TEMAT: U Kozy

U Kozy 08 Lut 2013 15:45 #120712

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dziękuję Wszystkim za podniesienie na duchu :hearts:
Mimo wszystko chętnie bym się tych porostów pozbyła.... :evil:
A teraz mam pytanie z gatunku prośbowych !!!
Kiedyś kilka lat temu miałam jednoroczną taka rozplenicę :

rozplenica.jpg

Niestety nasionka nie dojrzały więc była u mnie tylko jeden sezon!! :cry2:
Ciągle bezskutecznie szukam nasionek!!! Ona była piękna!!!!!
Podpowiedzcie gdzie można kupić (zdobyć) !!!!

Na Błoniach znów zrobiło się pięknie biało (wrrrrrrr....)
Dawno temu i w innym miejscu "zaklinaliśmy" wiosnę, by szybko nadeszła.....Może i tu spróbować?
Pozdrawiam serdecznie :dance:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

U Kozy 09 Lut 2013 00:05 #120993

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Powiem tak jak kiedyś moja psiapsiołka mówiła gdy klęska była!!! D _ _ _ blada :cry2:
Net się słabo otwiera więc trudno spacerować po Waszych ogrodach, a Wy może też z tej przyczyny do mnie nie zaglądacie. Zresztą nie dziwię się. Zdjęć mało , bo starych nie lubię wrzucać , a nowe to tylko biel lub roztopy.
Wiosno przybywaj!!!!!
Wczoraj był tłusty czwartek (za kilka minut = przedwczoraj). Pączki zamówiłam kilka dni wcześniej u sołtysa. Tam dojeżdża pieczywo. Do mnie w taki czas by nie dotarło. Wiecie tu chyba nie potrafią pączków piec!!! Ładnie opakowane w foremkowo przeźroczystej osłonce ( już wymyta, ziemią wysypana i nasionka posiane :) ) i to jedyny plus tych pączków!!! Reszta to kluchy posypane cukrem pudrem i niezauważalna dawka dżemu. Tym sposobem mam jeszcze na jutro(sobota) śniadanie dla siebie. Kroję, smaruję masłem i dżemem.......A marzyły mi się pączuszki z różą lukrem oblane!!!! Andre zjadł w czwartek jednego by tradycję uszanować ale ciężko mu szło......
Kończę, bo północ wybiła ......
Jeśli ktoś zaglądnie - buziaki dobranocne ślę!!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 09 Lut 2013 09:27 #121039

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko-zaglądam do Ciebie codziennie. :kiss3: Masz rację, trudno wątek prowadzić na bieżąco kiedy nie ma o czym pisać a w naszych ogródkach nic się nie dzieje ale jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik i już będziemy szaleć z fotkami z naszego pola bitwy :bye:

U Kozy 09 Lut 2013 10:08 #121049

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Uleńko, ja też zaglądam :bye: , choć nie piszę nic.
Współczuję tych pączków. Ja nie kupowałam - sama robiłam. Dzieciaki jadły jeszcze gorące :rotfl1: . Jeszcze dziś mam kilka ostatnich do kawy. :happy4:
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

U Kozy 11 Lut 2013 20:48 #122436

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Roma!! Do końca lutego ponoć zima....Lekka ale zima!! Bazie rozkwitły mi w wazonie, a forsycja już wypuszcza (w domu) listki lub kwiatki . Jeszcze nie wiem co :)
Małgosiu!!! Dawno temu też piekłam pączki ale wtedy było więcej buziek do zjadania. No i był ceres. Obiecałam sobie, że ta wpadka tegoroczna była ostatnią :) Albo Blikle albo mój chrust!!
A z nowości dzisiejszych tylko tyle : Byłam w Wielgomłynach w bibliotece :) 9 fajnych (myślę) książek przytargałam!! Rekomendacje poprzednich podam w innym dziale :)
Pozdrawiam Wszystkich!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 12 Lut 2013 19:01 #122825

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ula-ja tą rozplenicę przechowuję jak oleandra,agapanta-na wiosnę wkopuję doniczkę,jesienią ścinam i wykopuję-tak od 2 lat :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

U Kozy 12 Lut 2013 20:11 #122862

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Iwonko!!! Ta rozplenica jest jednoroczna!!!! Jeśli to jednak ta sama , no to mogłam ją uratować :cry3:
Ciągle szukam nasionek!!!! Może ktoś wie gdzie kupić????
Pozdrawiam serdecznie!!! :flower1:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 13 Lut 2013 09:58 #123079

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ja również przechowuję, ale Pennisetum setaceum 'Rubrum'. A poszukiwana przez Ciebie Ulenko to chyba jednak jednoroczna
:(
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

U Kozy 13 Lut 2013 22:43 #123392

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Dawno temu też piekłam pączki ale wtedy było więcej buziek do zjadania. No i był ceres. Obiecałam sobie, że ta wpadka tegoroczna była ostatnią :) Albo Blikle albo mój chrust!!
No i tak mnie te pączki zdenerwowały że muszę się ujawnić.Witaj Uleńko,zaglądam do Ciebie często kiedy chcę pobyć trochę w Twojej samotni.Zazdroszczę Ci tam wszystkiego i żebyście w tak fajnym miejscu nie musieli jeść paskudnych pączków to posyłam przepis :1/2 kg ziemniaków ugotować i podusić,dodać 1/2 kostki margaryny i pokruszyć 10 dkg drożdży,wymieszać. Rozbełtać 4 jaja z 3/4 szkl.cukru - wlać do masy,mieszając dosypywać 70 dkg mąki.Formować niewielkie pączusie i smażyć. Ziemniaki mają być gorące, nie studzić! :) Blikle wysiada...no może trochę przesadziłam. No i byle do wiosny bo może nawet jeśli nie będzie lepiej to na pewno cieplej. :bye:
Pozdrawiam.Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, piku, Margolka

U Kozy 13 Lut 2013 22:45 #123394

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zosiu-ciasto bez "ruchania"?

U Kozy 14 Lut 2013 00:04 #123416

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Ano bez :happy4: Wydaje Ci się nieprawdopodobne ale nic nie zataiłam.A podaję ten przepis bo Ulka myśli,że do drożdżowego nie ma ręki to niech spróbuje sama się zdziwi :ohmy:
Pozdrawiam.Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

U Kozy 14 Lut 2013 20:54 #123693

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Zosiu!!! Dzięki!!!! Zapomniałaś o jednym..... kozy mają mały móżdżek i dlatego pytania dodatkowe :)
Ugotować ziemniaki, odcedzić i przez praskę? Skoro ma być jednolita masa to tak kombinuję :dance:
Formować niewielkie pączusie i smażyć ! No tak ale na głębokim tłuszczu, jakim? Jak długo?
I te pączusie bez dżemu? Buziaków moc!!!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2013 20:55 przez koza.

U Kozy 14 Lut 2013 21:14 #123713

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jutro będę piekła rzekome pączki,do środka dam powidła :P Fotorelacja znajdzie się w odpowiednim wątku kulinarnym :P

U Kozy 15 Lut 2013 10:22 #123870

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Uleńko jeśli Ci przeszkadzają małe grudeczki to oczywiście przez praskę.Smażę na oleju kujawskim ale jak długo?muszą być trochę ciemniejsze niż złociste.Uformowane pączusie układam na papierze do wypieków,nie przyklejają się i mąka nie pali się w tłuszczu.Zrób może z połowy porcji co byście się nie objedli :funnyface: Ja ziemniaki duszę w garnku żeby za bardzo nie ostygły. Pozdrawiam :kiss3:
Pozdrawiam.Zosia

U Kozy 15 Lut 2013 18:16 #124088

  • peonia
  • peonia's Avatar
Ula, dopiero teraz odkryłam twój wątek, i jestem rozmarzona domkiem zwierzakami i spokojem , moja emerytura za cztery lata, czas pomyśleć o takiej ostoi.
Nawet zimą masz piękne widoki,czego Ci zazdroszczę,ta trawa jednoroczna pewnie nasion nie znajdziesz, jak spotkam ją w donicy w sprzedaży to Ci ją kupię.

U Kozy 15 Lut 2013 19:09 #124107

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Ulu poczytałam sobie cały Twój watek, fajna przytulna okolic, taki fajny spokój z niej bije. Będę stałym bywalcem ziem nad Pylicą. :)
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze

U Kozy 15 Lut 2013 19:17 #124117

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Jak pączki ???? Czekam na wieści!!! :) :hearts:
Zosiu!!!! Dzięki za podpowiedź!! Nas w domku tyko dwóch !! Kotek i psa Felka paczkami nie poczęstuję!!! Wypróbuję na połówce, a jak wyjdzie.....gdy Dzieci zjadą będzie całościowo!! Tylko ten brak dżemu mnie martwi....
Peonia!!!! Bardzo się cieszę, że wpadłaś do mnie :flower1: Na tę trawę choruję i szukam ciągle. Nawet do Guru Traw pisałam ale On tylko bylinowymi się zajmuje i poradził szukać w sklepach w necie..... :cry3:
Szukam i szukam z marnymi skutkami. Jeśli pomożesz - będę szczęśliwcem!!! :hearts: :flower1:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 15 Lut 2013 19:21 #124122

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulka- sprawdziłam upiekłam i 10 pożarłam :jeez: oczywiście mówię o pączkach.Przepis rewelacja,robią się błyskawicznie.
Zosiu-jeśli czytasz to chapeau bas :thanks: Jeszcze nigdy w takim tempie nie upiekłam pączków i do tego takich dobrych.
To teraz niech Wam ślinka cieknie a ja idę uskuteczniać dietę :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.350 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum