TEMAT: Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc.

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 10:17 #710567

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Musimy szybko odizolować siebie, swoje zwierzęta i uprawy od pola zza płotu. Poradźcie czym zasłonić siatkę na szybko i co posadzić, co szybo urośnie na piachu.
Z góry dziękuję za pomoc. Sprawa jest pilna.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”


Zielone okna z estimeble.pl

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 10:34 #710573

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Może fasola pienna lub słonecznik.

Ja posadziłem słonecznik bo nie mam płotu więc fasola nie miałaby się po czym piąć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 10:42 #710574

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Siatka cieniująca/agrotkanina?
Winobluszcz trójklapowy?
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:00 #710580

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Newrom,tak na szybko i zważywszy na dużą ilość metrów, siatka cieniująca wydaje się najlepszym pomysłem. Boję się, że agrotkaninę może porwać wiatr.
To bardzo słoneczne miejsce, czy winobluszcz wytrzyma?

Brodus,pod fasolę i słonecznik musiała bym przygotować ziemię, bo tam sam piach. No i ta spora ilość metrów do wysiewu.
Najbardziej newralgiczne do zasłonięcia na teraz to 75m siatki.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:11 #710584

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2136
  • Otrzymane dziękuję: 8715
Może wysiej Cyklanterę. Rośnie jak szalona, jeśli dasz jej papu. Szybko Ci zasłoni siatkę. No ale to roślina jednoroczna, więc jesienią zasłona zniknie.
Pozdrawiam,
Kasia
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:11 #710585

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Słonecznik sadziłem co 50cm bo powinien się rozrosnąć. Nic nie dawałem pod korzeń tylko będe podlewał gnojówkami. Sadziłem z rozsady. Wykiełkowało mi 100% nasion i zaczyna coraz lepiej rosnąć. Słonecznik ozdobny siany bezpośrednio do gruntu dopiero wschodzi.
U mnie jest ziemia gliniasta więc nie mam problemu z wilgocią w glebie.

Jeśli chodzi o fasolę to wydaje mi się jeszcze łatwiejsza do zastosowania i nie trzeba jej nawozić.

Jeśli masz piach to i tak czeka podlewanie.
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2020 11:39 przez brodus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:37 #710591

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 4674
Może wierzba energetyczna. Nią grodziliśmy na początku. Teraz mam jako pokarm dla kóz.
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:47 #710594

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Renmanka, to jest myśl, choć jest trochę za sucho. Wierzba, choć nie energetyczna, rośnie u mnie przy rowie i tempo ma zawrotne.
Czy jest jakaś różnica?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 11:56 #710598

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 731
  • Otrzymane dziękuję: 4674
Ta wierzba rośnie dość szybko. Można ją dowolnie podcinać wtedy się zagęszcza. Kupiłam sztobry za grosze na allegro. Patyki z niej wysuszone b.dobrze palą się i dają wysoką temperaturę. Fajnie chroni od wiatru. P.s. u mnie też pryskają, od 3 dni śmierdzi raidem czy chlorem, różnie. 2 lata temu mi gęsi padły po opryskach.
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 12:13 #710601

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30026
Marlenko,jeżeli odpowiada Tobie chmiel,który b.szybko rośnie,w przyszłym tygodniu mogę wykopać i wysłać.Mam tego sporo.Tylko czy na płot zda egzamin?
Maria
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2020 12:14 przez koma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 12:47 #710603

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Celinko, współczuję stratę gęsi :hug: Ciągle nie rozumiem, jak można było dopuścić do zniesienia przepisów dotyczących odległości od zabudowań.
Prawa ma truciciel, ale otruty już nie :jeez:

Mario dziękuję :kiss3: Poczytam i zobaczę, czy chmiel da radę.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2020 12:47 przez Mamma.

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 22:44 #710699

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Nie da rady, do tego chmiel jest lubiany przez mączniaka - nie polecam.
Mam cztery odmiany jeśli będziesz chciała się przekonać ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 22 Maj 2020 23:16 #710704

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20994
Na siatkę faktycznie siatka cieniująca, albo ta najgrubsza włóknina (ta, co idzie pod bruk) przypięta na trytki.

Ja bym na Twoim miejscu sadziła sosny. Już je masz, a jak byś podlewała, to rosną jak głupie.

Trzymaj się :hearts:
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2020 23:16 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 23 Maj 2020 07:33 #710715

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3083
  • Otrzymane dziękuję: 5964
Mamma wrote:
Newrom,tak na szybko i zważywszy na dużą ilość metrów, siatka cieniująca wydaje się najlepszym pomysłem. Boję się, że agrotkaninę może porwać wiatr.
To bardzo słoneczne miejsce, czy winobluszcz wytrzyma?
Siatka cieniująca to chyba najlepszy pomysł, wszelkie rośliny tracą na zimę zieloną masę, winobluszcz dopiero nabiera masy,a oni zaczynają opryski jak tylko cokolwiek zielonego z ziemi się wychyli. Sąsiad przy głównej ulicy ma takie zabezpieczenie, nie przed opryskami a rurami wydechowymi ;), świetnie mu się to trzyma już ładnych kilka lat, ale to chyba nie jest siatka c. tylko jakaś agrotkanina, muszę się przyjrzeć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Szybka i tania osłona płotu przed opryskami. Pilna pomoc. 23 Maj 2020 08:22 #710721

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Opryski robi się gdy jest to potrzebne, również wtedy gdy nie widać nic zielonego - są opryski które robi się bezpośrednio po siewie. W sumie najgorszy jest taki najdelikatniejszy pył, bo leci kawał od miejsca oprysku.
Najlepszy by był nasz bluszcz, ale on rośnie lata nim zacznie się wspinać.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.169 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum