TEMAT: U Kozy

U Kozy 19 Lut 2013 20:34 #126426

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Marta!!!! Jaszczurki też widuję choć bardziej w okolicy Pilicy. Niestety w lesie czasem , na szczęście rzadko napotykam żmije brrrrrrrr.... Na łąkach porośniętych jeżynami lub wysokimi trawami tez się zdarzają. Dlatego i latem na jeżyny i jesienią na grzyby zawsze chodzę w solidnych butach.
Liliowcu !!! Cudne zdjęcie!!!! Czy ten kącik jeszcze istnieje??? Niektóre z nich mam między innymi czerwonego Red`a :happy4: Czy ta niebieska to kostrzewa?
Iwonka!! Udało mi się wczoraj wejść na allegro ale właśnie kończyła się licytacja Purple majestic czyli trawy czarnej. Nie załapałam się :placze: Napisałam meila do sprzedawcy. Może uda się kupić!!!

Teraz trochę o dniu dzisiejszym. Za oknami nieustanna śnieżyca. Na obiad był bigos wczoraj przygotowywany. Mało do roboty dziś było więc zrobiłam eksperymentalnie pączki wg Zosi :) Na wszelki wypadek zrobiłam z połowy porcji. Wyszło 30 szt !!!! Zgodnie z pomysłem Romy, po wykrojeniu szklanką rozwałkowanych kółek , w środek umieściłam po trochu powideł!!! Wyszły EXTRA!!!!!!! Dzięki Dziewczyny!!! Jedyna trudność dla mnie była przy formowaniu kulek (przez nadzienie). Nie wszystkie więc miały regularny pączkowy wygląd ale smak mniamkowy!!!!

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich !!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

U Kozy 19 Lut 2013 21:52 #126511

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witaj nie tylko TY robiłaś pączki ,Ja też tylko że Ja z całości ale przyszła wnuczka i prawnuczka i nam pomogły jeść
tak że mało zostało. wyszło mi 62 sztuki te pierwsze były trochę cieniej wałkowane
Pozdrawiam Jadwiga1 :flower1:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

U Kozy 19 Lut 2013 21:53 #126513

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
No to ja zrobię jutro :tongue2:

U Kozy 19 Lut 2013 22:01 #126533

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulka- dzisiaj znowu robiłam pączki.Dzisiaj usprawniłam sobie robotę.Urywałam po kawałku ciasta.W ręku uformowałam pączki a jak już wszystkie były gotowe to szprycą do tortu z ostrą końcówką,wstrzykiwałam powidła i dzisiaj wyszło mi 40 szt. ale były duże.
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2013 22:02 przez Roma.

U Kozy 20 Lut 2013 18:29 #126941

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Dziewczyny,żeby pączki miały kształt pączkowy , do surowych nie dawajcie powideł.Dopiero po usmażeniu szprycą do środka. :bad-idea: Pozdrawiam i buziaki zostawiam :hug:
Pozdrawiam.Zosia

U Kozy 20 Lut 2013 19:33 #126972

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulka-jak sobie radzicie ze śniegiem? Nas dzisiaj zasypało i koń musiał posłużyć jako środek lokomocji :devil1: był nawet na zakupach :devil1: :devil1:

U Kozy 20 Lut 2013 20:02 #126990

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
No i zrobił się wątek kulinarny u kozy!!! :dance: :dance: :dance: Cieszę się w tej śnieżnej bieli!!!!
Jadziu!!! Miałaś pomagierów do konsumpcji!!! Uściskaj ich od kozy!!! :hearts:
Margolka!!! Zrobiłaś? Jak wyszły?
Zosiu!!! Szprycy nie mam. Kupię. A pączki jeszcze raz mówię SUPER!!!!
Roma !!! Dzięki za rady!!! No tak zasypało.....Zapasy przezornie wczoraj zrobione :)
A dzień dzisiejszy :
Śniegu sporo ale temperatura ok.-1 !! Lekko poniżej!!! Byłam na długim spacerze z koleżanką. Droga trudna ale jakie powietrze!!! Było cudownie!!! Co prawda jak wróciłam do domku Andre zapytał czemu mam czerwoną brodę i nos :rotfl1: Ale to był żart!!! On się cieszy z moich spacerów leśnych. Dlaczego? W tajemnicy powiem - koszty zakupu pyralginy (na ból głowy) zminimalizowane.....
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich!!! :garden1:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 20 Lut 2013 20:27 #127002

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Tak piszecie o tych pączkach, aż zanotowałam przepis i w wolnej chwili zrobię :drool:

U Kozy 20 Lut 2013 21:14 #127038

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
DSC02480.JPG

pochwale się najmłodszym pomocnikiem w lipcu 6 lat :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

U Kozy 20 Lut 2013 22:41 #127102

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Kasiu!!! Spróbuj!! Szybko, łatwo i smacznie będzie :dance:
Jadziu!!!! Takiego pomocnika ZAZDROSZCZĘ!!!!!!! Proszę przekaż uściski i buziaki od ulki-kozy :hearts: :hearts: :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 21 Lut 2013 11:03 #127266

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
jak tylko przyprowadzę z przedszkola to uściskam :kiss3:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

U Kozy 21 Lut 2013 20:52 #127516

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Z nadzieją, że Jadzia wyściskała 6-latka w moim imieniu - zdaję relację z dnia dzisiejszego!! :
Nudy na pudy :evil: Emocje związane z biegiem Justyny wielkie. Andre ze złości sporo drewna porąbał, ja łezkę uroniłam..ale oboje wiemy, że Justyna da czadu!!!! Czytałam inwektywy pod Jej adresem w necie.....fuj!!!!!!! Dla mnie i Andre - Justyna jest od dawna WIELKA!!!
A u nas na Błoniach znów dopadało śniegu....... Pan z Allegro na którego licytację czarnej trawy Purple majestic się spóźniłam nie odpowiada na meila :cry2:
Wszystkie pączki zżarte :)
W dodatku szukam taniego połączenia lotniczego do Stuttgardu, tak na początek kwietnia . Z powrotem za tydzień. Klęska!!! A ja muszę do mojej Siostry Oleńki........Muszę choćby ostatni raz z Nią się spotkać :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
Zamieniłam się w wierzbę płaczącą. Przepraszam.
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 21 Lut 2013 21:17 #127529

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko -a dlaczego tak pesymistycznie :jeez: dlaczego ostatni raz :hug: więcej optymizmu a zaraz zacznie wszystko się układać.
Dzisiaj do gardła dołączył katar i kaszel, jestem zniesmaczona moim stanem zdrowia :devil1: Za karę nie będzie wyprawy na planowany w sobotę(godz.18:00) kulig z pochodniami.Jestem wściekła jak :evil: :evil: :evil:

U Kozy 21 Lut 2013 21:20 #127531

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ula-przed chwilą sprawdzalam-jest,jak wejdziesz w nasiona wpisz-czarna trawa-48 kompletów po 8 zł
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

U Kozy 21 Lut 2013 21:59 #127549

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
ULA malutką wyściskałam i położyłam spać.Dlaczego takie straszne myśli. :hug:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

U Kozy 21 Lut 2013 22:08 #127557

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dziękuję!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

U Kozy 23 Lut 2013 21:43 #128320

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Witam z uśmiechem!!! Za oknem odwilż. Słonka od chyba tygodnia nie widziałam ale co tam!!!! Już wiem, że moją Olusię odwiedzę!!! Mam rezerwację w Wings Germany w połowie kwietnia :) Zdaję sobie sprawę,że ostatnio zbyt łzawo pisałam. Każdy ma swe problemy!!! Ja choć czołg to nie czołg.........
Pozdrawiam serdecznie!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

U Kozy 23 Lut 2013 22:40 #128354

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ulka "czołgi "też czasem się rozklejają .Fajnie ,że udało Ci sie załatwić ten bilet .Wiosna chyba szybkimi krokami będzie do nas docierać .Kurcze znów pączki w natarciu ,więc będę musiała się wreszcie na nie skusić ,bo przepis już mam wklikany
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.453 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum