TEMAT: Pszczelastwo i budowle własne na działce

Pszczelastwo i budowle własne na działce 07 Gru 2015 21:05 #417305

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
To nie jest tematyka religijna tylko wydarzenie o charakterze religijnym w temacie pszczelarstwo. Zycie ma rózne aspekty.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, pszczelarz5


Zielone okna z estimeble.pl

Pszczelastwo i budowle własne na działce 07 Gru 2015 21:08 #417306

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dokładnie tak jak Emalia napisała :)

Pszczelastwo i budowle własne na działce 07 Gru 2015 22:46 #417315

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Zerknij do tego wątku, może coś ciekawego tam umieścisz :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...-i-krzyze-przydrozne

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 10:21 #417349

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
To nie jest tematyka religijna tylko wydarzenie o charakterze religijnym w temacie pszczelarstwo. Zycie ma rózne aspekty.
Bardzo się cieszę jeśli ludzie potrafią odpowiednio dobierać słowa - ja niestety tego daru nie posiadam ,a czasami szkoda Często z tego powodu wolę się z dyskusji wycofywać Miłego dobrego dnia
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 11:43 #417354

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam serdecznie, napiszę kilka zdań na temat miodu. Często na naszych sklepowych pułkach pojawia się tzw.;MIODEK'' jaki to może być produkt to proszę wysłuchać człowieka który chyba wie co mówi Prawdziwy miód dość szybko krystalizuje najszybciej rzepakowy potrafi po 1-2 tygodniach już skrystalizować [nie scukrzyć] dość szybko krystalizują miody wielokwiatowe Miód lipowy po 2=3 miesiącach też ulega krystalizacji Najdłużej krystalizuje miod akacjowy proces ten może trwać do dwu lat ,a to z racji że miód akac. zawiera b. dużą ilość fruktozy a to powoduje wolniejsze krystalizowanie na tą chwilę miody jasne powinny być skrystalizowane Często konsumenci poszukują miodów płynnych ,i dla tego zdarza się że pszczelarze poddają miód dekrystalizacji czyli upłynnieniu [stan płynny-potoka]W tym procesie trzeba być bardzo uważnym temp. nie może przekroczyć 42*C - po przekroczeniu tej temp. tracimy bezpowrotnie większość enzymów i substancji odżywczych pozostaje nam słodka ciecz Najlepiej kupić miód który jest skrystalizowany i ew, samemu go upłynnić -jak to zrobić ,ano najlepiej położyć na ciepły grzejnik tam raczej nie osiągniemy temp. krytycznej a po nocy będziemy mieli gęsty krupiec -który spokojnie można smarować :fly: Dodając miód do płynów uważajmy żeby nie przekraczać temp.42*C Ja w swojej pasiece dla takich klijentów miód poddaje procesowi kremacji czyli kiedy miód jest płynny -potoka zaczynam go ucierać w urządzeniu do tego przeznaczonym aż do uzyskania kremu coś w rodzaju nutelli w takim stanie najczęściej pozostaje przez 10-14 m-cy po tym okresie ponownie zaczyna się proces krystalizacji Miód który jest zafałszowany przez skrobie ,cukier i inne świństwa nigdy nie skrystalizuje Jak coś nie jasno napisałem to proszę pytać lub poprawić poz Krzyś :)
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 12:30 #417359

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ten temat o miodzie jest bardzo ważny i jest to temat rzeka, myślę, że powinieneś np w kulinariach założyć nowy watek. Na pewno znasz sporo przepisów na ciasteczka, łamańce, potrawy i napoje (alkoholowe też) z wykorzystaniem miodu Inni forumowicze na pewno tez znaja. Ten wątek zmienił sie(ku naszej radości) na luźne pogaduszki i ani się nie zorientujesz a będzie miał dziesiąd stron. Informacje o miodzie i propolisie, a metodach przetwarzania, itd po prostu zgina wśród zdjęć i opowieści z Twojego zielonego miejsca. Myślę, że Roma i Hiacynta nie będą miały nic przeciwko.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 14:56 #417368

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Bardzo ciekawa myśl ,tylko że u mnie nie jest to takie proste Żeby zarejestrować się tu na forum to musiało to potrwać a jesli już to zrobiłem to musiało to z mojej strony być bardzo przemyślane Po prostu w życiu spotkało mnie wiele złego {bardzo niesłusznie .zdarzało się że byłem przeproszony ]ale po każdym z tok niemiłych zdarzeń pozostawał ślad Więc rozumiesz boje się kolejnych rozczarowań Jeśli podejmuję się jakiś wyzwań staram się robić to jak najlepiej , nie uznaję drogi na skróty [a zdaję sobie sprawę że czasami tak trzeba]W swoim życiu wolę dawać [sprawia mi to ogromną radość,przyjemność]aniżeli otrzymywać [aczkolwiek nie ma w tym nić złego ]po prostu ja tak mam Po wielu razach stałem się bardziej introwertykiem i to że ja pokazuję tu swoje zdjęcia , dzielę się wiedzą to już jest odwaga i mój sukces . Może z czasem zrobię nastepny kroczek Ale serdecznie dziękuję za propozycję [Jest to dla mnie komplement] poz, Krzys
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 15:19 #417369

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Krzysiu nie przesadzaj to tylko wątek o miodzie na którym doskonale się znasz.Co cię tu może spotkać złego , najwyżej nie będziesz czytony , co jest barszo mało prawdopodobne. , A zresztą lepsze to niż zakopanie istotnych i ważnych spraw tutaj.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 18:29 #417385

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Krzys, nie marudkaj jak Panna na wydaniu :)
Czekamy na przekaz Twoich doswiadczen z pszczółkami,oczywiście opisane swoimi słowami ;)
Podziel sie swoja wiedzą i wiecej luzu życzę :)

Pozdrawiam Markus
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Pszczelastwo i budowle własne na działce 08 Gru 2015 20:52 #417427

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Przedstawię jak powstawała rzeżba imić pana Onufrego Zagłoby
DSC00095.jpg


DSC_4208.jpg


Ulszklanyip.OnufryZagoba.jpg

Widok obecny Widoczny również ul eduk. szklany Wielkopolski + nadstwka 18cm
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Zielona Ania, piku, zanetatacz, grazyna255

Pszczelastwo i budowle własne na działce 09 Gru 2015 21:48 #417565

  • Larix
  • Larix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 130
  • Otrzymane dziękuję: 219
Pszczelarz5 fajnie, że założyłeś ten wątek. Ja w ubiegłym roku uznałem, że mój ogród będzie bogatszym ekosystemem jeśli zamieszkają w nim pszczóły i tak zostałem pszczelarzem. Dziś mam 12 uli i mogę obdarowywać rodzinę i przyjaciół miodem z własnej pasieki co daje mi dużo radości. Pszczelarstwo to piękne hobby warte propagowania.
Jako ciekawostkę podam, że w mojej parafii prowadzonej przez ojców kapucynów jeden z zakonników jest pszczelarzem. Ule stoją obok kościoła w centrum miasta w Kielcach przy ul. Warszawskiej na dowód czego załączam zdjęcie.




Jeden z nich jest bardzo charakterystyczny :)

γνῶθι σεαυτό
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2015 21:51 przez Larix.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, Emalia112, pszczelarz5, Ania19

Pszczelastwo i budowle własne na działce 09 Gru 2015 23:19 #417576

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Super że podjąłeś się pszczelarstwa ,już jak sam zauważasz przynosi to ogromną satysfakcje ,często wytchnienie po trudach dnia codziennego [zauważyłeś jak szybko pszczoły uczą pokory]a przy tym jak sam piszesz jest wymiar materialny. Ten ozdobny to tkz.ule figuralne Bardzo często przedstawiają różne budowle sakralne ,czasami rzeżby różnych postaci innym razem świętych W okresie miedzy wojennym na śląsku była cała kolekcja dwunastu apostołów {kłody} poz.Krzyś
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Gru 2015 21:09 #417679

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Kasiupostaram się jakoś sensownie odpowiedzieć na zadane pytanie Można rzec pszczółki ,, wierne są pożytkowi ''tzn.jeśli dana roślina w danym okresie kwitnie obficie [jest danych drzew .kwiatów ,dużo ]pszczoły zaczynają ją bardzo intensywnie oblatywać dzieje się tak aż do zakończenia kwitnienia lub do zaistnienia następnego intensywnego kwitnienia Czy i gdzie taki pożytek [kwitnienie ] jest pszczoły przekazują sobie po przylocie do ula przekazują to tańcem [zaczynają wywijać różne ósemki, zawijasy raz w lewo to znowu raptownie w prawo lub po lini skośnej ; prostej ]w tym tzw. tańcu informują swoje siostry w jakim kierunku i jak daleko wystąpił pożytek Naprawdę ,często latem to obserwuję {zapomniałem napisać że cały ten tanieć odbywa się na plastrze miodu ]Po wystąpieniu tak obfitego pożytku ,gdy jakaś część plastrów jest tkz, zasklepiona =woskiem pszczelarz odbiera te ramki i odwirowuje miód Miód dobrze odparowany nie powinien mieć większej zawartość wody jak 15-20 %wody Mówimy wtedy że miód jest dojrzały .Jesli coś nie jasno piszę to proszę dopytywać bardzo chętnie odpowiem Poz. Krzys :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Gru 2015 21:37 #417684

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja jeszcze dodam do tego co napisał Krzyś, że tu się objawia cała mądrość natury. Jak pszczoła raz zacznie oblatywać rzepak to będzie to robić do końca życia swojego (0k 25 dni). Tak, że rzepak będzie na pewno zapylony pyłkiem rzepaku. Nie wiem natomiast co się stanie jak nagle pożytek się urwie Np koniczyna czy facelia zostanie skoszona. Bo normalnie to rośliny przekwitają stopniowo.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Gru 2015 22:01 #417687

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Emalia112
Nie wiem natomiast co się stanie jak nagle pożytek się urwie Np koniczyna czy facelia zostanie skoszona. Bo normalnie to rośliny przekwitają stopniowo.
Wtedy najlepiej do uli nie zaglądać [są bardzo zdrzażnione]można zaliczyć strzał,Najczęściej już tego samego dnia znajdą coś skromniejszego ,raczej latem nie mają z tym problemów Nie dopisałem w poprzednim poście bo Kasia pytała
Nie wiem natomiast co się stanie jak nagle pożytek się urwie Np koniczyna czy facelia zostanie skoszona. Bo normalnie to rośliny przekwitają stopniowo.
Pszczoły czasami poddaje się tzw, tresurze Powiedzmy sobie że jakiś ogrodnik zamawia u mnie pszczółki do swojego sadu np. jabłonie a w tym czasie kwitnie miedzy drzewami mniszek [pszczoły bardzo go lubią oblatywać ] i wtedy należy po przyjeżdzie do sadu nie wypuszczając pszczół urwać kilka gałęzi kwiatów jabłoni rozrobić troszkę syropu cukrowego tj, ok.1l zagotować te kwiaty z syropem ,przestudzić i nad ranem podać pszczołom do ula Z samego rana pszczoły od razu polecą za zapachem na drzewa jabłoni [Wcześniej pisałem o zapamiętywaniu i wierności]. jakaś nieduża ich część poleci i na ten mniszek ale zdecydowana większość będzie latała na jabłoń aż do przekwitnięcia .Jak coś proszę dopytywać jak potrafię to odpowiem poz.Krzys :lol:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Gru 2015 22:33 #417691

  • Roma
  • Roma's Avatar
Człowiek uczy się do samej śmierci a i tak umiera głupi.Często zastanawiałam się jak to jest,że pszczelarze wiedzą jaki mają miód,teraz wreszcie wiem.Dziękuję Wam za to :kiss3:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Gru 2015 20:47 #417797

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Spróbuję Coś napisać o drugim z bardzo ważnych produktów pszczelich jakim jest pyłek Jak sama nazwa mówi jest to pyłek z różnych kwiatów zbierany przez pszczoły zbieraczki do trzeciej pary odnóży w których umiejscowione są tzw. koszyczki ,formowane są kuleczki i przynoszone do ula ,gdzie z pomocą innych pszczół ulowych umieszczane są w plastrach i poddawane dalszemu procesowi [o tym póżniej ]
Pyłek pszczeli jest nie mniej ważny od miodu czy propolisu lub pierzgi W pyłku znajduje się ok. 40 różnych makro i mikroelementów między innymi;żelazo , cynk,magnez,srebro,wapno tego ostatniego dość duże ilości bo w 100g około 170 mg wapnia w formie łatwo przyswajalnej.
W pyłku kwiatowym znajdują się bardzo duże ilości witamin i to praktycznie wszystkich grup tj.A ,B12,B3, B1, B2, E,C,P,D PP, H,kwas foliowy biotyna i wiele innych .
Pyłek posiada właściwości ;odżywcze,odtruwające,antydepresyjne,antyalergiczne,przeciw miażdżycowe ,antybakteryjne Pyłek wspomaga leczenie cukrzycy pomaga przy zatruciach regeneruje wątrobe , działa przeciwzapalnie a także używany jest w kosmetyce .
Jak stosowac pyłek;leczniczo 5-8 łyżeczek dziennie najlepiej w dwu porcjach ale zawsze przed jedzeniem minimum 30 min Ja na noc do szklanki wsypuję 2 łyżeczki do tego łyżeczkę miodu [nie koniecznie]i mniej niż pół szklanki wody najlepiej min. nie gazowana lub przegotowana kranówka ,rano na czczo wypijam i jest super POMAGA Zapobiegawczo ,profilaktycznie dawka o połowę mniej Moja córka będoc w ciąży miała duży niedobór żelaza Lekarz zapisał preparaty żelaza ,PO dwu miesiącach niewiele się poprawiło Wtedy dała się przekonać do przyjmowania pyłku wedle tego przepisu oczywiście i te tabletki I co się okazało po m-cu ilość żelaza był tak wysoki że lakarz od razu odstawił CO się okazuje preparaty żelaza podawane w tab. przez organizm ludzki są przyjmowane na poziomie 20=40 % Natomist przy wspomaganiu pyłke ta przyswajalność wzrasta do poziomu 70-85% [ Ja znajdę opr. naukowe to wstawię ]Jesi coś nie jasno napisałem to proszę pytać lub jeśli zle to proszę poprawić poz.Krzys :bye: :)
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, piku, Ave

Pszczelastwo i budowle własne na działce 13 Gru 2015 10:05 #418002

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Dalsza część moich rzeżb w ogrodzie Ta rzeżba powstała z korzeni karpy potężnego jesionu Nie wiem czy zamiar się udał - może troszkę Zatytułowałem ją ,, MEMENTO MORI "Ma przedstawiać twarze osób które okryły się nie najlepszą sławą {moje zdanie ]aby nie urazić innych osób Poz. Krzys

DSC_4943.jpg

Ma to Usama ibn Ladin
DSC_4944.jpg

Tow,Leenin
DSC_4945.jpg

Józef Stalin
DSC_4937.jpg

Całość w otoczeniu diabełków

DSC_4946.jpg

Adolf Hitler
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2015 10:09 przez pszczelarz5. Powód: brak zdjęcia
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan, broja, otojolka, zanetatacz, Ania19


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.659 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum