TEMAT: Zielono mi.....

Zielono mi..... 29 Gru 2013 16:33 #211191

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Od zawsze zielone to było to, co mnie fascynowało najbardziej, i marzenie "mały domek i ogród".Więc kiedy dawno, dawno temu nadarzyła się okazja, stałam się szczęśliwą posiadaczką takiegoż. :dance: Wprawdzie ogrodu nie było, domek rzeczywiście mały, szary, smutny, ale zielonego dostatek.Sporą część posesji zajmowały ruiny porośnięte drzewami, wszelkiej maści krzakami i łanami zielska. A i jeszcze ścieżynka wydeptana do budki z serduszkiem. Sielanka, teren podmokły, ziemia ciężka, gliniasta, ale jaka żyzna. Pokrzywy ścinałam sekatorem, łodygi twarde jak diabli, dopiero potem kosa i sierp ( to były czasy ). Bywały dni kiedy zielonego miałam dosyć. :flower: Pora kończyć wspomnienia(ale mnie naszło, sorry )Witam Wszystkich, którzy będą mieli ochotę rzucić okiem na to co udało mi się do tej pory stworzyć. Zapraszam serdecznie.
P1140268.JPG


P1140317_2013-12-29.JPG


P1150901.JPG


P1120743.JPG


P1060334.JPG


P1060302.JPG


P1140633.JPG


P1120588_2013-12-29.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, elzbieta1, EmTe


Zielone okna z estimeble.pl

Zielono mi..... 29 Gru 2013 16:38 #211192

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Te wspomnienia to chyba z bardzo dawnych lat, bo na zdjęciach ogród jak spod igiełki :woohoo:

Witaj w klubie walczących na glinianym froncie :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 29 Gru 2013 16:38 #211193

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Vero, to moze ja pierwsza Cie odwiedze :flower1: Czytam te wspomnienia ,ze nieuzytki , ziemia ciezka , teren podmokly - a na zdjecia patrze i widze piekne fragmenty ogrodu. Zadbany , kolorowy i to co ja osobiscie bardzo lubie - kamienie , oczko wodne. Pieknie kwitna nenufary. Czekam na ciag dalszy ( sorry , ze bez polskich znakow pisze , ale to tylko sytuacja przejsciowa)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 29 Gru 2013 16:41 #211195

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Bardzo ciekawy ogródek jak i wspominki :) Masz fajne skalniaczki i kamienie, które też bardzo lubię.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 29 Gru 2013 16:55 #211200

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
ruiny porośnięte drzewami, wszelkiej maści krzakami i łanami zielska. Sielanka, teren podmokły, ziemia ciężka, gliniasta, ale jaka żyzna.
Stanął mi przed oczyma obraz miejsca, które mijam jadąc do swego ogrodu i domu...
Zawsze marzę o ujarzmieniu tego buszu. Nawet jest do kupienia, ale cena kosmiczna.
Zakładanie ogrodu na glinianej łące to jest dopiero dramat :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 16:57 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 17:20 #211211

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Siberio - te wspomnienia to rzeczywiście z odległych lat.A z gliną walczę wyposażona w betoniarkę ( taka mała, pewnie damska :rotfl1: ). Fajne co, betoniarka i glina - ale za pomocą owego sprzętu bez większego wysiłku przygotowuję masę podłoża pod rośliny. One to doceniają.
Elżbieto - odpowiedź jak wyżej.
Piotrek_ns - miło że się też podoba.
Dziękuję za odwiedziny - pozdrawiam i życzę sukcesów.
P1020125_2013-12-29.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 17:43 #211218

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Napisz vero cos wiecej o tej pracy z betoniarka! Zaciekawilo mnie :happy3:
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 18:32 #211228

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Bardzo proszę: jeszcze dobre rękawice będą potrzebne. W zależności jakie wymagania glebowe mają rośliny do betoniarki daję:np. torf odkwaszony, żwirek płukany, sporą garść dolomitu,ziemię ogrodową, jeśli używasz nawozy może być długo działający,ja używam wyłącznie naturalne, kompost i mam pryzmę obornika ( mój M mi załatwił,leży sobie pod dachem, obornik znaczy się, nie M ) i machina mi to doskonale miesza. Potem już tylko na taczkę i do ogrodu.
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, waldek727, Elżbieta

Zielono mi..... 29 Gru 2013 19:10 #211239

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aż wierzyć się nie chce, że ten idealnie dopieszczony ogród powstał na takim chwastowisku!
Doskonale wiem, o czym piszesz, u mnie było podobnie... No a różnica jest taka, że mój tak idealnie dopieszczony nie jest... ;)
Chyba spory ten Twój ogród, bo takie różne miejsca i założenia... Ja szczególnie zazdrosnym okiem patrzę na ogródki skalne, bo o coś czego u mnie nie będzie, a chciałoby się, chciało...
Co to za drzewko na zdjęciu ogródka skalnego? To przy oknie? Coś ładnego...
Zwróciło też moją uwagę niepospolite połączenie piwonii z paprociami i jałowcem. Bardzo ładnie to wygląda, ale jakie tam są warunki świetlne? Coś później musi cierpieć ;) Paprocie?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 29 Gru 2013 20:35 #211261

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Martusiu to przy oknie, to morwa biała - nie wiem dlaczego biała bo owoce ma czarne.A piwonia i pióropusznik rosną na stanowisku słonecznym, paproć sama zasiedliła to miejsce i radzi sobie znakomicie. A morwę przycinam kilka razy w sezonie - pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 21:33 #211290

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Taka zwykła morwa biała? Toż to drzewsko jest! Widzę, że Ty z tych, co się nie boją sekatora wziąć do ręki! ;) Bardzo ładnie ją okiełznałaś! :bravo:
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 21:42 #211296

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Vero, z tego, co wiem, morwa czarna ma lekko owłosione liście, gładkie, jedwabiste blaszki - to morwa biała :)

Przy okazji, czy wiesz, że liście morwy białej Azjaci wykorzystują do robienia odmładzających herbatek :lol: Te liście obniżają też poziom cukru, są wskazane dla cukrzyków i osób, które chcą zlikwidować lekką nadwagę :)

Ciekawa jestem, czy oglądanie pięknego drzewka białej morwy też odmładza i wyszczupla :happy4:
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 29 Gru 2013 21:54 #211304

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Przycinanie sekatorem na pewno, szczególnie za kilka lat :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 29 Gru 2013 23:35 #211323

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
VERA wrote:
W zależności jakie wymagania glebowe mają rośliny do betoniarki daję:np. torf odkwaszony, żwirek płukany, sporą garść dolomitu,ziemię ogrodową, jeśli używasz nawozy może być długo działający,ja używam wyłącznie naturalne, kompost i mam pryzmę obornika ( mój M mi załatwił,leży sobie pod dachem, obornik znaczy się, nie M ) i machina mi to doskonale miesza. Potem już tylko na taczkę i do ogrodu.

Vero.
Jesteś kolejną osobą na forum która ceni sobie pracę i wypoczynek w zdrowym ogrodzie. :bravo: Cieszę się, że pokazujesz nam jak może wyglądać pięknie ogród w którym stosowane są wyłącznie substancje wspomagające procesy życiowe w glebie. Między innymi z tego też powodu będę stałym bywalcem Twojego wątku ogrodowego. :bye:
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 30 Gru 2013 08:58 #211339

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
VERA wrote:
Bardzo proszę: jeszcze dobre rękawice będą potrzebne. W zależności jakie wymagania glebowe mają rośliny do betoniarki daję:np. torf odkwaszony, żwirek płukany, sporą garść dolomitu,ziemię ogrodową, jeśli używasz nawozy może być długo działający,ja używam wyłącznie naturalne, kompost i mam pryzmę obornika ( mój M mi załatwił,leży sobie pod dachem, obornik znaczy się, nie M ) i machina mi to doskonale miesza. Potem już tylko na taczkę i do ogrodu.

Proste pomysły są najlepsze :bravo: :thanks: - skąd tu wyczarować betoniarkę... :bad-idea: .Wiem co to znaczy ,,budowa ogrodu'' od podstaw-u mnie gdy pierwszy raz stanąłem na działce był busz pokrzywowo,brzozowo,czeremchowo,dębowy i jeszcze setka innych chwaściorów...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 31 Gru 2013 16:14 #211644

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
artam wrote:
Taka zwykła morwa biała? Toż to drzewsko jest! Widzę, że Ty z tych, co się nie boją sekatora wziąć do ręki! ;) Bardzo ładnie ją okiełznałaś! :bravo:
artam - Kupiłam szczepioną, z sekatorem jestem od zawsze na ty :drink1:
P1090079.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA

Zielono mi..... 31 Gru 2013 16:52 #211650

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Hiacynta wrote:
Vero, z tego, co wiem, morwa czarna ma lekko owłosione liście, gładkie, jedwabiste blaszki - to morwa biała :)

Przy okazji, czy wiesz, że liście morwy białej Azjaci wykorzystują do robienia odmładzających herbatek :lol: Te liście obniżają też poziom cukru, są wskazane dla cukrzyków i osób, które chcą zlikwidować lekką nadwagę :)

Ciekawa jestem, czy oglądanie pięknego drzewka białej morwy też odmładza i wyszczupla :happy4:
Hiacynto, zgadza się, liście ma gładkie i błyszczące. Z herbatki skorzystam, oj przyda się, oj przyda :happy4: Pewnie też odmładza, bo szpaki pożerają owoce i są w doskonałej kondycji :rotfl1:
P1150867_2013-12-31.JPG


P1060875_2013-12-31.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Zielono mi..... 31 Gru 2013 17:31 #211654

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Vero.
Jesteś kolejną osobą na forum która ceni sobie pracę i wypoczynek w zdrowym ogrodzie. :bravo: Cieszę się, że pokazujesz nam jak może wyglądać pięknie ogród w którym stosowane są wyłącznie substancje wspomagające procesy życiowe w glebie. Między innymi z tego też powodu będę stałym bywalcem Twojego wątku ogrodowego. :bye:

waldek727 Miło mi będzie gościć Cię u siebie,jestem pod wrażeniem ogromnej wiedzy,którą dzielisz się na forum. Dziękuję i witam serdecznie :bye:
P1060409.JPG


P1070553.JPG


P1090559.JPG


P1060889.JPG
Pozdrawiam Vera :)
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2014 22:01 przez .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.658 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum