TEMAT: U Kozy

Odp: U Kozy 10 Sty 2013 17:49 #109954

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko-To czego ja nie mam a masz Ty, to drewniany domek, moje niedoścignione marzenie.Możesz wstawić fotki w innej perspektywie? Wiem ,że już nie będę miała drewnianego domku ale może uda mi się obić go drewnem.Bardzo ciekawi mnie jak Wasz domek wygląda w całości.
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2013 21:10 przez Roma.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: U Kozy 10 Sty 2013 19:10 #109969

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Właśnie, ja też marzę o drewnianym domu, a że już nie chcę się przeprowadzać to marzy mi się zrobienie drewnianej elewacji. Twój dom jest cudowny, taki w sam raz dla mnie :bye: . Też mam u siebie małe zoo -obecnie 9 piesków i 5 kotów.

Odp: U Kozy 10 Sty 2013 19:10 #109970

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Że niby miałby nikt nie czytać?! Nie licz na to!
:)

Odp: U Kozy 10 Sty 2013 20:19 #109996

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Witaj, Ula! Hektar to brzmi dumnie! I dopłaty z Unii są! :rotfl1:
Ale Ty chyba nie myślisz poważnie o zagospodarowaniu całego hektara? Bo wtedy już czasu na czytanie nie będzie! ;) Przynajmniej w sezonie...
Wykosić to pikuś, wyplewić... Niemożliwe!

Odp: U Kozy 10 Sty 2013 22:02 #110059

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Hmmmmmm... Pylica :) to i są pewnie rybki :happy4: Wędkarstwo to moje kolejne hobby :crazy: :rotfl1:

Fajny domek :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 13:19 #110233

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Spróbuję wstawić kilka zdjęć.......domu i zwierzaków. Robione są w różnym czasie, bo przekopuję domowe zbiory :)
I jeszcze tylko kilka słów. Nie mam pełnego hektara więc żadnych dopłat :) Tego co mam i tak nigdy do końca nie uda mi się zagospodarować :garden: Pilica jest rzeczywiście rybną rzeką. Mój maż coś o tym wie :wink2:
Starałam się domek pokazać z oddali..... Domek z przodu ma ganek, a z tyłu taras bardzo przydatny w letnie dni :dance:
Wieczorem może uda mi się bardziej letnie klimaty pokazać!
bokdomku.jpg


domekzim.jpg


Niunianatarasie.jpg


Felek.jpg


Niunia_2013-01-11.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, Amlos, Margolka

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 13:33 #110240

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Fantastyczne miejsce, uroczy domek i jego mieszkańcy oraz niezły areał i cóż więcej trzeba :woohoo:
Będę zaglądać, bo bardzo lubię takie klimaty :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 13:45 #110247

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Piękne miejsce pokazuj nie bój się że nikt nie ogląda ...każdy jest ciekawy nowego..

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 13:58 #110252

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Hmmmm,ja też odeszłam z tamtego miejsca i tez sobie obiecywałam,że już nie będę się ale...
Mieszkasz w miejscu bardzo klimatycznym

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 14:04 #110258

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulka- to jest to na co pewnie jeszcze dzisiaj zrobiłabym zamianę.Nie chcesz się ze mną wymienić? :P Już nie mogę się doczekać kolejnych odsłon.
Czy możesz zdradzić ile masz pomieszczeń w tym domku i ile w sumie jest metrów? Jestem zauroczona tym domkiem.

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 18:32 #110297

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Roma!!! Ja się nie zamienię :) Mam mieszkanie w mysłowickim bloku na siódmym piętrze i nie tęsknię do powrotu tam!!! Mój domek ma na parterze ponad 70 m2 , a na piętrze 40 m2. Na parterze w samym środeczku jest z cegły wybudowana łazienka. No i centralne miejsce ma też komin (nietynkowany). Na parterze mam też sporą kuchnię tylko ażurowym regałem odgrodzoną od dużego pokoju. Na piętrze powinny być dwa pokoje ale do tej pory też tylko szafa je oddziela :) Jakoś nie ma dopingu , by wszystko oddzielać drzwiami. Mieszkamy tylko we dwójkę. Gdy goście nas odwiedzają - mają całą górę do dyspozycji. Z przyjemnością Cię zapraszam!!! :hearts:
Domek jest trochę trudno ustawny meblowo przez skośne ściany. Przeważają więc komody z Ikei. No i oczywiście jest też przedpokój czyli moja zmora, bo tam małżonek wciska "wszystko co potrzebne" wrrrrrr...
Podsyłam zdjęcia zrobione dziś. Mam nadzieję, ze dostrzec można sikorki na słonince!!! No i zdjęcie ściany łazienkowo-dużopokojowej zrobione w przerwie konkursu skoków (reklama Eurosportu) :wink2:
sikorki.jpg


TV.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 19:48 #110309

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Domek masz po prostu bajkowy :woohoo:
Nie znam Twojego ogródka więc wybacz może dla niektórych oczywiste pytanie :oops: , czy ten domek był kiedyś dla Was letniskowy, a potem przerobiliście go na całoroczny? Czy nie czujesz się w nim jak na ciągłych wakacjach :woohoo: ?
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2013 19:49 przez r-xxta.

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 20:40 #110335

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ślicznie dziękuję za zaproszenie :hug: trochę daleko ale nigdy nic nie wiadomo :) Jeśli będziesz zapuszczać się gdzieś na północ kraju to Jśkowa polana stoi dla Was otworem :kiss3: Całkiem sporo tych metrów,wydawałoby się ,że to mały domek.Nasz wyglądający na większy ,na parterze ma jedynie o 5 m2 więcej.Góra natomiast ma 65m2 Nas jest też tylko dwoje ale z nami w domu mieszka 5 psów :devil1: Góra tak jak i u Ciebie,dla gości. Nie chcesz się zamienić,to trudno, nie wiesz co tracisz :devil1: :wink4: u nas grzyby rosną pod oknami a las do kuchni zagląda przez drzwi :dance:

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 20:55 #110341

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Widoki u Ciebie piękne, a i domek urokliwy.
Masz dużą przestrzeń, ale z czasem wszystko zaplanujesz i zagospodarujesz. Ja mam 0.5 ha i takie same dylematy. Na niektóre części ogrodu patrzeć nie mogę - tak są okropne. Powolutku wszystko się zmienia i pięknieje.
Czekam na więcej zdjęć.
Pozdrawiam. :flower2:
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 21:16 #110346

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ula - bardzo mi się u Ciebie podoba - masz fantastyczny zwierzęcy duecik - przedstawisz ich bliżej?Brunecik to kocurek?I ma do towarzystwa sunię? Jak się dogadują?

Odp: U Kozy 11 Sty 2013 21:21 #110348

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Piękny domek, cudne widoki, nie dziwię się, że nie tęsknisz za wielkomiejskim życiem. Twój domek kojarzy mi się z chatką z piernika. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): koza

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 21:07 #110603

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
No i wszystkie plany wzięły w łeb!!!! Miałam zamiar dziś trochę zdjęć okolicy „cyknąć”, a tu od rana katar i na dokładkę nieustająca śnieżyca. Jak tak dalej popada, pewnie w poniedziałek tylko pług da radę nas odśnieżyć!!! Ponieważ Internet też się zawiesił, piszę w Wordzie i tak trochę na pamięć!!! Moja paplaninę wrzucę gdy znów zadziała!!!
Pytaliście czy domek letniskowy. Taki był zamiar ale potem plany się zmieniły i zostało opracowane tak, by i zimowe klimaty przetrwać. Stąd murowana łazienka i piece. Piec kuchenny ogrzewa przez podkowę wodę w łazienkowym bojlerze, zamknięty (z szybą) kominek w pokoju ogrzewa parter i pięterko. Mam więc bieżącą ciepłą wodę do zmywania i kąpieli.
A teraz kapkę o okolicy.
Roma!! Zapraszasz na grzyby!!! Dziewczyno!! Ja też mieszkam w sąsiedztwie lasu. Uwielbiam spacery leśne!!! Grzybnymi darami obdzielam co roku Dzieci i przyjaciół. Dzieci w tej szczęśliwej sytuacji, że przyjeżdżając zabierają marynatki, jadąc jesienią do Mysłowic – zabieram dla sąsiadów z bloku. Niestety inni przyjaciele dostają tylko suszone.
Ja, ja, ja!!!! Zdaję sobie sprawę, że każdy ma dość takiego chwalipięctwa więc teraz o okolicy.
Pisałam wcześniej, że niedaleko Pilica (rybna rzeka) ale to nie jeden jej tu urok!!!! Niedaleko miasteczko Maluszyn. Dojazd autkiem (po wiejskich drogach) 15-20 minut. Kajakiem z Maluszyna po Pilicy do nas płynie się ponad 3 godziny!!!! Z prądem!!! Cały czas zakola. Cudne!!! To coraz bardziej popularny szlak ,tym bardziej że zero przemysłu i tylko lasy , łąki i urokliwe widoki.
No właśnie łąki……. Na początku przyjeżdżania tu starałam się je ujarzmić ( na mojej posesji). Syzyfowa praca!!! Jak to na każdych błoniach bywa – wiatry mają władzę!!! Rozsiewają wszystko!!!
Nie mogę stosować chemicznych preparatów zwalczających tych których nie chcę!!! Mam kochane i zdrowe zwierzaki. Pozostaje żmudne wyrywanie, koszenie itd. Kosiarka padła we wrześniu. Na wiosnę kupimy nową.
Jeśli uda mi się paplaninę wstawić , to może i jakieś zdjęcia……..
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 21:18 #110616

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Próba!!!!
marynatki.jpg


liatrie.jpg


Tcza.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.346 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum