TEMAT: Sami wykonujemy biżuterię

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 14:08 #412643

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Pisałam i wcięło :mad2: Jeszcze raz:

Dorzucę bransoletki zawijane.

złoto-czarna

20151109-untitled-037.jpg


20151109-untitled-039.jpg


i z pasującymi kolorystycznie kolczykami :happy4:

20151109-untitled-043.jpg


Bordowo-czarna

20151109-untitled-027.jpg


20151109-untitled-031.jpg



i 2 mniejsze z awenturynem (pomarańczowe kamyczki) i jaspisem (zielone) - tym chyba jeszcze dorobię "siostrzyczki"

20151109-untitled-050.jpg


20151109-untitled-054.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 14:16 #412644

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia bez stresu,są przepiękne :)

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 14:25 #412645

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Nie ja, ale moja kuzynka robi takie pierścionki

DSC00144.jpg


Dostałam taki jeden :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, piku, Krzysia, minohiki

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 20:40 #412727

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Bardzo mi się podobają szydełkowe sznury Hiacynty :bravo: i Moni zawijane bransoletki :bravo: to będzie chyba kolejna technika do opanowania :) .


Choć uważam, że prawdziwa biżuteria powinna być z metali i kamieni szlachetnych :devil1: to skusiłam się na sznury ze szklanych koralików z powodów towarzyskich :devil1:. Mam koleżanki robiące w koralikach zawodowo, w swoim sklepiku organizują co miesiąc spotkania robótkowo towarzyskie, więc musiałam się nauczyć :rotfl1:.

Najbardziej podobają mi się sznury szydełkowe, ale poznałam też peyot i inne techniki, zmusiły mnie :happy4: .

Najczęściej wzory przygotowuję sobie sama w programie jbead ( darmowa wersja dostępna w necie), co samo w sobie bardzo mi się podoba.

Wzór burberry, trochę inny niż typowy rombowy, chciałam żeby wyglądało jakby wstążka burberry owijała sznur. Ukośnik - 12 koralików 11/o Toho, czarne, białe, czerwone i bazowe- PF558F -Permanent Finish - Matte Galvanized Aluminium, zapięcie magnetyczne, długość 56 cm + bransoletka.




Czarny sznur z kryształkami Swarovskiego. Ukośnik na na 12 koralików Toho 11/o : czarne opaque, matowe szare, metaliczne hematyty i Silver-Lined Crystal. Zapięcie magnetyczne typu beczułka. Wplotłam też 78 sztuk Swarovski 5328 Bicone 2,5 mm Crystal.





Do naszyjnika dorobiłam dwie bransoletki, a moja zdolniejsza koleżanka kolczyki- srebrny drut i biconki Swarovskiego.




Najgrubszy z moich dotychczasowych sznurów, ukośnik na 20 koralików Toho 11/o, długość bez zapięcia 49 cm, wzór patchworkowy - bargello . Wzór przygotowała i koraliki dobrała koleżanka, odwzorowałam go za jej pozwoleniem. Najciemniejsze koraliki, na zdjęciu jakby fioletowe, w rzeczywistości są ciemnobrązowe, matowe. Sznur składa się z 7 powtarzających się sekwencji, czas nawlekania jednej to ok 2,5 godziny, plotło się już szybciej :rotfl1: . Zrobiłam dwa identyczne, drugi znajomej.



Onyksowa fasetowana kula o średnicy chyba 24 mm opleciona (peyot) koralikami Toho Treasures, Toho Round 15/o oraz Fire Polish, takich zrobiłam sporo, bo bardzo podobają się rodzinie i znajomym, moja osobista to ta czarno spiżowa :P




Bransoletka Double Diamodback - wzór z jakiegoś czasopisma biżu, chyba polskiej wersji Beading- koraliki Toho Treasures, Toho Round 15/o oraz Fire Polish- peyot.





Dwa breloczki, oponka akrylowa oplatana koralikami Toho Treasures, Toho Round 15/o i taśmą cyrkoniową Preciosa, czarno różowy na zamówienie pewnej nastolatki.




To ubiegłoroczny urobek, od lutego nie tknęłam koralików, choć mam zaczętych kilka różnych drobiazgów i kilka pomysłów, do których przygotowałam już materiały, chyba czas się za nie zabrać.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, piku, Bozi, moni, MirkaS, Ania19, minohiki

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 20:58 #412733

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Roma - uff ! dziękuję :kiss3:
Bardzo fajne te pierścionki :woohoo:
Krzysiu - podziwiam za przepiękne dzieła koralikowe :woohoo: Ale te Twoje koleżanki to "zołzy" - tak Cię zmuszać :jeez: A na poważnie to dobrze zrobiły bo wychodzi Ci to super i w sumie szkoda, że ja nie mam takich koleżanek na miejscu :( Ja peyotem wykańczam tył kolczyków sutaszowych ale jakoś nie mam jednak cierpliwości do tej techniki. Nawlekanie koralików idzie mi szybciej :rotfl1:
A bawiłaś się w tkanie koralików na krośnie ? Też fajne !
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2015 20:59 przez moni.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 21:24 #412741

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Moniu :hearts: masz rację, zołzy okropne :rotfl1: nie dość że przymusiły :rotfl1: to jeszcze żartują sobie, bo kiedyś twierdziłam, że koralików nie tknę, a złamały mnie. Prawdą jest, że nie miałam ochoty na koralikowanie, ale ja nigdy nie mówię nigdy jeśli chodzi o rękoczyny przyszedł odpowiedni czas i zabrałam się za koraliki. Nie są one jednak moim ulubionym hobby, zdecydowanie wolę szmatki, igły i nitki: haft krzyżykowy, hardanger, frywolitka...

Na krośnie tkają koleżanki zołzy ;) one próbowały chyba wszystkiego, nie tylko koleżanki, jeden kolega też, zresztą przymuszony tak jak ja, przez żonę i córkę :devil1: zajmuje się chainmaille.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 21:45 #412748

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No to faktycznie szeroki zakres rękoczynów popełniasz :woohoo: Te koleżanki to niezłe są, że faceta do rękoczynów zbałamuciły :happy4: dobrze, że chociaż chainmaille uprawia bo to w miarę męska forma tworzenia biżuterii :rotfl1:

Sami wykonujemy biżuterię 09 Lis 2015 23:18 #412763

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziewczyny,takie piękne rzeczy tworzycie a tak trudno namówić Was na to abyście pokazywali Wasze wyroby.Mam nadzieję,że ten wątek nie zarośnie pajęczyną i nie tylko ten. :)

Sami wykonujemy biżuterię 28 Lut 2016 21:28 #439699

  • Mariola54
  • Mariola54's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 140
Krzysiu przepięknie pleciesz koraliki. :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Sami wykonujemy biżuterię 03 Lis 2016 18:17 #509043

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Hiacynta wrote:
A to inne wisiorki, naszyjniki utworzone z różnego rodzaju korali.




koraliki-sznury5.jpg


Wszystkie pokazywane tu ozdoby są bardzo piękne i wymagają wiele talentu oraz cierpliwości.
Mnie, podobnie jak wiele innych osób zachwyca biżuteria z lnianych nici Hiacynty. Ten z fotki powyżej to już najbardziej. Alinko, możesz nas nieco oświecić, jak się taką piękność robi? :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Sami wykonujemy biżuterię 03 Lis 2016 18:36 #509047

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Do takiego naszyjnika potrzebujemy 5 drutów do robienia na okrągło lub urządzenie zwane KNITTING DOLLY, czyli rurka z umocowanymi kołeczkami, na których przekłada się nitki, tworząc sznur.

Nabiera się na druty 8-12 oczek w zależności od grubości nici i wielkości korali. Luźnym ściegiem - oczka prawe - wykonuje się długi sznur, pakuje się do środka koralik i zawiązuje węzełek, potem kolejny, aż wyczerpie się ilość koralików :)

Taki naszyjnik świetnie wygląda, gdy jest robiony z cieniutkiego srebrnego drutu. Jedyna wada, że taki drucik kosztuje szalone pieniądze :)
Za tę wiadomość podziękował(a): elagrano

Sami wykonujemy biżuterię 04 Lis 2016 07:48 #509154

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Alinko, serdecznie dziękuję za objaśnienia. Jak widać sporą trudnością może być wykonanie tego tuneliku z dzianiny, bo średnica mimo wszystko nie jest zbyt duża. Jednak za taki efekt warto chyba się pomęczyć.

Sami wykonujemy biżuterię 04 Lis 2016 12:10 #509173

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Jeśli mogę podpowiedzieć coś w tym temacie, moja koleżanka używa KNITTING DOLLY, mi jakoś przekładanie tych nitek nie leży, więc wykorzystałam zdekompletowane druty do robótek :) Z 3 mąż zrobił mi 5, dzieląc każdy na pół, końce przeciętych krawędzi naostrzył i tak mam komplecik do robóteczek :)

Znacznie dłużej robi się szaliki i czapki, niż naszyjniki :happy: Warto spróbować :)
Za tę wiadomość podziękował(a): elagrano

Sami wykonujemy biżuterię 04 Lis 2016 13:33 #509181

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
Zachęcić to ja już się zachęciłam, problem w tym, że na 5 drutach nie potrafię pracować. Postanowiłam tunel zrobić na szydełku- może coś z tego wyjdzie? :-)

Sami wykonujemy biżuterię 04 Lis 2016 13:36 #509182

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
A może spróbuj węzłów makramowych do tego tunelu, też mi takie coś chodzi po głowie :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.336 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum