TEMAT: U Kozy

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 21:23 #110622

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Domek nie wyglądał początkowo na bardzo duży, ale teraz widzę, że to spore domisko. :) Ja też sobie marzę o tym, że jak już skończymy docieplanie i urządzanie się oraz wstawimy piecyk będzie można sobie jesienią i zimą posiedzieć w ciepełku. Ja to bym najchętniej tam zamieszkała na stałe. :)
Z tego co napisałaś muszą to być urokliwe, spokojne tereny. Tylko pozazdrościć.
:)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 21:26 #110624

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Są takie ogrody, gdzie rośliny zielne w trawniku mogą razić, ale w ogrodach takich jak nasze, blisko natury, angielski trawnik wyglądałby wręcz śmiesznie :-) Tak myślę :-)

Widzę, ze marynaty bez konserwantów :happy4:

PS. Uwielbiam zespół Myslovitz :hearts:

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 21:33 #110629

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko-udało się a więc wstawiaj ile się tylko da.Nie przejmuj się tym Ja, tylko dawaj więcej i więcej.Akurat zaproszenie na grzyby nie pociąga mnie nic a nic ale spływ kajakiem a to już co innego.Od małego dziecka wychowywałam się nad wodą i aż do emerytury moje urlopy zawsze były z nią związane.Nie wyobrażałam sobie innego wypoczynku jak nad wodą i w kajaku.Bory tucholskie , to przepiękne tereny i szlaki wodne. Teraz niestety przyrosłam do miejsca w którym mieszkamy i o żadnych wypadach mowy być nie może :( Zwierzaki nam to skutecznie wybiły z głowy :jeez:

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 22:01 #110644

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Daniela Domek powierzchnię ma sporą choć mało ustawną bo ten skos....... ale to tez ma swój urok. Życzę , by udało Ci się zrealizować marzenia!!! Nie powiem, że łatwo tu zimą, to nie blokowisko z kaloryferem ale coś za coś!!! Mnie to odpowiada :dance:
Siberia Masz rację!!! Skoro nie mogę mieć angielskiego trawnika polubiłam macierzanki itd. Marynatki moje nigdy konserwantów nie mają!! A "Myslowitz" ? Coś ostatnio ucichli :placze: Znam kilku z nich osobiście :)
Roma Jeszcze nie wiem, gdzie mieszkasz (zaraz poszukam)!!Bory tucholskie? Łoł!! To klimaty mego Męża (bydgoszczanina). Piszesz, że zwierzaki Cię uziemniły!!!! No cóż, mogę tylko powiedzieć : mnie też!!!!
Od kiedy przygarnęliśmy Felka.....koniec zimy w bloku. On nie jest reformowalny!!! Kotki by się przyzwyczaiły do zimy w mieście (pierwsze dwie zimy w bloku spędziły) ale Felek.....Jego nawet na smyczy nie nauczyłam chodzić! Co ja gadam : Ja nie nauczyłam!!! Mojemu mężowi , który trzy poprzednie psy od dzieciństwa wychował też się nie udało!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 22:16 #110654

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mieszkam w połowie drogi pomiędzy Bydgoszczą a Gdańskiem, na samym północnym skraju Borów tucholskich.Pewnie psy i koty by się w naszym blokowym mieszkaniu jakoś pomieściły choć byłoby ciężko 5 psów i 5 kotów ale co byśmy zrobili z końmi :devil1: :wink4: :wink4: o powrocie do miasta nawet mowy być nie może.Masz rację coś za coś.W bloku było ciepło i czysto.W lesie pięknie i zdrowo ale do zimy trzeba się odpowiednio przygotować.Nie tylko zapasy opału ale także prowiant zawsze mamy przygotowany na przynajmniej dwa tygodnie.Nigdy nie wiadomo kiedy nas zasypie a wtedy nie ma zmiłuj się.U nas jest jeszcze takie wyjście,że skrzat siada na konia i dojedzie do wiejskiej spółdzielni :P Mimo różnych uciążliwości, za żadne skarby nie wróciłabym do miasteczka. Nawet gdyby mi zaproponowano dom z urządzonym ogrodem. :P
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 22:17 przez Roma.

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 22:18 #110657

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Widzę Ulka że nie trafiłam - jest dokładnie na odwrót - Felek to psiak a czarnulka jest dziewczynką :happy4: Masz dwie koteczki ? Pies nie buszuje po ogrodzie?Ja mam sunię - która buszuje - :tongue2: dlatego pytam. Zwierzaki urocze.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 22:19 przez Margolka.

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 22:39 #110676

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Roma!!! To zupełnie jak u mnie!!! Zapasów na przetrwanie sporo (jeszcze 4 kaczki i gęś w zamrażarce). Nie wspomnę o innych koniecznych do przetrwania produktach!!Drewno i węgiel też na przetrwanie!! Koni nie mam :placze: Wiem, że bloku czysto i ciepło ale brak przestrzeni, widoków bajkowych itd. Pozdrawiam bratnia duszo!!! :hearts:
Margolka! Mam dwie kotki ! Czarną, która uwielbia pozować do zdjęć - Niunię i pręgowatą Małą Pitajkę- łowczynię myszy ale bardzo płochliwą. No i jeszcze Felek, który nie wiadomo skąd się wziął!! Po prostu przetrwał zimę na werandzie u sąsiada (sąsiada w zimie nie ma). Zima była b.ostra. My przyjechaliśmy 1-go marca. Poszliśmy na spacer do Jorgusiów( mają trzy psy)z obiadowymi kościami. Wiedzieliśmy, iż u sąsiadów nieobecnych od listopada widać psa. No i ja postanowiłam wejść....Chudy kłapnął za kość nie czyniąc mi krzywdy więc następnego dnia = powtórka z rozrywki. Za trzecim razem wysłałam męża i za nim przyczłapał Felek :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 22:47 #110684

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
To ja poproszę te prawdziwki z lewej i kureczki z prawej :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 23:07 #110695

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Podglądałam Twój ogród poprzednio.Mam nadzieję,że
pozwolisz mi zaglądać do siebie. Uwielbiam takie klimaty.
Dom, ogród, grzybny las obok to jest przedsmak raju.
Pozdrawiam,Joanna

Odp: U Kozy 12 Sty 2013 23:43 #110712

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Masz bardzo ładny i przytulny domek i piekną okolicę.

Tak po cichutku proszę o opiekę nad psem sąsiada. Ja karmiłam zwierzaki alkoholika od lipca, a jesienią, z braku chetnych, musiałam je przygarnąć pod swój dach, bo marzły na dworze. Teraz mam pokaźny zwierzyniec.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Odp: U Kozy 14 Sty 2013 19:39 #111400

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Aguskac!!! Zapamiętam na następny sezon :)
Joannao Miło, że wpadłaś!!!! Zaglądaj częściej. Wiosna rozhulam się zdjęciowo :hearts:
Danko!!! Powiem tak : Zastrzeliłaś mnie pytaniem....Nawet spojrzałam skąd Ty !! Górny Śląsk - znaczy krajanka!! Niestety nie potrafię Ci pomóc przygarniając następnego psa :placze: Mój domek na Ziemi Łódzkiej. Od zawsze mieliśmy psa. Kiedy ostatni odszedł - postanowiliśmy , że to koniec. My coraz starsi, a zawsze kierowaliśmy się zasadą , że jak mieć to na zawsze. No i przygarnęliśmy kotki.... Z kotkami bez problemów wędrowało się ze wsi do mysłowickiego bloku. Uziemnił nas tu na trzecią zimę Felek - znajda.
Długo trwało gdy kotki przestały się go bać..... Teraz cała trójka żyje w zgodzie ale każdy inny pies w pobliżu to agresywny stress Felka. On się boi o swoje miejsce....Może napiszesz do mnie na piva?

A teraz o dniu dzisiejszym !!! Śniegu znów napadało wczoraj ale noc była bezchmurna i bardzo mroźna (-16 stopni). Ponieważ od trzech dni przezięblina mnie dopadła (wczoraj na forum nie byłam) - wcześnie zasnęłam i nocna kominkowa warta nie wyszła... Chłodny ranek w domku był :evil: W łóżeczku z "grzałką" Niunią cieplutko!!! Wierzcie lub nie - chyba ta temperatura mi pomogła!!! Wstałam bez kataru!!!
Spróbuję jakieś letnie klimaty na ocieplenie pokazać :
lilia.jpg


lilie2.jpg


lilijki.jpg


liliowce_2013-01-14.jpg

I jeszcze inne :
Miskant.jpg


sonecznik1.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, piku

Odp: U Kozy 14 Sty 2013 19:45 #111408

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
cdn. zdjęć
Teraz raczej różyczkowo :)
roa1.jpg


rza_2013-01-14.jpg

I jeśli myślicie, u mnie cisza...... To jak wpada Synek jest trening na "górce" :)

pietrom.jpg

A najbardziej tęsknię za tymi :

konwalie.jpg


Pozdrawiam Wszystkich !!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Odp: U Kozy 14 Sty 2013 21:24 #111481

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Uwielbiam takie jasne lilie azjatyckie z ciemnymi piegami :hearts: Oczywiście... nie mam :happy4: Ide do Lilypolu na kontrolę :happy:

Odp: U Kozy 14 Sty 2013 22:24 #111519

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nasze wspomnienia stają się coraz bardziej kolorowe :)
Ulka chyba faktycznie musimy mieć trochę wspólnego :hug: bo i u nas ten sprzęt stoi zawsze w pogotowiu.
Dwie wnuczki i zięć umilają nam od czasu do czasu wieczory,szczególnie w letnie dni przy ognisku.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2013 22:24 przez Roma.

Odp: U Kozy 17 Sty 2013 19:18 #112292

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Roma!!! Ja niestety nie mam muzycznych talentów tzw. drewniane ucho jestem :placze:
Biegnie dzień za dniem. Takie podobne do siebie...... Śnieżnie, dosyć zimno i po prostu nudno.
Dziś znów trochę (z nudów) upiekłam ciasto jabłkowo-cynamonowe..... Tak dla poprawy nastroju. Bardzo tęsknię za wiosną!!!!!! Zaczynam się zastanawiać czy już coś w domu nie wysiać? Tylko co ? Została mi torebka nasion poziomek. Jedną wysiałam latem i mam nadzieję, że owoce zobaczę , że sadzonki nie zmarzły.
Może ktoś podpowie? Za dni kilka mąż do miasta pojedzie więc może kupić!!
Pisałam wcześniej, że wiosną muszę kupić nową kosiarkę. Polecicie coś? Koniecznie spalinowa, nie kosa i nie za droga a wytrzymała!!! :)
Czytałam dziś kącik wymiany nasion. Niestety z różnych przyczyn tego roku praktycznie swoich nasion nie mam.
Bardzo bym chciała mieć dziwaczka i ...... bawole serca pomidorowe. Jedyne czym mogła bym się odwdzieczyć to suszone podgrzybki i maślaki.
Oj znów przynudziłam, a przecież sama nie znoszę nudy!!!!
Wstawię kilka nostalgicznych zdjęć.....
maczek.jpg


mak.jpg


kalina.jpg


pcherznice.jpg


I cieplarkowe ubiegłoroczne widoki :) :

cieplarka.jpg


papryki.jpg

Pozdrawiam Wszystkich !!!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: U Kozy 17 Sty 2013 19:43 #112306

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Masz grupę trzech pęcherznic? Fajne :bravo:

Pokażesz fotkę swojej cieplarki od zewnątrz?
Może się na coś takiego skuszę? :idea2:

Odp: U Kozy 17 Sty 2013 19:58 #112315

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja mam nasionka dziwaczków różowych, jasnych i ciemnych. Jeśli jesteś zainteresowana, to dawaj adres na PW ;)
Za grzybki dziękuję, u mnie w okolicy też maślaczkwo :P

Odp: U Kozy 17 Sty 2013 20:09 #112323

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Mamy podobną historię,też do blokowiska bym nigdy nie wrócił :mad2: ,tak jak Piotr mój drugi fijoł to wędkarstwo :crazy: ,zazdroszczę tej bliskości Pilicy-ech.....Nie mogę powiększyć ziewającego tygrysa-poproszę wiekszą fotkę :teach: .Zwierzyniec uroczy.Ula,będę tu zaglądał :comp: .


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.230 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum