• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: strzelectwo i myśliwstwo

strzelectwo i myśliwstwo 10 Wrz 2020 10:05 #728267

Są tu może jacyś pasjonaci polowań albo strzelania do tarczy?
To wprawdzie hobby nie należy do najtańszych, ale sprawia mnóstwo satysfakcji. Poza tym pozwala nauczyć się przydatnych umiejętności. Na przykład jak mi zające zaczną wyżerać z ogródka, to następnym razem nie ma przebacz. Zaczaję się któregoś dnia, doposażę w niezbędne akcesoria i będę bezwzględnie tępić szkodniki. Tylko najpierw sprawdzę, czy mogę tak swobodnie wystrzelać tych złodziei :flower:


Zielone okna z estimeble.pl

strzelectwo i myśliwstwo 10 Wrz 2020 10:26 #728273

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6067
  • Otrzymane dziękuję: 22056
Witaj chcesz wszystkie zające z okolicy wystrzelać? :eek3: :mad2: A może dałoby się ogrodzić warzywnik ?mieszkam pod lasem ,obok też są lasy mam działkę i kwiatową i jùz od niedawna mam warzywa ,ale nie strzelam do zajęcy, sarenek i innych zwierząt tylko dlatego ,ze chcą jeść .Mam ją ogrodzoną .Gdyby tak wszyscy zaczęli strzelać myślisz ,ze długo cieszyli byśmy się widokiem tych pięknych zróżnicowanych zwierząt pod naszymi domami ?
Przemyśl jednak .
:dry:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, ewakatarzyna, JaKasiula, ama

strzelectwo i myśliwstwo 10 Wrz 2020 11:30 #728284

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 19523
franekarola wrote:
Są tu może jacyś pasjonaci polowań albo strzelania do tarczy?
To wprawdzie hobby nie należy do najtańszych, ale sprawia mnóstwo satysfakcji. Poza tym pozwala nauczyć się przydatnych umiejętności. Na przykład jak mi zające zaczną wyżerać z ogródka, to następnym razem nie ma przebacz. Zaczaję się któregoś dnia, doposażę w niezbędne akcesoria i będę bezwzględnie tępić szkodniki. Tylko najpierw sprawdzę, czy mogę tak swobodnie wystrzelać tych złodziei :flower:
Lubimy sobie czasem rodzinnie postrzelać. Strzelamy z łuku, czasem z wiatrówki. Za cel obieramy sobie jednak zawsze tarczę, lub inne przedmioty typu butelki, puszki, itp. Nigdy nie strzelaliśmy do zwierząt. Mam działkę jeszcze nieogrodzoną, zające, sarny są u mnie codziennymi gośćmi. Zdazrzylo mi się, że po zimie, że względu na szkody poczynione przez te zwierzęta musiałam wymienić 15 drzewek owocowych. Byłam wściekła, ale wyciągnęłam wnioski. Po posadzeniu nowych drzew zabezpieczyłam je siatka, sad ogrodziliśmy. Jeżeli zimą sarny podjedzą mi trochę jarmużu, też nie rozpaczam i nie poluje na nie.
Nie uważam, żeby rozwiązania siłowe były dobre. Tak jak Bogusia, uważam, że najpierw trzeba zacząć od siebie, swoich działań. Jeśli nie masz ogrodzonej działki, zrób chociażby częściowe ogrodzenie. Drzewka można zabezpieczyć siatka lub specjalnymi osłonkami.
Nie jestem przeciwniczka polowań,ale uważam, że bezmyślne strzelanie do każdego zwierzaka, który podszedł zbyt blisko mojego terytorium to zachowanie niegodne inteligentnego, cywilizowanego człowieka.
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2020 14:44 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, ama

strzelectwo i myśliwstwo 10 Wrz 2020 12:32 #728287

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Polowanie jest uzasadnione,jeśli jesteś głodny i zwierzę musisz zabić,aby z głodu nie umrzeć. Jako hobby, to dziwne hobby. Może lepiej zapisać się do armii jakiegoś świętego, łańcuch w łapę i zawsze się ktoś nawinie, na kim się ,, odprężysz,,
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Emalia112, ewakatarzyna, Maciej, Bobka, ama

strzelectwo i myśliwstwo 14 Wrz 2020 11:44 #728579

Ja tutaj piję do historii z internetów, że kilka starszych Pań :happy-old: z Japonii odstrzeliwuje małpy ze swojej okolicy, bo te zagrażają lokalnym zbiorom. Ciekawi mnie, czy na polskim podwórku też by to przeszło: wyrobić pozwolenia, sprawić sobie broń, wyposażyć w cały osprzęt taki jak i przetrzebić nieco rozzuchwaloną faunę. Póki co tylko teoretycznie :devil1:
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2020 20:43 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku

strzelectwo i myśliwstwo 14 Wrz 2020 12:01 #728580

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
Teoretyzować można ale jak wejdzie ta nowa ustawa to nawet nie będziesz mogł hodować kota futerkowego na chore nerki :rotfl1: .

strzelectwo i myśliwstwo 14 Wrz 2020 12:34 #728582

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Strzelam. Z Twoich pytań wnoszę że nie jest myśliwym, więc strzelanie do szkodników nie przejdzie. U nas nawet odstrzelenie szczura z wiatrówki budzi kontrowersje...
Co do zwierząt łownych to kłusownictwo jest karane jak u szeryfa Nottingham za Robina, więc nie polecam.
A jak będziesz sobie wyrabiał uprawnienia to się dowiesz że koło chałupy i tak nie postrzelasz.
Tak że pozostaje Ci polubić futrzaki, albo ogrodzić teren. Niestety.

Mirzan, uczciwiej jest zjeść zabite przez siebie zwierze, niż jeść mięso z rzeźni.

strzelectwo i myśliwstwo 14 Wrz 2020 14:36 #728585

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
franekarola wrote:
Ja tutaj piję do historii z internetów, że kilka starszych Pań :happy-old: z Japonii odstrzeliwuje małpy ze swojej okolicy, bo te zagrażają lokalnym zbiorom. Ciekawi mnie, czy na polskim podwórku też by to przeszło: wyrobić pozwolenia, sprawić sobie broń, wyposażyć w cały osprzęt taki jak link usunięty i przetrzebić nieco rozzuchwaloną faunę. Póki co tylko teoretycznie :devil1:

Chcesz jeszcze napisać coś odkrywczego na temat strzelania do zwierząt ? Jeśli tak, to trafiłeś na niewłaściwe forum. Poza tym reklamowanie stron bez zgody Administratora Forum jest sprzeczne z Regulaminem, dlatego usuwam podany przez Ciebie adres.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Zygowa, ewakatarzyna, Maciej, Bobka

strzelectwo i myśliwstwo 14 Wrz 2020 20:44 #728616

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Generalnie bym za bardzo się tym wątkiem nie ekscytowała, właśnie usunęłam z niego link do sklepu. Jedynym celem było sprytne podlinkowanie i zrealizowanie zlecenia na pozycjonowanie w Google :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zygowa, ewakatarzyna

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 08:41 #728647

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Jeśli można mówić o uczciwości przy zabijaniu. Pytanie,czy byk woli być zabity na arenie, czy w rzeźni.Oczywiście mięso jem. Chodzi mi o to,że niektórzy przyjemność mają z zabijania, a mięso, to dodatek. Nawet kurę zabić, to jest przykrość, jak można mieć z tego radość.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, ewakatarzyna

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 21:52 #728681

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Tu się zgadzam, zabijanie nie jest fajne i staram się zabijać z wyprzedzeniem bo obiad z kury rano ubitej jakoś mi nie smakuje. Ale żeby mieć mięso zabić trzeba. Życie kury domowej jest mniej cenne niż bażanta? Świni niż dzika? Owcy niż sarny?

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 22:19 #728685

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
To jest temat nieprzyjemny dla każdego normalnego człowieka. Jednak jest to czynność niezbędna w przyrodzie i naszym życiu. Jeżeli nawet ktoś wybierze drogę odżywiania bez mięsa, to jego zwierzęcy przyjaciel (pies, kot) musi je zjeść.
Jednak zwierzę, które dało nam pożywienie w postaci mięsa zasługuje na najwyższy szacunek, dobre życie i godny, humanitarny koniec a jego dar powinien być odpowiednio spożytkowany.
Sadyzm i marnotrawstwo jakie w dzisiejszym świecie "uprawia" człowiek jest karygodne, i powinno się z tym walczyć.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2020 22:33 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 22:50 #728687

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51701
Jest jeszcze inna sprawa. Weźmy na przykład taką sarnę. Od urodzenia walczy o przeżycie. Pożar lasu, powódź, sroga zima. Cały czas walczy, żeby przeżyć. I co? Zjawia się ktoś, nierzadko z celownikiem optycznym. Każde istnienie jest cudem Natury i trzeba je szanować. Jednak mam więcej szacunku do tej często głodnej sarny, która z narażeniem życia wydała potomstwo. Zwierzęta hodowlane mają wszystko podane pod pyszczki. Wiadomo, że nie wszystkie, bo hodowcy sadyści też się zdarzają. Zawsze jest mi przykro gdy jem mięso. Jednak mięso sarny z hodowli zjem, a mięsa z sarny z polowania, nigdy nie tknę.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 23:11 #728691

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Sporo w tym racji, ale... (dlaczego zawsze jest jakieś ALE :think: )
Niestety człowiek zaburzył naturalny cykl życia w lasach (bo np. wilki czy niedźwiedzie przeszkadzały). W konsekwencji jest nadmiar zwierzyny i to na człowieku spada obowiązek regulacji populacji.
Sarny lub dziki stanowią np. bardzo duże zagrożenie na drodze. U nas na wsi, to naprawdę duży problem. Zwierzyny na drogach jest bardzo dużo. Sama mam takiego jelonka na sumieniu...Zginął pod kołami w męczarniach. Mogę tylko dziękować Górze, że to on a nie ja.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2020 23:13 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, JaNina

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 23:27 #728693

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Co do zwierząt rzeźnych. Zamknięte przez całe życie w klatce (bo musi być utuczone i zajmować minimum miejsca a potem transportowanie w ścisku, bez picia i jedzenia, setki kilometrów do rzeźni (bo musi ”świeże" dojechać). To coś, co wykracza poza ramy humanitaryzmu.
Ograniczamy do minimum taką żywność. Pomijam już to, że ilość antybiotyków, hormonów czy sterydów (niezbędnych w tak intensywnym chowie) jest powalająca.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2020 23:30 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 23:30 #728694

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51701
Mamma wrote:
Sporo w tym racji, ale... (dlaczego zawsze jest jakieś ALE :think: )
Jakby nie było "ale", to i dyskusji by nie było ;)
Mamma wrote:
W konsekwencji jest nadmiar zwierzyny i to na człowieku spada obowiązek regulacji populacji.
Co do nadmiaru gatunków istnień, to też jest "ale". Jakoś dziwne mam zawsze uczucie, że beze mnie Natura nic nie straci :ohmy: i dlaczego to ja mam obowiązek regulacji populacji?
Mamma wrote:
Sarny lub dziki stanowią np. bardzo duże zagrożenie na drodze. .
Nieodpowiedzialni i głupi kierowcy są większym zagrożeniem. Mój Tata niestety jest ich ofiarą.
Marlenko, chciałabym jeszcze podyskutować, ale niestety natura bierze górę, muszę iść spać :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2020 23:32 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 23:35 #728695

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51701
Mamma wrote:
Co do zwierząt rzeźnych. Zamknięte przez całe życie w klatce (bo musi być utuczone i zajmować minimum miejsca a potem transportowanie w ścisku, bez picia i jedzenia, setki kilometrów do rzeźni (bo musi ”świeże" dojechać). To coś, co wykracza poza ramy humanitaryzmu.
Ograniczamy do minimum taką żywność. Pomijam już to, że ilość antybiotyków, hormonów czy sterydów (niezbędnych w tak intensywnym chowie) jest powalająca.
Tak jak pisałam, sadyści niestety są i tych bez wahania wzięłabym na celownik, nawet optyczny :mad2:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

strzelectwo i myśliwstwo 15 Wrz 2020 23:53 #728696

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Janinko, dyskusje są potrzebne, bo każdy ma inne doświadczenia, które dają możliwość spojrzeć na temat z zupełnie innej, nieznanej nam perspektywy. Przecież człowiek rozwija się i kształtuje swoje poglądy przez całe życie. Jak to było..."tylko krowa nie zmienia zdania...?" :think:
Dobranoc :hug:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2020 00:22 przez Mamma.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.404 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum