TEMAT: Uciązliwy sąsiad z radyjkiem

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 12:14 #658004

  • zdravko
  • zdravko's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 352
Mam nowy problem,
gość wydzierżawił działkę od gminy koło mojej działki no i napierdziela radiem ,rozmawiałem,wyłożyłem swoje argumenty ,ze jak każdy będzie tak nawalał to będzie jak w faweli,nie trafia,nawet się z nim pokłóciłem, potem go przepraszałem,bo wytoczyłem ciężkie działa(mam pewien sposób nacisku bardzo radykalny,wchodzi w grę kwestia prawna,gruntowa,droga dojazdu po prostu, nawet się zastanawiam ,czy gmina by poszła na to,że za drogę konieczną wydzierżawią mi tą działkę ),
jak z takim osobnikiem rozmawiać, macie takie problemy czy ja po prostu mam pecha,bo z drugiej strony drugi miłośnik głośnej muzyki zapodaje swoje "hity" ,ale ten jest dalej i mogę uciec,ten nowy to to radio ustawił 2 metry od płotu .
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, hakul


Zielone okna z estimeble.pl

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 16:49 #658012

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
No ja Ci współczuje, bo co inne głośno słuchać we własnym pozamykanym domu, a co inne na działce... Przykład dobry, sama jestem ciekawa jak ten problem rozwiązać, bo na działkach obok których przechodzę z psami na spacerach, również są miłośnicy głośnej muzyki. Na kazdej działeczce każdy ma radio i zapodaje swoje ulubione. Do tego głuchawe staruszki z ulubionym radiem z krzyżykiem w logotypie i to też na ful. Godzinę temu byłam na spacerze i sama się dziwię, jak ludzie w tej kakofonii mogą wytrzymywać. Niestety prawdziwych miłośników roślin, owadów, śpiewu ptaków jest może kilku. Reszta obsadza płoty tujami, sieje trawę, grilluje, jeśli pojawi się jakiś robal, ślimak czy coś - od razu ciężka broń chemiczna jest wytaczana. Nie wiem czy masz działke prywatną, czy ROD, czy jakiś regulamin funkcjonuje czy można sie oprzeć o przepisy dotyczące naruszania porządku publicznego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biotit, CHI, hakul

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 19:05 #658024

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Ja na szczęście takich "sąsiadów" nie mam. Ale wracając rowerem przez działki słyszę HITY z remizy (nic do strażaków nie mam). Pytam Znajomego, czy Mu to nie przeszkadza. Odpowiedział: za tydzień będzie cicho. Jak to się robi? Albo po męsku, albo pismo do Zarządu. Oba sposoby są skuteczne.
Długa rozmowa z "delikwentem" nic nie daje.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 19:19 #658027

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12659
MagdaH wrote:
...czy ROD, czy jakiś regulamin funkcjonuje czy można sie oprzeć o przepisy dotyczące naruszania porządku publicznego.
Tu masz regulamin ROD pzd.pl/uploads/Regulamin%20ROD%20(2018%20-%20publik).pdf

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 19:26 #658032

  • marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 143
Może sprawdzić zasadę "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"?
Zadaj mu jaką kakofonie jazzową (z szacunkiem dla jazzu) na próbę :lol:

Zaopatrz się w zatyczki a jemu takie coś na kilka godzin:
https://www.youtube.com/watch?v=OJxGmD7ePME&feature=youtu.be&t=79

:happy3:
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2019 19:29 przez marusmk.

Uciązliwy sąsiad z radyjkiem 18 Maj 2019 19:35 #658033

  • zdravko
  • zdravko's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 352
To nie jest na terenie działek, z muzyką już próbowałem, ale nie che siedzieć w łomocie, a mam warunki i możliwości (wychowałem się na jazgotliwej muzyce i jeszcze czasem lubię), tylko szkoda mi innych sąsiadów ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.182 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum