TEMAT: Moja działka oaza spokoju

Moja działka oaza spokoju 02 Mar 2015 17:45 #344724

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Witam Maju miło mi Cię u mnie powitać czekam na wiosnę z utęsknieniem :search: Zapał do pracy jest tylko mąż mówi: coś ty znowu wymyśliła strumyk za siatką a ty oczko robisz wylęgarnie komarów? ale ja nie słucham robię swoje! hi hi
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2015 17:46 przez broja.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka oaza spokoju 02 Mar 2015 18:13 #344737

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Edyto :bye: wpadam się przywitać i zadać pytanie odnośnie kaskady z czego będzie zrobiona .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 03 Mar 2015 09:41 #345015

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Witam Andrzeju :bye: zamówiłam gotową ale chce ja obłożyć łubkiem oto moje zakupy:
oczko11_1.jpg


2.jpg


kaskada1.jpg


Myślałam o dołączeniu też drenu do oczka z rynny i zrobienia odpływu do kompostownika w razie dużego deszczu nie przelewałoby się jeszcze nie wiem jak to będzie z tą kaskadą bo kompletnie nie znam się na obiegu "zamkniętym ", nie chce wystraszyć męża więc udaję że wszystko wiem ....najpierw wykopię potem zawołam kolegę który także posiada oczko i może on coś wymyśli?
Jak masz jakieś wskazówki Andrzeju to oświeć mnie .... :club2: mam prąd na działce ale wolałabym go używać tylko wtedy gdy na niej jestem. Myślę, że rośliny, które natleniają wodę nie pozwolą jej całkiem zgnić a i pompa solarna zrobi swoje....Nie będę chować tam rybek bo oczko jest za płytkie choć nie powiem że mam chęć moje pawiookie tam wynieść- (strasznie się tłuką w nocy) ale szum wody to jest to co lubię i moje ptaszki będą miały kąpielisko, żabki które mnie odwiedzają.....co o tym sądzisz Andrzeju? czekam na wskazówki :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka oaza spokoju 03 Mar 2015 20:55 #345288

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Z dzisiejszej inspekcji










DSC08328.jpg


DSC08329.jpg


DSC08330.jpg


DSC08331.jpg


DSC08332.jpg


DSC08333.jpg


DSC08334.jpg


DSC08335.jpg


DSC08336.jpg


DSC08337.jpg


DSC08338.jpg

nawet róże zaczynają puszczać i to mnie martwi bo u nas znów zapowiadają śnieg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Moja działka oaza spokoju 05 Mar 2015 15:19 #345808

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Edytka, no kusi mnie normalnie, żeby wstawić emotikon z patelnią. Powinnaś tą patelnią oberwać, za to że nie dałaś mi znać o otworzeniu wątku. Wchodzę do siebie, po kilku dniach nieobecności, patrzę a u Ciebie podpis w stopce :supr3: Klikam, jest działeczka, są goście, a mnie nie ma :placze: Musisz sie zrehabilitować pyszną kawką. Bardzo się cieszę z Twojego wątku :hearts:
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2015 15:34 przez Flora.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 05 Mar 2015 16:04 #345823

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Witaj Edyto, śniegu dla róż się nie obawiaj wręcz przeciwnie, każda wilgoć się przyda. Gorsze były by mrozy ale takie lekkie też im nie straszne jedynie co najwyżej przystopują rozwój. Widać drzewka pobielone :) to jeden z podstawowych zabiegów agrotechnicznych w ogrodzie.
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2015 16:05 przez Adrian89.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 06 Mar 2015 08:59 #346031

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Witam Adrianie :bye: miło Cię gościć u siebie- uspokoiłeś mnie z tymi różami mam ich nie wiele szkoda mi każdej która miałaby zmarnieć, ale zamówiłam kilka więc wchodzę w róże, tak pięknie wyglądają w waszych ogrodach....


Sylwuś ja bywam na kawce na Twoim forum podglądam za każdym razem! :thanks: zaraziłaś mnie tymi różami zamówiłam kilka i lilie i liliowce i hosty mam zamiar nimi obsadzić oczko jak już zrobię ale mąż mało zachwycony i mnie dołuje, że będzie dużo komarów, że woda będzie zielona, że zniszczą że pompę ukradną nie chce pomóc ale mały szantażyk i może go przekonam najpierw oczko potem jego wędzarnia hi hi zobaczymy.... :dance: Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 06 Mar 2015 12:59 #346090

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Edyto – taka działka to dobry początek ogrodowej choroby , której pierwsze symptomy już u Ciebie widać . Popadasz w zakupy, robisz plany, nie możesz doczekać się wiosny… to właśnie objawy tej choroby ! Obserwuję je u siebie od wielu lat. Aaaa, właśnie dziś dostałam przesyłkę z zamówionymi roślinami. Trochę za wcześnie (wysyłka miała być po 15 marca, więc sądziłam, że do tej pory jakoś zdążę ogarnąć zaśmiecone nadal rabaty). Ale nic, moje choróbsko już prawie przeszło, więc roślinki poczekają już niedługo.

Pozdrawiam cieplutko, E.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 06 Mar 2015 16:43 #346135

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Dziękuję Ewelinko za odwiedziny :bye: zakupy :supr3: dobrze że mąż nie wie ile w tym roku już wydałam bo chyba by nie był zadowolony! ale co tam moje szczęście też jest ważne! Jedne wydają na ciuchy, na solarium czy kosmetyczkę a ja wolę kwiaty kupić.... Tak to chyba choroba :jeez: ale co tam uwielbiam działkę szkoda tylko że nie jest ona przy domu bo boję się wystawić czegoś wartościowego by nie ukradli albo nie zniszczyli działkowi wandale i to trochę studzi moje zapędy zakupowe :( nic metalowego nie wchodzi w grę bo zabiorą na złom ale kosze, dzbany to jest to w co pójdę w tym roku. Kupiłam róże, lilie, hosty i wiele innych odmian już wiem że będę powiększać rabaty niech już będzie ciepło :thanks:
Pozdrawiam i dziękuję, że jesteś już zapisałam Mikoryzę do zakupu i florowit do trawnika to dzięki Waszym wątkom mam zamiar dokonać cudów- stopniowo mam nadzieję.....
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 09 Mar 2015 07:03 #347001

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Żeby to powiększanie rabat takie bezproblemowe było. Ja muszę konsultować z mężulkiem. Co prawda zawsze stawiam na swoim, ale opór jest. Jesienią powiększył mi rabatę liliowcową. Teraz chcę zabrać jeszcze kawałek trawnika na dodatkową rabatkę - miejsce wybrane, ale Andrzej średnio zachwycony pomysłem. Powiedziałam, że taki prezent chcę na Dzień Kobiet :)
Fajnie, że będziecie mieli oczko.
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 09 Mar 2015 11:15 #347054

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Taaaa ci mężowie, mój z oczka też szczęśliwy nie jest ale ma problem chłopak bo jak nie on to ja sobie sama wykopie a w tym czasie on sobie zrobi obiad, z dziećmi lekcje, poodkurza, kurze pościera i kawkę zrobi- mały szantaż pogada ale zrobi a potem będzie szczęśliwie pił przy oczku kawusię na która Was zapraszamy :coffe:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka oaza spokoju 10 Mar 2015 14:09 #347492

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj :hearts:
Podoba mi sie Twoje podejscie :Ty zaczynasz a on kończy. U mnie dokładnie tak samo haha....
Dopinguje Twoim poczynaniom , dasz radę , bo widzę że zapał wielkiiii ...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Moja działka oaza spokoju 10 Mar 2015 19:43 #347583

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Cieszy mnie to Zuzo, że nie tylko ja tak mam po prostu chciejstwo czasem przerasta moje siły.... :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuza

Moja działka oaza spokoju 16 Mar 2015 00:48 #349430

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Edyto , i ja zaznaczam się w Twoim wątku :flower2: , będę śledził budowę oczka i kaskady....
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 16 Mar 2015 10:19 #349474

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Edytko .Podziwiam Twój zapał w dążeniu do celu chociaż my tu w sumie wszyscy zapaleńcy .Ciekawa jestem końcowego efektu Twojej pracy ,jak zainstalujesz oczko i czym obsadzisz .Nawet Ci troszeczkę zazdroszczę ,bo ja mam to wszystko już za sobą .A rośliny u mnie tak wszystko zarosły ,że ja czasem zapominam ,że mam oczka .A mam dwa ,żeby było śmieszniej .Więc na początek dam Ci dobrą radę ,nie sadź za gęsto ,bo rośliny rosną szybciej i są większe niż nam się to na początku wydaje.
Życzę Ci samych cudnych nasadzeń i powodzenia we wszystkich pracach ogrodowych .Trzymaj się ciepło. :flower1: :flower1:









ż
Temat został zablokowany.

Moja działka oaza spokoju 16 Mar 2015 12:40 #349500

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Dziękuję Nowinko za słowa wsparcia :kiss3: miałam zacząć w sobotę z oczkiem, ale padał śnieg :jeez: trochę się obawiam czy dam radę zrobić oczko z kaskadą, może najpierw zrobię tylko z fontanną, a potem za rok pomyślę jak zrobić tą kaskadę...muszę udawać znawce, aby męża nie przestraszyć :laugh1:
Pozdrawiam także Chestera:bye: , to Twoje oczko oglądałam zaraz po przyjściu do naszego forum i zrobiłam zamieszanie u Romy myśląc, że to jej- ślicznie wyszło.....marzenie :thanks:
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2015 12:43 przez broja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka oaza spokoju 21 Mar 2015 19:44 #351111

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Moje krokusy 21.03.2015


Zdjcie-0002.jpg


Zdjcie-0003.jpg


Zdjcie-0004.jpg


Zdjcie-0005.jpg


Zdjcie-0006.jpg


Zdjcie-0007.jpg


Zdjcie-0008.jpg


Zdjcie-0009.jpg


Zdjcie-0010.jpg


Zdjcie-0011.jpg


Zdjcie-0012.jpg




Zdjcie-0012.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Flora, Amarant

Moja działka oaza spokoju 21 Mar 2015 20:05 #351123

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Dziś już o 9rano działałam na działce. Plan był ambitny przekopać warzywniak, przenieść rabatę z tyłu do przodu i przygotować teren pod grządki. Może nie wyszło równo, ale przed siewem przekopię jeszcze raz i wyrównam pod sznurek.

Początek pracy:


Zdjcie-0016.jpg


Zdjcie-0017.jpg



A tak pod koniec pracy:


Zdjcie-0018.jpg


Zdjcie-0020.jpg


Zdjcie-0019.jpg


W tygodniu udało mi się wsadzić moje nowe chciejstwa 4 rabaty narożne:
I liliowo różana,II różano -szafirkowa III łubin kolorowy hosty IV będzie trawiasta(czekam na przesyłkę)


Zdjcie-0014.jpg


Zdjcie-0015.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2015 20:07 przez broja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.594 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum