TEMAT: Pszczelastwo i budowle własne na działce

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 11:30 #416665

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam oglądając wasze wspaniałe ogrody ,ich piękne kompozycje kwiatów ,przepiekne aranżacje oraz kunszt i ich smak w projektowaniu ,czuję sie trochę onieśmielony -ale co mi tam spróbuję . Działkę mam na wsi, okolice Siedlec jest dość duża ok 4000m2 [na całe jej zagospodarowanie zabraknie mi sił ]Moje hobby to pszczelarstwo , prace budowlane wszelkiego rodzaju oaz stawianie sobie kolejnych wyzwań Jest to w dużej mierze podyktowane brakiem funduszy Wychodzę z założenia że jeśli zrobię sam to nie zapłacę - często mi się udaje [ależ jestem skromny -co? :cool3: ]W tym roku chciałbym bardziej przyłożyć się do nasadzeń bylin w ogrodzie [dlatego tu się znalazłem ]bardzo będę liczył na waszą pomoc w tym temacie :thanks: .a teraz do rzeczy Najpierw może postaram się opisać, to budowa altany Powstała w takim wyglądzie taka troszkę z przypadku ,ponieważ gospodarz nie wiedział ile ma zażądać za sosnę na kantówki do altany więc wolałem kupić te krzywe sosny , bo dla niego nie przedstawiały większej wartości W razie pytań -wątpliwości proszę pytać jeśli potrafię chętnie odpowiem Co do pszczelarstwa to gospodaruję w większości na starym typie ula tj. warszawski zwykły czyli ramka wąsko wysoka ,oaz kłodach i ulach figuralnych {trochę zdjęć przedstawie póżniej ] Kłody i ule figuralne wykonuje sam Poz Krzys - ale się rozpisałem proszę za wiele nie oczekiwać ponieważ moja znajomość komputera jest słaba nie- ten rocznik
DSC_4676.jpg

POczątek budowy


DSC_4690.jpg


DSC_4704.jpg

Oczywiście pomoc musi być
DSC_4705.jpg

budowa kanału pod wendzarnie
DSC_4893.jpg

Wbydowana wendzarnia
DSC_4908.jpg

Posadzka oaz sciana wybudowane są z kamienia polnego [ogólni na wsi dostepne]
DSC_4913.jpg


DSC_4930.jpg

pierwsze dymienie
DSC_5557.jpg

Finał prac
DSC_5540.jpg

Piewsze wędzenie zaliczone
DSC_5745.jpg

Altana w tym roku susza zrobiła co swoje
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Alina-277, babaewa, piku, Bozi, Amarant, izy10, broja, Gosia352, Emalia112, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 15:05 #416677

  • Roma
  • Roma's Avatar
No chłopie,taka altana to jest to co wpadło mi w oko :thanks: aż miło popatrzeć.Z funduszami to nie tylko tak wygląda u Ciebie :teach:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 15:13 #416679

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Masz się czym pochwalić o masz!! Sąsiad zrobił podobną wędzarnie do Twojej kosztowała 26 tyś zł i wygląda przy Twojej jak bunkier. Kiedyś w młodości miałam pasiekę. Tzn szumnie to nazwałam 12 uli, ale było to dosyć daleko od domu w centrum lasu w Bieszczadach. Wczesną wiosną którejś soboty zastałam wszystko powywracane i poniszczone. Rozżalona sprzedałam sprzęt i nigdy do tego nie wróciłam. Ale do dziś (a to już prawie 30 lat) jak wejdę na strych to zapach propolisu ze starych ramek wzrusza mnie. A ramki nie butwieją i tak sobie wiszą. Kiedyś je spale, ale pachną dalej.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 15:32 #416681

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Niecierpliwie czekam na prezentację uli. Altana udana - krzywe sosny i bruk mają to coś :)
Zapraszam
Mania Zieleni
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 16:22 #416683

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Emalia112 Gdy bym dysponował kasą 26tys myślę że udało by mi sie zagospodarować całą działkę . Licząc pobieżnie moja altana kosztowała mnie ok ;3 krzywe sosny =150zł płyty OSB-400 zł Impregnat 100 zł gont bitumiczny 300 zł cement 200zł belki ,krokwie 170zł dechy [baliki] na wendżarnie trudno mi określić miałem z dawnych czasów ale mysle że można policzyć ok 200zł kamienie we własnym zakresie do brania skolko godno czyli suma sumarum budowla około 1500zł- 1700 zł Stół podstawa to jesionowa karpa wydobyta z ziemi podczas zakładania wodociągu blat stołu myślę że ok 70 zł baliki pozostały mi z zakupionej potężnej lipy z której robiłem ramki i ule kosztowała mnie 250 zł całość[ jeszcze troszkę desek zostało Te same baliki użyłem na ławkę Rzeżby misi częściowo moja, praca ale główne wykończenie przez rzeżbiarza 300zł No i moja praca której nie wyceniam ,po prostu mam zajęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za dobre miłe słowa , to zawsze mnie buduje [myślę że my wszyscy potrzebujemy czasami pogłaskania serd. Pozdrawiam Krzys :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2015 16:40 przez pszczelarz5.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 16:43 #416685

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
No chłopie,
ale masz fantastyczną altankę :woohoo: no i satysfakcja z własnego dzieła. Muszę pokazać mojemu mężowi.
Kasa u większości z nas to problem, gdyby wszystko do ogrodu kupić gotowe, to trzeba by wydać majątek. Mój M w tym roku zrobił fantastyczną ławkę i huśtawko- ławkę do ogrodu. Ale zdjęcia dopiero wiosną, bo już schowane na zimę do stodoły.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 20:24 #416719

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Morze nie fortunnie zacząłem od altany może powinienem od domu ,spróbuję to naprawić Otóż budowę rozpocząłem w 1996 a udało mi się wstępnie zakończyć w 2001 [Piszę wstępnie ponieważ poddasze jest nie dokończone , i obawiam się że tego nie zrobię nie mam dla kogo dla nas wystarczy sam dół tj ponad 80m2]budynek zbudowany jest z bali starodrzewiu sosnowego grubości 5" ,łączonych na felc i pióro Taras i balkon jak widać samodzielnie toczyłem te tralki , bo kupic był dla mnie za drogo w tym czasie rządano za sztukę ok, 15 zł Taniej było mi zrobić przyrząd do toczenia.Podmurówka i schody są z kamienia łupanego Budynek wyposażony jest w elektrykę ,kanalizację i wodociąg Poza pomocą we frezowaniu i zestawieniu zrębu tj ścian prace wykonywałem sam W budynku przebywamy od wiosny do póznej jesieniPrzez zime stoi pusty pomimo że centralne też założyłem. Jeśli ktoś by miał jakieś zapytania to w miarę możliwosci chętnie podpowiem poz Krzys :bye:
DSC_4172.jpg

Strona zachodnia wejściowa
DSC00100.jpg

Zdjęcie z 2013r
DSC_4197.jpg


DSC00071.jpg


Stan obecny jest ta różnica że w tej chwili przed werandą wsadzona jest winorośl , która będzie miała za zadanie zacienienie wejscia
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2015 20:50 przez Roma. Powód: powiększono ostatnią fotkę
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, broja, JaSNa

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 20:56 #416732

  • Roma
  • Roma's Avatar
Krzysiu,czy to jest dom w którym mieszkasz przez cały rok?Zawsze chciałam drewniany dom ale niestety nie udało się a szkoda,gdybym miała trochę oszczędności to zrobiłabym drewnianą elewację i miałabym swój domek "baby jagi" a tak muszę być zadowolona z tego co mam.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 20:57 #416733

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ktoś bardzo u Ciebie kocha kwiaty.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 21:12 #416735

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Roma Jak wspomniałem mieszkam tam najczęściej od marca do pazdziernika -listopada Co prawda kilka razy tam zimowałem Ale jakoś w zimie zbyt Daleko do drogi :rotfl1: W domu to ja jestem czasowy a żona utrzymuje rodzinę
Emalia112 Działką ,ogrodem ,pszczółkami ,kwiatkami i wielu innymi sprawami zajmuję w zasadzie się sam ,druga połówka pomaga mi w łykendy, ale radość mamy wspólną POz, Krzys :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, broja

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 21:17 #416737

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Jestem zachwycona zarówno altanka jak i domem. Podziwiam kunszt i pomysłowość. Masz także pięknego czworonoga. Z ciekawością będę śledzić kolejne relacje.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 21:44 #416740

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
piku Masz rację bardzo fajna ,miła sunia gdzie ja tam i ona była nauczyła się nawet chodzić przy pszczołach Ale niestety latem komuś chyba bardzo przeszkadzała i została OTRUTA Zbadania przeprowadzonego u wet. wynika że była to trucizna na szczury {z tego co mi powiedział wet.nie mógł to być szczur zatruty poniewarz była by to zbyt mała dawka żeby uspić psa i to tak dużego Do tej pory jestem zeżlony :cry3: Ale żeby troszkę utulić żal wziąłem sobie sunie ze schroniska Ja nie bardzo mogę być bez żadnego zwierzęcia myśle że może ją coś naucze poz.Krzys :(
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 22:01 #416744

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Przykre to bardzo że otaczają nas tacy ludzie. Ciągle liczę jeszcze na to że kiedyś się to zmieni.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 22:16 #416748

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Masz rację pozostała wiara - bo rozum zaczyna co inne podpowiadać :( poz.Krzys
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 22:43 #416751

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Naprawdę jest co podziwiać, wprawdzie domku nie widać pod roślinnym gąszczem, ale altanka i jej umeblowanie to naprawdę pierwsza liga. :bravo: :bravo:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 23:00 #416753

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Hiacynta Faktycznie niewiele widć domu ale znalazłem jeszcze jedno zdjęcie kiedy kwiaty się nie rozrosłyDziękuję za miłe ,dobe sowa poz Krzys
DSC00108.jpg
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Pszczelastwo i budowle własne na działce 02 Gru 2015 23:06 #416755

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Teraz dobrze widać rękę fachowca :bravo: Dach ma szlachetną linię, obmurówka świetnie harmonizuje z całością. Nie jest zbyt ciężka, jest w sam raz :bravo:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 03 Gru 2015 12:44 #416780

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Odp. dla Emalia112 Pasieka 12 uli to już całkie fajne zajęcie jest co robić ,myśli że przyczyną porozwalania mogły być zwierzęta ,często tak się dzieje gdy pasieka jest w lesie i na dodatek nie ogrodzona Te wiszące ramki niech może sobie jeszcze wiszą może będą przyczynkiem do powrotu do korzeni.Może na początek 2-3 rodzinki? tak dla własnych potrzeb Bardzo zachęcam Ramki jeśli wykonane są z dobrego drewna rzadko kiedy wnika w nie kołatek ,a do tego jeszcze pokryte są warstwą propolisy -który to jest produktem bakteriobójczym ale również bakteriostatycznym Poz Krzys
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2015 12:46 przez pszczelarz5.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.606 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum