• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania....

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 19 Lut 2018 11:26 #590369

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Michał trochę zapomniany wątek ale przyznaje racje Ubuntu powala wszystkie systemy . Używam go od kilku lat i jest super .może jakąś kampanie w kierunku pingwina zrobić niech ludzie spróbują dobrego.
Kasiu odnośnie komputera do gier tak stacjonarny może być ze średniej półki ale jedna rzecz jaką jest karta grafiki musi być z wysokiej półki chyba najdroższy element ale on zaważy na wydajności w grach i tego nie da rady pominąć .600-700 to minimum na taką kartę.


Zielone okna z estimeble.pl

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 19 Lut 2018 12:11 #590373

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Chłopaki problem wyboru komputera stacjonarnego nadal aktualny. Syn coś tam sobie wybiera :search:
Adamie rozumiem , że do zakupionego komputera powinnam dokupić nowa kartę grafiki - pytanie jaką ? Co polecasz , jakie parametry ?
Pisz jak dla laika proszę, bo ja w tych tematach ciemna jestem. :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 19 Lut 2018 13:47 #590395

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu powiem to tak jestem po trudnych bojach z synem odnośnie wyboru jednostki głównie do gier . Jednostkę do pracy można nabyć za 1000 PLN do gier ? Najlepiej mieć z 5000 PLN :) ( tyle chciały by dzieci zapłacić , rodzice już nie )
Ale teraz już poważnie . Każda gra lubi dużą dobrą grafikę i od tego zaczynamy na tym nie oszczędzaj moja propozycja GeForce minimum GTX 1050 Ti 4GB lub wyżej GTX 1060 Ti itd. dysk twardy można zaoszczędzić na tym ale troszkę i dla tego najlepiej kupić dwa 1. SSD około 120 GB i drugi standardowy najlepiej 1TB procesor komputera to też trudny wybór na start intel Core i5 z z taktowaniem 3200GHz minimum w przyszłości za rok dwa można kupić na. i7 i RAM min 8 GB zamknąć w najtańszą obudowę.
A teraz finanse . Na Allegro można znaleźć taką jednostkę centralną za 1900-2200 PLN ,do tego jeszcze jakiś monitor .Taka konfiguracja powiną teraz wystarczyć .System operacyjny każdy próbuje wcisnąć TRIAL (testowy na 30dni) więc lepiej też na Allegro jakiś aktywator Windows 7 wystarczy
Coś mocniejszego będzie droższe.
Jeszcze jedno wybierając sprzedawce zwróć uwagę na opinie o sprzedającym, żeby nie mieć problemów z gwarancją . za pół roku taka konfiguracja zrobi się trochę przestarzała technologia prze do przodu jakby coś pytaj będę próbował pomóc

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 12:30 #590630

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie dziękuję za porady. Będę Cię zapewne męczyć w tym temacie :whistle: :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 13:13 #590639

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie spójrz proszę www.morele.net/komputery/chlodzenie-komp...estawu-komputerowego

Napisz co myślisz o tym zestawie.
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 17:20 #590685

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu jeżeli konfigurowałaś zestaw na stronie "morele" to go nie zapisałaś a ja widzę tylko surowy konfigurator.
Nie wiem czy mogę linkować Allegro dla tego wyślę ci linki na WP

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 17:23 #590687

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie coś poknociłam. Jak zapiszę to dam linka.
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 18:11 #590716

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Podesłałem Ci wiadomość prywatną ,nie wiem jak podchodzą administratorzy forum do linków aukcyjnych :unsure: . Strona morele to kopalnia wiedzy dla informatyków-amatorów ale trzeba trochę podstaw :search: . Odnośnie tych konfiguracji to "współczesne" gry działać będą ładnie wiadomo komputer ten za 2000 "trochę" różni się od tego za 5000 PLN ale o cięciu gier nie ma mowy . Na aukcji poczytaj trochę opinii o sprzedawcach i przesyłka tylko za zaliczeniem chyba że firma ma 99.9 % pozytywnych komentarzy . Syn mój jest zwolennikiem procesorów Intela ja natomiast AMD oba działać będą . Jeszcze dobrze było by jakbyś podała mi jakie gry preferuje Twoje potomstwo , bo to też ważne .Z wiekiem dziecka cena rośnie ;)
Pozostaje jeszcze jedna sprawa nie wiem czy masz monitor czy nie . Do gier potrzebny jest dobry monitor nie tylko do sprawności technologicznej tylko do ochrony oczu dziecka . Monitor nieraz lepiej kupić 22 zamiast 26cali ale od bardziej renomowanego producenta .
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2018 18:14 przez alfamixi.

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 19:40 #590739

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie :) Czy komputer z takimi komponentami byłby dobry ponieważ syn wybierał :
Procesor intel core i7-8700K 3.70 GHZ 12MB Box
Karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (192 bit)
Płyta Główna ASRock Z370 KILLER SLI
Pamięć RAM Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB(2*4GB) 3000MHz
Dysk twardy toshiba 1tb
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)
I system Windows 10 64 bitowy OEM .
Syn preferuje gry : np: Wiedźmin 3 lub League of Legends
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 20:29 #590759

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Eee Kasiu to taka średnio-wyższa półka, konfiguracja bardzo fajna .Ja bym tylko oparł się na procesorze AMD Ryzen7 jakoś mi on lepiej podoba , do tego monitorek np. Acer Predator XB272bmiprz FullHD 240Hz żeby karta grafiki pokazała co potrafi i Wiedźmin będzie śmigał) . Mnie trochę cena przeraża, bo zestaw z monitorem to blisko 8000 PLN wyjdzie . Niestety do pracy biurowej taka jednostka wystarczyła by na kilkanaście lat do gier na 3 może 4 lata . Programiści szalejąca na platformach prześcigając się w nowinkach .Ale sprzęt będzie fajnie śmigał i to ze sporym zapasem. :)
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2018 20:35 przez alfamixi.

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 20:34 #590760

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie monitor syn wybrał, chyba coś około 600 zł . Razem niby :tongue2: ma wynieść ok.5300 zł. Syn się jak to powiedział dołoży. Mnie też przeraża ta cena. :think: :supr3:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 20:43 #590768

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu ten monitor (nie wiem jakiej jest firmy ) ale on może obniży klasę tego komputer . Monitor do tej klasy grafiki to minimum 144Hz a ideał to 240Hz wtedy ta karta grafiki pokaże co potrafi . Przy obniżonych parametrach monitora to będzie wyglądało jakby do Fiata Pandy wsadził silnik Z 500 konnej ciężarówki. Także dołożyć parę stówek do monitora i parę lat posłuży , monitorów nie wymienia się tak często. :) A cena jednostki jest bardzo dobra .
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2018 20:44 przez alfamixi.

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 20:46 #590770

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie zobaczę co wybrał syn i Ci napisze. Też jestem tego zdania , że monitor musi być dobry,bo za pół roku nie mam ochoty kupować czegoś innego.
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 20 Lut 2018 21:02 #590775

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Wiesz co, to jest fajny poradnik
www.morele.net/wiadomosc/monitor-do-gier...jaki-najlepszy/1034/
troche tu jest prawdy :)

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 21 Lut 2018 07:46 #590841

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Te monitory co polecają "morele" są bardzo dobre tylko ten artykuł trochę czasu temu redagowali .

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 21 Lut 2018 11:05 #590872

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Potwierdzę słowa Adama, swój monitor mam już od 2004r. i nadal śmiga jak rakieta. Więc warto wydać ciut więcej ale ma się na lata ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 21 Lut 2018 11:18 #590873

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie syn wybrał monitor firmy iiyama jest to G-MASTER Black Hawk GE2488HS-B2
24 calowy z rozdzielczością 1920 x 1080
Jest to ten monitor www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-b...-ge2488hs-b2-649008/
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 21 Lut 2018 19:51 #590966

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu powiem to tak jakby to był monitor dla Ciebie do prac na forum lub biurowych powiedziałbym bierz jest super. Chłopaki siedzą przed panelem po kilka godzin , nie odrywając wzroku od monitora . Odświeżanie 75Hz i 24" to ograniczenie dla jednostki centralnej . Tak jak Michał pisał monitor nie jest na rok . Informatycy przewidują prace monitora 7-9 lat komputera na 3-4 lata (chodzi tylko o postęp technologiczny) . Ta karta grafiki da rade z monitorem nie tylko 27 ale pewnie i z 32" pracujących na 240 Hz a co to znaczy ,
1. większy obraz - większe elementy - mniej wytężony wzrok .
2. większa częstotliwość odświeżania - mniejsze zmęczenie oczu
3. krotki czas reakcji -większa precyzja ruchu i brak smużenia elementów na panelu
szybki ruch detali w grach to normalne to nie jest przeglądanie zdjęć, no i IPS
a na koniec poczytaj o tym : "Low Blue Light Technology"
tu kilka bytów reklamy (Asus i Benq) www.asus.com/Microsite/display/eye_care_technology/pl/
dopisze Ci jeszcze dwa modele to może takie co prawda 25" ale ... może coś podpowiedzą i rozjaśnią lepiej
spojrzenie na monitory :)
ASUS ROG Strix XG258Q
BENQ Zowie XL2540 GAMING 25
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2018 09:57 przez alfamixi.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.386 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum