TEMAT: Kompostownik plastikowy

Kompostownik plastikowy 26 Gru 2020 17:51 #739778

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6161
Dobiega końca żywot własnoręcznie wykonanego drewnianego kompostownika. Myślę o zakupie plastikowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego kompostownika? Przeglądając oferty w internecie te komory na składowanie odpadów wydają mi się małe. Takie są, czy tylko takie sprawiają wrażenie.


Zielone okna z estimeble.pl

Kompostownik plastikowy 27 Gru 2020 00:59 #739823

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Sama jestem ciekawa, jak będzie się sprawował taki mały termokompostownik :) Sąsiad na działce taki mały sobie sprawił, wiosną będę podpytywać, czy jest kompost po sezonie.

Kompostownik plastikowy 27 Gru 2020 09:57 #739832

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Niestety te plastikowe kompostowniki są przeważnie małe.
U mojej mamy po dwóch koszeniach trawy był już pełen i kolejne odpadki lądował w koszu na mokre.

Samemu też można wykonać estetyczny kompostownik ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja

Kompostownik plastikowy 27 Gru 2020 11:27 #739847

  • Bukowysad
  • Bukowysad's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 134
  • Otrzymane dziękuję: 439
Koszt niewielkiego kompostownika plastikowego jest stosunkowo duży jak na jego pojemność. Moim zdaniem jeśli już decydować się na plastikowy to otwarty od góry. Zamknięte tzw. termokompostowniki są niewielkie i jest problem z wyjmowaniem materiału. Jeden z tańszych jaki znalazłem plastikowy to 200zł za 800l.
Ja wykonałem z drewna za kilka złotych (aczkolwiek miałem deski, więc tego kosztu nie liczyłem). Może nie wygląda za dobrze, ale przy większej ilości czasu i talentu można to zrobić znacznie ładniej. Można też wykonać znacznie szybciej z siatki.
Z drugiej strony plastikowy postawisz i masz temat z głowy (nie poświęcasz czasu na budowę). W takim przypadku pewnie najlepszym rozwiązaniem będzie plastikowy - modułowy.

Tutaj zdjęcie mojego kompostownika - można to zrobić ładniej. Mam 2 komory po 1500l każda. Planuję jeszcze dobudować 2 komory na sam sad i warzywnik. Nie wiem co będzie jak założę jeszcze ogród.

Zapraszam na mojego bloga: www.bukowysad.pl/
Mój sad, warzywnik, ogród - forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...29957-moj-bukowy-sad
Pozdrawiam Mirek
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Kaja, Babcia Ala, brodus

Kompostownik plastikowy 27 Gru 2020 13:47 #739865

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Kupiłam wiosną plastikowy, 850 l. Przez sezon zdołałam go zapełnić ledwie do połowy, więc jak dla mnie mały nie jest stanowczo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ja nie mam trawnika. Czy już w przyszłym roku będę miała gotowy kompost - wątpię, ale też nie dodawałam żadnych aktywatorów czy tp., bo nie zgłębiłam jeszcze tematu. Póki co uważam, że był to dobry zakup.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Kaja


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.326 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum