TEMAT: Chesterowa ostoja-nasz ogród

Chesterowa ostoja-nasz ogród 13 Lut 2013 11:11 #123111

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
Super ogród :) I dzięki za podpowiedź ;)
Widzę, że ten mój pomysł z brzozami, jest jednak dobry - super wyglądają w ogrodzie od wiosny po jesień.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Chesterowa ostoja-nasz ogród 14 Lut 2013 20:14 #123662

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Wiesiu-co do żab, to moja miejscowość ma nazwę Żabia Wola (coś w tym jest-tzn.żaby :happy: )
Roma-moje azalie będą miały 5 sezon,twoje powinny zakwitnąć-w lesie jest zawsze mikroklimat i cieplej(planuję po cichaczu dokupić jeszcze 3 szt.azalii :cool3: )
Małgosiu-porównamy latem podczas kwitnienia nasze zakupy(chyba jakiś badylek zakwitnie)
Geniu-moje jeździły po ogrodzie ze 3 razy aż w końcu mają docelowe miejsce,została mi do przesadzenia na wiosnę azalia Pontyjska -jestem oczarowny i oszołomiony jej zapachem
:sleepy: jest to jedna z moich ,,kochanek'' :happy-old: ,gdzieś wyczytałem że azalie posiadają płytki sytem korzeniowy i nawet starsze egzemplarze można przesadzać bez uszczerbku na ich zdrowiu(jeżeli zrobimy wszystko z sztuką ogrod. :flower: )
Dorotkojak pogoda nie spłata psikusa swoje brzozy będę przycinał za tydzień.
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2013 20:16 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 15 Lut 2013 09:50 #123855

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
chester633 wrote:
Wiesiu-co do żab, to moja miejscowość ma nazwę Żabia Wola (coś w tym jest-tzn.żaby :happy: )

Teraz wszystko jasne :lol:

chester633 wrote:
wyczytałem że azalie posiadają płytki sytem korzeniowy i nawet starsze egzemplarze można przesadzać bez uszczerbku na ich zdrowiu(jeżeli zrobimy wszystko z sztuką ogrod. :flower: )

Zgadza się, ja przesadzałam swoje dorosłe azalie z niezłym skutkiem :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2013 09:51 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 15 Lut 2013 15:00 #124004

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Paweł, aż niewiarygodne, że nasze ogrody są prawie w tym samym wieku :blink: ... widać gołym okiem, że ja próżnowałam, a Ty pracowałeś :bravo: . Przepiękne oczko wodne :thanks: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 16 Lut 2013 13:34 #124466

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Znów zwiedziłam piękny ogród .O każdej porze roku jest co podziwiać :thanks: .Mnóstwo róż zamówiłeś :ohmy: i szczepione lilaki .
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2013 13:37 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 16 Lut 2013 15:05 #124501

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Piękne jesienne zdjęcia, jesień to moja ulubiona pora roku :wink2:
Ogromne zamówienie różane :supr3: Już nie mogę się doczekać jak to wszystko zakwitnie :flower2: Mam nadzieję że zdasz relacje z powstawania tej rabaty ?
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 16 Lut 2013 15:11 #124502

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
chester633 wrote:
Geniu-moje jeździły po ogrodzie ze 3 razy aż w końcu mają docelowe miejsce,została mi do przesadzenia na wiosnę azalia Pontyjska -jestem oczarowny i oszołomiony jej zapachem
:sleepy: jest to jedna z moich ,,kochanek'' :happy-old: ,gdzieś wyczytałem że azalie posiadają płytki sytem korzeniowy i nawet starsze egzemplarze można przesadzać bez uszczerbku na ich zdrowiu(jeżeli zrobimy wszystko z sztuką ogrod.

Paweł to ile Ty tych kochanek masz? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: żona nie zazdrosna ? :rotfl1: :happy4: :happy3:

Rzeczywiście , przekopywanie azalii nie było problemem , wcale nie odchorowały , wyglądają dobrze i myślę że dobrze będą kwitły

Genia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 17 Lut 2013 12:53 #124944

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Wiesiu,
Dorcia,swoje pierwsze rośliny posadziłem jeszcze jesienią 2008 roku, budowa domu zaczęła się w 2009 i sporo roślin znikło z powierzchni ziemi przy pomocy Panów Fachowców Budowlańców :angry: (np.na rosnących irysach syberyjskich ,,kręcili''zbrojenie :mad2:,wycięli nie tą brzózkę samosiejkę którą mieli wyciąć itp,itd. :jeez:
Jagoda - zawsze podobały mi się lilaki ,szczególnie ich zapach i niepowtarzalna budowa kwiatów :flower2: boję się tych krzaczastych bo rozchodzą się rozłogami korzeniowymi.
Łukasz- oczywiście relacja będzie,wczoraj poczyniłem małe zakupy w tym temacie-w W-wie kasują Paktikera i jest wyprzedaż do -75% niektóre ogrodnicze artykuły obniżyli o 50%, więc opłacało się stać 40 min.w kolejce do kasy :crazy: .

Geniu- chyba nie zazdrosna :club2: :whistle: :pinch: - żona jest zawsze :screem: na pierwszym miejscu a potem.....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214

Chesterowa ostoja-nasz ogród 17 Lut 2013 14:34 #125029

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ale zazdroszczę obniżek w Praktikerze ... pewnie się obłowiłeś :wink4:
"Żona na pierwszy miejscu " bardzo mi się to podoba :bravo: I tego się trzymajcie panowie :idea1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 17 Lut 2013 15:22 #125057

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Jejku, jaki piękny ogród! Taki przemyślany i poukładany. Z przyjemnością pospacerowałam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 17 Lut 2013 15:53 #125072

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-z kolei ja rozpoczęłam poszukiwania Rh z tych co to wytrzymują mrozy do -35 stopni a są to
Helsinki Universiti
Peter Tigerstendt
Mikke i Elvira. Mam nadzieję,że do wiosny uda mi się je upolować.Na obniżki nigdzie nie mam co liczyć bo mieszkając na takim zad...u to jedynie szyszek mogę sobie nazbierać :P
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2013 15:53 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 18 Lut 2013 19:46 #125836

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witajcie Piękne Panie,cóż był by wart świat bez Was i ..... ogrodów :teach: :flower1: .

Małgosiu, w Praktikerze kupiłem fajną konewkę,duży ogrodowy termometr z stojakiem i solarem ,chyba będzie podświetlał podziałkę po zmierzchu za całe 10 PLN,trochę włókniny i agrowłókniny -50%,głowę buddy - 20 PLN stanie nad oczkiem(po wiosennej przebudowie) i ,,ogon bobra''papę kolorową samowulkanizujacą na daszek drewutni - 37 PLN taka sama kosztuje 90 PLN paczka.Jeszcze M nabyła różne ,,popierdółki''jakieś kule, wazony ,butelki ozdobne - 0.50 PLN - to w skupie chyba są droższe :tongue2: .

Kasiu , miło cię gościć :drink1:

Roma, po zimie poinformuję cię ile moich RH przeżyło, Helsinki Universiti kupiłem 2 szt,zobaczymy jak zakwitną.Moje wszystkie dające oznaki życia RH musiałem przeprowadzić bo pażdziernikowy śnieg robiąc zjazd z dachu dokonał zniszczenia + Fytoftoroza :mad2: ,dlatego w obrębie dachu zostały już tylko byliny.
Super że masz szyszki :idea2: (oczywiście jak sobie nazbierasz :whistle: )widziałem gdzieś ogród z iglakami i wrzosami ,,wyściółkowany'' szyszkami.
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2013 19:49 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 18 Lut 2013 19:54 #125846

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
No proszę - super zakupy! Głową buddy to mnie zastrzeliłeś :woohoo:
Miałeś napisać słówko o powojnikach :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 18 Lut 2013 21:38 #125946

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przeszukałam cały internet i niestety nigdzie nie znalazłam poszukiwanych powojników (w sprzedaży internetowej) możesz mi zdradzić gdzie kupiłeś swoje?
Też w kilku wątkach widziałam wyłożone rabatki szyszkami i będę tak robić na hostowisku aby utrudnić ślimakom żerowanie na hostach :devil1:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 19 Lut 2013 14:20 #126254

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witajcie :kiss3:

Małgosiu - powojniki zamówione : wielkokwiatowe - Westerplatte,Solidarność,Nelly Moser, Mrs.Thompson,
botaniczny - Bill Mckenzie, bylinowe- Cassandra,Arabella,Alionushka

Roma - ja zamówiłem powojniki u - clara_w , a szyszek i tak zazdroszczę :devil1: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Chesterowa ostoja-nasz ogród 21 Lut 2013 14:11 #127377

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
... i gdzie ty to wszystko posadzisz?
:supr:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 21 Lut 2013 20:20 #127510

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Alionuszka to piękny powojnik i kwitnie praktycznie cały czas a Mc Kenziemu ojjjj trzeba mnóstwo miejsca .Przez 1 sezon zabrał mi 2 przęsła siatki .Zastanawiam sie czy nie usunąć tego pana w inne miejsce
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 21 Lut 2013 20:43 #127515

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle- ofiara losu ze mnie, nie o powojniki chodziło a o różaneczniki fińskie :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.409 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum