• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jaka kompozycja??? Pomocy :-)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 03 Kwi 2012 19:59 #20296

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Polu, prosisz - masz:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...ow-drzew-lisciastych

Mi też taki wątek chodził po głowie :)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 03 Kwi 2012 20:06 #20302

  • moomintroll
  • moomintroll's Avatar
Widzisz? nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:) Naprawdę jestem wdzięczny za wykonaną pracę dla mnie:)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 04 Kwi 2012 01:09 #20439

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zapraszamy do stawiania innych pytań, mobilizuje to nas :) A tak poważnie, to ze zdjęć widać, że masz sporą przestrzeń do wypełnienia kwiatami. Może drzewka rodzicom nie pasują, ale kwitnące pnącza, albo inne piwonie :)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 04 Kwi 2012 22:23 #20805

  • moomintroll
  • moomintroll's Avatar
Hiacynta wrote:
A tak poważnie, to ze zdjęć widać, że masz sporą przestrzeń do wypełnienia kwiatami. Może drzewka rodzicom nie pasują, ale kwitnące pnącza, albo inne piwonie :)

Choć nie widać to piwonie są posadzone pod płotem, czerwone, białe i różowe. Ale to tylko na wysokości ok. metra jest płot zasłonięty. Nie znam się na piwoniach i innych roślinkach ale w tym miejscy gdzie jest obecnie kostka brukowa raczej szkoda sadzić rośliny bo słońce tam nie dotrze.

Pytania inne będą:) ale z tym tematem jednak chyba nic nie wymyślę :(

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 04 Kwi 2012 23:27 #20844

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Przyprowadź na forum rodziców, my ich przekonamy do żywopłotu :)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 00:17 #20853

  • moomintroll
  • moomintroll's Avatar
Hiacynto, pnącze odpadają. trzeba by jakieś pergole albo coś zrobić po czym miałby się wspianć. Na pewno nie mogą iść po samym płocie bo wtedy szybciej będzie rdzewiał, a podczas malowania wszystkie pnącza musiałbym zamordować. Więc ta opcja odpada jako mało humanitarna :)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 00:34 #20857

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jeszcze przypomniał mi się żywopłot z sadu mojego dziadka - bzy pomieszane z leszczyną, a teraz są leszczyny o ozdobnych czerwonawych liściach. :bye:

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 08:21 #20884

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Hiacynta wrote:
Jeszcze przypomniał mi się żywopłot z sadu mojego dziadka - bzy pomieszane z leszczyną, a teraz są leszczyny o ozdobnych czerwonawych liściach. :bye:
Z tym "teraz" to taka trochę przesada, czerwonolistną leszczynę to sadziła moja Mama w latach 70. :)
Ale tak w ogóle to bardzo podoba mi się żywopłot złożony z berberysów, tawuł i jaśminowców, wszystko lekko cięte.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2012 08:21 przez Snigdha.

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 10:09 #20940

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Snighda @ w latach 70-tych to ja na powielaczu trzaskałam bibułę :comp: :jeez: Nie rozglądałam się po krzoidach :bye:

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 10:53 #20949

  • moomintroll
  • moomintroll's Avatar
Oj, nie!! Leszczyna odpada. Ze względu na jej zaborczość i agresywność w stosunku do innych roślinek. Gdybym posadził leszczynę, nawet ją przycinając, to tak mniej więcej w odległości metra wszystko inne miało by poważne problemy. A tam jednak są te piwonie i inne kwiatki. Po drugie, Kochani, mnie chodzi o to, żeby tam posadzić coś co by urosło na wysokości do ok. 3, 4 metrów. By nie widział tego pięknego królestwa gołąbków.
Tuje odpadają z dwóch względów: koszty - sadząc co 40, 50 cm, potrzebuję ich ok. 20, 30. Tuje wysokości co najmniej 50 cm są w cenie od 10 zł w zwyż. Te najtańsze są wątpliwej jakości. Znalazłem gdzieś w Internecie sadzonki 10 - 20 cm, po złotówce. Ale kiedy mi to wyrośnie??
a dwa to warunki jakie by miały. W cieniu nie miałby by pożądanych przyrostów. Więc to odpada. Inne iglaki też.
Więc zostaje to o czym myślałem wcześniej czyli buki lub po podpowiedziach Pola42, graby.
Potrzebuję trochę czasu by przekonać rodziców do swojego pomysłu. I jeśli to już będzie to wtedy będziemy się dalej zastanawiać co sadzić dalej:)

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 11:16 #20963

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Jakikolwiek zywopłot by nie powstał, to radykalnie zmienią się warunki wodne dla tych piwonii, to też trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu :)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Jaka kompozycja??? Pomocy :-) 05 Kwi 2012 19:26 #21103

  • moomintroll
  • moomintroll's Avatar
No tak, tam oprócz piwonii są jeszcze inne roślinki, jakieś cebulowate itd. I wiem, że gdyby coś tam powstawało to wszystkie roślinki zmieniają adres zameldowania. Posesja jest duża więc się gdzieś usadowią:)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum