TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Gru 2012 21:47 #101531

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Roma wrote:
Liczę,że i Ty dorzucisz swój kamyczek do mego ogródka :wink4:

Piotrek,
nie ma co musisz Romie kilka kamyczków spakować i wysłać, kurierem? :laugh1: :crazy: ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Gru 2012 22:11 #101546

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo- Ty nie masz do mnie daleko, nawet wrzucać nie musisz,wystarczy przyjechać z pełnym kufrem :rotfl1: :rotfl1:

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Gru 2012 22:13 #101548

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romo, kto wie... coś T napomykał, że może w Bory pojedziemy. ;) Może mnie zaprosi. :lev: ;)

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Gru 2012 22:25 #101551

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Daniela wrote:
Roma wrote:
Liczę,że i Ty dorzucisz swój kamyczek do mego ogródka :wink4:

Piotrek,
nie ma co musisz Romie kilka kamyczków spakować i wysłać, kurierem? :laugh1: :crazy: ;)

Nie wiem czy którykolwiek kurier zgodziłby się na dźwiganie takiego ciężaru :rotfl1: Trzeba by ciężarówkę wynająć do przewozu :happy:

A co do rabaty trawiastej, jest troszkę uboższa po zeszłorocznej zimie (znów ta zeszła zima :angry:) Muszę najpierw poszukać jej zdjęć, bo wiosną planuję na niej przemeblowanie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Gru 2012 22:56 #101560

  • Roma
  • Roma's Avatar
Piotrze-już możesz zacząć wrzucać kamyczki,"ogródek" przygotowany :rotfl1: :rotfl1:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...esnej-polanie#101557

Piękna była ta trawiasta rabata,mam nadzieję,że nie została bardzo przetrzebiona.
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 22:57 przez Roma.

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 16:00 #101776

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Piotrze jestem z rewizytą .
Ogród Twój bardzo mi się podoba , szczególnie skalniak , mnóstwo kamieni :bravo: .
Ale zastanawiam się ile jeszcze czasu będziesz miał taki duży warzywnik ? :jeez: jak z nami troszkę pobędziesz :rotfl1: tu łapie się chorobę za chorobą , na początku miałam warzywnik , trawniki , drzewa owocowe a teraz ciągle mało miejsca na nowe roślinki . :jeez: :rotfl1:

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 17:14 #101803

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
e-genia wrote:
Witaj Piotrze jestem z rewizytą .
Ogród Twój bardzo mi się podoba , szczególnie skalniak , mnóstwo kamieni :bravo: .
Ale zastanawiam się ile jeszcze czasu będziesz miał taki duży warzywnik ? :jeez: jak z nami troszkę pobędziesz :rotfl1: tu łapie się chorobę za chorobą , na początku miałam warzywnik , trawniki , drzewa owocowe a teraz ciągle mało miejsca na nowe roślinki . :jeez: :rotfl1:

Warzywnik nie zagrożony, mam jeszcze sporo trawnika :lol: A prawdę mówiąc brakuje mi ciągle miejsca na warzywka. Uwielbiam warzywa ze swojej działki. Wszystkie sklepowe umywają się do takich z własnego chowu. Smak działkowych warzywek w potrawach jest nie do zastąpienia.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 17:34 #101806

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Piotrze zgadzam się z Tobą , ale zapamiętaj tę naszą rozmowę , za 2-3 lata pewnie warzywnik będzie zagrożony.

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 22:02 #101978

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Raczej nie. Mam go już pomniejszony po powodzi i teraz to mi brakuje miejsca. Działka jest dla warzyw i zawsze dla nich będzie miejsce. Już wiele osób polikwidowało warzywniki ze względu na to że się nie opłaca uprawa warzyw, bo w sklepie taniej. Dla mnie warzywa muszą być :) a kwiaty już między warzywkami też się pojawiają. Popularne aksamitki sadzę jako naturalną ochronę przed szkodnikami. Tak jak czosnek pojawia się między kwiatami. I nie bez powodu postawiłem nowy foliowiec z ponad dwukrotnie większą powierzchnią :lol:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 22:17 #101990

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Piotrze - ciekawie przedstawiłeś swój ogród - będę zaglądać ;)
Przez chwilę miałam nadzieję, że spotkałam krajana _ns = Nowy Sącz??? A tu czytam - obszar zalewowy Odry... Ja - obszar zalewowy Wisły a dokładnie Kamienicy - też przeżyliśmy powódż i to kilkakrotnie . :bye:

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 23:47 #102028

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Pomyślałem, że jak rozmowa zeszła na temat warzywa kontra kwiaty to pokażę warzywne ozdoby rabat kwiatowych - kapusty ozdobne :wink4:











Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Daniela

Odp: Piotrkowe działkowanie 14 Gru 2012 23:58 #102031

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Piękne te ozdobne kapusty kiedyś nawet wsiałam ale i tak nie miałam gdzie posadzić .

Odp: Piotrkowe działkowanie 15 Gru 2012 09:31 #102080

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Portrety kapust piękne :hearts: , a masz może fotki z czym je komponujesz? Kwiatki, czy warzywa ;)

Odp: Piotrkowe działkowanie 15 Gru 2012 13:44 #102138

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ja w tym roku miałam ozdobne kapusty w skrzynkach na balkonie i wydawało mi się , że są piękne .... dopóki nie zobaczyłam Twoich Piotrze - masz prawdziwy kapustowy busz ;)

Odp: Piotrkowe działkowanie 15 Gru 2012 13:51 #102142

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Po obejrzeniu Twoich zdjęć zmieniłam zdanie na temat kapust ozdobnych. Są niezwykle dekoracyjne. Czy wysiewałeś mix nasion, bo masz takie różne kolory?

Odp: Piotrkowe działkowanie 15 Gru 2012 16:59 #102188

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Marto, kapust nie komponowałem z innymi kwiatami z prostego powodu, ona nabierają uroku jak już inne rabatowe nie kwitną. Są ostatnim tchnieniem koloru przed zimą na rabatach. :)

Elu, kapusty wysiewałem sam, kupiłem nasionka mix i prawdę mówiąc nie wiedziałem co z nich wyrośnie. Najtrudniejsze w sadzeniu ich na miejsce stał jest to, że nie wiadomo jakiego koloru będą dopóki się nie rozrosną. Tak, że później to faktycznie ma się niespodziankę na rabacie. :lol:

Kapusty spodobały mi się w zeszłym roku gdy oglądałem je u innych forowiczów w ogrodach i gdy w sklepie zobaczyłem nasiona kupiłem bez wahania. W tym roku na pewno też kupię. W rzeczywistości okazały się jeszcze bardziej fascynujące niż na zdjęciach, ich różnorodna faktura kolorystyczna bardzo mnie zaskoczyła. W tym roku wysadziłem tylko kilka sadzonek na próbę i żałowałem, że tak mało. W przyszłym roku postaram się by było ich znacznie więcej.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Elżbieta

Odp: Piotrkowe działkowanie 16 Gru 2012 07:47 #102381

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Piotrze,przewędrowałam z rewizyta.Skalniak robi wrażenie i te kamienie......moja słabość.
Warzywnika nie mam u siebie,ale juz coraz częściej myślę o nim.W tym roku miedzy kwiaty posadziłam por i seler,a to juz pierwszy krok.

Odp: Piotrkowe działkowanie 16 Gru 2012 09:05 #102392

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Piotrze podziwiam i szanuję to że masz taki warzywnik w ogrodzie :thanks: też uwielbiam warzywa ze swojej działki , miałam też kiedyś truskawki , teraz mam tylko kilka krzaczków między kwiatami żeby wnusia miała co zrywać jak spaceruje po ogrodzie .Warzywa są na 1 malej rabacie , pietruszka , seler i por , kiedyś było wszystko , ogórki, pomidory , buraczki, marchew , cebula , ale miejsca wciąż ubywało .

Widziałam u nas taki ogród jesienią gdzie rosły te ozdobne kapustki , wszędzie było już szaro a ten ogród wyglądał pięknie .


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.357 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum