TEMAT: zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 21 Lip 2014 16:46 #285025

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Obiecuję , że odpowiednio wcześnie dam Ci znać:), miejsce się dla Ciebie oczywiście znajdzie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 22 Lip 2014 10:33 #285222

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ula dzięki za szybką odpowiedź :hug:
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 00:49 #285820

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Co można zrobić z prezentem w postaci 200zł? Szybko opowiadam.

Wynikło to też pośrednio z winy M :rotfl1: bo sam pytaniem zasugerował mi przeznaczenie.

Tak więc moje wrażenia z włóczęgi:








Tylko ja na fotce przy okazałym wielkim krzaku... cudowny. Przyjaciółka i moja rodzinka heh poddały się


Nawet bociek spacerując środkiem drogi zasugerował zatrzymywanie się przy kolejnej, przypadkowej i nieznanej wcześniej szkółce roślinnej. Na szczęście finansowo nie popłynęłam




To cudo już niebawem przyjedzie do mnie



A to już zakupy:

Budleja Pink Delight



Ciekawa odmiana Derenia



Hortensja Candelight





Jałowiec Green Carpet



Kilka róż, których muszę odnaleźć zapiski





Orszelina Olcholistna urzekła nas zapachem



Ożanka



Róża Courage



Róża Fresia



Róża Graceful




Hortensja Bobo



Hortensja Win's Red



Jęczmień grzywiasty, Ajania, szałwia ananasowa



Zapowiadająca się pięknie Levana



2 piękne błękitne ostróżki



Kolejne róże chwilowo nn





Róża Bradford



Róża Uetersener-Klostrose



I najbardziej wyjątkowa róża


Mężowie, bądźcie ostrożni z żartami, pomysłami, sugestiami czy poradami :) :happy3: :happy3: :happy3: :happy3: :happy3: :dance: :dance:
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 23:35 przez Gosia. Powód: Na prośbę autorki postu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 01:09 #285821

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Widzę, że będziesz robić gorącą złocisto-pomarańczową rabatę :happy: też lubię takie kolory :) Ostatnia róża jest niesamowicie piękna, nigdy nie widziałam tak wybarwionej :eek3: :eek3:
Ale pewnie, jak każda piękność, jest bardzo delikatna :)

Zazdroszczę Ci takiego wypadu :) do krainy ciekawych roślin :)
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 06:47 #285827

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Alinko a pewnie delikatna:) wiozłam ją w aucie z Końskowoli a potem trzymałam na parapecie by mi jej przypadkiem nie połamać. Drewienko to drewienko ale szkoda by się płatki złamały. Pewnie pracy wymagała sporo.

Kolory rabaty, u mnie - jest 71 róż w naprawdę rożnych barwach. Wczoraj musiała rodzinka na chwilę na mnie zaczekać, gdy tam zawieźliśmy wszelkie doniczki. Musiałam podejść dopieścić różową pnącą, która czeka na podporę. Cudownie zakwitła 3 ogromnymi kiśćmi.
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 06:48 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 09:18 #285859

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula, ale czy Ty jesteś świadoma docelowych rozmiarów niektórych roślinek ;) ? Ja przecież wiem jak wygląda Twoja działka i bez wyrzucenia sporej ilości już rosnących nie widzę możliwości pomieszczenia nowych zakupów :happy3: . No chyba, że całkowicie zlikwidujesz warzywnik ;)
A gdzie znajduje się nowa stolica? ;)
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 12:40 #285932

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej miało być szkółki a zmęczona coś popaprałam. Poproszę moderów o zmianę wyrazu

Martus, wszystko mam dobrze zaplanowane. I nie likwiduję warzywniaka:)
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 12:43 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 13:14 #285940

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To tak z ciekawości zapytam gdzie zamierzasz wsadzić 5 metrową docelowo Levanę :woohoo: ???
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 13:37 #285945

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Już moja w tym głowa. Mam doskonałe miejsce na hortensje. A które czas pokaże.
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 14:59 #285971

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Gdybyś jednak Uleńko po jakimś czasie znielubiła tę hortensję, albo zagrażałaby ona życiu domowników przez swoją ekspansywność, to daj znać :happy: Uwolnię Cię od kłopotu :happy: :happy:
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 15:22 #285974

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Hiacynto kochana, mimo że to tylko 20 zł :D:D:D ale wierz mi hehe kolejka za nią już spora :) ale kto powiedział, że nie da się patyczkować:)
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 15:40 #285979

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ula, lepiej daj jej urosnąć, żebyśmy mieli na forum, co podziwiać :) jeszcze jej nie patyczkuj :happy:
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 24 Lip 2014 17:21 #286004

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Niektóre z nich, bo mam 4 odmiany, zaleca się ciąć corocznie, tylko na odpowiednich wysokościach, więc patyczki i tak będą. Nie mam chwilowo wglądu w notatki szkółkarza, które zanotowałam i ja.
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 27 Lip 2014 14:45 #286820

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ale mam radochę, właśnie była u mnie koleżanka, która projektuje, zakłada i zawodowo pielęgnuje ogrody i jako że obecnie jestem dyspozycyjna, będzie mnie zabierała raz, dwa razy w tygodniu do różnych szkółek, które z nią współpracują , do których dostęp mają tylko ludzie z branży zawodowej:):) jak coś upatrzę, to tylko spiszę, i ona przy dostawie weźmie w cenie hurtowej i mi.
Cieszy mnie, bo prócz swojej działeczki mam jeszcze czasami pod opieką sporą działkę rodziców. Uradowała mnie wiadomością, że uda mi się także zdobyć kilka nowych na rynku odmian róż, które - ale nie będę zapeszać.
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 28 Lip 2014 18:09 #287178

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ulu, widzę, że w Twoim ogrodzie nie tylko róże czarują kolorami :flower2: .
Masz piękne ostróżki, hosty (takie, moje ulubione o prawie okrągłych liściach :hearts: ), clematisy :flower2: .

Ciekawy jest pokazywany przez Ciebie jęczmień grzywiasty, ale przypuszczam, że on jest jednoroczny :think: .
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 28 Lip 2014 18:36 #287189

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie ukrywam,że jestem w szoku widząc Twoje zakupy.Chyba działka jest gumowa bo inaczej jakoś nie mogę sobie wyobrazić gdzie Ty to wszystko pomieścisz a tu jeszcze kolejne zakupy w planie. :jeez: :P
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 28 Lip 2014 19:52 #287200

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ulcia szalona dziewczyno ,aleś się obkupiła .Jak Ci się to wszystko porozrasta ,to dopiero będzie widok .Oglądam Twoje relacje ze szkółek i bardzo mi się ten temat podoba .Sama zobaczysz i jeszcze my się załapiemy . :dance:
Temat został zablokowany.

zUlci 2014 rok w Słonecznej Krainie 28 Lip 2014 21:29 #287256

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No plany mam dość zasadnicze.
Nie dziwcie się, z gumy działka nie jest, ale okazało się, że bez sensu mi utrzymywać kilku metrów żółtej maliny przed kompostownikami. Za mało na przetwory a i smak nie do końca ten, do deserów sezonowych starczą mi tylko 2 krzaczki a nie cały busz. Tak więc planowane zakupy mają tam się zadomowić. Po przesadzeniu piwonii w miejscu 2 rzędów nędznie rosnących truskawek, zrobiło się miejsce dla 6 róż. Na południowej części hostowiska było za dużo słonka - hostunie dostały lepsze miejsce, do tej pory nijakie, więc i tam 3 róże zamieszkały. Poza liliami, które muszą u mnie być zawsze, w planie rozmnożenie na maxa lawendy.
Warzywnik - stanowczo wystarczy taki jak obecnie. Bobu nie warto sadzić, słabo rośnie a u znajomych tanio wychodzi w sezonie, potem starczy blanszować i mrozić. Kapustne - jak mam walić ciągle opryski to bez sensu a nie rosną za dobrze, w zagęszczeniu działek szkodnik kapustnych szaleje.
Ja pozostanę głównie na buraczkach, marchewce, pietruszce i selerowi - bo na bieżąco w sezonie mam z czego robić zupki. Ogórków kawałek, fasolka szparagowa dużo mniej niż rok temu i jakoś nie narzekam:) do tego tunel z pomidorkami i finito, i tak dość pracy


No i stało się, jadąc do koleżanki, zajechałam do dawno nie odwiedzanej szkółki - no i chciejstwa mnie dopadły.





No to się pochwalę, lampion dla koleżanki, z przeznaczeniem na balkon, zrobiony na poczekaniu, jeszcze mokry, gdy robiłam zdjęcia. Tak więc ani oprawy ładnej nie ma ani ognia w środku no i ciężko zrobić zdjęcie tak, by naprawdę wyszło jak w realu:)



Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 21:53 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.246 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum