TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 24 Wrz 2021 10:09 #777273

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Tutaj nawet opisałam sandracraft.blogspot.com/search?q=Fermentowane+herbaty+ziołowe

A ja tak w micro skali tworzę, bo zajęć z ceramiki nie ma i nie wiadomo czy będą. Spotykamy się z koleżanami raz w tygodniu w domach, to sobie coś polepimy niezbyt dużego. Przez wakacje miałyśmy jednak przerwę. Jak nazbieram pełen piec , to dopiero wypalę. Dstałam od małżonka areograf (jeszcze w czerwcu) i nawet nie wypróbowałam ...
Za tę wiadomość podziękował(a): jolifleur


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 24 Wrz 2021 20:06 #777308

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Doczytałam o herbatkach. Nie wiedziałam tylko o bergenii. Sprobuję jeszcze i to :)

Ciekawe czy będę miała takie odczucia jak Ty? :think:

Ja tez znalazłam fajne zajęcia z decoupage ale przez tego wirusa wszystko wstrzymali i znowu działam solo :happy:

Radosna twórczość 10 Lut 2022 11:23 #792520

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ależ tu cisza....

Puk! Puk! Jest tu kto?



Z herbatkami wyszło można by powiedzieć, po połowie :think:

Za krótko fermentowałam, bo napar jest bardziej zielony niż brązowy. Ale wypić się da :) Piękny zapach ma herbatka z liści brzoskwini, taki intensywnie migdałowy. W wersji suszonej, po zaparzeniu zapach znika ale smak jest ok. Może bez zachwytów ale dobry. Spróbuję dłużej fermentować liście, może będzie smaczniejsza.

Drugi błąd to za krótko niektóre suszyłam bo w 2 słoiczkach mam piękną pajęczynkę pleśni :happy: Orzech włoski i malina są do wyrzucenia :( więc nie wiem nawet jak smakują.

Tak, że pierwsze koty za płoty. Spróbuję jeszcze raz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Radosna twórczość 10 Lut 2022 19:03 #792582

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ach jakos tak się nic nie chce . Nawet pisać :whistle: Choć tak całkiem nie leniuchuje. Dalej romansuję z gliną.
A co do herbatek, to mnie też smakiem nie zauroczyły. Dają się wypić, ale tak jak napisałaś zapach się ulatnia po zaparzeniu. Zdecydowanie wolę w wersji tylko suszonej np liście własnej mięty czy melisy. Za to do czarnych herbat porobiłam syropy. Świetnie się spisał z pigwowca japońskiego Pierwszy raz go zapasteryzowałam.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Radosna twórczość 17 Lut 2022 16:07 #793476

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, z gliną nie miałam okazji się spotkać i żałuję, że nie było mi dane :(

Tak sobie pomyślałam, że warto ten wątek przywrócić do życia, bo porzecież zimową porą czasu jest więcej i na pewno ludziska cosik wyczarowują ale jakoś nikt się nie chwali :think: Może jakiejś zachęty potrzeba? Pochwal się swoimi cackami z gliny :)

To moje ostatnie dzieło, więc z okazji Dnia kota... :) na rozkręcenie wątku.

IMG_20211116_081727_41.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, Malkar, ewakatarzyna, Babcia Ala, Darotca, JaKasiula

Radosna twórczość 22 Kwi 2022 09:39 #800716

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Moje najnowsze dzieło łapacz słońca:

IMG_20220412_082336.jpg


IMG_20220412_082330.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, Malkar, ewakatarzyna, JaKasiula

Radosna twórczość 21 Paź 2022 18:49 #816127

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Oj, jak teraz taki łapacz będzie potrzebny :whistle: Szkoda, że lato tak szybko przemija. Czy promienie słoneczne faktycznie mogą się zaplątać w te koraliki ? Wyobraźnia zaczęła działać. Przyszedł mi pomysł na lampę ceramiczną wysyłającą promyki światła (sztucznego niestety) w przestrzeń. Popracuję nad pomysłem Zainspirowałaś mnie Ewa :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar

Radosna twórczość 22 Paź 2022 20:42 #816198

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Im bardziej przejrzyste i im więcej płaszczyzn ma koralik , tym więcej rozbłysków światła daje :) a najładniej to wygląda jak się okręca wokół własnej osi. No i oczywiście słońce musi świecić na taki łapacz, żeby były rozbłyski,więc najlepiej powiesić w słonecznym oknie :)

A co do ceramiki. Znalazłam glinę samoutwardzalną. Fajnie przesycha i jest dosyć twarda tylko trochę się zniekształca przy schnięciu. Próbowałaś?
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 05 Lis 2022 21:01 #817015

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witaj Ewo. Jeden, jedyny raz lepiłam z takiej samoutwardzalnej glinki i potem malowałam zdaje się temperami. Tak naprawdę ne pamietam jakie to były farby. Wykonałam to w 2013 roku (tak wynika z fotki). "Dzieło" nie przetrwało. Pewnie się ukruszyło i nie było co sklejać. Takie jednoroczne np ozdoby świateczna można z całą pewnością wykonać. Jeżeli coś na dłużej, to raczej glina. Najlepiej zapisać się na wasztaty do pobliskiej pracowni. Wtedy można się dowiedzieć czy załapie się bakcyla, czy nie. Jeszcze jest trochę takich pracowni ceramcznych w Polsce, choć po otrzymanych rachunkach za energię ... część już zaczyna się zamykać.



20131.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, ewakatarzyna

Radosna twórczość 06 Lis 2022 10:35 #817028

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ładnie ten świecznik wyszedł :hearts:
W mojej okolicy jakoś nie udało mi się znaleźć takiej pracowni.
Teraz mam pracę, gdzie mogę się wyżyć twórczo :) a o glinkę się pytam, ponieważ trzeba ją w końcu zużyć żeby się nie zmarnowała.
to prace, które robiłam w pracy. Może ktoś wykorzysta któryś pomysł :)

IMG_20221102_131833.jpg


IMG_20221102_131202.jpg


IMG_20221102_122414.jpg


IMG_20221103_141019.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2022 10:38 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, ewakatarzyna, Babcia Ala

Radosna twórczość 07 Sie 2023 21:06 #840271

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Hej, kobitki i panowie...... Czy nikt już nic nie tworzy? Wszyscy przekopują grządki? :happy: :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.842 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum