TEMAT: Ogród Agaty :)

Odp: Ogród Agaty :) 03 Maj 2012 21:26 #32266

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Cokolwiek by to nie było...krzesło podwójne? ;) Fajne!
A pod nim cała masa konwalii się szykuje! I już wiadomo, czemu tam stoi! ;)
Klonik przezimował, pierisy kwitną! Wszystko pięknie! Agatka, czy Ty masz jakieś pozimowe straty? Bo jakoś odstajesz! ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Agaty :) 04 Maj 2012 08:17 #32362

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Paweł, przypomniałam sobie, że jednak byłam w zeszłym sezonie. I kupiłam głogownik prowadzony na pniu do posadzenia za taki krzaczasty, który padł. Sprzedawca zapewniał, ze się nie okrywa. To jedna z nielicznych roślin, którą podejrzewam, że padła po zimie... ;)

Iwa, to ażurowe to nie wiadomo co, kupiłam jako tymczasowe siedzisko pod dęby, ale przyzwyczaiłam się i na razie zostanie! :)
Te moje wielkie drzewa w narożniku to dwa dęby i klon, piękne są, ale kiedy klon dostał jakiejś plamistości liści, to nic nie dało się zrobić, bo jak toto spryskać??
W innym miejscu rosną jeszcze grab lub klon - wielki i mały. Zdania są podzielone co do gatunku, teraz myślę, ze pewnie oba, bo duży ma już liście, a mały wcale, więc może to buk?
Ja zazwyczaj dodaję zdjęcia nie jako załącznik, tylko link do zdjęcia na innym serwerze, np. imageshack i tylko wklejam pomiędzy ...

Marta, trafiłaś z nazwą, "krzesło" chyba najbardziej pasuje! Tylko muszę je trochę wkopać w podłoże, będzie się wygodniej siedziało na niższym...
konwalie to są rodowici mieszkańcy zakątka pod dębami, kiełkują niezawodnie i wszędzie, nawet w tych miejscach, gdzie próbuję je wyplenić. Chyba w końcu zmienię podejście do urządzania tego kawałka i dobiorę rośliny dobrze komponujące się z konwaliami i paprociami. Tyko co zrobić z tymi, co już tam rosną? :unsure:
Jak pisałam wyżej - prawdopodobnie coś jednak po zimie padło. Głogownik nie daje znaku życia, no i buczki oraz suchodrzewy, ale na te jeszcze czekam...
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 04 Maj 2012 15:02 #32408

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Agatko, zestawienie paproci z konwaliami w cieniu drzew to dla mnie jedna z najpiękniejszych kompozycji.
U siebie zostawiłam minimum paproci i minimum konwalii, bo miejsce mocno mnie ogranicza, ale gdybym miała ogród z prawdziwego zdarzenia, na pewno byłby taki zakątek. Krzesło w takim miejscu wygląda idealnie :)

Mój buczek też śpi.. I też jeszcze czekam.
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 05 Maj 2012 17:29 #32729

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Moje buki też jeszcze nie rozkwitły
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 06 Maj 2012 21:26 #33298

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Marto, a ja tam widziałabym raczej drewnianą ławeczkę, tylko kiedy kupowałam, za bardzo wyboru nie było. No i przyzwyczaiłam się do krzesła... :unsure:
Chętnie zachowałabym taki dziko - leśny charakter tego zakątka pod dębami, tylko teraz trudno byłoby do tego wrócić, za dużo nawsadzałam tam roślinek, które dostałam przypadkowo, czy zakupiłam w jakimś napadzie manii kupowania, bo coś jest strasznie piękne. I gdzieś to musiało się zmieścić, więc zestaw taki przyoadkowy jest... :oops:
Zobaczę, jak to wszystko wyrośnie, zdecyduję, co wywalić, co przenieść... np. pierisy i rh z tymi konwaliami to tak sobie...

a tu kawałek w oryginale:


Dorotko, codziennie oglądam małego Mercedesa, nie dycha. Za to Purple Fountain już ma całkiem spore listki. Oby to nie znaczyło, że mały padł całkiem... :(
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 06 Maj 2012 22:58 #33397

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
U mnie też "purpure fountain" ma duże pąki i juz lada chwila mu pękną.
A dziś zapowiadają u nas przymrozki, mam nadzieję, że będzie do 0 i nić poniżej i, że pąki drzewek nie przemarzną
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 07 Maj 2012 08:00 #33455

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Su Mercedes u mnie ruszył jako ostatni z buków, więc spokojnie.
Spróbuj zgiąć gałązkę, jeśli nie pęknie ... znaczy będzie dobrze. On wygląda jakby usechł zanim puści listki :lol:
U nas już buki popękały i cieszą kolorami ;)
Co do Twojego przesadzania :lol: każdy z nas tak ma, to tu, to tam i coś się zawsze dzieje :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 09 Maj 2012 21:10 #34435

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Przyjrzałam się dziś dokładnie Mercedesowi i coś tam widać, pączki pęcznieją pękają, będą listki, znaczy żyw!
Pochwalę się szczodrzeńcami, które i tę zimę przeżyły. Krzaczasty w najlepszej formie w tych miejscach, gdzie siedział w zaspie... ;)

pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 09 Maj 2012 21:26 #34450

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Przezimował i jak pięknie kwitnie! :woohoo:
A co to za białe kwiateczki przy konwaliach?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 09 Maj 2012 22:01 #34478

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Marta, nie mam bladego pojęcia, bo to też jacyś tubylcy. Jest parę roślin, które wyglądają tak dziko i leśnie, ale dobrze tam się komponują. Może jakieś dzwonki?
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 10 Maj 2012 20:08 #34761

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Su, pięknych szczodrzeńców się dochowałaś :) ja miałem je u siebie może jeden sezon, po pierwszej zimie chyba poległy, a tak fajnie sprawdziłyby się jako 'wypełniacz' :) no ale trudno, szukam na to innych pomysłów :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 11 Maj 2012 21:38 #35151

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Sylwek, aż dziw, ze u mnie się jakoś uchowały, Paweł pisał kiedyś, że też mu wymarzły, a mieszka rzut beretem ode mnie. Może dlatego, że tu bardziej zacisznie i dłużej leży śnieg. Te białe w połowie podmarzły, bo są pod ścianą i okap osłania przed śniegiem..

Jak się okazuje, ocalały tez hosty, choć niektóre wystawiły kły dużo później. Tylko w jednym miejscu pusty znacznik i jeszcze nazwa sie zatarła, więc nie wiem, co wypadło...









jednej się znowu przyglądam, czy nie ma wirusa...
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 11 Maj 2012 22:21 #35196

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agatko, szczodrzeniec przepięknie Ci kwitnie :)
Ale pierisek to chyba nie ma kwiatków, tylko nowe przyrosty...Pierisowe kwiatki to takie grona malutkich dzwoneczków...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 11 Maj 2012 22:24 #35201

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
To ciekawostka ze szczodrzeńcem. Cieszę się, że Ci przezimował, bo moje nie miały tyle szczęścia :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 11 Maj 2012 22:32 #35209

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Dala, bo te na zdjęciach to akurat chyba tylko przyrosty miały, co jasno było widać, jak kolorowe wypustki się rozwinęły! ;)
A pozostałe kwitły naprawdę:



Paweł, pewnie ja mieszkam w zimniejszym miejscu i szczodrzeńce schowały się pod kołderką? :)
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 11 Maj 2012 22:36 #35214

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Su nie jest tak zimno,jeśli pierisy przetrawały :woohoo: Mój jeden kupiony na próbę staruje niewiele znad ziemi :)
Hostka moze jeszcze wypuści kły ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 12 Maj 2012 08:52 #35305

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Sama się zastanawiałam nad tym, bo bywa mocno zimno zimą, poprzednio blisko -30, tej zimy pod -20, poza tym na wybrzeżu wiatr to dość powszechny jest. Chyba mam szczęście, ze mieszkam w zacisznym miejscu, wieje i owszem, ale z jednej strony las, z drugiej pagórek który się również naturalnie zalesia (rany, jak te sosny i brzozy szybko rosną!!), a z dwóch pozostałych domy. Co prawda z sąsiedniej górki to nawet zatokę widać, ale u mnie jest najdłużej śnieg w ogrodzie... i to ma swoje zalety:



zobaczcie,jaka jest różnica na przykładzie tych szczodrzeńców - te pod ścianą nie były przysypane, teraz kwitną dużo słabiej i część gałązek sucha, wytnę je po kwitnieniu. A ten cały w kwiatach leżał przyciśnięty zwałami śniegu z dachu!! Wniosek taki, że przy odśnieżaniu muszę na całość zwalać te zaspy z podestu ;)
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Agaty :) 12 Maj 2012 09:34 #35311

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
A jak tam Mercedes, o którego się bałaś? U mnie chyba już wszystkie buki ruszyły.
Byłem wczoraj w tak chwalonej przez Was szkółce w Kowalach i jestem miło zaskoczony wyborem stosunkowo rzadkich roślin :) A i ceny w porównaniu z Cyrzanem całkiem przyjemne :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.245 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum