TEMAT: Ogród u Michała

Ogród u Michała 20 Lis 2017 10:40 #575462

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, niestety nie znam się na tulipanach. Kiedy były kupowane, nikt nie zwrócił uwagi na odmianę. Wszystkie cebulki kupowałem
razem z rodzicami na targach ogrodniczych w Bydgoszcz. Natomiast jeżeli chodzi o ten porządek to wszystko aranżuje
z mamą. Rabata pod tujami to jej pomysł, ale doborem roślin zajmowałem się ja. Teraz kiedy jestem od domu ponad 300km
całym ogrodem zarządza moja mama i to ona dba o taki porządek ;)


Arelto, Aniu dziękuje za przemiłe wpisy :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród u Michała 20 Lis 2017 12:01 #575467

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79693
Michale, to nie miał być żaden zarzut z tymi tulipanami, przeciwnie - w sumie mam tez trochę papuzich.
Po prostu jestem na nie pazerna - i z konieczności narzucenia sobie jakichkolwiek ograniczeń (bo odmian są tysiące), wybieram strzępiaste i liliokształtne. Ale nie udaje mi się w 100% zachować nawet tak szerokiego ograniczenia. Zwłaszcza, że te najwcześniejsze nie należą do żadnej z tych grup.
Pozdrowienia dla Mamy.

Ogród u Michała 20 Lis 2017 15:19 #575487

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, w żaden sposób nie odczułem tego jako atak :hug: Po prostu dl mnie są postrzępione :rotfl1: :devil1: Dziękuje za pozdrowienia :hearts:

Ogród u Michała 21 Lis 2017 07:32 #575638

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Michale, wpadlam z wizyta do Twojego ogrodu. Przejrzałam cały wątek. Ogród, jak wcześniej napisales ma juz kilka ładnych lat. Jednak zawsze można cos zmienić, cos dosadzic lub przesadzić. Najważniejsza jest pasja i ze to, co robimy sprawia nam radość. Fajny i bardzo zadbany masz ogród.
Ktoś, cos wspomniał w Twoim wątku o pelargonii cytrynowej,(geranium ).Czy ty masz taka roślinie ?

Gosia

Ogród u Michała 21 Lis 2017 09:27 #575657

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witaj Gosiu :bye: Dziękuję za przemiły wpis :kiss3: Niestety nie mam pelargonii cytrynowej, chodziło tam o dyptam ;)
Wiadomo, ogród to jest ogromne pole manewru. Zawsze można coś przesadzić, dosadzić. Tak jak już zauważyłaś
ważne by to robić z pasją i zamiłowaniem :hearts:

Ogród u Michała 21 Lis 2017 11:24 #575677

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Poczekaj jeszcze kolka sezonów, palca nie wciśniesz na rabatach...wpływ Forum jest ogromny :bye:

Ogród u Michała 21 Lis 2017 15:34 #575694

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, wiem jak to jest, ale na przykładzie roślin domowych :rotfl1: :devil1: Chociaż najbardziej z ogrodowych podobają mi się:
żurawki, hosty, liliowce, dalie, trawy. Wszędzie bym tego ponasadzał, no ale mojej mamie ie przegadam. Zwłaszcza, że ona
na razie dba o ogród jak mnie nie ma ;)

Ogród u Michała 21 Lis 2017 23:23 #575772

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Nie martw się, zrób mamie prezent :)są różne okazje. Teraz jest ogromny wybór roślin przez Ciebie podanych. Jak zobaczy naocznie jak wyglądają, na pewno na kilku nie poprzestanie.
Co do dbania o ogród, żurawki trzeba odmładzać co trzy cztery lata...od dołu łysieją...kępy z czasem brzydko wyglądają.
Hosty-trzeba uważać...ślimaki lubią zjadać liście.Najbardziej denerwują mnie uszkodzenia gradowe...jest rok dobry, rok zły. Po gradzie liście szpecą, nie zdobią...uszkodzone podsychają...nawet wycięcie nic nie daje.
Liliowce są ok.
Dalie, karpy trzeba na jesieni wykopać...trzeba się też solidnie nagimnastykować, żeby przenieść pod dach.
Trawy, trzeba wybrać odpowiednie odmiany...nie wszystkie nadają się do ogrodu, są zbyt ekspansywne...nawet posadzone w doniczkach, wydostają się dolnymi dziurami i rosną na boki.
To tylko takie spostrzeżenia, ziemia w każdym ogrodzie jest inna...rośliny rożnie reagują. Trzeba trochę czasu poświęcić na prace pielęgnacyjne :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał

Ogród u Michała 26 Lis 2017 17:57 #576421

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Michale,
lubisz rośliny, lubisz kwiaty i pracę przy nich. Darzę wielkim szacunkiem ludzi z pasją. I doceniam ich pracę. Nieważne, czy lubią takie, czy inne kwiaty, ważne, że kochają to, co robią. Wyobrażam sobie, jak wyglądał by Twój ogród, gdybyś miał dla niego więcej czasu. Masz dużo ładnych roślin. Jesteś dobrym "doniczkowcem" w przeciwieństwie do mnie. Gdybyś kiedyś potrzebował żurawki, trawy liliowce czy funkie, to z przyjemnością Ci podaruję. Piesek piękny. Jestem wielką miłośniczką piesków, chociaż nie każdego bym chciała mieć. Życzę powodzenia w ogródkowych i doniczkowych uprawach. Aby do wiosny. :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał, CHI

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:05 #576451

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Od pewnego czasu niewiele piszę, bo wolę się pozachwycać bez końca nad twoimi okazami ogrodowymi; są cudne!! :hearts: :hearts: Ileż bym dała by mieć takie lokum z ogródeczkiem.... Oj, zaszalała bym!! Zaszalała!!! :happy: :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:09 #576453

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Aniu, powiem ci, że nie mamy problemu z ślimakami na hostach. Nawet jak gdzieś są na ogrodzie to są usuwane ręcznie z roślin.
Natomiast z traw chcemy osiągnąć żywopłot oraz by zasłaniały one to co dla innych nie powinno być widoczne :P
Z żurawkami właśne taki jest problem, że trzeba je odmładzać, ale dzięki temu można się potem wymienić z innymi sadzonkami ;)
Żurawke paris musze co roku odmładzać, bo inaczej strasznie się rozrasta :dazed:
Fakt najwięcej problemu jest z daliami, bo trzeba je sadzić i potem na zimę wykopywać. Jednak u nas w Wielkopolsce często wieje
więc dalie sadzimy pod płotem i podwiązujemy ;)


Marylko, bardzo dziękuje ci za przemiły wpis, bardzo mnie dowartościowałaś. :hug: :hearts:
Fakt gdybym miał więcej czasu zmienił bym wiele rzeczy w ogrodzie, ale nie wiem czy na takie rewolucje mama by się zgodziła.
Bo faktycznie mam sporo pomysłów, ale wszystko musi przejść przez wspólne rozmowy i wtedy można będzie działać ;)


Żabulko - znaczy się Pani Moderator - ja bardzo proszę mnie nie banować za nadmiar wstawionych zdjęć, bo to trochę jak
spam wygląda :rotfl1: :devil1: Tak na serio to bardzo dziękuje za miły wpis. Też bym pozwolił ci poszaleć i podpowiedzieć
jakie rośliny ty byś umieściła w swoim ogrodzie ;)
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2017 19:17 przez Forumowa Żabula.

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:19 #576458

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ależ jakże bym śmiała?!? :happy: Jak mi tu nie będziesz aktywnie wątku prowadził i zapomnisz o aktualizacjach fotek, to wtedy machnę Ci bana! A co mi tam..... :whistle: :rotfl1: :rotfl1: Oczywiście żartuję. :happy:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2017 19:21 przez Forumowa Żabula.

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:23 #576460

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
To ja tu na paluszkach muszę chodzić i postaram się o dodawanie fotek. Ale jak to moderator może moderatora zbanować. Myślałem, że
w takiej sytuacji może to to tylko Alina zrobić. To by wyglądało bardzo ciekawie. Powód bana, niedodawanie zdjęć do wątku :rotfl1: :devil1:

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:42 #576468

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tak naprawdę to bym się upominała o foteczki. Ban to na pewno nie dla tych co są ok. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród u Michała 26 Lis 2017 19:44 #576469

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Uff jaka ulga :rotfl1: :devil1: To moge dalej spamić fotkami :rotfl1:

Ogród u Michała 26 Lis 2017 20:06 #576478

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Jakie trawy planujesz posadzić?

Ogród u Michała 26 Lis 2017 20:14 #576482

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Mam miskanty, ale nie wiem w jakich odmianach. Dwie rozplenice japońskie, carex grayi i jedną trawę co przebarwia się na czerwono, jest niewielka ;)

Ogród u Michała 26 Lis 2017 21:00 #576500

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Rozplenica japońska Hameln, posadziłam wiosną zgniła. Widocznie miejsce jej nie odpowiadało. Carex grayi, ładna... nie mam tej odmiany.
Rosną u mnie jakieś inne trawy... Turzyca muskegońska, Miscanthus sinensis Roter Pfeil, Molina caerulel,Turzyca morrowa Jce Dance, Tancetum haradjanii, Kłosowiec leśny...bardzo się rozsiewa,Tatarak trawiasty Ogon, Turzyca muskingensis, Panicum virgatum 'Prairie Sky', Carex testacea,Turzyca BUCHANANA.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.387 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum