TEMAT: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 12:33 #113598

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zosiu- nic się nie stało, nie myli się ten kto nic nie robi :P Poruszasz się po forum doskonale a to są tylko drobne potknięcia, które rekompensowane są fotkami pięknych roślin :hug:
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2013 12:34 przez Roma.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 12:46 #113602

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Przepieknych hortensji gratuluję :bravo: i czekam na kolejne odsłony :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 13:09 #113610

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Zosiu - masz piękny, wypielęgnowany ogródek :) Hortensje kwitną zjawiskowo a i krzewuszka wygląda u Ciebie jak wielki bukiet :flower2:

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 14:02 #113624

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Zosiu,
ta roślinność u Ciebie, to jest tak okazała, jakby z innej strefy klimatycznej pochodziła. :supr3: :)
Masz naprawdę co pokazać, a problemami na początku się nie przejmuj. Oglądanie Twoich ogrodowych cudeniek sprawia wielką przyjemność. :bravo:

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 14:26 #113629

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Zosiu! W życiu takiej hortensji nie widziałam.Masz piękny ogród. Gratuluję :bravo:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 14:41 #113634

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Witaj Danielo :flower2: bardzo miła jesteś.Na skołatane niepowodzeniem nerwy to plaster miodu.Prześlę Ci/jeśli się uda/kawałek terenu niczyjego a przez nas zagospodarowanego.Jest to teren przy naszej działce gdzie jeszcze niedawno były chaszcze,posadziliśmy tam parę brzózek,jarzębinki,wierzbę i dąb też jest.Zrobiło się przyjemniej.Wiosną już jak zbliżamy się do działki uśmiechają się do nas niezapominajki i sasanki i to dodaje trochę sił których zaczyna nam brakować..Pozdrawiam Zosia
Przywodzie.jpg


20111105062-001.jpg
Pozdrawiam.Zosia

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 14:50 #113637

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Witaj Martino,pokażę Ci ją z innej strony a w kwietniu pokażę jak wygląda poobcinana,po prostu drapak,który nie zapowiada takiej urody pod koniec lata.Pozdrawiam Zosia
Hortensja_2013-01-21.jpg

No i jeszcze z własnego ukorzenienia powojnik
Oopow.jpg
Pozdrawiam.Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Martina

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 17:52 #113678

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
zosiac wrote:
Witaj Elu :bye: Mieszkam w Zabrzu i ten ogródek mam niedaleko bloku,to jest wielki plus bo latem spędzamy tam cały czas,co ja mówię,od wczesnej wiosny do jesieni.:flower2:
Zosiu , to niedaleko ode mnie , bo ja koło Krakowa mam działkę.I podobnie jak Ty spędzam tam czas od wiosny do jesieni. Ani mi się nie chce na żadne wczasy wyjeżdżać :happy: Mąż dojeżdża stamtąd do pracy , więc praktycznie tylko ja zajmuję się działką.Nie pozwoliłabym odebrać sobie tej przyjemności , bo co samemu sie zrobi , to bardziej cieszy. Nawet w tym roku kostkę układałam.
Gratuluję ukorzenionych roślin. Ja sobie rozmnożyłam azalię japońską , u Ciebie - widzę- udało się z wielkokwiatową.Podoba mi się Twój ogród , zadbany , dojrzały , piękna roślinność

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 22:22 #113858

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Elu,to zupełnie tak jak ja.Nawet składając wniosek o sanatorium od razu zakładamy że jeśli to będzie w okresie działkowym to rezygnujemy nawet gdyby to były "Seszele",myślałam że jestem jakiś świr i nie przyznawałam się do tego.No ale Tobie mogę.Ta swoboda :coffe: obcowanie z przyrodą :garden: i to że jak źle się czuję to siedzę w cieniu :ouch: jest nie do przecenienia.Płytki też sama układałam,przy tarasie trochę pomogła synowa z wnukami.
Pozdrawiam.Zosia

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 22:41 #113877

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Zosiu ,całkowicie Cię rozumiem. :happy4:
A tego iglaczka przed hortensją sama kształtowałaś? Chyba parę lat na to trzeba poświęcić...

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 23:06 #113902

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Elu,to bukszpan ale to takie nieśmiałe próby.Tak trzeba trochę czasu czekać na efekt,u mnie to jest tak że planuję coś a wychodzi całkiem inna pokraka :jeez:
Pozdrawiam.Zosia

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 23:11 #113904

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Uaa , to bukszpan? Ale fajnie Ci wyszedł.Ja tak delikatnie przycinałam tuję Brabant , bałam się , żeby nie zepsuć i teraz nazywamy ją "zjeżdżalnia" - jakoże tak nazwała moje poczynanie pewna kilkuletnia dziewczynka. Więc tak zostało - mam zjeżdżalnię :happy4:

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 21 Sty 2013 23:22 #113911

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Spróbuj przy pniu jeśli iglaczek młody to Ci się uda :bye:
Pozdrawiam.Zosia

Odp: Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 24 Sie 2013 23:37 #188374

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Uczę się wstawiać zdjęcia.Może mi się uda :(
DSC08024.JPG
Pozdrawiam.Zosia

Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 25 Sie 2013 06:43 #188384

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Zosiu :bye:
Udało się ,,udało ;)
Piękny okazały krzaczorek hortensji i piekny powojnik :)
a jak go ukorzeniłaś???

Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 25 Sie 2013 10:16 #188410

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Witaj Aniu,powojnik ukorzeniałam już dosyć dawno temu ale wydaje mi się,że to był lipiec.
Należy pobrać pęd wierzchołkowy który ma co najmniej dwie pary liści.Usuwamy dolną parę liści
i skracamy pęd na długość ok.15cm.Wkładamy do ziemi i dbamy o odpowiednią wilgotność.
W miejscu nasady liści powinny zawiązać się korzenie.
Jeśli mnie się udało to Tobie na pewno się uda.
A zdjęcie jedno wstawiłam a z następnymi mam problem.Muszę jeszcze się uczyć.
Pozdrawiam.Zosia

Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 25 Sie 2013 10:27 #188412

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
Ucieszył mnie paciorecznik
DSC07963.JPG


azall.jpg
Pozdrawiam.Zosia
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2013 10:52 przez Hiacynta.

Zapraszam do mojego ogrodu i na wymianę kolorowych myśli 25 Sie 2013 10:32 #188414

  • zosiac
  • zosiac's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 178
  • Otrzymane dziękuję: 83
No i nie wiem co się stało,że są dwa zdjęcia.
Ale nie poddaję się dalej próbuję.
Lawenda10.07.13r.jpg
Pozdrawiam.Zosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.402 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum