TEMAT: Jaki żywopłot...

Jaki żywopłot... 04 Lut 2013 08:51 #119204

  • Bea
  • Bea's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 42
Witam! Mój syn ma zamiar wybudować dom. Działka jest spora ok. 600 arów. Chciałby zrobić sobie ogrodzenie z żywopłotu. Moja ziemia jest żyzna, ale dość ciężka i kwaśna. Syn wymyślił, że zrobi żywopłot z tuji. Chodzi o to, że powinien on być zawsze zielony i szybko ronąć (cena tu też ma duże znaczenie). Ja obawiam się o wsiowe burki, bo jak będą mu "podlewać" rośliny? No i oczywiście nie wiem czy moja ziemia jest do tego odpowiednia. Ufając w ogromną wiedzę forumków proszę więc o rady i pomysły dot. tego żywopłotu...czyli po prostu z czego Wy byście go zrobili. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam cieplutko
Gadzinówka

Ciapanie-malowanie


Zielone okna z estimeble.pl

Jaki żywopłot... 04 Lut 2013 10:26 #119235

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:) Witaj Bea, a zagladałaś tutaj: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...-iglaki-na-zywoploty
Ja polecam Cyprysik Lawsona
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2013 10:27 przez olibabka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Jaki żywopłot... 04 Lut 2013 10:36 #119238

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Widziałam wczoraj dwa rozwiązania żywopłotowe w drodze do znajomych w podmiejskiej mieścinie.
Obydwa były z żywotników (miały już po 2 m wysokości), na przodzie posesji. Przed jednym dodatkowo posadzony był szpaler Rosa rugosa, a przed drugim Dereń biały. Drugi ładnie wygląda teraz zima, bo dodaje czerwonego koloru, a pierwszy dodatek z róży jest nie do przebycia także dla psów, uszczelnia założenie - jeśli tylko jest miejsce.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.201 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum