TEMAT: Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 09:04 #394008

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Jak w temacie, podajmy swoje ,,typy'' roślin....byliny, pnącza, krzewy, drzewa znoszące bez problemowo upały :bravo: które mieszkają w waszych ogrodach i możecie je polecić.... :flower2:

moje typy z mojego podwórka to :

mikołajek, przegorzan, czyściec wełnisty, sosna, wiąz(zielone liście),buk, grab, bluszcz, winorośl japońska, świerk kłujący, jałowce, berberysy tawuły krzewy....no może jeszcze liliowiec rdzawy i do pewnego stopnia wrzosy i wrzośce.

Być może ta lista się zmieni za dwa tygodnie..... :think: ....podobno taka pogoda i temperatury mają się utrzymać do Września :jeez:

przepraszam zapomniałem o sukulentach wszelakiej maści (rozchodniki) oraz juki....chyba teraz jest wszystko.... :wink4:
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 09:07 przez chester633.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 09:20 #394011

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Świetny temat na takie upalne lato :)
Moje typy to ciemiernik wschodni wytrzymuje bez podlewania i nawet małe siewki wokół dały radę, podczas gdy hortensjom ogrodowym rosnącym obok wyschły kwiatostany a liście wisiały jak szmatki :huh:
Kolejne to rozchodniki wszelakiej maści i prosa, lawenda, nachyłki, werbena hastata i patagońska oraz przetaczniki. Zaznaczam, że u mnie wszystko rośnie w glinie.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 09:44 przez piku.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 09:47 #394021

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Właśnie , wszystko w glinie będzie rosło , a już z dodatkami gorzej . Wysiałam jesienią różne żurawki, wykiełkowały wiosną ,cały ładny rządek oczywiście do słońca aż szkoda je przesadzać .. Na rabacie rosną z dodatkami w korzeniach i powoli je zacznę przesadzać bo wyglądają tragicznie .
Beata :bye:

100_2791.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 09:49 #394023

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
:think: Jak na moje oko wyglądają bardzo ładnie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 13:40 #394053

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Na suchej wydmowej łączce rosną przetaczniki kłosowe, wygrzewają się w słońcu i mają się świetnie :)

przetaczniki-kepa.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 17:36 #394091

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Piku , dobre masz oko :) ,te wyglądają ładnie ani jeden listek nie jest uschnięty . To te starsze duże kępy są wysuszone , nie śmiałabym wstawić tu takiego zdjęcia . Całą działkę mam do słońca , wszystko się praży od malin zaczynając ,kończąc na takich sieweczkach żurawek , kloników palmowych czy cyprysików . Kilka jasnych żurawek w marnym stanie przeniosłam pod drzewa tam gdzie są hosty od wiosny i oczywiście podlewam wszystko bo jest sucho , ale jest cień i po 2 tygodniach widać jak odżywają , nawet zdechlaki prawie zasuszone .
Beata :bye:
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 17:48 przez beatazg.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 23:07 #394162

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
U nas radzą sobie nieźle lawenda, perovskia, przetaczniki, mikołajek płaskolistny, lagerstroemia i przegorzan, reszcie smętnie zwisają listki i podnoszą się po podlaniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 06 Sie 2015 23:58 #394171

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
No właśnie :woohoo: zapomniałem o lawendzie :blink: , trzeba będzie pomyśleć o dużym ognisku i ,,założyć ogród bezproblemowy'', tak jakiś czas temu powiedział mój kolega :,,wsadzisz do ziemi i samo urośnie''.... :happy4: :happy3: :rotfl1: :supr: :wink4: .Zaczynam poważnie się zastanawiać :think: a ile wolnego bym miał czasu :devil1: :devil1: :devil1: :jeez: .
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 07 Sie 2015 11:22 #394220

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Żmijowiec, jednoroczny zatrwian, jasieniec i macierzanki też sobie radziły wspaniale, dopóki nie zostały przywalone worami z gruzem przez ekipę remontową :sad2: (Paniiii...my to tam położyli, bo my mysleli, że to jakieś chaszcze abo chwasty... :jeez: )

Rośliny wytrzymujące temperatury powyżej +38 stopni w cieniu 07 Sie 2015 12:54 #394237

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
U mnie bez uszczerbku po tygodniu bez podlewania: aksamitki, jeżówka echinacea, tojad,marcinki.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.207 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum