TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 08 Kwi 2019 10:49 #652153

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witajcie :)
Wiem, że w ogrodzie jest moc pracy. Sama też ledwo zipię od "tańców" z widłami :whistle: Nadchodzą jednak święta i bliskim trzeba wysłać karteczki. O nich też trzeba ciepło pomyśleć i poświęcić nieco czasu. Powstało zatem trochę karteczek. Więcej będzie na moim blogu, zapraszam.

20196.jpg


20194.jpg



I taki talerzyk z kociakiem ostatnio udało mi się wylepić. Więcej odsłomn talerza również na blogu.

talerz_kot3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, minohiki, Betula, Maggie


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 30 Maj 2019 09:08 #660006

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziś zakwitły u mnie ceramiczne różyczki, które dołączą do wcześniejszego bukietu.

re.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Forumowa Żabula, minohiki, Betula, aga

Radosna twórczość 25 Cze 2019 19:12 #664730

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
A co powiecie na moją najnowszą osłonkę na doniczki ?

IMAG2649.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Forumowa Żabula, minohiki, Betula, edyta js, aga

Radosna twórczość 07 Sie 2019 21:45 #670970

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Na ogród sił mi nie starcza, ale glina nie może mi się od rąk odlepić :whistle: Więcej ulepianek mam na blogu, zapraszam.

IMAG2791.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, minohiki

Radosna twórczość 15 Sie 2019 13:32 #672150

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Czasem i coś całkiem dla siebie trzeba ulepić :whistle:

biuteria.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, minohiki

Radosna twórczość 16 Sie 2019 08:14 #672334

  • edyta js
  • edyta js's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 22
Piękne rzeczy tworzysz a że z gliny a nie z roślinek to nic widać że daje Ci to radość a to najważniejsze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 16 Sie 2019 11:28 #672359

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Bardzo dziękuję :-) Glina jest moim ulubionym tworzywem, ale nie jedynym :whistle: Jeśli chodzi o rośliny, to przetwarzałam ostatnio liście na herbatki fermentowane. Więcej moich pomysłów jest na blogu, zapraszam .

Radosna twórczość 14 Paź 2019 11:35 #678495

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Robię porządki w moich maceratach, olejach i innych póproduktach. Wreszcie trzeba się zabrać za mydlenie :-)
Powstały dwa mydełka. Tym razem w prostej formie zewnętrznej i z bogatym wnętrzem :-) Więcej informacji na moim blogu, a wygladają tak :

12_10_2019.jpg


13_10_2019.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2019 11:36 przez Aleksandra.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, minohiki, aga

Radosna twórczość 02 Gru 2019 13:29 #682606

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Czas kartkowania świątecznego nastał. Już mam większość wykonaną. Cały weekend nad nimi spędziłam.
Dla zachęty dla Was daję przedpremierowo 3 szt. Całośc wstawię na swoim blogu po ich wysłaniu.

1-3.jpg


2-3.jpg


3-3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, minohiki, MARRY, anaka, lukasz_pc, ewakatarzyna

Radosna twórczość 25 Gru 2019 12:03 #684864

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witam serdecznie w ten wyjątowy dzień. Dzień Bożego Narodzenia. życzę Wam , wszystkiego co najpiękniejsze, co najradośniejsze . Wielu łask Bożych. Aby każdy dzień przynosił miłość, radość i wiarę w drugiego czowieka.

Taki oto stroik poczyniłam na wigilijny stół

o3.jpg


Natomiast w formie odarunkowej również opakowania na czekolady (więcej fotek na moim blogu, zapraszam)

2019_czekolad3.jpg


2019_czekolad4.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Lila25, minohiki, ewakatarzyna

Radosna twórczość 25 Lut 2020 15:41 #695142

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Zbliża się czas wytężonych prac w ogrodach. Już na parapetach można ustawiać pojemniczki z wysiewami, a ja jeszcze choć trochę polepię :-)
Moje dzisiejsze skorupki. Prosto z pieca
amfory2.jpg


filianka1.jpg


pojemnik_toczony.jpg


I to na tyle aby nie za bardzo przytłoczyć mniej zainteresowanych :-)
Pozdrawiam serdecznie zaglądających.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Ania19, minohiki, MARRY, ewakatarzyna

Radosna twórczość 25 Lut 2020 17:16 #695165

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2264
  • Otrzymane dziękuję: 8413
Bardzo ciekawe dzieła robisz :flower2: :bravo: , czy masz piec do wypalania ? Zawsze marzyłam o tym by zająć się ceramiką, to piękna aktywność. :flower1: :flower1: :flower1:
MARRY
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2020 17:17 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 25 Lut 2020 20:48 #695221

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Tak, piec mam swój. Wprawdzie to od niedawna dopiero wypalam swoje skorupki samodzielnie. Kilka lat korzystałam z pracowni gminnej. Glina , to fantastyczne tworzywo. Można sobie ulepic prawie wszystko :-)

Radosna twórczość 28 Lut 2020 09:25 #695622

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, alez się rozwijasz :woohoo: Jestem pod wrażeniem Twoich ulepianek. A jak tam z mydełkami Ci idzie ? Pamiętam, że początki były nie do końca udane a teraz widzę dzieła doskonałe i to z różnościami :) Może i ja się wezmę? Na razie bawiłam się w odnawianie mebli i zimą uszyłam kilka stoperów do drzwi. Co prawda zaraz się zacznie ogród ale jeśli te mydełka nie takie trudne to może...

Radosna twórczość 28 Lut 2020 09:41 #695624

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, zajrzałam do Twego bloga w sprawie mydeł. Ależ cuda tam opisujesz :) Kiedy masz czas na to wszystko?? Ale a propos bloga. Jest super ale dla mnie początkującej i zielonej jak to mydełko z pokrzywy, przydałby się podstawowy opis jak takie cudo stworzyć i rec. w bardziej mi przyjaznym polskim języku. Dotychczas na włosy stosowałam wyciągi z korzenia i ziela robione w alkoholu ale takie mydełko zamast szamponu, to rewelacyjny pomysł :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 28 Lut 2020 20:21 #695719

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziękuję Ewo za miłe słowa. Cieszę się ogromnie, że zajrzałaś na bloga. Z mydełkami u mnie to sezonowa sprawa. Jak wyjdą młode pokrzywy i skrzypy, to zacznę "produkcję" kostki szmponowej. Wyciskam sok z pokrzywy, a skrzyp trzeba podgotować aby rozpuścić krzemionkę. Mam pomysł... zrobię mały kursik na blogu. Krok po kroku i po polsku :-)
Z czasem u mnie marnie, ale próbuję jakoś wszystko spinać. Niebawem ogród bedzie wymagał pracy. Niestety w zasadzie tylko ja się nim zajmuję. Nie wygląda tak pięknie jak ogrody innych forumowiczów, bo jak zacznę robić porządek z jednego końca, już trzeba od nowa. Czasem mój ogród przypomina "dziki Tajemniczy ogród". Dlatego też nie zakładałam wątku ogrodowego. Nie ma się czym chwalić :-) Nie wiem czy pamiętasz czasy przedoazowe ? Na poprzednim forum miałam taki wątek, ale też więcej czasu jemu poświęcałam. Pozdrawiam prawie wiosennie :-)

Radosna twórczość 02 Mar 2020 08:57 #696198

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Super się cieszę Olu na ten kurs. Bloga już zapisałam i będę zaglądać, kiedy się pojawi :) Spróbuję zadziałać razem z Tobą, jeśli napiszesz wcześniej w co należy się zaopatrzyć, żeby takie mydełko wykonać. Skrzypu co prawda u mnie nie ma ale za to pokrzywy piękne i dorodne. Może do wiosny namierzę też miejsce z jakimś skrzypem.

Z ogrodem mamy podobnie ;) ja też w jednym końcu finiszuję, żeby zaraz znowu zacząć od początku. Niedawno pieliłam truskawki i już mam wysypane ściółką, żeby mniej zarastały, bo zielsko już kwiaty wypuszcza :jeez: A pochwalić zawsze jest czym :) Są tacy, którzy lubią tajemnicze ogrody :) a na pewno w Twoich chaszczach ukrywa się niejeden rarytasek.

Jestem pełna podziwu dla Twoich rozległych działań twórczych więc trudno się dziwić, że czasu nie starcza na wszystko.

My zimą z moim M skupiliśmy się na urządzaniu remontowanych wnętrz, więc bawimy się w odnawianie starych mebli a w międzyczasie stworzyłam takie husteczniki. Jeden z nich to dzieło mojej 12-letniej córki. Trzeba jakoś dziecko od komputera i telefonu odciągnąć ;)

IMG_20200301_085347.jpg


IMG_20200301_080226.jpg


IMG_20200301_080102.jpg


IMG_20200301_075924.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2020 09:00 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, minohiki, Betula

Radosna twórczość 04 Mar 2020 10:31 #696557

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Cudowne chusteczniki. Będą wspaniałymi ozdobami w mieszkaniu. Oby za często chusteczki nie były potrzebne, ale pudełeczka są wspaniałe. Świetnie zmediowane. Naszła mnie ochota na wykonanie ceramicznego chustecznika. Niezłe inspiracje. Muszę kiedyś się zabrać za coś podobnego.
Ewa, wysłałam w prywatnej wiadomości link do strony, gdzie znajdziesz sporo informacji o mydełkach i kosmetykach :-)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.887 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum