TEMAT: Mój wymarzony skrawek ziemi :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 17:22 #345513

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Chciałabym na dobry początek czyli w ramach tzw "działkówki" podarować Ci jakieś fajne rośliny. Ale nie tylko z tego powodu. Po pierwsze- jesteś ze Świnoujścia, do którego mam sentyment ponieważ kończyłam tam LO, po drugie- masz na imię Mateusz, tak jak mój najstarszy wnuczek, a którego, tak jak Ciebie nazywamy Matti, po trzecie- jesteś pasjonatem tego, co robisz, a ja bardzo cenię takich ludzi.
Wspominałeś o irysach, mam jak na zdjęciach niziutkie w 3 kolorach i wysokie też w 3 kolorach. Mogę podzielić bardzo dużą lawendę, która wystarczy na kilka sadzonek, może jakąś ładną trawę, a może masz jakieś roślinne życzenie, które mogę spełnić na ten dobry kwiatowy początek. Śmiało :wink2:


2014-05-01017.jpg



2014-05-22006.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 19:00 #345544

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
merlin wrote:

2014-05-22006.jpg

Ale czekoladowy - BOMBA !!!! piękności... skąd takie się biorą... ?
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 04 Mar 2015 21:06 #345607

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Witam :)Dziś bardzo późno odpisuję gdyż cały dzień spędzałem na działce. Mianowicie ręcznie w taczce rozgarnywałem tony ziemi z pomocą 4 pracowników :) Jeszcze nie wszystko zrobione ale już jest lepiej :D Ładowarka niestety nie mogła wejść gdyż teren jest zbyt podmokły :(
Sinthell Cieszy mnie to że podoba Ci się styl prowansalski :) Jutro zrobię zdjęcia moich roślinek i wrzucę więcej :)

Dziękuję Wszystkim za tak ciepłe przyjęcie mojej osoby , mojego szalonego bycia :)
Pozdrawiam i życzę kolorowych snów :)
Ja natomiast idę spać gdyż padam na łopatki , praca w ogrodzie ciężka i ta najbardziej męcząca , później zostanie sadzenie a przecież to sama przyjemność :D

Dobranoc ,
pozdrawiam Mateusz :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 19:35 #346431

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Tak przez cały rok zalana była działka , wody na sztychówkę masakra.
Winię to sąsiadów hehe żartuję. Ale fakt iż sąsiedzi podnosząc działki cała woda opadowa zebrała się na mojej , zrobiło się bagno :) Wygląda to okropnie :)



Roślinki zasadzone wiosną już wychodzą :)
Mam takich donic 20 :D na samym spodzie są lilie , następnie narcyze , tulipany i szafirki :)
W osobnej posadziłem zimowity :)
Nie mogłem się powstrzymać od jesiennych zakupów :P






Tutaj już troszkę uporządkowana ziemia :D zostało jej naprawdę mało , chłopaki spisali się naprawdę dobrze , :)
Oczywiście również pracowałem i chyba bardziej intensywniej bo nazwali mnie Hitlerem :P Każdy czekał aż opadnę z sił hheeh Ale nie dałem się , dawałem tempa pracy i jakoś poszło do przodu :)

P3059535.jpg


P3059537.jpg


P3059539.jpg
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 19:37 #346434

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Połowę zdjęć się nie wgrało :( Przepraszam
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 19:41 #346437

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Nie przepraszaj tylko wgrywaj jestem ciekaw co dalej zrobiłeś :) a czy tu powstanie duże oczko bez folii :)

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 19:49 #346446

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
To będzie staw kąpielowy 10x10 na naturalnej wodzie z gruntu :) brzegi będą wykończone kostką granitową z bruku odzysk :> Dno geowłókniną zasypana żwirem :)
Boki oczka będą podświetlone :) Na brzegu będzie znajdował się domek budowany drewniana konstrukcja wypełniona cegłą :) Taki niemiecki styl , na oczku będzie drewniany taras a po brzegach posadzę dwie lilie wodne <musowo>

Ogród będzie miał tarasową budowę na samym końcu jest niżej o 0,5 m i tam będzie wędzarnia , duża powierzchnia trawnikowa oraz żywopłot dwu warstwowy , miskant olbrzymi i hortensja drzewiasta anabell :)

Skarpę będą umacniały podkłady kolejowe , na samym krańcu po szerokości działki powstanie długi trejaż na same róże pnące :) Trejaż zbudowany z drewna kantówek :)


Tak marzę o budowaniu już małej architektury ale jeszcze troszkę pracy jest przy plantowaniu i mieszaniu ziemi ogrodowej :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 20:49 #346490

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zapałem możesz obdzielić kilka osób :happy:

Wiesz, ta ziemia wykopana z głębi będzie wymagała przez kilka lat uzdatniania. W jakieś Rosahumusy może zainwestuj??? :whistle:

Powodzenia :bye: Będę zaglądać!
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 21:00 #346502

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zapał może góry przenosić, to dlaczego nie miałby stworzyć pięknego ogrodu ze śmietniska? :)
Czuję, że tak będzie!
Radość z posiadania kawałka ziemi i miłośc do roślin bije z każdego słowa!
A jak to jest z tą dzierżawą, masz szanse przekształcić ja we własność? ;)
Nie można kochać wszystkich roślin, za jakiś czas Ci się priorytety wyktystalizują :)
A dla mnie o wiele ciekawsze są ogrody kolekcjonerskie i z radością witam kolejnego kolekcjonera :)
Będę trzymać kciuki, żeby wszystko szło po twojej myśli! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 21:10 #346508

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Podziwiam zapał ! Też jestem ciekawa jaka perspektywa, czy Twoja praca będzie owocować i dawać Tobie satysfakcję ? Nie mam pojęcia o dzierżawach :oops:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 21:31 #346537

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
No Matti...
Kilka zdjęć jest ok a czekamy na resztę (te które się nie wgrały) he he he
Tak czytam Twój wątek i czytam.... i zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie:
opisujesz wszystko tak bardzo fajnie ładnie wizualizujesz wszystko słowami ale czy ty nie masz jakiejś podkładki typu "architekt krajobrazu" czy to po prostu hobby...?
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 22:48 #346590

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję jeszcze raz Wszystkim za ciepłe słowa i siłę poparcia :)
Miłe odczucia :)

Ziemia będzie mieszana z żyzną zakupioną.
Jak rozplantowaliśmy ją to częściowo i w miarę sił odchwaszczaliśmy :)

Dzierżawy nie mogę przekształcić na własność gdyż cały teren to jedna wielka działka. Podzielona została na 200 działek małych bez geodety tylko tak kto ile dostał tyle miał :)

Fakt iż wszystko może się zdarzyć i mogą odebrać tę ziemię , sprzedać na inwestycje ale warto mieć dobre myśli :)

Nawet jeśli cieszyłbym się tym kawałkiem zieleni przez 20 lat to byłbym zadowolony że miałem taką przyjemność :)

Roślinki wysadziłbym i zawiózł do rodziców lub kupił swoją ziemię w przyszłości i na nowo obsadził :)

Domek również będzie przenoszony to inwestycja która nie może się nie opłacić bo szkoda tej pracy i wszystkiego :)

Tam sąsiedzi moi mają już 40 lat dzierżawy :) To bardzo długo mam nadzieję że ja również tyle będę ją dzierżawił :)

Zrobię wszystko co w mojej mocy by ta działka była oazą spokoju dla mnie i moich bliskich , zabezpieczę się przed złodziejami wszelkimi metodami dostępnymi na rynku.
W styczniu włamali się do sąsiada obok. Nie znoszę złodziei dość że wejdą zniszczą szyby , drzwi to jeszcze zniszczą rośliny zadepczą! Mam swoje pomysły by takich złapać i oddać w ręce policji.

Jestem z wykształcenia architektem krajobrazu :) Byłem najlepszym uczniem w klasie :D
<chwalipięta ze mnie >
Jestem wielkim miłośnikiem roślin , uwielbiam wszystko chodź wiem że nie będę mógł sobie pozwolić na wiele z prostych przyczyn , mała powierzchnia :D

Jutro Niedziela czas kolejnych prac mam nadzieję że słoneczko wyjdzie tak jak zapowiadali w pogodzie :)

Mała prywata >< Jak byłem młodszy , czasy gimnazjum , technikum wracając ze szkoły nie mogłem się oprzeć centrom ogrodniczym , zawsze wchodziłem na momencik :D Za każdym razem kiedy wchodziłem musiałem coś kupić. Jestem uzależniony od roślin!
I tak gromadziłem pieniądze zbierając jeżyny , truskawki , jagody , sprzedając grzyby na tzw rowie :D
Byłem jestem inny od moich rówieśników. Kiedy oni pili piwo ja sadziłem , kiedy oni grali w piłkę ja grabiłem :P
I tak mam do teraz. Szkoda tylko że nie miałem przyjaciół , kolegów.

Na wsi byłem dziwolągiem który bawi się w ogródek. Ale mnie nie przeszkadzało takie życie , nie przeszkadza.
Ja kocham to co robię , uważam że nie było mi dane spotkać prawdziwych przyjaciół kolegów którzy zrozumieli by moje hobby :)
Przecież każdy jakieś ma , więc nie jest to czymś dziwnym że chłopak kocha rośliny :)


Kiedy wracam do moich rodzinnych stron prawie wszyscy skończyli podobnie , pijąc piwo pod sklepem u ,, Agatki,,
A ja spełniłem swoje marzenie i nadal je spełniam każdego dnia , mam działkę , ogród jest w budowie i każdego dnia wygląda inaczej chodź czasami sił mi brak i tak szybko się regeneruję i do dzieła :)

Najfajniejsze jest to że tutaj jest tyle możliwości ,

mianowicie:
Podkłady kolejowe do załatwienia za flaszkę :D
Cegła poniemiecka za darmo kwestia opukania sobie z zaprawy ,
Kostka granitowa za darmo taka ładna duża 20x20
I co najważniejsze to klimat który jest bardzo łagodny zimą , duża wilgotność latem.
To sprawia że moje marzenia się spełniają bo zasadzę takie roślinki o których marzyłem będąc w Kielcach :P

Chciałbym by ludzie starali się zrozumieć drugiego człowieka , wtedy może było by inaczej na tym świecie.

Pozdrawiam ciepło :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, grula

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 22:51 #346593

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
P1099478.jpg


P3059540.jpg
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 22:52 #346594

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
P1099476.jpg


P3059542.jpg


Zdjęcia które się nie wgrały :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 07 Mar 2015 23:04 #346602

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
He he czyli miałem nosa co do podkłady z AK...
więc będę teraz podglądał Twoje poczynania... aby się czegoś nauczyć...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 08 Mar 2015 20:23 #346865

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Mateusz- prawdziwe wejście smoka zrobiłeś tymi zdjęciami... Też jestem w szoku, że miasto/sąsiedzi pozwolili na taką dewastację. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 08 Mar 2015 20:28 #346869

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Dziękuję Cebulla :)

Niestety takich wysypisk jest więcej na działkach. Ludzie gromadzą wszystko co się da. :(
Ja mam już na szczęście jeden etap za sobą mianowicie , sprzątanie jej :D I się bardzo cieszę bo było ostro :D
Teraz kolejny cięższy etap plantowanie , wyrównywanie ziemi , oj ciężko ale już prawie skończone :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Mój wymarzony skrawek ziemi :) 08 Mar 2015 20:58 #346898

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jestem z rewizytą :P , ale nie po raz pierwszy u Ciebie. Wszystko obejrzałam, przeczytałam i jestem pod wrażeniem - jak większość wpisujących się :lol: . Z całą pewnością tu znajdziesz ludzi, którzy Cię zrozumieją i będą kibicować powstawaniu Twojego ogrodu marzeń :)
Masz projekt swojego ogrodu? Pokaż ;) . Jestem w połowie studiów podyplomowych na kierunku, w którym byłeś prymusem, chętnie się zainspiruję :P
Za tę wiadomość podziękował(a): ac1120js


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.497 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum