TEMAT: Mój kamienny świat

Mój kamienny świat 11 Paź 2014 23:46 #305076

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Violu ten widoczek jest już nieaktualny,wykopałam te kolorowe berberysy, bo mnie kłuły :club2:


Zielone okna z estimeble.pl

Mój kamienny świat 14 Paź 2014 20:30 #305853

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
I tu doskonale Cię rozumiem, berberysy są gorsze od róż!
Halinko, a pokażesz przerobiony skalniak? No dobrze, może być wiosną ;)
Mówisz, że targanie kamieni to sama przyjemność? A co na to Twój kręgosłup? ;)
Zazdroszczę takiego pięknego kwitnienia świecznicy, moja się uprażyła w takim cieniu, jakim mogłam jej zaoferować ;)

Mój kamienny świat 14 Paź 2014 22:18 #305906

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Witaj Marto! :flower1:
czytałam kiedyś w takiej zabawnej książce "po co ogrodnik ma plecy? Po to, by mógł się czasem wyprostować i powiedzieć
o, jak mnie bolą plecy". Tak właśnie jest ze mną, tylko w obecności mojego M, :evil: nie mogę tak powiedzieć, bo on mi zaraz
odpowiada, trzeba więcej kamieni dźwigać. :hammer: Oczywiście, że mój kręgosłup cierpi i boli, ale w moim wieku gdyby nic nie bolało... :ohmy:
A na poważnie, to nie chodzi o samo targanie kamieni, a o tworzenie, budowanie, to jest obecnie sens mojego życia.
Oj, zrobiło się sentymentalnie... :think:
Moja świecznica rośnie w półcieniu nad oczkiem wodnym, powinna być zadowolona, a nie jest, :club2: kwitnie owszem, ale
liście ma bardzo brzydkie. :devil1:
Pokażę kawałek skalniaka, który był przerabiany wcześniej, ten co teraz przerabiałam nie nadaje się do oglądania :tongue2:

DSCF6110.JPG


DSCF6121.JPG

zrobiłam takie mini skalniaczki w korytach, roślinki są z Czech, takie malutki, że ich prawie nie widać
DSCF6105.JPG


DSCF6106.JPG

jeszcze kilka zdjęć
tarczownica tarczowata w jesiennych barwach
DSCF6091_2014-10-14.JPG

Tarczyca incana nana ozdobna nawet po przekwitnięciu
DSCF6086.JPG

choisya teraz kwitnie zamiast się przygotować do zimy
DSCF6096_2014-10-14.JPG


DSCF6097.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, viola, broja

Mój kamienny świat 15 Paź 2014 10:11 #305966

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Dzięki za pokazanie po długiej przerwie Twoich dzieł. :thanks:
Pluskwica mnie zauroczyła, te delikatnie kwiatostany cudo. :ohmy: :woohoo:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi

Mój kamienny świat 15 Paź 2014 11:11 #305977

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Byłaś w Czechach , u hobbysty jakiegoś, czy na wystawie ?? - zazdroszczę, nie mam już z kim
się wybrać - a bardzo mi tego brakuje - nic nie przebije urody "czeskich" maluszków
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2014 11:11 przez Ewogrod.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Mój kamienny świat 15 Paź 2014 20:20 #306086

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Mario, ja też bardzo lubię kwiaty pluskwicy, ale one nie zawsze zdążą zakwitnąć przed zimą :sad2:

Ewo nie byłam w Czechach, Michał Hoppel organizuje co roku takie zakupy, już drugi raz skorzystałam z tej oferty

Mój kamienny świat 16 Paź 2014 04:45 #306202

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
raz tylko skorzystałam z takiej oferty, ten Czech to jeśli dobrze pamiętam Plocar, trudno było powiedzieć, że siewki "wypasione" - o właśnie, zajrzałam do "księgi przychodów" i trafiłam akuratnie na właściwą stronę : 11.IX 08....
oj, jeszcze raz było - 2010r .........i już wystarczyło - po zimie zostawało może 15 % , siewki nie podchowane , za wcześnie do klienta, w każdym razie w porównaniu z roślinkami /też maluszki/ od Z.Rehacka....... marniutkie. Do Rehacka trzeba pojechać. No i jeździłam.... od ponad 10 lat - dwa lata już nie było z kim, szkoda. Stąd nawet nie tak bardzo daleko, trochę ponad 200 km, ale w Czechach trzeba zgodnie z przepisami / szybkość/, zaraz złapią i mandacik - więc ponad 4 godz dojazd...
ciekawe, czy znasz Jego stronę ? bardzo dobra, prócz zdjęć "przepis" warunków ......
a na pewno znasz , bo Hoppel propagował

Mój kamienny świat 16 Paź 2014 08:46 #306220

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Halinko .Pięknie w Twoim ogrodzie .Wypatrzyłam wiele ciekawych roślin .Masz moje ukochane azalie i różaneczniki ,których u mnie też sporo i z roku na rok więcej .Berberysy piękne i kujące rosły i u mnie w nadmiarze więc się ich pozbyłam ,podobnie jak Ty .Teraz kupuję tylko maluszki na brzegi rabatek ,
pięknie wyglądają i nie kują w plecy,a na jesieni raj dla oczu .Już nie mogę doczekać się wiosny w Twoim ogrodzie ,bo wtedy kwitną Rh ,a masz ich trochę .
Zawsze są to widoki niezapomniane . :hearts:

Mój kamienny świat 16 Paź 2014 10:33 #306270

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Ewo, znam stronę Zdenka Rehacka i raz u niego byłam. Chętnie bym jeszcze pojechała, ale ode mnie to bardzo
daleko, zbyt kosztowna sprawa, pozostał mi Plocar. Sadzonki maleńkie, to widać na załączonym obrazku, ale
z przeżywalnością nie jest tak źle.Z zeszłorocznych przeżyło mi 75% podobnie jak od Rechacka, ale myślę,
że to zależy głównie od gatunku rośliny, niektórym się po prostu u mnie nie podoba i niewiele mogę na to
poradzić.
Nowinko dzięki za wizytę w moim ogrodzie No cóż, teraz smutno, nie to co wiosną. Różaneczników już nie kupuję,
brak miejsca. :(

Mój kamienny świat 25 Paź 2014 22:54 #308361

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Halinko, ja mam wrażenie, że ogrodnik to każdą część ciała ma po to, żeby go bolała! :rotfl1: A już najbardziej głowa od myślenia, co, gdzie i jak :lol:
Ten skalniak szczelinowy, dobrze mówię? :) super, nic to, że roślinki małe, mam nadzieję, że przyzwoite po ludzku i trud docenią :) Mnie tego typu skalniaki kręcą bardzo, na budulec nie ma szans, toteż sobie wybijam z głowy, to też boli ;) :rotfl1:
Ale kibicuję Twojemu, niech się rozwija przestrzennie, w końcu w tym wypadku się tak bardzo nie natargasz...
Stronę p. Zdenka Rehacka też znam, zbyt kosztowna sprawa i dla mnie... Co to ten Plocar, proszę mi powiedzieć :)
I jeszcze jedno... Choisya to u Ciebie tak po prostu w gruncie zimuje? :eek3:

Mój kamienny świat 26 Paź 2014 10:37 #308419

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Witaj Marto! :hearts:
Skalniak szczelinowy,to teraz moje oczko w głowie :woohoo: ,zrobiony na próbę, co z niego wyjdzie, bo kompletnie nie wiem jak
się z nim obchodzić. :think: Jest ustawiony pod wystającym balkonem, więc wilgoci zimą za dużo mieć nie będzie. Ale czy nie za
mało? :( Nie wiem, czy moje koryta z perlitobetonu przetrzymają zimę.Wszystko okaże się wiosną. :eek3:
Odnośnie p. Plocara wejdź na stronę Alpines pl.(niestety nie nauczyłam się wstawiać linków :sad2: ) tam znajdziesz wszystkie
dane.
Choisya rośnie w gruncie drugi rok tą zimę której praktycznie nie było, przeżyła, prawdziwej pewnie nie przeżyje. :cry3:
Kupiłam ją tak okazyjnie za 5zł, więc nawet jeśli zmarznie nie będzie to wielka strata :wink4:

Mój kamienny świat 26 Paź 2014 17:01 #308456

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Halinko,tarczyca incana zachwyciła mnie.prześliczna
Za tę wiadomość podziękował(a): kroplik

Mój kamienny świat 11 Lut 2015 18:28 #339528

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
Super pomysł :bye:

Mój kamienny świat 19 Lut 2015 16:58 #341691

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
I ja jestem w głębokim szoku. Byłam dość uboga we wrażenia, jakoś ciągle skalniak - myśli się o czymś nie przemyślanym, stercie kamieni. U Ciebie naprawdę jest co pooglądać.

Mój kamienny świat 19 Lut 2015 21:23 #341782

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Kociarynko nie wiem o jakim pomyśle piszesz

Ulko, skalniaki to moja miłość, wciąż je powiększam i kupuję nowe rośliny, tylko one tak pomału rosną :(

Mój kamienny świat 19 Lut 2015 22:17 #341813

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ojej, Halinko, byłam pewna, że o tym pisałam, ale jak widać, ogrodnik nie może być pewien niczego prócz tego, że coś go będzie boleć ;) Tę stronę znam, zamawiałam nawet, entuzjazm umiarkowany ;)
Halinko, kupuj i pokazuj te swoje skalniaki, daj popatrzeć! :)
Ja na takiej samej zasadzie kpiłam sobie lagerstroemię i zanim zima na dobre przyszła to zasuszyłam ją na balkonie! :rotfl1: :hammer:

Mój kamienny świat 20 Lut 2015 09:59 #341888

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
A gdzie zazwyczaj dokonujesz zakupów? Skalniakowych oczywiście?

Mój kamienny świat 20 Lut 2015 12:58 #341901

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Marto, kupuję, kupuję, ze swojej cieniutkiej emeryturki, na wszystkim oszczędzam, ale na roślinach nie.
Dobrze,że M trzyma rękę na pulsie, bo by na chleb zabrakło :think:

Ulka, już pisałam, trochę kupowałam w Czechach, czasem na Allegro.
Nie jest łatwo, ale wciąż poszukuję.Frajda jak się znajdzie, a jeszcze większa jeśli to w ogóle chce rosnąć :flower:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.437 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum