TEMAT: U Kozy

Odp: U Kozy 18 Sty 2013 15:27 #112532

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Witajcie w kolejny mroźno-śnieżny dzień !!!
Siberio!!! Uwierz , ze szukałam zdjęć cieplarki. Znalazłam tylko to. To była pierwsza jej faza. Konstrukcja nie do końca wyczyszczona z kory.... Gdy tylko śniegu będzie mniej zrobię nowe !! Cieplarka jest dość wysoka, bo i ja słusznego wzrostu :) :

cieplarkawrodku.jpg

Mam więcej pęcherznic ale rzeczywiście tylko 3 gatunki!!! Ciekawe czy można je rozmnażać z gałązek? A jeśli tak to kiedy? Do tej pory dzieliłam korzeniowo.
Markita ! Dzięki wielkie!!! Odezwę się na priva :hearts:
Chester!!! Też nie potrafię tego zdjęcia powiększyć :placze: Być może takie przekopiowałam na laptoopa z kompa który w bloku.... W zamian pokażę małą Niunię i inne zdjęcia.

MaaNiunia.jpg


MaaMaa.jpg


Felekpilnuje.jpg


maapoluje.jpg


I na koniec odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego Mała Pitajka (plastelinka zmyka przed przybyszami - zdjęcie z bloku):

lapanka1.jpg


A co do Pilicy i rybek !!!! Hmmmm.... to domena mojego męża, ja wolę podziwiać urok tej rzeki :)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i gorąco w ten zimny dzień!!! :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2013 15:29 przez koza.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: U Kozy 18 Sty 2013 21:32 #112659

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulko- toż i ja muzykalna nic a nic :P kiedyś to chociaż śpiewać mogłam le teraz to nawet to nie leży w zasięgu moich możliwości.Trochę zazdroszczę Ci tej cieplarki, mój skrzat nie chce dać się namówić na postawienie.Nie mogę zrozumieć dlaczego a On odpowiada,nie bo nie :jeez:
Przemiłe kociątko :)

Odp: U Kozy 18 Sty 2013 22:47 #112713

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15854
  • Otrzymane dziękuję: 12253
Faktycznie! Co spojrzę na tą małą Niunię, to pękam ze śmiechu :rotfl1: Była w dzieciństwie bardzo śmieszna :rotfl1: . A może nadal jest? Tylko nie każda fotka to oddaje...
Pozdrawiam - Ania

Odp: U Kozy 18 Sty 2013 22:58 #112723

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Małe kociątka są rozbrajające. Słodka Niunia :hearts:

Odp: U Kozy 19 Sty 2013 10:20 #112799

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
koza wrote:
Mam więcej pęcherznic ale rzeczywiście tylko 3 gatunki!!! Ciekawe czy można je rozmnażać z gałązek? A jeśli tak to kiedy? Do tej pory dzieliłam korzeniowo.

Najlepiej pobrać sztorby jesienią,ale możesz spróbować gdy tylko zrobi sie ciepło-przed rozwojem paków-tnij odcinki około 15-20cm troszeczkę pod dolnym pakiem a skośnie nad górnym pąkiem ,końcówkę sadzonki w ukorzeniacz dla sadzonek zdrewniałych i na rabatkę :garden1: (to tak w wielkim skrócie).Większość swoich pęcherznic rozmażałem przez sadzonki zdrewniałe. :teach:
Za tę wiadomość podziękował(a): koza

Odp: U Kozy 21 Sty 2013 22:16 #113852

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Myśli moje poczochrane dzisiejsze :
Jak chcesz być odwiedzana - odwiedzaj innych !
Jak chcesz być czytana - pisz systematycznie !
Jeśli chcesz , by Cię odwiedzano - pisz ciekawie i zdjęcia wstawiaj!!

Takich przemyśleń mam wiele ale życie koryguje.....
Co pokazywać jak tylko sypie i sypie śniegiem....?
O czym pisać ,gdy tylko biel się widzi?
Jak odwiedzać innych, kiedy net słaby przy takiej pogodzie?
Stan na dziś :
Gdy wczoraj zaczęło ostro sypać, postanowiliśmy dziś zapasy uzupełnić. Szczycho!!!! Rano Mąż przejechał i mamy na 2-tygodnie jedzonka!!! A potem zaczęła się śnieżna bajka, zamieć śnieżna od 10-tej rano trwa.... Pewnie nas odkopią za dwa dni jak przestanie padać!! W domku cieplucho, zwierzaki się grzeją, sikorki mają zapas surowej słoninki , a ja zapas książek.
I najważniejsze!!! Dziś się wyśpię!!!! O 1-szej w nocy gra Radwańska więc mój maż ( dalej będę pisała Andre - jego pseudo mojego autorstwa) już budzik sobie uruchomił!!!
Pozdrowienia dla Wszystkich, którzy zaglądają tu mimo mojego marudzenia!! :) :) :hearts:
I kolory za którymi tęsknię!!! :
kolorowo.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, sd-a, piku

Odp: U Kozy 21 Sty 2013 22:38 #113875

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pęcherznice cięłam i ukorzeniałam z dużymi już liśćmi i też się udało :-)

Każda pora dobra, jeśli nie posadzi się patyków na palącym słońcu w suchej ziemi :-)

U mnie też net się ślimaczy, otwieram forum w kilku kartach, zawsze któreś jest już gotowe do czytania :jeez:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 00:49 #113930

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piękne miejsce pokazujesz, takie klimatyczne :lol: Teraz wiem skąd te cudowne grzybki :kiss3:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 10:03 #113982

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
chester633 wrote:
tnij odcinki około 15-20cm troszeczkę pod dolnym pakiem a skośnie nad górnym pąkiem

Nie ma znaczenia czy tnie się sztobry skośnie czy płasko. Jeśli już, to dolny odcinek tnie się skośnie, żeby zaznaczyć dół (na logikę - ostry czyli łatwiejszy do wbijania), bo czasem po patyku trudno rozpoznać który odcinek jest dolny, a który górny :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): koza

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 10:45 #113996

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mój net na szczęście nie szwankuje :P , więc odwiedzam na bieżąco, gorzej z pisaniem :blink: , a najgorzej z pisaniem u siebie :happy3: . Co i rusz obiecuję sobie wziąć się do kupy, no i najczęściej na obietnicach się kończy :happy3:
Absolutnie zgadzam się z Twoimi "poczochranymi" myślami ;) , dokładnie tak to działa, czasem się zastanawiam dlaczego nie widzą tego osoby z całkiem długim stażem :whistle:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 13:06 #114054

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Tak właśnie to działa - a ja Ulka czekam i czekam na Twoją wizytę :wink4:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 19:34 #114164

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Notabene, u mnie też jeszcze nie byłaś :rotfl1:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 21:30 #114220

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Siberio!!! Twoje i Chestera rady na 100% wykorzystam !!! Czy w lutym już można? Tzn. Obciąć i ukorzeniać w domu!!
Alinko!! Miło, że wpadłaś!!! Masz rację, moja okolica praktycznie dziewicza. Widzisz boćka? To jakieś 100 m od domu :
bocian.jpg

Markita!!! Zazdroszczę netu!!! Jeśli mój pozwoli - za chwilkę wpadnę w odwiedziny :hearts:
Margolka!!!!! Postaram się do Ciebie dziś wpaść!!! Kawusia będzie :)
A teraz o dzisiejszym dniu.
Same pozytywy , choć wyglądało nie wesoło!!! Zasypało na biało i jeszcze sypie ale po 16-stej ruch się zrobił!!!! Przyjechał z gminy pług odśnieżający :dance: :dance: Jutro może Andre po ziemniaki i inne takie wyjechać!!! Poprzednio nie kupił...nie było w sklepie gminnym. Towar w wiejskich sklepach mało chodliwy, sporo osób ma własne!!! I jeszcze jedno moje prywatne zwycięstwo... Do mysłowickiego mieszkania dotarła wieść o rychłej składce OC od mojego ubezpieczyciela samochodowego. Moja sąsiadka i przyjaciółka z bloku odbierająca moją pocztę zaraz wieść podesłała. Stwierdziliśmy, że wzrosła o 60 PLN mimo bezszkodowej jazdy. Zamówiliśmy rozmowę z ubezpieczycielem. Zadzwoniła miła Pani i po naszych pretensjach oznajmiła, iż dostaniemy bon do Tesco na 40 PLN...... no i we mnie zawrzało!!! Spokojna z natury i raczej spolegliwa nie wytrzymałam!!! Napisałam na FC do nich!!! Efekt natychmiastowy!!! Bonu nie będzie ale zapłacę sporo mniej!!! Teraz już wiem, że trza walczyć o swoje!! :) Pisze o tym dlatego, byście tak jak ja do tej pory z pokorą nie przyjmowali kolejnych podwyżek!!
Teraz spróbuję jakieś zdjęcia i lecę do Waszych ogrodów!!! :
klomb.jpg


tytonarcyzowy.jpg
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 21:36 #114223

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To jeszcze zdradź z jaką firmą Ci tak dobrze poszło, bo ja właśnie zapłaciłam kontynuację, również bezszkodową, w takiej samej kwocie jak w zeszłym roku :blink: . I mam się cieszyć, że nie więcej, bo wszędzie były podwyżki. Zresztą ten tekst słyszę już od paru lat, coraz więcej ludzi nie płaci w ogóle, więc ktoś musi zatkać tę dziurę :angry:

Odp: U Kozy 22 Sty 2013 22:04 #114251

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Marta!! jeśli chcesz napiszę na priva ale to nie będzie reklama firmy, bo chciała mnie no nie powiem oszukać ale zmusić do zakupu w markecie....
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: U Kozy 23 Sty 2013 16:55 #114485

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chciałabym z ciekawości wiedzieć ;) , żeby w przyszłości móc posłużyć się argumentem nie do zbicia, że w tej firmie można negocjować ;) . Nie koniecznie zaraz do niej przechodzić :whistle:

Odp: U Kozy 23 Sty 2013 18:27 #114509

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Marta! Napisałam na pv :dance:
U nas znów pośnieżyło!!! Ta biel aż męczy oczy!!! Niedługo domek zmieni się w igloo :evil:
Mróz nie jest tak straszny!!! Codzienny spacer możliwy ( z kijkiem podpórką) i konieczny!!! Powietrze czyste i upaja!!! Tv , komp i książki zabijają nudę ale widok sarenek w naturze, bażantów uciekających spod
stóp i frajdy Felka galopującego poprzez zaspy - bezcenne!!! :)
Mimo to tęsknię za letnimi obrazkami :

letnieklimaty.jpg


letnieklimaty1.jpg


letnieklimaty2.jpg


letnieklimaty3.jpg


letnieklimaty4.jpg


Śnieżne buziaki dla Wszystkich!!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Odp: U Kozy 23 Sty 2013 20:13 #114561

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Jak to mówią aby do wiosny....popatrzeć na zdjęcia to letnie i piękne lilie...krajobraz uroczy...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.296 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum