TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Lut 2013 23:34 #119167

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hmm to nie działa, jak klikam ctrl i + to się powiększa owszem. Wypełnia stronę, ale wtedy wszystko jest nienaturalnie wielkie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 03 Lut 2013 23:45 #119171

  • Roma
  • Roma's Avatar
masz zrobić minus a nie plus i to kilka razy a potem wyloguj się i ponownie zaloguj

Na wiejskim podwórku 04 Lut 2013 09:24 #119218

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
No niestety, próbowałam... chyba jestem za mało bystra :ouch: :happy:
Zrobiłam jak kazałaś, pomniejszyło mi wszystko do maleńkości, restartowałam, wylogowałam , zalogowałam, nic nie pomaga... trudno, jakoś przeżyję :dazed:

A jak tam Twoje winogrona? Namierzyłaś już co to za odmiana?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 04 Lut 2013 09:39 #119224

  • Roma
  • Roma's Avatar
Lucyno-wejdź w poniższy link, pewnie tam otrzymasz bardziej skuteczną pomoc :hug:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...zne?start=234#119166
Co do winogron, to niestety, gdzieś zapisałam nazwy i zawieruszyłam ale mam znaczniki na roślinkach tylko,że są pod kopczykami.Jak je odkryję to zaraz je przedstawię :)

Na wiejskim podwórku 04 Lut 2013 10:46 #119241

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
No tak, teraz to lepiej nic nie ruszać :) Niech sobie jeszcze śpią, bo nigdy nie wiadomo czy mrozy nie nadejdą.

Dziękuję za pomoc techniczną, naprawiło się, rzekłabym - samo :woohoo:
Nawet nie dociekam co pomogło, bo nic nie zdążyłam zrobić i już było dobrze :happy:

P1260778.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 04 Lut 2013 10:59 #119244

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cieszę się,że już wszystko w porządku :bye:

Na wiejskim podwórku 05 Lut 2013 11:08 #119604

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
trzeba poczarować trochę by szybciej przyszła wiosna

P1260668.JPG


P1260669.JPG


P1260671.JPG


P1260676.JPG


P1260682.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Lut 2013 15:38 #120324

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Na wiejskim podwórku za jakiś czas będzie tak jak na fotkach .Dziennie chodzę do ogródka a zapominam spojrzeć na winogron jak się ma po zimie .Już 3 rok a jeszcze nie urodził żadnego owocu .Czy robię coś nie tak albo ziemia tam jest beznadziejna .Chyba wiosna podsypie mu suszonego obornika .To mój wyhodowany z patyczka i nawet nie wiem kto to
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Na wiejskim podwórku 07 Lut 2013 17:38 #120351

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
piękne wiosenne fotki aż miło popatrzeć ...zdjęcia z sesji zdjęciowej urocze łącznie z kotkami..Mnie w zeszłej zimy przemarzła Kordianka bardzo smaczna ...

Na wiejskim podwórku 07 Lut 2013 23:11 #120545

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jagódko :)
Wszystko jest w jak najlepszym porządku!! Winorośl owocuje dopiero po 3 latach uprawy, czasem po 4, a niektóre odmiany po 5. Myślę, że w tym roku doczekasz się upragnionych owoców :hearts: Jeśli przesadzałaś krzew to na pewno ma rok do tyłu. Ja swoje przesadzałam z działeczki pod dom i pierwsze owoce miałam po 4 latach.

Alinko :)
Ta odmiana nazywa się Kodrianka a nie Kordianka :P nie martw się, prawie każdy tak pisze na początku, ja też na niej poległam :ouch:
Bardzo smaczna odmiana, ale wrażliwa na zimowe mrozy niestety. Okryłam ją na zimę, ale jeszcze mi nie owocowała. Liczę na ten rok. 2 lata temu wymarzła mi do ziemi, ale odbiła. W ubiegłym roku dochodziła do siebie, więc teraz powinna dać owoce.

Moje winogrona

P1270784.JPG


P1280039.JPG


P1280077_2013-02-07.JPG


P1280082_2013-02-07.JPG


P1280160.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 07 Lut 2013 23:16 #120547

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Kusisz winogronami :wink4:
Kupiłem kilka odmian i mam posadzone w szklarni póki są małe, zobaczymy czy coś mi wyrośnie :P
Wiosnę każdy by chciał , niestety u mnie znów biało :crazy: a było już tak pięknie przez moment

Na wiejskim podwórku 08 Lut 2013 09:51 #120596

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wyrośnie wyrośnie :) Co ma nie wyrosnąć... Masz opisane odmiany? Pochwal się co kupiłeś.

U mnie też biało i mroźno. Spoglądałam w pogodę i ma być na plusie już za kilka dni :dance: Tutaj nie było tak ciepło jak np we Wrocławiu. Tam mieliśmy 11 stopni w dzień i chyba z 7 w nocy. Fajnie się zwiedzało przy takiej pogodzie, ale dla roślin niekoniecznie.

Bardzo mnie ciekawi ta wiosna, czy przyniesie nam radość, czy przymrozkowe rozczarowanie.
Róże wyglądają tak optymistycznie... chciałabym zobaczyć je tak bujnie rozrośnięte, nie muszące się regenerować.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 08 Lut 2013 18:23 #120768

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Nie przesadzałam jej Lucynko ,więc liczę ,że może chociaż 1 owocek będzie mieć .Ma ciepełko od muru ,bo specjalnie wybrałam takie miejsce ze względu na długo grzejące słoneczko .Nie tylko Ty chciałabyś widzieć pięknie kwitnące róże .Po ubiegłorocznym pogromie moje stare krzaczki nie umieją się pozbierać
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Na wiejskim podwórku 08 Lut 2013 21:51 #120922

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Witaj Aguśko, bajeczny sad... Posadziłam u siebie kilka drzewek i też mówię o nich sad :) , chociaż to raczej sadzik-sadziątko, ale co tam. Marzyłam o nim, jest, i tak będę go nazywać.
O winogronach wiem tyle, że u nas, jeżeli już, tylko w szklarni :wink4:. A taką winogronową szklarnię ma teść i z jego zbiorów robimy winko.
Po zdjęciach tulipanów i szafirków zapachniało świeżą ziemią, czujecie?
Sylwia :)

Na wiejskim podwórku 09 Lut 2013 16:46 #121195

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jadziu :) będę trzymać kciuki by w tym roku Ci obrodziły, tym bardziej, że mrozów zabójczych nie było.

W tamtym roku miałam róże zakopcowane i mimo, że zmarzły dość nisko, to dobrze się zregenerowały i dały pokaz. Jednak w tym roku są nadal całe zielone. Jeśli nie przemarzną to wreszcie i te pnące na domu zakwitną mam nadzieję jak należy.

Florko :) W moim sadzie dziś buszował jeleń :dry: Zauważyłam wysoko ogryzioną gruszę, sarny gryzły niżej, więc od razu mi podpadło... i oczywiście znaleźliśmy wielkie ślady rozbójnika. Skubnął sobie jeszcze leszczyny i brzoskwinię.
Stare mamy tylko jabłonie, reszta to już nasze nasadzenia, więc nie starsze niż 6 lat.
Dlaczego winogrona tylko w szklarni? Wydawało mi się, że u Was lepsze warunki do uprawy niż na Pomorzu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 09 Lut 2013 17:16 #121205

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
W ubiegłym roku wypadły mi cztery nowoposadzone drzewka, przez sarny właśnie... Nie mamy jeszcze ogrodzenia i sami jesteśmy sobie winni, mogliśmy je czymś owinąć. Kora była totalnie zżarta, płakać mi się chciało. Owijaliśmy już po fakcie (pocięłam stare zasłony :) ), może dzięki temu pozostałe trzy dało się uratować.
U nas są naprawdę mroźne zimy, mieszkam w kotlinie, często wieje, na horyzoncie Śnieżka a temperatury zawsze sporo niższe niż w prognozie. Np. wczoraj zapowiadali dla Dolnego Śląska -2 w nocy, a było -10 :)

Na wiejskim podwórku 09 Lut 2013 18:02 #121234

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ach... nie sądziłam, że Ty już w górach mieszkasz... to faktycznie inna bajka...
Mam z drzewkami podobne doświadczenia jak Ty. Jak nie choróbska to mrozy, jak nie mrozy to zwierzęta.
Ogrodziliśmy teren, ale ta siatka leśna trochę za rzadka, jak będziesz grodzić to koniecznie gęściejszą. Ten jeleń to chyba wszedł bramą :jeez: , tak wskazują ślady... a brama ten nocy była otwarta. Normalnie sobie wkroczył jak gość... więc tym razem nasza wina... Ze 3 lata temu kiedy było bardzo dużo śniegu i nie mieliśmy jeszcze płotu z tyłu jeden taki zjadł całą korę z 10-letniej jabłoni. Obdarł ją na długości metra. Na szczęście to była jakaś dziczka samosiejka i miała niesmaczne jabłka. Dlatego dziś bardzo się cieszyłam, że tylko poskubał gałęzie a nie okorował drzewek.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 10 Lut 2013 10:54 #121568

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Robimy gęsty drewniany płot z betonową podmurówką. Robimy i robimy... po kawałku już trzeci sezon :) , może w tym roku się uda skończyć i wtedy żaden jeleń niestraszny :happy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.547 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum