TEMAT: Radosna twórczość

Odp: Radosna twórczość 24 Sty 2013 21:34 #114973

  • IzaLu
  • IzaLu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 41
Malinko, czy ten pomysl nadal jest potrzebny?Bo dopiero trafilam przypadkowo na Twoje pytanie.
Pozdrawiam Lu:)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Radosna twórczość 25 Sty 2013 08:42 #115110

  • Malinka
  • Malinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 115
  • Otrzymane dziękuję: 30
Dzieciatko rodzi sie dopiero w połowie marca więc jeszcze dużo czasu ale już myślę i szukam pomysłów bo chce żeby to było coś wyjątkowego :-)
Także jak najbardziej :-*

Radosna twórczość 15 Lut 2013 21:20 #124205

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dawno nie zaglądałam do Twojego wątku Olu, a tu tyle pięknych robótek wszyscy pokazują nawet Quilling czy tez tym się zajmujesz.Ja zabrałam się porządnie za frywolitkowanie i wciąż doskonalę swoje prace .Nawet chłopak dzierga na szydełku :ohmy: :thanks: Serwetka śliczna wyszła
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Radosna twórczość 16 Lut 2013 21:14 #124729

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Wstyd się przyznać, ale ja też już dawno nie zaglądałam na forum :oops: Czasu mało i jakiegoś doła złapałam. No cóż trzeba się wziąć w karby i pomyśleć o nastepnych świątecznych kartkach. Czas tak szybko leci ... Teraz pomyślałam , że dobrze byłoby im trochę przedłużyć żywot i zrobić je w jakiejś formie użytecznej. Z własnego doświadczenia wiem, że zakładka do książki to jest taki mały, ale przydatny papierek. Ciągle jednak je pozostawiam w książkach i potem zakładam karteluszkami różnego przeznaczenia. Pomyślałam sobie, że w tym roku można by zrobić kartki w formie zakładek. No może ciut szerszych niż tradycyjne, ale za to za każdym razem gdy obdarowany sięgnie po książkę, to choć chwilkę o mnie pomyśli rozpoczynając czytanie :)
Miałam ambicję nauczyć się frywolitkowania tak jak Ty Jagoda, ale .... niby proste ... i nic z tego nie rozumiem. Mam książkę, czółenko i konceptu brak. A miałam wykonać zajączki jak w tym wątku forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...elo/24461-frywolitki Ech, chyba trzeba się poddać z tym frywolitkami :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2013 21:15 przez Aleksandra.

Radosna twórczość 17 Lut 2013 08:46 #124848

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Och, jaki znajomy awatarek :) Bardzo się cieszę z jego widoku :) Właściwie miałam cichą nadzieję, że przy najbliższym spotkaniu właśnie Ty Mariolu pokażesz mi jak to się robi .. Twoje szydełkowe cudeńka zawsze były dla mnie inspiracją. W takim razie trzeba podjąć szydełkowe zmagania. Tak sobie wykombinowałam, że właśnie jeszcze troszeczkę czasu zostało przed ogródkowym szaleństwem. Za oknami ciągle zimowo ;)

Radosna twórczość 05 Mar 2013 08:43 #131105

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Zabrałam się za kartki świąteczne i ... zdaje się że przeliczyłam się z czasem. Z mojego pomysłu na haftowane kartki - zakładki ... nici ... Zaczęłam pierwszą haftować i zajęło mi to niemal całą sobotę :dry: Trzeba jednak zrobić je inną technika a haft zostawić na Boże Narodzenie . Z tym, że rozpocząć pracę muszę kilka miesięcy wcześniej . Jak już wszystko w ogrodzie zrobię ... to zabiorę się za wyszywanie :)
Na razie pokażę Wam to co udało mi się wyhaftować. Skończoną kartkę umieszczę później

haftzajczek.JPG
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2013 08:44 przez Aleksandra.

Radosna twórczość 05 Mar 2013 09:13 #131122

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pomysł przedni :bravo: Olu a jak by tak półkrzyżykiem?

Radosna twórczość 05 Mar 2013 10:25 #131142

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dobry pomysł Romo. Połowa czasu zaoszczędzona :rotfl1: Jeszcze półkrzyżykiem nie haftwałam :whistle:

Radosna twórczość 05 Mar 2013 21:29 #131351

  • Roma
  • Roma's Avatar
Olu-jeśli kanwa jest drobna to robiłam czterema nitkami a jeśli bardzo drobna to i trzema.Ważne aby wszystkie rzędy były w tę samą stronę
/////////////////////////////
///////////////////////////// :P

Radosna twórczość 13 Mar 2013 06:55 #133898

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Śliczne te prace są.Ukłony dla WSZYSTKICH. Trzeba mieć sporo cierpliwośći.

Radosna twórczość 13 Mar 2013 09:13 #133947

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Olu ten haft naprawdę Ci wychodzi. Też kiedyś haftowałam. Może faktycznie, jak Roma sugeruje spróbować półkrzyżykiem, wtedy prawdopodobnie wyraźniejszy wzór mógłby być, tak myślę.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Radosna twórczość 13 Mar 2013 09:33 #133956

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziewczyny, pewnie macie rację co do półkrzyżyków. Zacznę już zbierać wzorki na choinki, bombki i takie tam zimowe elementy. Na te święta się nie wyrobiłam ale jak tylko zapachnie prawdziwą wiosną to zabieram się za przygotowywanie miejsca robótkowego w ogrodzie. Takiego full wypas (leżaczek, stoliczek i święty spokój :) ) Za haft na Boże Narodzenie zabiorę się w lecie w cieniu drzew... oj tak mi się marzy :)
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2013 09:34 przez Aleksandra.

Radosna twórczość 13 Mar 2013 09:36 #133958

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
No to ja Ci będę kibicować przy tym leżaczku i stoliczku. Ja ile razy zabiorę coś z domu z mojego robótkowa to nigdy nie uda mi się nic zrobić. Zawsze działka mnie bardziej zajmuje :) Jedynie na hamaku książka mi się sprawdza. Może powinnam sobie taki special kącik do rękoczynów urządzić, to wtedy....
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Radosna twórczość 16 Mar 2013 15:20 #135026

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dorotko, ja sobie tylko tak marzę :dry: a moż się uda :) Do takiego robótkowania słucham jeszcze czytanej ksizzki. Takie kilka w jednym (ręce zajęte, uszy zajęte, świeże powietrze i czasem świergot ptaszków. No chyba że sąsiedzi będą też w ogrodzie, to muszę raczej stopery do uszu włożyć, bo nie potrafią się ze sobą inaczej komunikować jak krzykiem. A do tego grona w zeszłym roku dołączył nowy członek rodziny. W tym roku może też dawać niezły solowy koncert)

Coś mnie wena opuściła. Jakoś mi mozolnie idzie robota kartek. Jak tak dalej bedzie , to nie pozostanie nic innego jak zakupić gotowce :evil:
Na razie jedna ta haftowana i druga tak jeszcze bez większego konceptu

kartka2013.JPG



kartka20131.JPG

Radosna twórczość 16 Mar 2013 22:18 #135166

  • Isskaa
  • Isskaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 2
Olu piekne karteczki!!
Widze,ze nie proznujesz :) Twoje kartki to co jedna to piekniejsza,podobaja mi sie bardzo :))
Moja pasja,moje hobby.. wiklina papierowa :) isskowyswiat.blogspot.co.uk/

Radosna twórczość 17 Mar 2013 08:56 #135252

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dzięki Izo :) Ostatnio ja mam leniwca. Może dzisiaj jeszcze ze dwie uda mi się wykonać. Na razie idę upiec chlebek, bo pilniejsza potrzeba ;)

Radosna twórczość 17 Mar 2013 09:50 #135270

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ta z haftem karteczka wyjątkowa :) A co do sąsiadów ja mam super na szczęście koło siebie ale zdarza się, że do sąsiadki obok przychodzą znajome koleżanki i wtedy na spokój nie ma co liczyć. Tragedii nie ma ale harmider, śmiechy do późnych godzin wieczornych trochę mi wtedy przeszkadza bo mój azyl azylem wtedy już nie jest.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Radosna twórczość 17 Mar 2013 14:43 #135377

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
No właśnie, takie haftowane są o wiele ciekawsze, ale i bardziej pracochłonne.
Cóż sasiadów się raczej nie wybiera. Trzeba jakoś żyć z nimi w symbiozie ;) Ja przynajmniej udaję, że ich ryki mi nie przeszkadzają. Często właśnie zakładam słuchawki i słucham prozy :)
Dzisiaj machnęłam kolejne karteczki, ale przyznam się że nie jestem zadowolona z efektów choć kolory na fotkach są trochę przekłamane. Żółty jest bardziej żółty a zielony bardziej zielony ...

kartkaWN2013004.JPG



kartkaWN2013005.JPG



kartkaWN2013006.JPG



kartkaWN2013007.JPG


kartkaWN2013008.JPG


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.756 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum