TEMAT: Wąż ogrodowy

Wąż ogrodowy 24 Maj 2019 20:07 #659038

  • wikitor4
  • wikitor4's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Dobry wieczór,

Na wstępie proszę o przeniesienie tematu jeżeli to niewłaściwy dział.
Mam taki problem otóż cały czas podlewałem swoje rośliny wężem ogrodowym podłączonym do zwykłego kranu, jednak jak wiadomo woda po prostu leciała przez wąż przy podlewaniu ze stałym ciśnieniem.
I tutaj rodzi się moje pytanie, wczoraj kupiłem sobie końcówkę na wąż - pistolet ogrodowy, jednak problem jest taki że po podłączeniu go do węża spust nie jest wciśnięty więc gdy odkręcam wodę w kranie musze szybko biec i wcisnąć spust bo w przeciwnym razie po wypełnieniu węża wodą przy nie wciśnietym spuście albo pistolet wystrzeli pod wpływem ciśnienia z węża albo na odwrót - wąż wyskoczy z kranu.
Pytanie jest proste, czy da rade zrobić coś takiego żeby ta woda nie leciała cały czas, tylko w momencie wciśnięcia spustu?


Zielone okna z estimeble.pl

Wąż ogrodowy 24 Maj 2019 22:08 #659052

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Jeśli duże ciśnienie to najlepiej mieć wyłącznik czasowy na kranie wyłącznik czasowy na kranie coś nawet tak prostego jak ten, co wstawiłam.

Nie jest to reklama TEGO produktu - wstawiłam poglądowo pierwszy link jaki mi się nawinął.
Ja mam 4 atmosfery, więc tego typu (mam jakiś taki podobny) daje radę, bo te "automaty na wężach" nie dawały - za duże ciśnienie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.246 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum