• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Moje hobby - magnesy

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 03:37 #620706

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Na prośbę Iwonki :) , chciałabym pokazać moje małe zbieractwo , hobby , które absolutnie nie związane jest z moimi wyjazdami . Magnesy kolekcjonuję od kilku lat , może ośmiu ,a pierwszy dostałam od brata , który był w Grecji .Sama nigdzie nie jeżdżę z różnych względów .Najwięcej magnesów mam od córki i zięcia , którzy uwielbiają podróżować ,ale i od syna mam kilka ,kuzynki , znajomych , czy nawet od turystów przesyłką listową dostałam Wrocław :) .

Wczoraj właśnie koleżanka przyjechała odebrać sobie zamówione razem ze mną kwiatki i przywiozła mi Jarosław ,Zamek Bolków i Zamek Książ , i jeszcze Lębork ma dojechać , bo praca pozwala jej być w tak różnych miejscach.

nie mieszczą się na boku lodówki , więc zaczęłam przypinać z przodu
DSCN4571.jpg


DSCN4545.jpg


DSCN4573.jpg


DSCN4575.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2018 04:06 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, MagdaH, Terri, Dorota15, zielonajagoda, Emalia112, Łatka, Florka, dana581958, CHI, obeata


Zielone okna z estimeble.pl

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 07:26 #620720

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Piękna kolekcja :bravo: :bravo: :bravo:
Beatuś, jak będzie lał deszcz lub w innym wolnym czasie, pstryknij takie fotki jak pierwsza, po kilka sztuk, wtedy fajnie widać i można się przyjrzeć, a ja bym chętnie dokładniej obejrzała Twoją kolekcję. A tak na szybko to co prezentuje ten magnesik - ostatnia fotka, szósty od góry.
Irlandzki krasnal ma propozycję nie do odrzucenia :happy:
A tak odchodząc od tematu, mam lodówko-zamrażarkę tej samej firmy, chyba jest już pełnoletnia bez napraw i aż się boję jak wysiądzie, bo nową zamrażarkę która ma niecałe trzy lata już naprawiałam.
Dobrego dnia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 07:27 #620721

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
O matko jedyna, teraz zauważyłam godzinę w której to wstawiłaś :eek3: :eek3: :eek3:

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 08:52 #620731

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko dziękuję :kiss3: , może tak jak piszesz napiszę parę słów o każdym , bo nie wiem o którym piszesz . A jeszcze potrzebna będzie konsultacja z córką :) Większa część magnesów to gipsowe odlewy , ale są też naturalne czyli z metalu , drewniane ,czy Białowieża jest z rogu . Są też pocztówkowe .

Pierwsze zdjęcie to Stare Miasto w Dubrowniku (Chorwacja ) , Niemcy , które były tylko przejazdem i Trebinje – miasto w południowej Bośni i Hercegowinie, nad rzeką Trebišnjica . Miasto wchodzi w skład Republiki Serbskiej w BiH.

Następne trzy od koleżanki , która sprzedaje koszulki i jeździ tam , gdzie organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe .

Nie mogę spać i choć o 23 oczy mi się zamykały i jak nigdy położyłam się do łóżka to pół godziny po północy już nie spałam i tak aż do 4,30 , a o 7 wstałam , bo obiecałam jednej pani wykopać roślinki , która dziś wyjeżdżała . U nas wczoraj nie padało , chyba pierwszy dzień bez deszczu i dzisiaj też będzie gorąco .

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 14:04 #620777

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
beatazg wrote:
Pierwsze zdjęcie to Stare Miasto w Dubrowniku (Chorwacja ) , Niemcy , które były tylko przejazdem i Trebinje – miasto w południowej Bośni i Hercegowinie, nad rzeką Trebišnjica . Miasto wchodzi w skład Republiki Serbskiej w BiH
Dzięki za opisanie pierwszej foty :dance:
Niedługo jesień, będzie więcej czasu, to może pomaleńku przedstawisz nam bliżej swoją kolekcję :)
:bye:

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 15:09 #620783

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Beatko
to już wiem czym Ci się będę rewanżować za siewki host :fly:
Kupuj drugą lodówkę :devil1:
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2018 15:10 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 03 Sie 2018 22:02 #620830

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko , faktycznie idzie jesień a po niej najdłużej trwająca pora roku jak dla mnie , zima . Postaram się wszystkie rzeczowo opisać :) .
Małgosiu , będą następne siewki , z o wiele lepszych nasion , które dostałam od Madzi . Wprawdzie zielone , ale rodzice znani i ładnie się zapowiadają . Oczywiście się podzielę , bo jest tego dużo i wiesz przecież ,że nie musisz się rewanżować :)

Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Moje hobby - magnesy 04 Wrz 2018 22:45 #624139

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ciąg dalszy , oczywiście wszystkie są od córki :)
.
DSCN4873.jpg


Barcelona , to podróż poślubna mojej córki
DSCN48762.jpg


Wesoły Cmentarz – cmentarz zlokalizowany wokół cerkwi w rumuńskiej miejscowości Săpânța, w okręgu Marmarosz w północnej części Rumunii, ok. 2 km od granicy z Ukrainą.
greymouseland.com.pl/2016/11/wesoly-cmen...cie-cimitirul-vesel/

DSCN4893.jpg


Lwów
DSCN48892.jpg


Zięć kupił go na wyjeździe z pracy , niedawno to było . W domu zobaczył , że on świąteczny :)
DSCN4879.jpg


Saint-Paul de Vence to zabytkowe miasteczko w południowo-wschodniej Francji, położone na malowniczym wzgórzu, około 10 km w kierunku zachodnim od Nicei. Jest to jedno z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Prowansji.
DSCN4883.jpg


Krynica Morska
DSCN4887.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 05 Wrz 2018 00:13 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Moje hobby - magnesy 05 Wrz 2018 07:33 #624148

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Ha! I sobie przy porannej kawce pooglądałam magnesiki :)
Super to zrobiłaś, najpierw ogólne foto a potem zbliżenia, dopiero na zbliżeniach widać jakie misterne widoczki są na tych małych obrazeczkach. Świąteczne Monachium urocze, wszystkie fajne, nasze foczki też i dzięki za to, że opisujesz co przedstawiają.
Brawo za hobby :bravo: i czekam na dalsze :hug: Miłego dnia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 20 Paź 2018 22:17 #628113

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Beatko a gdzie następne magnesiki?

Moje hobby - magnesy 20 Paź 2018 22:27 #628117

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko przepraszam , ale tyle się działo w ostatnim czasie . Pogoda sprzyjała pracom w ogrodzie . Turyści na krócej teraz przyjeżdżają ,więc więcej wszystkiego co się z tym wiąże . Zostałam babcią więc co jakiś czas jeździmy wnuka zobaczyć , bo córka mieszka w Rzeszowie . Ale jutro jestem w domu ,więc porobię więcej zdjęć i wrzucę .

Beata

Moje hobby - magnesy 21 Paź 2018 08:51 #628132

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
To prawda Beatko, ja też własny ogon gonię, ale idzie ochłodzenie i zima za pasem, więc i czasu więcej będzie. Gratuluję wnusiątka :flower2:

Moje hobby - magnesy 21 Paź 2018 18:12 #628198

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonka dziękuję , to nasz pierwszy wnuczek , ma już miesiąc i rośnie jak na drożdżach :) .

Syn w sierpniu pojechał do Hiszpanii na ryby , bo uwielbia łowić , a tam na rzece Ebro łowi się duże sumy , które oczywiście się wypuszcza . Tu też ryby wypuszcza i tylko zdjęcia nam pokazuje .

więc dostałam następną Barcelonę :)
DSCN5726.jpg


Salou – miasto i gmina w północno-wschodniej Hiszpanii, we wspólnocie autonomicznej Katalonii, prowincji Tarragona . Zlokalizowane na wybrzeżu Morza Śródziemnego, 10 km od Tarragony i 94 km od Barcelony. Występuje tu typowy klimat śródziemnomorski
DSCN5732.jpg


a tu rzeka Ebro
42596466_316985412439688_1499635943622049792_n.jpg


i takie sumy :)
42596837_267437093880880_2540594844892397568_n.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2018 18:50 przez beatazg.

Moje hobby - magnesy 21 Paź 2018 19:12 #628208

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Łał ale ryba :eek3: niewiele mniejsza od dziewczątka na zdjęciu.

Super takie dodatkowe foty do magnesów :dance: , Hiszpanię mamy zaliczoną, dokąd pojedziemy w następną podróż? :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 21 Paź 2018 20:50 #628216

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko , może do Gruzji . Córka z zięciem dwa razy tam była . Bilety tanie na samolot kupili z wyprzedzeniem do Kutaisi ,a tam samochodu nie pożyczali , tylko się poruszali transportem publicznym , busikami zwanymi marszrutkami . Magnesu z Kutaisi nie mam ,ale to drugie co do wielkości miasto Gruzji . Gruzję więc wzdłuż przejechali i to dwa razy , a jest to około 400 km
Zdjęcia były niesamowite . Mały kamyczek mi przywieźli i oczywiście winko , które jeszcze niedawno stało u mnie i na prezent wzięłam , więc nawet nie skosztowałam.

Tbilisi – stolica i największe miasto Gruzji położone nad rzeką Kurą, zamieszkane przez 1,15 mln osób

Batumi – miasto w południowo-zachodniej Gruzji, na wybrzeżu Morza Czarnego, stolica autonomicznej republiki Adżarii. Położone jest w pobliżu granicy z Turcją. Trzecie co do wielkości miasto kraju

DSCN5784.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2018 20:58 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, minohiki

Moje hobby - magnesy 15 Lis 2018 12:23 #629995

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
:bye:
Kolorowa Gruzja :) Młodym chyba się tam spodobało że drugi raz pojechali, ale jak miało się nie podobać skoro tak pięknie o tym kraju śpiewały Filipinki :)
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 15 Lis 2018 20:27 #630032

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Piękna kolekcja :bravo: Gratuluję też wnuka, taki maluch to rewelacyjny pożeracz czasu;) Nasz mieszka po drodze z mojej pracy na działkę, więc ostatnio na działkę nie udaje mi się dojść :) Ale za to mały już zaczyna mówić bbbbb :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje hobby - magnesy 15 Lis 2018 23:31 #630056

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iwonko , inne obyczaje niż u nas , i to im się podobało . Lubią zwiedzać ,ale teraz to za szybko z dzidziusiem nie pojadą .
Alinko , dziękuję , ale to zasługa dzieci . W tamtym roku , zrobili przez 3 tygodnie 8 tyś km , jak pojechali autem do Hiszpanii , magnesów kilka wtedy dostałam :) .
Bardzo duży problem pojawił się z naszym maluszkiem . Poszli w odwiedziny do cioci , gdzie koty w domu przebywają i okazało się ,że chyba dzieciątko na alergeny kocie jest uczulone . My tam jeździmy co jakiś czas ,ale oni u nas jeszcze nie byli . Oczywiście sierść u nas jest wszędzie , więcej z psa ,ale z kota też i córka się martwi ,że jak przyjadą to stanie się to co u cioci . Alinko Twój tuptuś już podrośnięty i wcale się nie dziwię ,że tam zajeżdżasz , bo ja też nie mogę się doczekać ,żeby naszego Maciusia zobaczyć . Czas szybko ucieka i już się nie powtórzą te dni , gdy był noworodkiem , gdy pierwszy ząbek wyjdzie , czy pierwsze kroczki zrobi .
Magnesów dziś nie będzie , bo nie mam nawet siły wstać z fotela . Do prawie 22 robiłam buraczki do słoików , i zamiast kupić 10 kg buraków , kupiłam 20 kg i wyszło prawie 50 słoiczków :) . Wczoraj byłam u reumatologa i liczę na to ,że pigułki ,które mi przepisał postawią mnie choć trochę na nogi :)

Beata


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.280 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum