TEMAT: Ogród Adriana

Ogród Adriana 13 Lis 2014 07:42 #313077

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Adrian89 wrote:
Witajcie jakoś nie ma co pokazywać pogoda taka jesienna a to sierpień dopiero, powinno być gorąco i słonecznie :idea1:

kan006.jpg

Witaj Adrianie
Ta fota jest moją faworytą - Limelight tak pięknie wygląda na tle zielonego trawnika :hearts: . I ta Yuka na pierwszym planie - mostrzostwo. Zabieram wiosną moją Vanilę z rabaty, sadzę jako singla - dzięki za pomysł :idea2:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Adriana 19 Gru 2014 21:24 #321772

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Witaj Adrianie :bye: . Gratuluję super połączenia ogrodu ozdobnego z użytkowym :bravo: . Pamiętam ogród swoich rodziców i zaganianie nas siłą do pielenia grządek, zbierania porzeczek i agresu. Wtedy to było prawie jak zesłanie na Syberię a teraz, szczególnie patrząc na Twoje dorodne warzywa to zaczynam się zastanawiać... Takie pomidory czy kapusta!!! Szczęka mi opadła, jak zobaczyłam Twoje bakłażany - byłam przekonana, że one rosną tylko na południu Europy :oops:
Adrian89 wrote:
w sumie to truskawek mamy już przesyt, 20 litrowych słoików kompotu już zrobione, dziennie koktajle, truskawki surowe, truskawki w galaretce, ciasto truskawkowe parę kg poszło też do cioci i babci
sal033.jpg


cebula
sal112.jpg

Po przeczytaniu powyższego pomyślałam sobie :P - jak to dobrze, że to truskawek a nie cebuli masz przesyt; wyobraź sobie 20 słoików cebuli marynowanej, codziennie rano cebulka z kanapką, do pomidorów, potem zupa cebulowa, cebula smażona do ziemniaczków, tarta z cebulką :happy4:

Piękna Limelight :hearts: moja ulubiona bukietowa oraz siewka kanny
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2014 21:27 przez affa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89

Ogród Adriana 16 Sty 2015 22:02 #329836

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Piękny ogród ... wszystko mi się podoba :bravo: a urzekły mnie kany i hortensje które muszę nabyć w tym roku
ale mam pytanie o tego pięknego milina ...na którejś fotce go pokazałeś ...cudo :hearts:
wiem że potrzebuje solidnych podpór ale ciekawi mnie jak ten problem rozwiązałeś u siebie ...

zimuje u mnie... jeszcze nieduży egzemplarz flamenco w donicy od ubiegłego lata
jeśli przetrzyma zimę...muszę go jakoś posadzić w ogrodzie :jeez:
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Ogród Adriana 16 Sty 2015 22:16 #329847

  • Bobik
  • Bobik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • 6b
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 58
Hej Adrian, jak znowu będziesz miał nadmiar truskawek, to pomyśl o mnie ;)

Ogród Adriana 17 Sty 2015 09:57 #329916

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Izo milin wspina się po pniu ściętego świerka więc podpora silna jeszcze parę lat powinna wytrzymać co dalej to nie wiem :whistle:

O tak pomyśle :) to będzie 3 rok truskawkowego poletka w przyszłym czeka mnie dużo pracy będzie trzeba zmienić miejsce :jeez:

Ogród Adriana 25 Lut 2015 11:00 #343182

  • makowa000
  • makowa000's Avatar
Witaj Adrianie :)
Kwiaty piękne tu widzę , a jakie kanny ? mistrzostwo :bravo:
Mi się one nie udają :(
Warzyw tylko pozazdrościć ,,, pomidorki mniam , mniam :) To u mnie tak nie ma :(
Miło było :bye:

Ogród Adriana 25 Lut 2015 21:33 #343327

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
wpisuję się,,, i lecę przeglądać wątek... z ostatnich zdjęć zapowiada się bardzo miło...
więc do zobaczenia jak się doczytam co i jak u Ciebie Adrianie...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Ogród Adriana 01 Mar 2015 18:48 #344352

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
a.jpg

Nowy sezon powoli się rozpoczyna, pierwsze porządki po zimie już zrobiłem pościnałem wszystkie chaszcze, krzewy,trawnik wygrabiłem uff od razu człowiek lepiej się czuje. Pobrałem dziś próbkę gleby a jutro zawiozę do analizy ciekawe co to w niej ciekawego się znajdzie ;)

Pierwsze kolorki nieśmiało ale wychodzą :)

l002.jpg


l001.jpg


na więcej trzeba będzie czekać znów wieszczą ochłodzenie,

Makowa Panienko cieszę się z rewizyty :bye:

Michale witaj i zapraszam, ja również Cię odwiedzam choć jakoś pisanie w wątkach słabo mi wychodzi
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2015 18:49 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, chester633, affa, Bożka, Bart78, VERA, izy10

Ogród Adriana 01 Mar 2015 18:51 #344357

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Śliczne kępy krokusików. Ciekawe co tam u mnie :(

Ogród Adriana 01 Mar 2015 18:57 #344360

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Adrianie masz spore te kępki krokusowe, ja mam dopiero jednego żółciutkiego a cieszę się jakbym miała całą kępę :dance:
Fajnie że trochę porobiłeś porządków, bo pewnie po tym ochłodzeniu wiosna wybuchnie pełną parą, jak zawsze :flower2:

Ogród Adriana 01 Mar 2015 19:18 #344377

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Adrian ,całe mnóstwo pracy za tobą ,a ja jestem może w połowie. :unsure: Grabienie trawnika mam przed sobą .Zastanawiam się co z niego zostanie po tym zabiegu ,bo więcej tam mchu niż trawy. :mad2:
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród Adriana 02 Mar 2015 04:49 #344561

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Adrian, po raz kolejny przeglądałam Twój wątek (jak człowiek nie może spać to tak ma). Wszystko cudo ale zainteresowały mnie Twoje drzewka owocowe. Wydaje mi się że masz takie o pokroju kolumnowym. Możesz coś więcej napisać o ich uprawie. Zamierzam takie posadzić u siebie ,pomyślałam że przy moich niecałych 300 m to będzie dobry pomysł :supr:

Ogród Adriana 03 Mar 2015 07:47 #344988

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
W marcu jak w garncu. Witam tym chyba najbardziej znanym przysłowiem o bieżącym miesiącu jest 3go a w pogodzie było już wszystko :silly: Niedziela cudowna, wiosenna, Adrian szczęśliwie mógł w końcu hasać wśród chaszczy doprowadzając ogród do ładu. Wczoraj lało, popołudniu przyszła burza grzmiało, błyskało a dziś nad ranem obudził mnie wiatr z śnieżycą że hoho. Na szczęście śnieg mokry szybko stopnieje ale widok okropny


z9001.jpg


Iwonko, uwielbiam krokusy kiedyś mi tak średnio się podobały ale teraz to takie pierwsze wiosenne kolorki :)

Maju też mam taką nadzieję, czytałem że pozytywnie rozpatrzono sprawę domu, ale najważniejsze dla Ciebie że M wraca do zdrowia :)

Andrzej myślałem że dłużej mi to zajmie, a tu jeden weekend i te prace typu cięcie wygrabianie załatwione. Jeszcze plewienie, wyznaczenie grządek pod warzywa, kompost przesiać ale to już jak pogoda się ustabilizuje :)

Bożko, niestety to zwykłe drzewa, młode jeszcze ale staram się je prowadzić w miarę dostępnie dla mnie zamiast puszczać na ogromne, bo wtedy i tak nie idzie dostać się do owoców.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 07:52 przez Adrian89.

Ogród Adriana 03 Mar 2015 09:14 #345005

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
To odwaliłeś kawał roboty :woohoo: ja jeszcze palcem nie ruszyłam ale boję się tej zdradliwej aury,choróbska się wokół szerzą no ale Ty młody jesteś to się głupotami nie przejmujesz ;)
Mówią,że jak woda ogrzmiana to można się kąpać( w rzece)to Ty już możesz :evil:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Ogród Adriana 03 Mar 2015 10:24 #345028

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tak to bywa jak człowiek zbyt wcześnie myśli o wiośnie :P jak by nie było to jeszcze mamy ponad dwa tygodnie zimy a ten śnieg przyda się jako nawodnienie gleby.U nas susza :( śniegu jak na lekarstwo i wszystko przez te piachy przeleci.Chyba dzisiaj wyjdę poobcinać hortensje bukietowe.

Ogród Adriana 03 Mar 2015 14:16 #345087

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Iwonko ja już miesiąc w domu siedzę na l4 z powodu operacji przegrody nosowej :D oj nudno nudno :D

Roma u nas śniegu było i to nie tak mało, teraz mokro, nie narzekam na suszę jak na razie :woohoo: zresztą zeszły sezon też był na południu mokry :jeez: koledze nawet iglaki pogniły...

Ogród Adriana 03 Mar 2015 15:59 #345110

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
To może w tym roku popada w końcu w moich rejonach (chociaż zimy u mnie praktycznie nie było). W ubiegłym roku susza na Mazowszu i Mazurach spowodowała że ani razu nie pojechałam na grzyby i z tego powodu popadłam w totalną depresję.. :P
Wracaj do zdrowia.... :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89

Ogród Adriana 04 Mar 2015 14:35 #345477

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pięknymi krokusikami zacząłeś sezon :) . Zdjęcia śniegu mniej mi się podobały ;) . U nas przez całą zimę nie było takich widoków.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.567 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum