TEMAT: Moja działka oaza spokoju

Moja działka oaza spokoju 23 Mar 2015 18:55 #351849

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Dziś ruszyła praca nad oczkiem! najpierw przymiarka i odcięcie szpadlem konturu niecki


Zdjcie-0021.jpg


Potem kopanie dołu i usypanie górki pod kaskadę


Zdjcie-0022.jpg



Zdjcie-0025.jpg

i jeszcze obrazek moich grzybków kupionych na giełdzie stoją pod moja ulubiona choinką


Zdjcie-0024.jpg


Jutro dalsze prace umieszczenie niecki i kaskady, wydzielenie miejsca do nasadzenia roślin zewnętrznych i przygotowanie ścieżki. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli. Tak się bałam gderania męża ale kopiąc nawet nie jęknął i już myślał gdzie postawi leżak latem nad sadzawką- zaczął mu się chyba mój pomysł podobać :happy4: kolejne zdjęcia niebawem :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka oaza spokoju 23 Mar 2015 19:22 #351860

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Więc zawołałam mojego mężulka, żeby podziwiał wykop . Chwali, że równiutko. Jak nic musimy się wybrać latem na te leżaczki. Kawał dobrej roboty :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 23 Mar 2015 19:36 #351867

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W samą porę przypomniałam sobie o zaległej rewizycie :oops: , a tu właśnie prace ruszyły i będę teraz na bieżąco :P
Przy okazji przypomniało mi się, że jakiś czas temu gdzieś była rozmowa o przysypywaniu pni drzew, że to ponoć niekorzystnie wpływa :think: . Może ktoś lepiej znający temat się wypowie, bo dobrze by było, gdybyś to wiedziała na tym wstępnym etapie, prawda?
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 23 Mar 2015 20:26 #351895

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Marto to będzie odkopane! boki zabrane bardziej pod kaskadę, na razie by się nie obsypało zrobiliśmy bardziej płasko :happy4: przy kolejnych zdjęciach już będzie inaczej :dance: ale się będzie działo!
:fly:
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 18:24 #352752

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Witam wszystkich dopingujących moje działania budowy oczka. Niestety ostatnie zdjęcia były tak zamazane, że nie mogłam dodać. Zdarłam darń pod "drewnopodobne placki" na ścieżce, położyłam mate przeciw chwastom i wysypałam białymi kamyczkami, ogrodzenie emituje metalowe, ale niestety plastik (na działce inne dostałoby nóg), potem zrobiłam rabatę rozchodniki sasanka drzewiec i jak dojdą będą trawy. Rośliny do oczka zamówione będą po 4 kwietnia. Jeszcze muszę dokończyć kaskadę obudować płaskimi kamieniami.
Teraz dodam jak już skończę :bye:
Zdjcie-0001_2015-03-26.jpg


Zdjcie-0002_2015-03-26.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 19:17 #352773

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Edyta, oczko z kaskadą zaczyna się fajnie prezentować. Woda będzie przelewała się bezpośrednio z jednej formy do drugej czy spływała po kamieniach ?
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 20:36 #352827

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Bezpośrednio z niecki dlatego częściowo obłożyłam pagórek darnią i puściłam po obu stronach skalniak, który bardzo szybko przyrasta, nie zawsze będę z niej korzystała bardziej wtedy gdy będę uzupełniać zbiornik, ale fontanna ma być główną ozdobą i rośliny oczywiście! allegro.pl/zestaw-rosliny-wodne-do-oczka...nik-i5168881244.html :lev: uda się? mąż stwierdził, że wygląda jak mogiła ale On nie zna sie na roślinach nie widzi jak mogą zmienić cały obraz- woda tez dodaje efekt nie sądzisz?- dobił mnie tą "mogiłka" :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 20:39 #352832

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Tak patrzę i myślę, że kaskada powinna być bardziej wysunięta do przodu....aby woda na pewno wpadła do formy a nie podciekała za nią..... :hammer: ale to jeszcze da się zrobić jest osadzona ale nie zbudowana wiec ostatni gwizdek.... :think:
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 20:43 #352833

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Właśnie stąd moje pytanie, bo wydawało mi się, że kaskada jest za daleko.
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2015 20:44 przez andrzejek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 26 Mar 2015 21:01 #352844

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
No i wszystko jasne- dzięki :hug:
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 29 Mar 2015 19:12 #353570

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Kilka zdjęć z weekendu -Andrzej sprawdziłam kaskada jest ok woda wpada do oczka bezpośrednio :kiss:


Zdjcie-0003-2.jpg


Zdjcie-0007-2.jpg


Zdjcie-0011-2.jpg


Zdjcie-0008-2.jpg


Zdjcie-0009-2.jpg


Zdjcie-0010-2.jpg


Zdjcie-0006-2.jpg


Zdjcie-0005-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka oaza spokoju 29 Mar 2015 20:37 #353636

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Bardzo podoba mi się to, co napisałaś o zakupowych priorytetach, popieram, też się do takich jak Ty zaliczam :) Wszystkie inne sklepy prócz ogrodniczych mnie męczą! :lol:
Ależ macie tempo prac! Postaraj się przekonać M., że to w ogóle on był pomysłodawcą tego oczka i jest za nie odpowiedzialny, wielce przydatna taka świadomość będzie, jak przyjdzie czyścić to oczko! :rotfl1: :rotfl1:
I jeszcze taka uwaga...
Nie za blisko brzegów oczka wysypany ten żwirek? Pozbawiasz się możliwości obsadzenia oczka...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 29 Mar 2015 21:09 #353660

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Długo myślałam o tym jak wykończyć oczko.... stwierdziłam, że jeśli w oczku będą roślinki allegro.pl/zestaw-rosliny-wodne-do-oczka...nik-i5168881244.html, to warstwa żwirku oddzieli te wodne od zewnętrznych- dlatego bokiem idzie rabata jeszcze nie skończona - czekam na hosty i trawy....Dzięki temu że pod żwirkiem jest mata anty- chwastowa to nie będzie plewienia i ziemia nie będzie się obsypywać do wody....No pożyjemy -zobaczymy jak się sprawdzi. :think:

A co do męża już się wkręcił na maksa! już mówi o rybkach i że załatwi kamień na kaskadę (łupek)i zrobi rybkom schowek aby dać im szansę przed kotami :hug: uwielbiam Go! zawsze się wkręci!
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 06 Kwi 2015 18:27 #355722

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Edytka, zdążyłam na szczęście z życzeniami, Wielanoc jeszcze trwa, więc wszystkiego dobrego dla Ciebie i rodzinki :hearts:
Wykończenie oczka już oglądałam, wygląda świetnie. Na kiedy planujecie uruchomienie?
Świetnie wymyśliłaś z tym dzbanem, piękny jaskier i stokrotki. Oj, zmienia się działeczka... :)
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 08 Kwi 2015 08:41 #356113

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Dziękujemy za życzenia. Oczko ruszy jak dostanę roślinki muszę je najpierw umiejscowić a potem umocować na dnie pompę i wlać wodę a jeszcze u nas nie włączyli. Kaskadę mam jeszcze nie zabudowaną szukam łupka, który spełni moje oczekiwania...
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 12 Kwi 2015 10:46 #357239

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Cały weekend na działce!- w końcu w Karkonosze zawitała wiosna!
Kącik wypoczynkowy przygotowany, nowa ścieżka do grilla gotowa i pomidory wsadzone w szklarni w dalszym ciągu czekam na dwie paczki- miały być zaraz po świętach- atu ni widu ni słychu... :(
kilka zdjęć:

Zdjcie-0021-2.jpg


Zdjcie-0022-2.jpg


Zdjcie-0023.jpg


Zdjcie-0024-2.jpg


Zdjcie-0025-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka oaza spokoju 14 Kwi 2015 09:09 #357973

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Witam- dziękuję za miłe słowa. Kaskada nie jest skończona będzie obłożona łupkiem w kolorze szarym lub piaskowym- zobaczę co dostanę. Czekam ciągle na rośliny do oczka bez nich nie napuszczam wody by nie gniła...coś się ociągają z przesyłką. Brak miejsca jest trochę związaniem rąk bo to studzi zapał chciejstw ale u Ciebie miejsce jest wykorzystane na maxa- Pozdrawiam wiosenną pogodą z Jeleniej Góry :flower2:
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 14 Kwi 2015 09:37 #357984

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj Edytko :)
Dziwne te ociąganie się z tą wysyłką . Nie czekaj , bo wiosny szkoda ... tylko dzwoń, pytaj i nalegaj ...
Mi jak trzeba rośliny wodne ? to od razu nasuwa mi się Sadzawka pl i tam też bym swoje kroki skierowała :)
Pozdrawiam i dopinguje Twoim poczynaniom :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum