TEMAT: emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!!

emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!! 26 Sty 2014 16:11 #218259

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Przeglądając strony internetowe natknęłam się na kalkulator emisji CO2 jaką zużywamy w ciągu roku. Jest to świetny pomysł na wprowadzenie zmian w życiu, w gospodarowaniu, segregacji śmieciami we własnym domu.
Warto tez pomyśleć o tym by jeśli to tylko możliwe częściej korzystać ze środków komunikacji miejskiej lub własnych nóg.

Mam nadzieje, ze podzielicie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Poniżej link:

ziemianarozdrozu.pl/kalkulator .
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka


Zielone okna z estimeble.pl

emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!! 26 Sty 2014 20:29 #218446

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Bardzo ciekawy link, może brutalnie pokazać prawdę i rozwiać dobre samopoczucie lub wprost przeciwnie - dowartościować osobę, która naprawdę dba o ekologię :)
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!! 26 Sty 2014 23:46 #218552

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Z hipotezami naukowymi to jest tak że są tylko hipotezami a nie pewnikiem. To że klimatolodzy posługują się tzw. modelami dużo mówi o metodologii badań nad klimatem. Hipoteza że to emisja gazów cieplarnianych odpowiada głównie za obecne zmiany klimatu jest coraz częściej atakowana i nie da się ukryć że jej przeciwnicy przytaczają solidne dowody że działalność człowieka ma raczej znikomy wpływ na klimat planety ( i to jest ten raz kiedy moje ludzkie ego może pozostać niedowartościowane :wink4: :devil1: :happy3: ). Tak bez kalkulatorka emisji CO2 przyznam że mnie też dziwi że ludzie nie szanują tego czego sami są częścią ( aż mnie skręca żeby przytoczyć to przysłowie o ptaszkach i tym czego nie powinny robić we własne gniazdo ). Człowiek to wyjątkowo leniwe i głupie stworzenie, stworzył cywilizację bo mu się roślin szukać nie chciało i przy okazji wprzągł się w kierat. :wink4: :rotfl1: Właśnie jest na etapie powtarzania tej historii - tak sobie życie usprawni i uwygodni że będzie się zaharowywał na śmierć żeby mieć tylko wygodnie. :wink4: :devil1: :happy3: A całkiem poważnie - mam wrażenie że segregacja domowa śmieci ma się nijak do rzeczywistości wysypisk! :mad2: To mnie wkurza i to solidnie. Jak się wkurzę jeszcze mocniej to moje segregowane zacznę sprzedawać w wiadomych punktach a do gminy wystosuje pytanie co z opłatą za odpady "pozostałe" i jak to się ma do sytuacji w której gmina nie wykonuje odbioru surowców wtórnych bo właściciel sam je sprzedaje ( i może to robić )! Segreguję śmieci od 2005 roku, podobnie jak spora część sąsiadów więc mogę zrobić porównanie z tym co było przed wprowadzeniem ustawy a tym co jest teraz - to niemowlę wychlapano z kąpielą. Moje własne jednostkowe wysiłki segregacyjne uwalił bubel wymyślony przez przepłacane panie i przepłacanych panów od ustaw i radosna twórczość gminy. :tongue2: Jak tak dalej pójdzie to się jeszcze okaże żem nie patriotka bo benzyny zaakcyzowanej ekologicznie należycie, znaczy nadmiernie, nie kupuję tylko z nóg korzystam ( nie tylko dlatego że taniej tylko dlatego że lubię chodzić a w wiele miejsc dla mnie istotnych po prostu nie podjadę ). No i państwo nam ubożeje od tego mojego oszczędzania! :wink4: :happy3: Mam wrażenie że ekologia oddolna to jakoś nie styka się z tą ekologią odgórną a nawet że ta odgórna jakby tę oddolną zduszała, np. komu chce się segregować śmieci jak różnica pomiędzy wywozem odpadów segregowanych a tych bez segregacji to ledwie parę złotych. Zgodnie z moją tezą o lenistwie rodzaju ludzkiego :wink4: :devil1: :rotfl1: moi segregujacy dotychczas śmieci sąsiedzi zaczynają coś brzęczeć w stylu zapłać człowieku cztery do pięciu złotych więcej na miesiąc a oszczędzisz sobie kosztow mycia odpadów, własnej pracy i czasu.
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, barashka

emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!! 27 Sty 2014 09:32 #218580

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
A prawda jest taka, że CO2 przyspiesza wzrost roślin. Dlatego powinno byc dużo zieleni. PLace nie powinny być betonowane co jest obecnie powszechne. U siebie w akwarium specjalnie podaję węgiel aby rośliny dobrze rosły.

emisja Co2 - sprawdź ile zużywasz !!! 29 Sty 2014 08:09 #219535

  • Esti
  • Esti's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 273
  • Otrzymane dziękuję: 296
Tabaazo,bo z z mnie sie podnosi ciśnienie,jk wszyscy trabią o segregacji śmieci, a tu taki dowcip:
po pierwsze: śmieci się wysypuj z kontenerów, rzadko są wyworzone
dwa: segregacj szkła kolorowego i bilego - segregowalm do pewnego pieknego dni, z tu kiedys wygladam przez okno, Panowie opróżniaja pojemniki - fwszystko fajnie tylko dlaczego do jednego kontenera na smochodzie???????????? :bad-idea: :evil:

To i tak jest nic!!! Mamy osobny pojemnik na plastik, makulaturę i smieci ogólne i szkło. Kiedys bedąc u siostry rozmawiałyśmy o tym, że ceny za wywuz smiec podniesli, na obywateli sie psioczy, a jak przychodzi co do czego to kto tu sie nie wywiązuje? U siostry na osiedlu pojemniki stoją, ładnie wyglądają tylko po co???? Jak przyjeżdża śmieciarka i wszystko ładuje do jednego kontenera to człowiek sie zastanawia po co to wszystko?
Moze lepiej by bylo zatrudnic wiecej osób na wysypiskach bo jakos to wszytsko w naszym kraju leży :(
Więcej wykonanych przeze mnie mebli znajdziesz tutaj estimeble.pl/
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.198 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum