TEMAT: Mój wymarzony skrawek ziemi :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:01 #345239

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Zdjcie0406.jpg


Zdjcie0407.jpg


Zdjcie0408.jpg


Zdjcie0414.jpg


Zdjcie0415.jpg


Zdjcie0416.jpg




Witajcie miłośnicy ogrodów i roślinek :)


Muszę i ja pochwalić się swoim ogrodem hehe Tak naprawdę to chciałbym przedstawić Państwu to co ,,dostałem,,
Mianowicie na jesieni stanąłem do przetargu na wydzierżawienie działki 600m2 rolniczej jak w umowie.
Wydzierżawiam ją tanio bo po 30groszy za 1m2 ale....

Proszę zobaczyć ile jest znaczy było tam śmieci , ile szkła , przedmiotów , gruzu w ziemi , to jest istne wysypisko. Nie dziwne że nikt nie chciał się za to wziąć.

Proszę sobie wyobrazić kochani że sam przez 4 dni walczyłem z tą działką :D Wszlekie śmiecie wywiozłem , pozbierałem , domek drewniany który tam stał rozwaliłem jednym młotem :D 5kg :D

Pracowałem od samego rana po późną noc , na koniec skosiłem trawę , hmmm raczej sitowce bo tam teren jest bardzo podmokły , torfiasty.

Pewnie się zastanawiacie dlaczego marudzę skoro widziałem jak tam jest ,
Chciałem zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz < z działki się cieszę jeśli miałbym wziąć drugi raz ją to tak bym zrobił :P > ale , jak można dopuścić do takiego stanu by na całej powierzchni były śmiecie , zwożone , znoszone i gromadzone w niewiadomym celu. Przecież w miastach są punkty do oddawania gabarytów , śmietniki ,....

Nie rozumiem dlaczego miasto nie zrobiło nic by poprzedni właściciel uprzątał ten teren.
Nie będę mówił o kosztach wywozu tego wszystkiego bo aż strach mówić ile kosztowała mnie ta zabawa.

Mam nadzieję że założony tam ogród zrekompensuje mi wszystko :)

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna i już nie mogę się doczekać sadzenia!!! :D

Zacząłem już roboty związane z zmianą ukształtowania terenu , podwyższenia działki oraz wykopania sadzawki nad którą będzie domek drewniany.

Proszę tak wygląda dziś działka, zaczekam ok tyg aż ziemia się osuszy i koparko spycharka zacznie plantowanie tych ogromnych wałów wokół oczka :D


Zdjcie0420.jpg


Zdjcie0418.jpg


Zdjcie0421.jpg


Zdjcie0423.jpg


Zdjcie0427.jpg




Zakupiłem już rośliny do obsadzenia oczka , będą to głównie liliowce , pysznogłówki , floksy wiechowate , trawy , irysy , w dali magnolie , lilaki , kilka metasekwoi będą formowane gdyż szybko rosną a nie chcę drzew zbyt wielkich , jeżogłówki , azalie , różaneczniki , pnącza głównie Clematisy , róże :D

Stworzę ogród tętniącym życiem , barwami i zapachem. Mam tyle pomysłów podzielę się z Wami :D
Jestem tak szczęśliwy , dzisiaj kiedy Pan obsługujący koparkę zaczął kopać sadzawkę byłem meegaa szczęśliwy , tak mocno kocham rośliny wszystkie bez wyjątku :)

Jeja zapomniałem o hortensjach jeszcze a przecież czekam na dostawę zakupionych odmian :)

Moja pensja pójdzie na same kwiaty gdyż są okropnie drogie hehe

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w pięknie natury :)

Matt
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, pamelka, marzenaF, Kalmia, Bozi, merlin, Amarant, VERA, edulkot, viola


Zielone okna z estimeble.pl

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:13 #345246

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Matt, masz wiele zapału skoro ogarnąłeś sam taki bałagan, szybko więc spełnisz swoje marzenia. Idzie wiosna a co za tym idzie pora ogrodowania, życzę Ci wielu sukcesów :flower1: i czekam na kolejne relacje :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 20:14 przez piku.
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:16 #345250

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję ślicznie :)

Mieszkam w mieście od 3 lat najbardziej brakowało mi roślin , skrawka ziemi do uprawy. Kiedy ,, dorwałem już tę ziemię ,, nie mogę jej zaniedbać :D
Mam nadzieję że wszystko będzie po mojej myśli i zdążę z pracami , z wielką przyjemnością podzielę się z kolejnym etapem ,, ogrodowania ,, :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:19 #345255

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Podziwiam za uprzątnięcie takiego śmietniska.Jak można doprowadzić działkę do takiego stanu.Teraz przed tobą przyjemniejsza część ogrodowania sadzenie,pielenie i inne takie.

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:20 #345257

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witaj Matt
przywitam Cię i ja a to co pokazałeś na pierwszych zdjęciach to pomsta do nieba...
ale widzę, że haos ogarnięty i za to wielkie :bravo: :bravo: :bravo:
czekam na kolejne poczynania i już mam nadzieję, bardziej zielone widoki niż te z początku...
trzymam kciuki...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 20:20 przez Sinthell.
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:22 #345260

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję :)
Zanim zacznę sadzić to jeszcze dużo pracy ziemnych ale czekam z niecierpliwością :D
Pozdrawiam serdecznie :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 20:23 #345261

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję , jak tylko obsadzę lub wyprofiluję wszystko podzielę się nowościami :)

Pozdrawiam :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 21:20 #345309

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Najgorsze masz już za sobą. Wykazujesz tyle zapału, optymizmu i radości, że tylko pozazdrościć. Osobiście wierzę, że zrealizujesz swoje plany i będziesz miał swój wymarzony skrawek ziemi... a ja będę go podziwiała. Rośliny, to żywe organizmy. Będą odwzajemniały się uczuciem, jakim je obdarzysz. Powodzenia. :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 21:35 #345323

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Heh, właśnie przed oczami stanęła mi moja działka jak ją odziedziczałem :happy: Trzymam kciuki za prace :garden:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 21:57 #345341

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Trzymam kciuki za zmiany i za spełnienia marzeń :) Powodzenia a i jeszcze jedno rub fotki bo zobaczysz jak twój ogród się zmienia :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 22:01 #345344

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję Wam za bardzo miłe słowa i wsparcie :)
Jest mi naprawdę miło , często ludzie nie rozumieją jak można kupować rośliny dawać za nie każdą cenę, sadzić pielęgnować. Każdy ma swoje hobby przecież nasza miłość do roślin jest tym samym co miłość chociażby do zbierania znaczków pocztowych :)
Cieszę się że Jestem z Wami , mogę dzielić się częścią mnie a również podglądać prace innych ludzi :)
Pozdrawiam ciepło :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 03 Mar 2015 22:24 #345357

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
ac a tak ogólnie zapytam jak masz na imię...? aby łatwiej było się zwracać... no chyba, że to jakaś tajemnica poliszynela...?
I czy masz już jakiś plan działań... czyt, wybrane ulubione rośliny?
pozdrawiam

ps. Matt to od Mateusza..?
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 22:25 przez Sinthell.

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 00:27 #345372

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Przepraszam że się nie przedstawiłem :) Mateusz jestem :)

Mój plan działań hmmm zawsze mam wiele rozwiązań :)

Jutro ja i trzech pracowników zaczniemy rozwożenie ziemi <niestety żaden sprzęt nie podejmie się rozgarnięcia tych kopców :(>
Następnie formowanie oczka , ułożenie brzegów kamieniem murek suchy i wysokości ok 60 cm.
Rozłożenie geowłókniny przed tym wypompowanie wody :)

Kiedy skończę z oczkiem zacznę brać się za ogrodzenie , drewniane klasyczne bez prześwitów.

Zacznę gromadzić materiał na budowę domku wykonany będzie z surowca wtórnego gdyż kocham dawać drugie życie przedmiotom :)

Lubię styl prowansalski , rustykalny i taki będzie miał charakter ogród , domek i wykończenie.

Jakie najbardziej lubię rośliny hmmm wszystkie,
Magnolie Alba o czysto białych kwiatach piękna , kupiłem już troszkę krzewów ale powstrzymuję się ponieważ nie jest to odpowiedni termin na zakup gdyż nie mam gdzie magazynować ich a ceny w szkółkach mnie kuszą. Są obecnie dość niskie przed sezonem.

Kocham irysy i zamówiłem ok 20 sztuk tak jak liliowce :) Floksy , róże sam potrafię szczepić :)

Kurcze naprawdę uwielbiam wszystkie rośliny bo i trawy , miskanty czy pampasowe, rozplenice czy bambusy , każda roślina ma swój niepowtarzalny wdzięk , urok dzięki któremu traktujemy je jak królowe naszych terenów zielonych :)

Jestem typem człowieka ,,kolekcjonerem,, który musi mieć wszystko w ogrodzie , jest to dość negatywne ponieważ najpiękniejsze ogrody robi się z małej lub powtarzającej liczby roślin , musi być harmonia , ład i porządek. Natomiast z większej ilości roślin również można wyczarować coś pięknego , tylko trzeba starannie je dobierać , do stanowisk , wymagania spełnić im ale również by pasowały i kolorystycznie i wielkościowo :) Nie posadzimy np roślinki lubiącej kwaśne podłoże obok roślinki lubiącej wapń w podłożu :) Im więcej roślin kwitnących tym lepiej , mój ogród będzie kwitł aż do późnej jesieni , będzie miał kwiaty nawet w zimę oczary :D

Jestem człowiekiem który wydawał każdy zarobiony grosz na kwiatki podczas gdy moi rówieśnicy bawili się w barach jedząc pizzę :)
Mam 23 lata i zawsze szedłem inną drogą niż wszyscy :)

Kocham Rośliny , malować , rzeźbić , projektować , szyć , piec , śpiewać , odrestaurowywać stare przedmioty , kocham ludzi :)

Często bardziej się dogaduję ze starszymi ludźmi niż rówieśnikami :)

Jeja ale się rozpisałem przepraszam , ja to taka gaduła jestem :D hehe

moja sąsiadka powiedziała że jak już zbuduję ten staw kąpielowy to będzie częstym gościem :D Wariatka :D
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Kalmia, edulkot

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 09:23 #345399

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Cześć Mateusz, chyba Cię kojarzę, pytałeś dawniej właśnie o dzierżawę ziemi i widzę że w końcu się udało :drink1: 600m2 to jest już co robić. Ciekawie będzie pooglądać zmiany od początku tylko nie ucieknij znowu :P pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 09:30 #345403

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Mateusz - P O W O D Z E N I A ! ! ! :flower2:
Pozdrawiam Vera :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 11:25 #345437

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
O, to już wiem, że jesteś Mateusz, bo z wpisu nie mogłam się połapać ;)
Najważniejszy jest zapał, a tego Ci nie brakuje :bravo:
Powodzenia życzę Matti :hug:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 11:28 #345439

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Matti podziwiam Cię za Twoją miłość do każdej rośliny, za zapał do ciężkiej pracy i chęć poprawiania świata wokół siebie czyli wokół nas wszystkich :kiss3:
W tak młodym wieku tyle pasji to godne podziwu :bravo: :bravo: :bravo:
Życzę powodzenia i czekam na dalsze relacje z pola walki :wink4:

Ps. bardzo kolorowy i różnorodny ogród to właśnie jest raj na ziemi i wcale nie musi być taki symetryczny i pod linijkę :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 16:41 #345508

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
No..no zapowiada się bardzo fajny wątek... młody gadatliwy człowiek ... he he he to będzie się działo...

Styl prowansalski - hym to jestem bardzo ciekawe jak Ci to będzie wychodzić... już widzę styl, który jest wyjątkowo przytulny i ciepły. Bazuje na neutralnych kolorach takich jak szarości, beże czy biele, które uzupełniane są o żółty, pomarańczowy czy lawendowy.

Więc myślę, że bardzo dobrze pasowało by do tego lawenda z dodatkiem hortensji... no chociaż to nie typowo francuskie klimaty... ale pięknie by się uzupełniały... już nie mogę się doczekać jak będziesz tworzył tę swoją PROWANSJĘ....

pozdrawiam

ps. może jakieś zdjęcia z zakupów magazynowanych roślin...? odkryj rąbka tajemnicy ...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.388 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum