą i co widzę! :supr3: Moje ulubione storczyki i epipremnum :hearts:
Niestety potwierdzam zamioculcas 'Variegata' jest bardzo trudny :( u mnie padł po kilku miesiącach- nie wiem czy ze strachu żeby go nie stracić czy zasuszyłam czy przelałam , zaczął gubić liście i w końcu poschły wszystkie łodygi, a w doniczce same wióry były :placze:

Kwiaty domowe Natalii 04 Paź 2016 21:39 #504589

  • raflezja
  • raflezja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 174
  • Otrzymane dziękuję: 145
Natalia! Jeśli tu jesteś, to zapisz nr 17- to kultywar krotona - Codiaeum 'Tamara'

Kwiaty domowe Natalii 08 Paź 2016 10:50 #505099

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Krysiu, Tolu :)

Fakt, krotony są dość problemowe, ale nie aż takie najgorsze. Te, które ja miałam w pracy, sztuk 3, znosiły, i brak nawożenia i rzadkie podlewanie a nawet niezbyt słoneczne stanowiska. Fakt, zbrzydły, pogubiły liście, kolory już nie te, ale jakbym zadbała, to bym odratowała w porę. Niestety, 2 krotony, koleżanka, podczas mojego urlopu, dobiła na amen. Ten kolorowy to jest jeden z tych 3, uratowany, zabrany do domu. Na szczęście ma się dobrze, coś tam u góry wypuszcza, nic nie gubi, jest ok, chociaż kolorystyka już nie ta, co kiedyś. W ogóle to powiem Wam, że najbardziej ze wszystkich krotonów podoba mi się o zielonych liściach w żółte kropki. Mam do niego sentyment, bo miałam kiedyś takiego w dzieciństwie :) I kiedyś zdobędę :)

zeberka363 :)

Dziękuję w imieniu swoim i kocura :)

runka :)

Oj tak, zamioculcas variegata jest okropny. W oknie źle się czuł, więc odstawiłam z częścią roślin na pobliską szafę (jasno, ale więcej cienia). O dziwo, większość kwiatów tam przestawionych, ma się dobrze, a nawet lepiej niż na parapecie, typu aglaonema, scindapsus, to tak ten zamioculcas variegata zbrzydł jeszcze bardziej, końce liści bardziej zbrązowiały i w ogóle działa mi na nerwy. Może kiedyś, albo on się dostosuje albo ja nauczę prawidłowo go pielęgnować.

Iwonka :)

Dziękuję, mało tego, dzięki Tobie zaczęłam szukać w necie nazw krotonów i znalazłam nazwę też tego drugiego. Czyli mam odmiany 'Tamara' i 'Mammy' :)
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2016 10:51 przez nataliaada.
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Kwiaty domowe Natalii 08 Paź 2016 13:13 #505114

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Krotony kochają dużo światła i słońce.Wówczas pięknie wybarwiają liście.
Dlatego w naszym klimacie rosną pięknie latem a póżną jesienią powoli umierają. Zastanawiam się, jak by zareagowały na doświetlanie...Może warto spróbować?

Kwiaty domowe Natalii 08 Paź 2016 13:26 #505120

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Oj nie, to już nie ze mną takie numery :P Żadnego doświetlania, dla nikogo ;) Nie znam się na tym i nie mam zamiaru się w takie coś bawić. Moje rośliny mają radzić sobie same, ja mogę im tylko spróbować dobrać najdogodniejsze miejsce dla nich, wg mojej wiedzy.

Kwiaty domowe Natalii 20 Paź 2016 15:40 #506960

  • nataliaada
  • nataliaada's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 62
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dzisiaj pokażę Wam moje sansewierie - kolejne rośliny, które kocham bardzo i mam ich małą kolekcję :)

Sansevieria masoniana - Gatunek o średnim wzroście i zielonych liściach w marmurkowy wzór, ale inny niż tradycyjny 'marmurek' jak u gatunku 'fasciata'.
s.masoniana.jpg


Sansevieria trifasciata 'Black Robusta' - Odmiana średniego wzrostu, o jednolitych, ciemno-zielonych liściach (młode są jaśniejsze i z lekka marmurkowe).
s.BlackRobusta.jpg


Sansevieria trifasciata 'Gold Flame' lub 'Golden Flame' - Odmiana średniego wzrostu, o liściach zielono-żółtych, a wzór na nich przypomina żółte płomienie. Jedna z ładniejszych odmian zielono-żółtych, moim zdaniem :)
Goldflame.jpg


Sansevieria trifasciata 'Whitney' - Odmiana średniego wzrostu, środek liści jest jednolity, ciemno-zielony a obwódki marmurkowe.
s.Whitney.jpg


Sansevieria trifasciata 'Moonshine' - Odmiana średniego wzrostu o srebrno-zielonych liściach. U mnie roślina mateczna pożółkła znacznie, ale to dlatego, że trzymałam ją kiedyś na balkonie i stało się tak od słońca. Roślinki potomne wydaje jednak 'normalne'.
moonshine.jpg


Sansevieria trifasciata 'Eve' - Odmiana średniego wzrostu, odwrotność 'Whitney', środek liści marmurkowy a obrzeża ciemno-zielone, jednolite.
s.Eve.jpg


Ciąg dalszy nastąpi :)
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2016 15:59 przez nataliaada.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.304 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum