TEMAT: Remont generalny - różne porady i pytania ;)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sty 2017 19:30 #518049

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Pompa ciepła Immergas służy do podgrzewania wody.
Sprawdza się szczególnie latem - nie trzeba korzystać z pieca gazowego :)
Poza tym można dodatkowo wykorzystać „zużyte” powietrze do chłodzenia budynku podczas upałów, przy zastosowaniu specjalnego przyłącza kierunkowego. Z tej funkcji jeszcze nie korzystałem.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta


Zielone okna z estimeble.pl

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sty 2017 19:37 #518051

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Mirku, a do jakiej temperatury masz podgrzaną wodę?

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 16 Sty 2017 21:12 #518072

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Zakres regulacji temperatury c.w.u. :38 ÷ 60 °C
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 17 Sty 2017 00:13 #518105

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ostatnio namiętnie oglądam wszelkie programy pokazujące budowę domu, remonty, metamorfozy :happy: W jednym z nich pokazane zostały piękne blaty ze szlifowanego betonu. Czy ktoś z Was ma może taki blat w kuchni? Interesowałoby mnie, czy łatwo na nim utrzymać czystość :) Czy po krojeniu warzyw, gdy parę kawałków spadnie z deseczki, nie pozostaną plamy :)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 18 Sty 2017 16:28 #518325

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Hiacynta wrote:
... W jednym z nich pokazane zostały piękne blaty ze szlifowanego betonu. Czy ktoś z Was ma może taki blat w kuchni? Interesowałoby mnie, czy łatwo na nim utrzymać czystość :) Czy po krojeniu warzyw, gdy parę kawałków spadnie z deseczki, nie pozostaną plamy :)

My mamy blat kamienny - granitowy i jesteśmy zadowoleni.
Takiego blatu - zw szlifowanego betonu niestety nie widziałem.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 20 Sty 2017 13:45 #518637

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
Hiacynta wrote:
............
..........gdyż w niższej temperaturze uwalniający się dwutlenek siarki łączy się z parą skrapla, osadza na ściankach, które korodują,
.............
A bierze się to głównie z tego powodu, iż wielu kupuje przewymiarowane wydajnościowo piece.
Ale później im wychodzi że ukrop w domu i rachunki za duże i co wówczas robi?

Przewymiarowany piec to samo zło pod każdym względem: ekonomii, ekologi oraz komfortu- a zwłaszcza ekonomia spalania jest denna do potęgi.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 25 Sty 2017 09:36 #519296

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
Hiacynto a czy syn poddawał piec corocznemu przeglądowi i ewentualnej konserwacji? Bo do szefa jak dzwonią ludzie to pierwsze pytanie brzmi czy były robione przeglądy, najczęściej pada odpowiedż ,że nie... ale oczywiście zdziwienie,że są problemy z piecem.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 25 Sty 2017 09:47 #519300

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Marzenko ie miał szansy na robienie przeglądów :) piec był zainstalowany od lat w domu, który syn kupił wiosną. I wizualnie ten piec był najlepiej wyglądającym elementem tego domu :happy: Jak się jednak okazało wewnątrz przeżarty był korozją, jak stary spróchniały pień :)

Czy przy okazji mogłabyś napisać, na czym polega konserwacja pieca?

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 25 Sty 2017 13:24 #519335

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
To zależy jaki piec,kocioł. I czy jedno czy dwufunkcyjny. Najmniej problemowe są kotły Immergas, w razie konserwacji na części ewentualnie czeka się 2 dni a np z takiego Vailanta - bardzo się psują na części czeka się miesiąc... Coroczne przeglądy sa robione przez autoryzowany serwis, przeglądy są rejestrowane w systemie i dzięki temu mozna przedłużyć gwarancję. Są ludzie którzy robią przeglądy co roku, ale masa jest takich, którzy zaoszczędzają na tym i np po 5 latach użytkowania kotła są zdziwieni,że trzeba coś wymieniać,że wogóle coś się zepsuło ( ale z samochodem co roku na przegląd się jeżdzi) - koszty sa wtedy o wiele wyższe. A sam przegląd coroczny polega m.in. na czyszczeniu filtrów, płukaniu instalacji itd To tak naprawdę uchroni przed awariami np w środku zimy, teraz w firmie jest koszmar bo 100000 telefonów dziennie zpłaczem bo piec nie działa ...
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2017 13:41 przez Marzenka.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 25 Sty 2017 14:21 #519349

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Marzenko to mnie trochę nastraszyłaś.Panowie montujący piec nie uświadomili mnie o konieczności serwisowania corocznego . A tu 4 lata minęły :oops: :whistle: Przed przyszłą zimą na pewno zadzwonię na serwis.Oby nic mi się nie zepsuło do tej pory. A ...I mam Vailanta :tongue2:

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 25 Sty 2017 15:33 #519369

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
Kasiu nawet specjalnie zapytałam szefa co robią na takim przeglądzie, więc tak: sprawdzają ok 20 punktów, piec jest rozbierany, czyszczą ,płukają wymieniają uszczelki itd. Pomyśl o sobie lub swoim aucie,że przez 4 lata nie kontrolujesz, nie sprawdzasz i liczysz na to,że wszystko jest ok. Kotły to za poważna sprawa,żeby przez tyle czasu nic nie robić, bo na bank coś jest już zużyte. Części są bardzo drogie i długo się czeka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.325 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum