TEMAT: Zielono i kolorowo wokoło domu.

Zielono i kolorowo wokoło domu. 22 Paź 2015 08:32 #409439

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj Aniu! Pierwsza moja myśl, gdy przeglądałam wątek...to czego tutaj nie ma, bardzo bogaty w rośliny ogród. Trawy rewelacyjnie wyglądają, jest bardzo dużo odmian i jakie są ładne. Proszę pokaż jak prowadzony jest jałowiec, ten z ostatnich fotografii...ten przycinany? I jeszcze jedna prośba, jak zabezpieczasz Barbule na zimę, dostałam w tym tygodniu niewielki krzaczek, jest kwitnący...na razie ładnie wygląda...szkoda by było gdyby nie przetrwał przeprowadzki?
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu


Zielone okna z estimeble.pl

Zielono i kolorowo wokoło domu. 22 Paź 2015 08:51 #409443

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu te kulki chryzantemowe :ohmy: przepięknie wyglądają. Sama hodujesz?
Ogród marzenie, tyle tu roślin ładnie zestawionych z trawami :bravo:
Podoba mi się ścieżka "drewniana" i akcenty brzozowe. Doskonale by to pasowało u mnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 22 Paź 2015 17:37 #409511

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Fajna pampasówka .Klimat się ociepla ,może i u mnie by wytrzymała .Tak myślę ,że to jedna z najpiękniejszych traw .Vercia potrafi zawrócić w głowie roślinami ,a tę trawę ma naprawdę piękną .
Pozdrawiam Aniu :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 22 Paź 2015 20:31 #409569

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aniu,piękna ta Twoja jesień, pełna kolorów i kwiatów. Uporaj się szybciutko z chryzantemami i wtedy będzie czas na pokazanie zaległych zdjęć. :) Czekam na nie niecierpliwie.
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 22 Paź 2015 22:45 #409613

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Betesia :flower2: tak to są moje chryzantemki i osobiście prze zemnie wyhodowane :wink2:

Aniu dzięki za miłe słowa wobec roślinek i ogródeczka :hearts: a moje barbule nie okrywam na zimę i jak dotąd dobrze startują wiosną, ale swoją to przykryj słyszałam, że powinno się zabezpieczać je na zimę :idea1: jak będzie mroźna zima to szkoda było by żeby
przemarzła :wink4:

Jałowiec przycięłam na szybkiego, jeszcze nie wywiozłam ścinek :tongue1: musiałam go tak skiereszować bo za bardzo się rozpanoszył, jedna odnoga osiągnęła nawet dwa metry.
Zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu, i fakt chmurki wymagają korekty :think:


IMG_8829.jpg



IMG_8830.jpg




IMG_8831.jpg




IMG_8832.jpg




IMG_8833.jpg




IMG_8834.jpg




Dorotko jak już odpowiedziałam Betesi sama wyhodowałam chryzantemki :wink2:
Twój ogródeczek pod lasem, też pięknie wygląda a dodane brzózki i drewniana ścieżka na pewno będą pasować do otoczenia :bye:

Ewuniu pampasówką Verci jestem oczarowana już od dawna :hearts: marzę, żeby moja wydała tyle pędzli co jej :supr3:


Inuś :flower1: zapowiadają nadchodzący tydzień ciepły i słoneczny to jeszcze nacieszymy oczy złotą jesienią :hearts:

taka pogoda, też przyda mi się w zbyciu tych chryzantemek, słoneczko przyspieszy rozkwit jeszcze nie rozwiniętych pączków na niektórych odmianach, no i może uniknę przeziębienia się :wink4:


IMG_8819.jpg
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Anna96

Zielono i kolorowo wokoło domu. 23 Paź 2015 00:27 #409626

  • PiotrekS15
  • PiotrekS15's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 1
Na prawdę cudowny ogród :)
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 23 Paź 2015 08:49 #409651

  • Roma
  • Roma's Avatar
Trawami u Ciebie Aniu jestem zachwycona i wiosną przyszłego roku zajrzę do Ciebie na bank :) będę zainteresowana trawami i chryzantemami.Jest szansa ?
Widok chryzantem jest fascynujący :)

Zielono i kolorowo wokoło domu. 23 Paź 2015 09:35 #409657

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Iglak rewelacyjnie wygląda po korekcie :) wiadomi chmurki mają wiele do życzenia...za dwa trzy sezony powinny już dobrze wyglądać. Przez ostatnie kilka sezonów też ograniczam tak wielkość. W tym tygodniu, odczepiłam sznurki odciągające gałęzie cisa do dołu...zdrewniały, dobrze wyglądają...tylko jedna jest za wysoko...trzeba jeszcze przygiąć do dołu. Jak przestanie padać zrobię foto i wrzucę do wątku. Chmurki są też są nie za bardzo kształtne, ale lepsze od nieprzyciętego drzewka, wyglądało jak miotła.
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 23 Paź 2015 10:38 #409679

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Aniu, jaki bonsai!ależ masz zdolności :) a chryzantemy - chylę czoła :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 23 Paź 2015 21:49 #409821

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aniu, bardzo kolorowa Twoja jesień, tylko pozazdrościć :)
Chmurki na jałowcu się wypietrzą :) , ach, gdybyż tak z przycięciem "góry" jednocześnie pozbyć się tej masy korzeniowej ;)... Niestety, to tak nie działa ;) , nie obawiasz się, czy ta magnolia da radę się przebić?
Skoro barbule zimują, to i magnolia się utrzyma, tylko ten jałowiec ;)
A w ogrodzie chryzantemy masz? Jakoś nie widzę... Oddzielasz pracę od pasji? ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 24 Paź 2015 08:16 #409889

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Jałowiec zapowiada się ciekawie ;) Ja też zaczęłam ciąć swojego wyrośniętego iglaka ale doszłam do wniosku, że chyba trochę za późno i odłożyłam to do wiosny. Muszę zajrzeć do Ani 96, jak poradziła sobie z cisem :think:
Kulki chryzantemowe cudne :woohoo:
Jak pozyskujesz sadzonki, kupujesz gotowe czy sama przygotowujesz?
Za tę wiadomość podziękował(a): annawu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 24 Paź 2015 22:20 #410088

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
:flower1: Piotrek miło mi, że wpadłeś i że ogród Ci się spodobał :hearts: wpadaj częściej :bye:

Romka będę bardzo szczęśliwa jak mnie odwiedzisz, :hug: a na trawki i chryzantemki możesz liczyć, że będą :wink2: właśnie kilka traw podzieliłam i zadoniczkowałam.

Aniu też cisa i nie tylko jego mam do przycięcia, ale ciągle mam mało czasu, żeby coś w ogrodzie dopieścić. :wink4: W tym sezonie to nawet nie zdążyłam przyciąć bukszpanów a chmurki na drugich jałowcach już się całkowicie połączyły. :( Twoje dzieło chmurkowe z miłą chęcią zobaczę :wink2:

Oj, Gosiu na razie to raczej wygląda za drapakiem, może po kilku razach ciecia...... ;) ale dzięki .... :flower1:

Marto jeszcze trochę popracuję nad tym jałowcem i jego otoczeniem, sadząc tam magnolię też się pytałam czy tu, to jest dla niej odpowiednie miejsce, odpowiedź... będę ją wyprowadzać do góry a jałowca mocniej przycinać :wink2:
Dobrze zauważyłaś, że nie mam w ogrodzie chryzantem, ostatnio była tak nieprzyjemna pogoda, ze nie chciało mi się tych doniczek wystawiać i przyozdabiać zakątki. :wink2:

Dorotko i ja dużo cięć odłożyłam do wiosny :wink4:
Sadzonki chryzantem przeważnie zamawiam u producenta, ale też kilka krzaczków sobie przechowuję i wiosną z nich pozyskuję sadzonki. :wink2:
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Dorota15

Zielono i kolorowo wokoło domu. 25 Paź 2015 21:02 #410328

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Przedstawię historyję wyżej pokazanego jałowca i skrzyni w której wraz z innymi pełzakami był posadzony :garden1:

Rok 2004, iglaczki są nie widoczne bo były niewielkich rozmiarów.


7.png



2005, też jeszcze są nie widoczne





W roku 2006 dla powiększenia horyzontów świerki zostały usunięte /wyrwane z korzeniami/


4.png



Z 2007 nie mam fotek, ale z następnego już są


moje062-2.jpg



2009 tylko wiosną


Obraz119.jpg



W 10 uzyskał już porządne rozmiary i postanowiłam go trochę poprzycinać


2010810.jpg



W 11r. skrzynia i iglaki dostały oprawę korową


2011614.jpg



2011661.jpg



2012 bez cięcia


100.jpg



056.jpg



057.jpg


A tu w 13r. pełzaki wylały się całkowicie ze skrzyni


IMG_4544.jpg



rok 14.


IMG_6171.jpg


rok 15 wiosna


IMG_7257.jpg


i ostatnie ujęcia

IMG_8804.jpg


pełzaki ładnie przykrywają skrzynię a dokładnie podcięty jałowiec odsłonił 'koryto', które fatalnie wygląda, oj trzeba będzie
go usunąć :happy-old:
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Dorota15, Amarant, zanetatacz

Zielono i kolorowo wokoło domu. 25 Paź 2015 21:22 #410337

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu super wspomnienia, lubię oglądać takie fotki, widać jak w ,,czasie'' zmieniał się ogród :woohoo: w żywopłocie posadzone są szmaragdy :think: , po 11 latach ścięłaś im czubki....czy były za wysokie ? jaką mają teraz wysokość....mam tyle pytań :oops: .
:bye:

Zielono i kolorowo wokoło domu. 25 Paź 2015 21:38 #410345

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Pawełku to szmaragdy, przycięłam je bo zapragnęłam estetyki, odrobinę harmonii??? w obecnej chwili szmaragdy osiągnęły ponad dwa metry.
Z drugiej strony ogrodu od ulicy, też mam szmaragdy ale tym już zezwalam na samowolkę :wink2:
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu

Zielono i kolorowo wokoło domu. 29 Paź 2015 08:39 #410891

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu :bye: widać że skrzynia, czasy świetności ma już za sobą...iglak będzie bardziej wyeksponowany bez niej...wyrównasz ziemię i będzie ok.
Ogród pokazany z dalszej odległości świetnie wygląda, zaprasza do spacerowania. Czy ta ścieżka jest z drewnianych pieńków czy to podróba z kamienia...bardzo mi się podoba :idea2:

Zielono i kolorowo wokoło domu. 29 Paź 2015 08:47 #410894

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Powspominałam razem z Tobą .Masz duży ogród ,ile on liczy metrów ? a może mi się tylko tak zdaje .
Pięknie sobie poradziłaś z nasadzeniami ,a te podcięte iglaki dają świetny efekt. Pozdrawiam Cię :flower1:

Zielono i kolorowo wokoło domu. 09 Lis 2015 19:09 #412696

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Aniu już postanowiłam, że skrzynię rozbiorę, ziemię wyrównam i wsadzę tam dużo krokusów albo tulipy botanicznej :garden1: ale to dopiero w przyszłym roku,
a ścieżka ułożona jest z krążków drewnianych pozyskanych z drzewa owocowego :wink2:


Ewuniu ogród w około domu może ma 800m kw. nie wiem jak osądzisz czy to duży czy mały jest :think: dla mnie w obecnym czasie to już jest za duży względem czyszczenia od chwastów i utrzymaniu go w ryzach :wink4: lat przybywa, sił ubywa :devil1:


IMG_8808.jpg
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Anna96, wxxx-a


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.450 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum