TEMAT: Co dzieje się z szeflerą?

Co dzieje się z szeflerą? 13 Sty 2021 23:08 #742941

  • golebiewski.pg
  • golebiewski.pg's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 3
Do pewnego momentu nie było z nią żadnego problemu - ładnie rosła, ale jakieś dwa miesiące temu zaczęły opadać całe odnogi (nie wiem czy dobrze to nazwałem). Potem roslinę przestawiem w inne miejsce, w którym na pewno nie byłoby przeciągów , a światło było rozproszone. Wtedy wszystkie te odnogi opadły w dół, ale dalej się trzymają. Łodyga u góry wygląda jakby "umierała", tak samo te małe odnóżki jak łączą się z łodygą brązowieją i marszczą się. Dzisiaj postanowilem zmienic ziemię i zauwazyłem, że bryła korzeniowa nie połączyła się ziemią, to znaczy korzenie jakby sie nie powiększyły, a kwiatek był kupiony ponad pół roku temu. Roślina wygląda masakrycznie...czy da się coś z nią zrobić? Czy na wiosnę może ożyć? Dodam, że wilgotność w pokoju jest troszkę większa niż powinna, a temp wynosi jakies 21 stopni.
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Co dzieje się z szeflerą? 13 Sty 2021 23:17 #742944

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
A nie przelałeś jej przypadkiem? Jak te korzenie wyglądają, czy są w ogóle żywe? Nawet nie ma co doradzać zrobienia sadzonki, bo góra wygląda kiepsko...
Btw, to są liście po prostu.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Co dzieje się z szeflerą? 14 Sty 2021 00:53 #742950

  • golebiewski.pg
  • golebiewski.pg's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 3
Szczerze to nie znam się na tym za bardzo. Korzenie wyglądały normalnie, a ziemia była lekko wilgotna. Podlewałem zawsze małymi ilościami, srednio co 2-4 dni


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.217 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum