TEMAT: Moje kwiatki i rabatki

Moje kwiatki i rabatki 06 Gru 2015 01:28 #417049

  • annawu
  • annawu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 534
Okazały już masz hostowy zbiór i ciekawe odmiany, i ja powoli zaczynam inwestować w te piękne liście. :ohmy:
Pozdrawiam Ania
Zapraszam do mojego ogrodu


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiatki i rabatki 06 Gru 2015 14:27 #417103

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Witaj przejrzałam Twój wątek i na pewno będę tu zaglądać. Ślicznie u Ciebie. Pozdrawiam. :bye:
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Moje kwiatki i rabatki 06 Gru 2015 18:12 #417123

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Beatko, jest tak, jak napisałaś. Minimum trzy lata musimy czekać na prezentację walorów funkii. Chociaż, jak zawsze są wyjątki. Mam z 10 funkii w doniczkach zakopane w ziemi, które dopiero na początku czerwca wykorzystam do na nowo robionej dużej rabaty. Mogę tylko zdradzić, że będzie na niej połączenie kilkunastu funkii z pierwiosnkami i cebulowymi.
Tobie, Ani i aniniekurzak dziękuję za odwiedziny. Cieszy mnie, że podobają się roślinki i kompozycje na rabatkach. Wiem, że, anianiekurzak lubi irysy, a odwiedzającym może też się spodobają. Zapraszam na "iryski", które nie kolekcjonuję, prezentowane pochodzą z darów i nie wiem, jak się nazywają. Ale pooglądać można. Niskie irysy (kupione) są na 3 stronie wątku.

2014-05-22006-2.jpg


IMG_0484.jpg


IMG_0485.jpg


IMG_0487.jpg


IMG_3490.jpg


IMG_3530.jpg


IMG_3575.jpg


IMG_3620.jpg


IMG_3754-2.jpg

:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, beatazg, izy10, agabeata, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 06 Gru 2015 20:02 #417145

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Marylo ,irysy najładniej wyglądają w grupkach kolorami ,tak jak u Ciebie .Też mam kilka , ale jakoś nie lubią mojej gleby z wyjątkiem syberyjskiego :) .Wysiałam nawet irysa żółtego chyba o żółtym kolorze i będę miała kilka sadzonek a on nadaje się do oczka ,bo wcześniej kupiłam sadzonkę i ładnie rozrosła się w wodzie . I jak byś chciała to wiosną będę je przesadzać , ale pewnie jeszcze nie będą kwitły , bo to maluchy .Czytam ,że wiosną będą u Ciebie zmiany ,nowe hosty , jak ja lubię wiosnę .

Beata :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 06 Gru 2015 21:41 #417170

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Marylko pokazałaś cudowne hosty które bardzo lubię :hearts:
ale i zwykłe irysy które na Twoich rabatkach wyglądają niezwykle pięknie :flower2:
to rzeczywiście kwestia odpowiednich nasadzeń i oprawy dla nich
każdy kwiat jest piękny ale sztuką jest to piękno wydobyć
Tobie udaje się to wyśmienicie
a przy okazji... może podpowiedz co to za delikatna roślinka
jest razem z hostą Olimpic Sunrise :bye:
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 07 Gru 2015 01:22 #417189

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Beatko, masz rację, ze irysy ładnie wyglądają posadzone w większej ilości. Myślę, że nie tylko irysy. A kolory w ogrodzie i zestawy kolorystyczne, to "wyższa szkoła jazdy". Nie każdy ma odpowiednią wiedzę, albo zwykłe wyczucie. I dlatego nasze ogrody pod względem kolorystycznym są bardzo różnorodne, a przez to bardzo ciekawe. Przy robieniu ogródków zawsze kierowałam się zasadą, że ogród jest mój i przede wszystkim mnie musi się podobać. Jeżeli znajduje uznanie i podoba się innym osobom, to jest mi bardzo miło. Dziękuję Ci bardzo za chęć podzielenia się iryskami, ale, jak zauważyłaś najlepiej te odmiany rosną w wodzie. Miałam też żółte i niebieskie, ale oddałam córce do oczka wodnego, gdzie jest im dużo lepiej niż u mnie. :flower2:


Izuniu, zdziwisz się, ale to co rośnie wokół tej funkii, to przekwitnięte szafirki. Jak dojrzeją, to robią się suche i wysypują się z nich małe czarne nasiona. Jest to jedna z metod rozmnażania szafirków. Widać też niebieskie kwiatki, to niezapominajki. Za rok będziesz podziwiała nasadzenia w swoim ogrodzie. Masz tyle pięknych roślin, że nie będzie problemu z prawidłowym zestawieniem, nie tylko kolorystycznym. :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10

Moje kwiatki i rabatki 24 Gru 2015 23:26 #419323

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko,zdrowych,spokojnych świąt w rodzinnym gronie

Attachment 32-3.jpg not found

Moje kwiatki i rabatki 31 Gru 2015 16:14 #420403

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Marylko, jaka ja jestem gapa, nie podziękowałam :oops: jednak na naszych przepuszczalnych glebach pięknie i miłka, trzcinniczki i ostnice rosną... ktoś mi kiedyś mówił, że nawet miskanty nie poradzą sobie w tak trudnych warunkach, ale u Ciebie wszystkie trawki rosną jak zaczarowane! zresztą cały ogród jest piękną wizytówką Twoich umiejętności..
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 12 Sty 2016 20:23 #424487

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj merlin, przemiło spędziłam czas, spacerując po Twoim ogrodzie, będę zaglądała, masz wiele ciekawych roślin i jeszcze więcej pomysłów, lubię takie głowy :woohoo: , pozdrawiam serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 13 Sty 2016 01:56 #424558

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Iwonko, dziękuję za odwiedziny i jest mi miło, że spacerek po moich ogródkach sprawił Ci przyjemność. Pokazane rośliny, to niewielki procent rosnących. Część jest bardzo młoda, wielu roślin nie mam zdjęć. Ale w tym i przyszłym roku to nadrobię. Pokazałam rabatki, chociaż w tym roku trzy będą zmieniane. Sukcesywnie pokazuję kwiatki, a na końcu kompozycje kwiatowe. Serdecznie zapraszam na spacerki. Pozdrawiam. :bye Maryla

Moje kwiatki i rabatki 19 Sty 2016 14:18 #426713

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 1192
:)
Witaj Marylu, mam teraz ferie więc i czasu trochę wolnego wreszcie. Siedzę i nadrabiam swoje zaległości na forum. Pięknie masz zaaranżowany ogród, a rośliny cudowne. Moją uwagę zwróciła gailradia wielkokwiatowa Fanfare. Bardzo ładna odmiana.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2016 14:20 przez gosiaczek1977.
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 19 Sty 2016 14:45 #426722

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Gosiaczku, pamiętam o trawach, dopisałam gailardię. Może jeszcze coś Ci się spodoba, czego nie masz, a byś chciała. Miło mi, że podobają się moje kwiatki i rabatki. Zapraszam na spacerki. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977

Moje kwiatki i rabatki 22 Sty 2016 23:02 #427792

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Gosiaczku, gaillardia Fanfare Blaze, która podoba Ci się w całej okazałości. Taką będziesz miała.


2014-07-17039-2.jpg


:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977

Moje kwiatki i rabatki 22 Sty 2016 23:05 #427793

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
cuuudnaaa... :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin

Moje kwiatki i rabatki 22 Sty 2016 23:11 #427800

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Violuś, też będziesz miała. :hug:

Moje kwiatki i rabatki 22 Sty 2016 23:32 #427814

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Marylko...ja cię proszę...ja już i tak bardzo dużo od ciebie dostałam

Moje kwiatki i rabatki 23 Sty 2016 16:21 #427914

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 1192
:)
Ja także potwierdzam, jest cudna. Dziękuję.
Marylu, przejrzałam ofertę firmy Benex i przeczytałam nawet przed chwilką Twoją także wypowiedź co do zgodności roślin z tejże firmy. Ceny mają nawet kulturalne, ale jak sobie poczytałam wypowiedzi na forum to już sama nie wiem co mam robić. Chciałam sobie zamówić canne i jeszcze kilka innych. Co sądzisz na ten temat?

pozdrawiam, Gosia :bye:

Moje kwiatki i rabatki 23 Sty 2016 17:40 #427936

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Gosiaczku, canny też kupowałam u nich ... i też "wojowałam", bo nie zgadzały się odmiany. Miałam ich bardzo dużo. Część oddałam (ale mogę dla Ciebie trochę odzyskać), a pozostałe zostawiłam na zimę, bo nie miałam co z nimi zrobić. Na wiosnę poszły na kompost. Jestem pewna, że po ogłoszeniu na forum zapotrzebowania na canny, zgłoszą się chętni z ofertą. Znam bardzo dużo szkółek z zakupów osobistych, jak i przez internet. Są wśród nich takie, które z przyjemnością polecę, ale są i takie, które trzeba omijać z daleka. Napisz, jakie rośliny poszukujesz, to spróbuję polecić sprzedawcę,jeżeli tylko będę znała. :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.633 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum