TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 04 Lis 2014 16:46 #310467

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Moje rozchodniki są ładne a mam glinę ,podlewałam cały czas bo u nas deszczu jak na lekarstwo .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 05 Lis 2014 22:35 #310811

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
A gdzie portrety kulek?
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Lis 2014 12:22 #313741

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Chodząc po ogrodzie przypomniał mi się horror 'Mgła' :lol:
10636052_940676809294542_7153674801929954085_n.jpg


Kulki są. Czerwone :)
10557452_940557432639813_947126694104428971_n.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Hanutkowo 16 Lis 2014 12:51 #313749

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Na nowych grządkach będzie się działo wiosną.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Lis 2014 13:59 #313763

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Zacząłem robić kolejną i kostki mi zabrakło :evil:

DSC_0413.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Hanutkowo 16 Lis 2014 15:14 #313785

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Czy kiedyś komuś wystarczyło materiału? :devil1:

Czekam na piwniczkę, bo wyjątkowo lubię ten element ogrodowej architektury :hearts:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Lis 2014 15:30 #313792

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zabrakło Ci kostki? bo zamiast ją układać na wybory czas się udać :P :devil1:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Lis 2014 16:55 #313818

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
rispetto wrote:
10256673_932689850093238_1152760906332396715_o.jpg

Robiliśmy z Haneczką jesienne wspominki :)
A czy podobne wspominki w wersji iglastej też powstały? :rotfl1:
Rabaty pokazowe na nowej działce robią wrażenie... niskich ;) Ty się tak nie rozpędzaj z nowymi rabatami, bo tam miejsca dla szkółki jeszcze ma być ponoć ;) I dobrze, że nie masz co sadzić! Choć rozumiem Twój ból, też nie mam... :)
A co to znaczy "zrobiłem nowy kompostownik"? Znaczy taką drewnianą konstrukcję? Proszę pokazać, bo ja chyba w końcu muszę coś takiego zrobić...
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 16 Lis 2014 18:43 #313847

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Iwono - brązowej kostki za to mi zostało :lol: Nigdy nie utrafisz na 100%. Piwniczkowe plany trochę odwlekają z przyczyn rzekłbym obiektywnych :lol: Miejsce cały czas czeka, ale zapał do machania łopatą maleje wraz z długością dnia :lol:

Roma - obowiązek obywatelski spełniony! Z niepokojem patrzyłem jednak na te listy głosujących. Wszyscy później naokoło narzekają, że jest źle, że nic się nie robi, a czemu się dziwić skoro tak dużej grupie nie zależy kto będzie nami rządził? Dziwi mnie to tym bardziej, że na szczeblu lokalnym mamy tak naprawdę największy wpływ na wybór kandydata. Szczególnie ma to miejsce w gminach takich jak moja, gdzie głosuje się na konkretną osobę, a nie na listę partyjną.

Marto - chciałem zrobić podobną lekcję z berberysami, ale tak się zbierałem, że wszystkie opadły :oops:
Rabatki pokazowe niskie, ale to efekt młodego wieku sadzonek. Jest wśród nich kilka(naście) rosnących dosyć mocno i w ciągu dwóch-trzech lat zacznie coś wyrastać ponad ziemię ;)
Kompostownik zrobiłem GIGANTYCZNY! ma dwie komory 2x2 m każda. Z nowej działki uzbierała się cała góra roślinnych odpadów, które zmieściły się w jednej, a w drugiej ma razie trzymam doniczki, żeby nie walały się od płota do płota ;) Konstrukcja starego kompostownika czeka na rozebranie, a miejsce po nim zajęła rabatka z tawułkami, których udało mi się trochę zgromadzić i które rosły po różnych kątach.

DSC_0940.jpg

Tu póki co bez zmian ;)

DSC_0945.jpg


DSC_0946.jpg

A to klon polny Pulverulentum , który bardziej podoba mi się bez liści. Zastanawiam się, czy go nie ususzyć :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78, VERA

Hanutkowo 17 Lis 2014 19:46 #314160

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Klon wygląda jakby obsiadły go patyczaki. :lol:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 18:15 #316557

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Siberia wrote:
Czy kiedyś komuś wystarczyło materiału? :devil1:

Czekam na piwniczkę, bo wyjątkowo lubię ten element ogrodowej architektury :hearts:

No i zaczęło się ;)

Dla przypomnienia - było tak


Jakiś czas potem było za to tak :lol:

"Dołek" ma dwa metry głębokości. Ilość ziemi do wywiezienia przerosła moje wszelkie wyobrażenia :eek3: Trawnik wokół praktycznie do wymiany. Cud, że wpadłem na pomysł wykopania wszystkich kulek z najbliższej okolicy, bo nic by z nich nie zostało.

Następnego dnia można było zobaczyć coś takiego ;)


No i teraz do weekendu będzie schło i wiązało. Betonowa kratka w środku to przejście w środku piwnicy. Po lewej, prawej stronie oraz w głebi będą stały szafki. Na pierwszym planie będzie bufor oddzielający piwniczkę od schodów. Miejsce na schody wymaga jeszcze podkopania, ale pozostałą ziemię wrzucę już na zewnątrz ścian, które zaczną piąć się właśnie w weekend. Mam plan, żeby do niedzieli zalać strop ...
Mam nadzieję, że Iwonka nie wykracze i materiału wystarczy :rotfl1: Ledwo mogę wjechać do garażu poprzez przerwę między paletami z bloczkami betonowymi :rotfl1:

Przy okazji widać jak beznadziejną glebę mamy :dry:
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2014 18:41 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 19:23 #316579

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wygląda na to, że ledwo zdążyłeś przed mrozami z tym wykopem ;) . Tylko teraz zamarznie ta ziemia co leży dookoła :happy3: , tak źle i tak niedobrze :silly:
A te drzewa z korzeniami na wierzchu zamurujesz :dry: ?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 21:25 #316624

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Oj, każdy ma beznadziejną glebę, a jakoś wszystkim coś rośnie! :lol:
Paweł i to pan tak sam? Tyle roboty! A tak zapytam, nie prościej było kupić lodówkę? :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 21:34 #316628

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ale pracy włożyłeś w tę piwniczkę. :eek3: :whistle:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 21:35 #316629

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto Markitko - No tak wyszło z czasem, że dopiero teraz mogliśmy zacząć. Nie chciałem czekać do wiosny, bo wtedy to ciekawsze rzeczy są do robienia w ogrodzie ;)
Cała piwniczka powinna schować się pod powierzchnią gruntu, więc korzenie położę na wierzchu i przysypię ziemią. Jeśli przeżyją do tego czasu ...

Marto Artamko - Mamy już dwie wielkie lodówki w domu, więc na sugestię, że brakuje w nich miejsca i może by tak pomyśleć o chłodziarce od razu stanąłem okoniem :lol:
O takiej piwniczce od dawna myśleliśmy. Nasz dom nie jest podpiwniczony i zimowe zapasy typu ziemniaki lub większe ilości jabłek zawsze lądowały w garażu. Teraz znajdą swoje miejsce pod ziemią, a ja będę miał więcej miejsca, żeby wysiąść z samochodu :lol: A i warunki do dojrzewania serów produkowanych przez M. też będą dużo lepsze, niż w lodówce. I wędliny długodojrzewające też tam będą :cool3:

Danusiu - racjonalnie nie da się tego wytłumaczyć :lol:
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2014 21:36 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 26 Lis 2014 23:34 #316667

  • Roma
  • Roma's Avatar
No tak u Ciebie od pomysłu do realizacji jak widzę krótka droga :bravo: Dzięki za dokumentację,może to zmobilizuje mojego M do realizacji moich planów.Dwa metry głębokości a ile długości i szerokości?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 27 Lis 2014 00:20 #316670

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Niezłe tempo prac sobie narzuciłeś, jak chcesz w najbliższy weekend skończyć :)
Podobną piwniczkę wybudował sobie mój teść, tylko z przeznaczeniem na przechowywanie wina. Ściany z cegły rozbiórkowej z wnękami i łukowatym ceglanym stropem i tylko ten strop wystaje ponad ziemię i jeśli dobrze kojarzę to jest obsypany ziemią. Jedyny mankament jaki ma z tą piwniczką to drzwi i przemarzanie zimą. W sumie to są dwie pary drzwi drewnianych, jedne otwierają się na zewnątrz a drugie do środka. I zimą obie pary drzwi są mocno "docieplane" starymi grubymi kocami. Oprócz wina trzyma też tam właśnie ziemniaki i warzywa na zimę.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 27 Lis 2014 08:19 #316680

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Roma - wykop ma wymiary 5x2,5 m. Sama piwniczka będzie miała ok. 180 cm x 250 cm. Krótka droga? Pomysł padł na wiosnę :lol: Później było projektowanie, sprawy papierkowe itp. Właściwie to już chciałem odpuścić do wiosny, ale póki co zima nie nadchodzi, więc nie było na co czekać ;)

Piotr - Do zakończenia robót to jeszcze ho ho ho :lol: Zalanie stropu to koniec prac z samą piwniczką. Do zrobienia pozostają jeszcze schody do niej, zasypanie wszystkiego ziemią, odtworzenie trawnika, nasadzenia roślin itd. Tego ostatniego to już pewnie nie uda się skończyć przed wiosną.
Zastanawiałem się na sklepieniem łukowym, ale to już wyższa szkoła murarskiej jazdy. Z tego co wyczytałem to takie sklepienie jest lepsze ze względu na cykulację powietrza, ale zdecydowaliśmy się jednak na płaski dach. Rolę grały tu także względy finansowe, bo takie coś trzeba byłoby wykonać z cegieł, a w naszym przypadku po prostu wylany bedzie betnowy strop.
Mam nadzieję, że przemarzać nie będzie, bo jest dosyć głęboko wkopana, a i z góry będzie spora izolacja ziemna. Z tą też myślą dołożony został bufor o szerokości ok. 60 cm pomiędzy schodami i drzwiami zewnętrznymi, a piwnicą właściwą i drzwiami wewnętrznymi. Właśnie się zastanawiam, czy tych zewnętrznych nie ocieplić po prostu styropianem :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.676 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum