TEMAT: Stolarstwo i murarstwo domowe

Stolarstwo i murarstwo domowe 18 Mar 2013 11:02 #135729

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Ponieważ dużo dłubię sam w domu, to zakładam wątek, w którym będę dzielił się z Wami moimi działaniami. Wpisy innych forumowiczów mile widziane :-)

Na początek lampa sufitowa do hallu.









































Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2013 11:58 przez TeBe.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, Gosia, piku, Larix, kero, ewa1953, waldek727, kryonka, beata, MagaAga


Zielone okna z estimeble.pl

Stolarstwo i murarstwo domowe 19 Mar 2013 22:26 #136250

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
łoł, tak to pokazałes, zże... nawet kobitka zrobi takie cudo :dance:
Ewa

Stolarstwo i murarstwo domowe 22 Mar 2013 11:44 #137150

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Dziś chciałem się z Wami podzielić moim pomysłem na podłogę. Niestety nie mam zdjęć z produkcji - pokażę tylko efekt końcowy. Sposób wykonania jest dość niestandardowy, chcieliśmy mieć podłogę z dębu, ale w innym kolorze i tak powstała technologia pt. Dąb Egzotyczny. :-)

Podłoga wykonana jest z tzw. finishparkietu, ale zakupionego w wersji nielakierowanej, czyli w zasadzie zakupiliśmy półprodukt. Trochę trwały poszukiwania fabryki, która sprzeda nam coś takiego, ale w końcu się udało. Powód niechęci wytwórni do sprzedaży półproduktu jest prosty, wszelki drobne wady parkietu wychodzą dopiero po lakierowaniu. Stanęło na tym, że kupujemy to jako produkt niepełnowartościowy, bez gwarancji i możliwości zwrotu.

Wylewka była już przygotowana, na wylewkę zostały naklejone płyty OSB o grubości 6mm, następnie został przyklejony finishparkiet o grubości 15mm. Klepki nie były sklejane między sobą, były przyklejane tylko do OSB. Zarówno OSB, jak i później klejony finishparkiet był obciążany na całej powierzchni czym się dało, w celu docisku.

Po wyschnieciu kleju podłoga została delikatnie przeszlifowana ręcznie bardzo drobnym papierem ściernym (ale tylko w celu usunięcia ewentualnych wystających drzazg, klepki są szlifowane fabrycznie) i odpylona.

Następnie została nałożona bejca w kolorze uprzednio wyeksperymentowanym. Testy były robione na nadmiarowych klepkach, oczywiście potem lakierowanych, w celu sprawdzenia końcowego efektu. Bejca była nakładana tamponem, nie pędzlem, jednokrotnie, od razu na całej powierzchni podłogi.

Po wyschnięciu bejcy został nałożony lakier wodorozcieńczalny półmatowy, dwukrotnie, druga warstwa po 48h. Po nałożeniu drugiej warstwy podłoga wysychała 3 dni. Efekt jak poniżej, podłoga dębowa o kolorze drewna egzotycznego :-)

Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2013 12:43 przez TeBe.
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto, waldek727, kryonka

Stolarstwo i murarstwo domowe 22 Mar 2013 17:42 #137211

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pomysłowo to zrobiłeś :bravo: Jak potrzebujemy półfabrykaty na podłogi to zaopatrujemy się bezpośrednio w Barlinku mają bardzo ciekawy asortyment klepek o różnej grubości i z różnych gatunków drewna.

Stolarstwo i murarstwo domowe 23 Mar 2013 21:16 #137604

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Barlinka nie testowałem... masz tam jakiś kontakt, żeby kupić kiedyś półprodukty?
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Stolarstwo i murarstwo domowe 23 Mar 2013 22:35 #137632

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zdarza się od czasu do czasu. 30 lat pracowałam w przemyśle drzewnym a konkretnie meblarstwo.

Stolarstwo i murarstwo domowe 23 Mar 2013 22:44 #137639

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Och... Ile ja miałbym do Ciebie pytań ;-) Ale to nie miejsce ku temu ;-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Stolarstwo i murarstwo domowe 23 Mar 2013 22:48 #137641

  • Roma
  • Roma's Avatar
W avatarze masz moje gg albo pw Zawsze do usług :)

Stolarstwo i murarstwo domowe 20 Kwi 2013 00:46 #147441

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Jestem na etapie zakupu maszyny wielofunkcyjnej do obróbki drewna. Przymierzam się do czegoś takiego:

www.maszynoznawstwo.pl/obrobka_drewna/ur...zynnosciowa_cwm_150_

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem?
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Stolarstwo i murarstwo domowe 20 Kwi 2013 11:44 #147491

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Zależy Tomek od tego jakie będzie miała u Ciebie przeznaczenie. W opisie jest napisane, że to maszyna profesjonalna. Ja bym powiedział, że bardziej do domowego hobby. Wszystkie podane wymiary robocze są maksymalne których nigdy nie wykorzystasz. Przygotowując materiał musisz odjąć od tego przynajmniej 1/3 szerokości, długości czy grubości. Frezowanie tylko w stopniu podstawowym. Wpust, pióro i ewentualnie jakieś fazki.
Grubościówka do listew i to najlepiej z miękkiego drewna. Przy ustawieniu większego wióra maszyna będzie miała tendencję do wchodzenia w drgania. Najbardziej wykorzystywaną funkcją będzie cięcie wzdłużne i poprzeczne, ale i tu często zabraknie Ci długości stołu do podparcia materiału. W tej sytuacji wygodną i potrzebną rzeczą byłby drewniany stojak wysokości stołu. Culaga do krajzegi też wymagałaby przeróbki na nieco dłuższą. Poza tym polecałbym Ci od razu wyrzucić blaszaną tarczę i wymienić ją na dobrą widiówkę. Różnica w cięciu i komforcie pracy bardzo widoczna.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): TeBe

Stolarstwo i murarstwo domowe 20 Kwi 2013 13:10 #147497

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Dziękuję Waldku. Zdaję sobie sprawę, że profesjonalna to ona nie jest :-) Ja własnie do domowego hobby ją chce. Poszukam jeszcze w necie opinii, ale w tej cenie to chyba nic lepszego nie znajdę...
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2013 13:10 przez TeBe.

Stolarstwo i murarstwo domowe 20 Kwi 2013 20:25 #147557

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomek-przepraszam :oops: teraz mi się przypomniało,że miałam Ci odpisać już dawno na pw w sprawie tej maszyny ale mnie jakaś pomroczność jasna chyba opanowała.Jak teraz zobaczyłam Twój wpis to aż mi się zrobiło gorąco.
Uważam,że maszyna jak najbardziej nadaje się do niewielkich prac stolarskich i ciesielskich.Powiem tak mimo,że mamy sprzętu sporo to gdybym tylko posiadała wolne środki to maszyna znalazłaby się u nas.

Stolarstwo i murarstwo domowe 29 Maj 2013 22:41 #162779

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
30 desek modrzewiowych przyjechało. Niech tylko pogoda będzie. Fotorelacja oczywiście też :-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka

Stolarstwo i murarstwo domowe 08 Wrz 2013 18:53 #191243

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Jak kiedyś spotkam tego chińskiego inżyniera, który projektował nasze krzesła ogrodowe, to mu nogi z d... powyrywam :-)


DSCN6265.JPG
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztofkhn

Stolarstwo i murarstwo domowe 28 Sty 2014 10:30 #219182

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus :)
Mam pytanie "co" jaki material jest ? pomiedzy plytkami podlogowymi a parkietem/post. 22 Mar 2013 11:44

Pozdrawiam Markus

Stolarstwo i murarstwo domowe 28 Sty 2014 10:44 #219190

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
Pomiędzy płytkami a parkietem została zostawiona szczelina 5mm. W tę szczelinę została wklejona listwa mosiężna o przekroju T. Może wieczorem znajdę kawałek i pokażę. Szczelina została wypełniona silikonem.
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2014 10:53 przez TeBe.

Stolarstwo i murarstwo domowe 29 Sty 2014 08:12 #219537

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Jak obsadzony jest profil T ? czy jest na jednej wysokosci z plytkami i parkietem ? mozesz jakies zblizenie (zdjecie)zrobic

Pozdrawiam Markus

Stolarstwo i murarstwo domowe 01 Lut 2014 08:54 #220664

  • AB
  • AB's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 277
  • Otrzymane dziękuję: 94
TeBe wrote:
Jestem na etapie zakupu maszyny wielofunkcyjnej do obróbki drewna. Przymierzam się do czegoś takiego:

www.maszynoznawstwo.pl/obrobka_drewna/ur...zynnosciowa_cwm_150_

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem?

Chciałbym zapytać, czy przez taką maszynę można przepuścić listwy na klasyczną boazerię?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.389 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum