TEMAT: Hippeastra i inne hoyoby...

Hippeastra i inne hoyoby... 29 Gru 2014 00:00 #323016

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ale i tak jest piękną hojką! :hearts: :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastra i inne hoyoby... 29 Gru 2014 09:07 #323024

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Dla mnie wszystkie kurczaki są piękne z liści i kwiatów :)
Szczególnie z ciekawej kolorystyki kwiatów :wink4:
Temat został zablokowany.

Hippeastra i inne hoyoby... 02 Sty 2015 12:37 #324720

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu wiele szczęścia i radości w nowym roczku :hug Kwiaty cudne ,nie mogę się napatrzeć :hearts:
Temat został zablokowany.

Hippeastra i inne hoyoby... 15 Sty 2015 01:56 #329142

  • agnesina
  • agnesina's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 2
Chryste Panie! Takiej hoi, to jak żyję nie widziałam. (Hoya praetorii) Przepiękna! Masz szczęście, że masz tyle miejsca ma rośliny...
Agnieszka
Temat został zablokowany.

Odp: Hippeastra i inne hoyoby... 15 Sty 2015 02:14 #329143

  • agnesina
  • agnesina's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 2
Zamiast spać, to ja podziwiam :)
Ewo obejrzałam Twoją piękną kolekcję hipków i wypatrzyłam, że masz Papilio. Powiedz mi gdzie je nabyłaś, bo ja go szukam już od dwóch lat i nigdzie nie mogę spotkać. Raz niby trafiłam je na Allegro, ale niestety okazało się Limą, a nie Papilio :( Chociaż Lima też jest piękna, ale ma węższe płatki. A może masz do sprzedania młode cebulki? Albo chcesz się na coś wymienić? Mam kilka ładnych odmian....
Pozdrawiam
Agnieszka
Temat został zablokowany.

Odp: Hippeastra i inne hoyoby... 13 Lut 2015 09:10 #339909

  • evluk
  • evluk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 27
Zaniedbałam trochę wątek, ale długo chorowałam,jeszcze nie jestem zdrowa niestety..
Dziękuję, że do mnie zaglądacie i kibicujecie moim roślinkom, choć nie zawsze się ujawniacie ;)
agnesina-Papilio kupiłam w Holandii-w tej chwili nie mam cebulek przybyszowych..Ta odmiana jest dość specyficzna, powinna być traktowana jak zimozielona, raczej nie zasuszana..
Rośliny szaleją, ale z nimi również choroby grzybowe i szkodniki, więc muszę non stop monitować oz..
Kilka zaległych fotek..
Hippeastrum Flamenco Queen zakwitnął jednocześnie na dwóch pędach

Hippeastrum Chico-nie da się ukryć"wyszukana ta jego uroda" :D

Hippeastrum Exotic Star zakwitnął po raz trzeci

Hoya serpens bardzo lubię tę hoję, a ona mnie jakoś mniej :blink: Przy trzecim podejściu-zdecydowała się na współpracę dopiero. Nawet wypuściła łaskawie kilka liści i ma 2 pypcie kwiatowe, ale nie łudzę się, że coś z tego będzie..Na pewno lubi wilgoć i ciepło, obłożenie ziemi mchem powoduje, że wierzchnia powierzchnia, w doniczce tak nie obsycha-hojka czuje się lepiej.

Hoya finlaysonii-bardzo ładny "krokodylowy" wzór na liściach-rośnie w keramzycie, całkowicie bezproblemowa.

Philodendron pedatum-ładnie się rozrósł w oranżerii

Philodendron sodiroi, po chwilowym przestoju ruszył. Liście urocze :woohoo:

Philodendron gloriosum długo kołkował. Wypuścił II liść, to myślę, że teraz już z górki :wink:

Philodendron melanochrysum kupiony w zeszłym roku, na parapecie rósł tak sobie. Przede wszystkim:wolno. Po przełożeniu we wrześniu do oz oszalał :whistle: liście sprawiają wrażenie aksamitnych. Na pewno ciepło, i wilgoć sprzyjają jego rozwojowi.
Starszy liść

Młode rudawe liście

większa część rośliny


Mam kilka odmian epipremnum,na zdjęciu poniżej jest bodajże odmiana aureum(ręki odciąć sobie jednak nie dam :pinch: ), która postanowiła "wyrwać" się na wolność i zasuwa po boazerii, do której przyczepiła się korzeniami przybyszowymi jak do drzewa i myśli, że jest w tropiku :lol: Mało kto wie, że w naturalnych warunkach zakwita..

I trochę buszu :whistle:
Tu: Philodendron melanochrysum, epipremnum 'Marble Queen' skrzydłokwiat Chopin, monstera variegata,

i ogólnie:

Pozdrawiam ciepło :bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2017 21:28 przez Michał.
Temat został zablokowany.

Hippeastra i inne hoyoby... 13 Lut 2015 21:58 #340162

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ewuś, co tu dużo mówić, kolekcję roślin masz niebywale imponującą. Oczywiście czekam na pokaz obydwuch pysiów na panience serpens!
Gdyby kiedyś twój hipek Exotic Star miał dzidziusia, albo jakbyś kiedyś chciała hojki finki ciachnąć kawałek, to ja chętnie bym je odkupiła od Ciebie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.226 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum