• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: strzelectwo i myśliwstwo

strzelectwo i myśliwstwo 18 Wrz 2020 17:12 #728880

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Mamma wrote:
Niestety człowiek zaburzył naturalny cykl życia w lasach (bo np. wilki czy niedźwiedzie przeszkadzały). W konsekwencji jest nadmiar zwierzyny i to na człowieku spada obowiązek regulacji populacji.
Sarny lub dziki stanowią np. bardzo duże zagrożenie na drodze. U nas na wsi, to naprawdę duży problem. Zwierzyny na drogach jest bardzo dużo. Sama mam takiego jelonka na sumieniu...Zginął pod kołami w męczarniach. Mogę tylko dziękować Górze, że to on a nie ja.

Jelonek waży set kg, może o koziołka (samca sarny) chodziło? Mnie zając zmasakrował zderzak i lampę, skończył w najdroższym pasztecie w moim życiu (za zderzak musiałem sam zapłacić). Nie jestem wielkim miłośnikiem pasztetów, ale skoro zginął marnotrawstwem byłoby nie zjeść. (uwaga, działo się to wiele lat temu - przedawniło się, bo taki czyn to rzecz okropna dla polskiego systemu sprawiedliwości i zagrożona solidną karą - właścicielem zwierza jest skarb państwa).
A co do nadmiaru... tu są winni myśliwi i inne ekooszołomy którzy dokarmiają zwierzynę zimą, więc zwierzyna nie zdycha z głodu (lub gdyby występowały drapieżniki szczytowe nie zostaje rozerwana zębami wilków czy psów). Wiosną jest jej więcej, pojawia się więcej młodych... Później mówią że muszą ograniczać populację.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.217 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum