• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Fotografia - nowości sprzętowe...

Nowości sprzętowe... 13 Kwi 2017 19:08 #534971

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Dawno mnie nie było , więc odrobinę widomości się Wam ode mnie należy. Wyścig na megapixele nadal trwa , choć jakby ostatnio zawodnicy sie nico zmęczyli... Canon pozazdrościł średniemu formatowi 50 Mpix i nikonowi matrycy 36 Mpix i wypuścił 5Ds i r z 50 Mpix ... Rozdzielczość teoretycznie niezwykła choć okupiona ustępstwami na polu szumów na wysokim ISO i rozpiętości tonalnej - cóż - coś za coś.
Pentax wypuścił wreszcie K-1 ( kiedy piszę o tych "nowościach" - mają one już ponad rok - ale cóż - długo mnie nie było ) z 36Mpix matrycą - mniejsza o megapixele , ale obrazek daje zacny no i pięknie się sprawuje na wysokich czułościach . Mozna powiedzieć że obecne to już nie wysokie a wręcz "noktowizyjne"... Z matryc APSC pisałem ostatnio o K-3ll - po tym modelu przyszła kolej na k-70 z tą samą matrycą i najnowszy Pentax KP. To bardzo ciekawy aparat - choć nie tani - dla każdego z zasobnym portfelem . Dla każdego - bo ma ogromne możliwości personalizacji - jednego dnia może być maleńkim aparatem podróżnym , innego sporym wołem roboczym. To wszystko dzięki systemowi doczepianych gripów i wygodnym pokrętłom z możliwością ich programowania. Taka pomniejszona i rozbudowana wersja pełnoklatkowego K-1.


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.210 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum