TEMAT: Zielono mi.....

Zielono mi..... 11 Sie 2014 21:24 #290948

  • gosia12345
  • gosia12345's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 105
Vera twój ogród to normalnie raj na ziemi. Bardzo piękny, tak mi się spodobały te niektóre kompozycje i kwiaty. Nie tylko liliowce masz takie piękne, ilość kwiatów u Ciebie jest ogrodna, a co jeden to piękniejszy. Masz takie piękne irysy, piwonie, lilie, a jakie jeżówki... aż brakuje mi słów by wyrazić podziw dla Ciebie. A powiedz skąd bierzesz inspiracje, skąd czerpiesz pomysły na takie fajne kompozycje. Ja dopiero z mężem buduję się, a zanim dochowam się choć w połowie tak ładnego ogrodu jak Twój to pewnie dużo czasu minie, bo kasa na dom potrzebna. Umawiałyśmy się, że jak będziesz miała nadwyżki liliowców to dasz znać, ale gdybyś chciała dzielić też inne kwiaty, to również daj znać :) a ten skalniaczek, normalnie wczoraj nie mogłam spać, bo pierwszy dzień do pracy po urlopie a dziś to chyba w ogóle nie zasnę po takich wrażeniach ;) pozdrawiam
Pozdrawiam Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Zielono mi..... 12 Sie 2014 18:46 #291174

  • lidkal8
  • lidkal8's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 19
Vero,
Ten Twój ogród to bardzo urokliwe miejsce. Nie tylko rośliny odpowiednio wyeksponowane jest też oczko wodne, pięknie wkomponowane skalne elementy no i oczywiście mali mieszkańcy. Oprócz tego ,że masz świetną wyobraźnię to włożyłaś w ten zakątek wiele serca i pracy. Potrafisz też robić ciekawe zdjęcia natury tej, też która może uciec. Wszystko mi się podoba.
Pozdrawiam
Lidka

Mój domowy zielony zakątek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Sie 2014 22:28 #291646

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Piękny ogród masz Vero :bravo:
Będę wpadał pooglądać :search: jeśli pozwolisz.
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 15 Sie 2014 22:58 #291889

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Kochani, DZIĘKUJĘ za odwiedziny :kiss3: , już odrabiam zaległości.............a więc:

Kasiu postanowiłam i basta - Biały Zakątek musi być reanimowany (trochę białości na szczęście pozostało między piwoniami)
Mam też zapas kamieni to coś wymyślę w celu urozmaicenia terenu.
Beatko żeby to tylko zakręciło - wolę tego nie nazywać głośno i publicznie..............
Nowinko Ewuniu, sęk w tym, że u mnie w ogóle nie ma jako takich rabat. Nawet to nieszczęsne poletko piwoniowe różnymi cebulowymi, liliowcami,liliami, jeżówkami, żurawkami i jeszcze jakimś drobiazgiem stoi. Wyjątek stanowią iryski SDB okalające ścieżkę oddzielającą część kamiennych rabat od płaskiego terenu, który to jeszcze cztery lata temu był trawnikiem. A tam już muszę powoli eksmitować większość bylin (piwonie też tam rosną, a jakże) więc dosadzić nie bardzo mogę.
Renatko gdybym miała Twoje lata, to żadne przeszkody typu 'solidny parkan' czy M, nie były by w stanie powstrzymać ogrodowego pochodu. Jeszcze przy takim dostępie roślin, to ho ho ho!!!!!!! Gdybym............mogę sobie gdybać, ale zmiana kodu i za trochę 7 z przodu, jak mawia moje (wąsate, brodate i lekko łysiejące) dziecię.
Mariuszu też lubię hortensje. Właśnie zamówiłam kilka egzemplarzy, bo trochę ich mało u mnie.
Gosiu Jestem wzrokowcem i kieruję się wyłącznie własną wyobraźnią - ot, i cała filozofia tworzenia ogrodu.Jakieś roślinki jeszcze będą - dam znać.
Lidka - no właśnie, trochę wyobraźni nieco więcej pracy - i gotowe. Miło, że się podoba.
Marku dzięki za słowa uznania, wpadaj do woli - zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie :bye: :bye: :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 17 Sie 2014 18:16 #292305

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ostatnie kwitnące jeszcze liliowce:

IMG_0814_2014-08-17.JPG


P1280847_2014-08-17.JPG


P1290055.JPG


P1290177_2014-08-17.JPG


P1290187.JPG


P1290246.JPG


P1290355_2014-08-17.JPG


IMG_0516.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Zielono mi..... 17 Sie 2014 18:39 #292320

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Oraz siewki:

P1280705.JPG


P1280714.JPG


P1290321.JPG


P1290373.JPG


P1290382.JPG


P1290386.JPG


P1290555.JPG


P1290383.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Zielono mi..... 17 Sie 2014 20:31 #292362

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Wystartowała trawa pampasowa :dance:

IMG_1079.JPG

IMG_1092.JPG


Hibiskusy zaczynają swój spektakl...........


IMG_0825_2014-08-17.JPG

IMG_0835.JPG

IMG_0873.JPG



Powiew jesieni..............

IMG_1071.JPG


IMG_1124.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, chester633, Amarant

Zielono mi..... 18 Sie 2014 10:55 #292491

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dużo liliowców jeszcze u Ciebie kwitnie ,moje już dawno skończyły swój pokaz . :) Masz piękny okaz trawy pampasowej. Ona u Ciebie zimuje ? Podobają mi się jej pióropusze ale podobno z jej zimowaniem kiepsko. :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 18 Sie 2014 22:19 #292624

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
inag1 wrote:
Dużo liliowców jeszcze u Ciebie kwitnie ,moje już dawno skończyły swój pokaz . :) Masz piękny okaz trawy pampasowej. Ona u Ciebie zimuje ? Podobają mi się jej pióropusze ale podobno z jej zimowaniem kiepsko. :think:



Inko pampasowa zaliczyła trzecią zimę u mnie. Wiosną trochę zredukowałam karpę, bałam się, i słusznie zresztą że za mocno się rozrośnie. W tym sezonie wytworzyła ponad trzydzieści pędów kłosowych, ciekawe czy wszystkie zakwitną? Jeśli jesteś zainteresowana jej uprawą, zerknij proszę na 12 i 18 stronę, trochę o niej napisałam. Uważam, że warto poświęcić jej nieco troski, a odwdzięczy się swą urodą.
Liliowce jeszcze kwitną, a zaczynają powtarzać irysy TB.

IMG_1084.JPG


P1250202.JPG


P1290748_2014-08-18.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Ewogrod

Zielono mi..... 19 Sie 2014 07:06 #292658

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Naprawdę Verciu śliczności masz u siebie .Piękne ketmie :hearts: Cały twój ogród zapada w pamięć .Trawa pampasowa ,to marzenie wielu osób ,moje też .Kiedyś nawet z nią próbowałam ,ale niestety nie przeżyła zimy .Pozostaje mi oglądanie u Ciebie :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 20 Sie 2014 10:51 #292898

  • peonia
  • peonia's Avatar
Trawa pampasowa zachwyca,spróbuje i ja uprawiać. B)
Ruszam poczytac twoje info o niej.Dzięki za fotki-rewelacja! :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2014 10:51 przez peonia.
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 21 Sie 2014 20:23 #293217

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ewo, Beatko miło że wpadłyście, dziękuję :kiss3:
Trawa pampasowa potrzebuje dobrego drenażu. W mokrym, zbitym podłożu po prostu wygnije, ot i cały sekret uprawy. Że słoneczne i osłonięte stanowisko, to wiadomo. Warto spróbować - powodzenia :bye: :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 23 Sie 2014 21:30 #293734

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Trawa pampasowa daje czadu, jeszcze z tydzień, dwa i pokaże całą swoją urodę.

IMG_1151_2014-08-23.JPG


IMG_1162_2014-08-23.JPG


Ma jeszcze sporo kłoszących się kwiatostanów :dance:

IMG_1159.JPG


Pozdrawiam i zachęcam do uprawy :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Anna96

Zielono mi..... 24 Sie 2014 11:28 #293836

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Wystarczy popatrzeć na Twoje zdjęcia,żeby nabrać ochoty na trawę pampasową w swoim ogrodzie. :) W przyszłym tygodniu powinnam znaleźć trochę czasu i poczytać Twoje porady . Na razie tylko szybko biegam po ogrodach. :lol: Pióropusze są cudne. Gdzieś widziałam o różowych kłosach ,ale to na pewno nie na nasz klimat.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 24 Sie 2014 20:51 #294029

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Trawę pampasową wysiałam kiedyś z nasion, jedną zimę trawki wytrzymały...rosły posadzone przy samym budynku w miejscu gdzie jest teraz skalnik...potem zostały przesadzone w miejsce przewiewne, zalewane przez topniejący śnieg. Na wiosnę góra pociągnięta ręką wyszła bez problemu, korzenie zgniły :( Teraz wiem że stanowisko powinno być podwyższone i zaciszne...ta na fotografii cudownie wygląda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 24 Sie 2014 21:22 #294041

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Vero, czytam o Twoich piwoniowych dylematach... Taka piwoniowa rabata musi być piękna, ale przez chwilę, jak piszesz... Gdybyż potem można było zamknąć "drzwi" do tej części ogrodu i na nią nie patrzeć, byłoby świetnie, ale się nie da ;)
Trzeba sobie radzić inaczej... U mnie też piwoniowa faza dość nowa, ja piwonie sadzę pomiedzy liliowcami, floksami i te liście tam giną, nie zwraca się uwagi... Ale prawda jest taka, że na razie tych liści tak wiele nie ma, a z każdym rokiem będzie więcej, miejmy nadzieję ;) Ze względów estetycznych można je trochę przerzedzić, ale kosztem rozrostu karpy... No i szkoda... Ach, trudne sprawy! ;)
A do białego zakątka wróć! :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 24 Sie 2014 23:31 #294086

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Inko i Aniu Suche nogi i słoneczne stanowisko to podstawa powodzenia uprawy trawy pampasowej.Naprawdę warto spróbować, jest łatwa w uprawie no i łatwo dostępna. Sadzić najlepiej wiosną lub wczesnym latem, wtedy zdąży się dobrze ukorzenić przed zimą. Powodzenia - :bye:
Martuś Oprócz poletka piwoniowego mam też piwonie posadzone w innych miejscach i ...................błędne koło się zamyka. Doprawdy, muszę zdrowo pogłówkować, dokąd je eksmitować. Biały zakątek prędzej czy później i tak wróci na swoje miejsce. Postanowiłam i basta !!! A z taką ilością piwonii to mnie chyba :devil1: opętał................policzyłam dzisiaj, z tymi w 'poczekalni' - 68 sztuk (słownie sześćdziesiąt osiem) Jestem na siebie wściekła po prostu :hammer:

Na poprawę nastroju, zachód słońca i trochę chmurek - lubię takie widoki.....

IMG_1196.JPG


IMG_1188.JPG


IMG_1169.JPG


IMG_1173.JPG


IMG_1179.JPG


IMG_1182.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Zielono mi..... 25 Sie 2014 06:34 #294101

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Super, hiper ta Twoja trawa pampasowa. I ketmia syryjska pełna też niczego sobie. :woohoo: Niestety, mogę je podziwiać tylko u Ciebie, bo u mnie ketmie wymarzają i trawa pewnie też by się nie utrzymała.
Chciałabym zobaczyć na żywo Twoje kwitnące poletko piwoniowe. 68 sztuk, toż to piwoniowy ogród botaniczny. :dazed: :eek3:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.577 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum