TEMAT: U Peonii cz.2

U Peonii cz.2 26 Mar 2016 23:33 #449512

  • Gosia1704
  • Gosia1704's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam wszystkich, Gosia
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 261
Cześć Peonia. Ja nie jestem skalniakowa Gosia (ona ma inny numerek), ale taka pomyłka tylko mi pochlebia. Dałam swoim peoniom kredy, bo ziemia, którą dysponowałam była kompostowana z drzew iglastych. Nie myślę, żebym doszła do pH7.0.
Te moje peonie bardzo długo nie były nawożone, albo były zupełnie młodymi sadzonkami (nie kłączami :( ) i w pierwszym roku głównie walczyłam o ich przeżycie (więc nie dopieszczałam).
Nie chcę zapeszać, ale prawdopodobne jest (przez przypadek :rotfl1: , że odmiany mogą być w miarę zgodne :ohmy: ). Najważniejsze jest, że są różne (widać po liściach).
Mam nadzieję, że w tym roku już wszystkie mi zakwitną (z tych sadzonych na wiosnę 2 lata temu) i wtedy będę miała prośbę o pomoc w odszyfrowaniu/potwierdzeniu kogo goszczę w ogrodzie.
Postaram się zrobić jak najlepsze zdjęcia (oczywiście z automatu :happy4: ).
Mam mały ogródek, więc się ograniczam głównie do tych starych, pachnących odmian, choć nie tylko. Lubię jednak kiedy kwiat pachnie - to dodatkowa przyjemność. Wczoraj byłam bardzo króciutko na działce i żałuję, że nie wzięłam aparatu, bo dziewczyny pędzą na wyścigi - koralikowi to już za chwilkę będą się rozkładały pierwsze listki - trzeba będzie profilaktycznie pierwszy raz popryskać na szarą pleśń. Cieszą mnie te wychodzące kiełeczki - ciekawość czy krzaczek się bardziej rozrośnie (może będą kwiatki? :lev: ).
No, ale najpierw narcyzowe żniwa (u mnie też).
Już na trzech kępkach zauważyłam pączki - niezawodny Rip Van Winkle i chyba Duch Master (olbrzymie żółte trąby), trzeci to nie pamiętam, bo wskaźnik wyciągnięty (ale sprawdzę), a później to już poleci jeden po drugim i już będzie wiosna :flower2: .
Pozdrawiam serdecznie i świątecznie.
Przed tygodniem było u mnie mniej więcej tak
Peonie2977.jpg

:search:
Pozdrawiam wszystkich
:)
Gosia
Kwiecisty "Groch z kapustą"
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Peonii cz.2 27 Mar 2016 18:26 #449586

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko :kiss3: buziaki za pobudkę :hearts: Wesołych Świat
Skoro teraz sadzisz piwonie to ja tez mogę swoją przesadzić nie muszę czekać do sierpnia ?
Narcyzy cudne ja dopiero jesienią posadziłam mam nadziej że tez coś mi zakwitnie :kiss:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2016 18:29 przez faj-nata.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 27 Mar 2016 18:35 #449590

  • peonia
  • peonia's Avatar
Reniu, dziękuje za życzenia, tak przesadamy, tyle ,ze ryzykujemy ze 1,2 lata nie będą kwitnąć, tak mają. :P ;)
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 27 Mar 2016 23:27 #449672

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Beatko, przed Świętami zrobiłam inspekcję w ogrodzie, trawa od Ciebie w świetnej kondycji, solidnie przez lato przyrosła :) Piwonia rwie się do życia, mam nadzieję, że w tym roku zakwitnie. Ogromnie Ci dziękuję za te piękności :hug: Przy okazji ten widok natchnął mnie do dokupienia paru piwoniowych korzonków, siedzą w donicach i grzeją się w najcieplejszym miejscu ogrodu :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

U Peonii cz.2 28 Mar 2016 15:25 #449768

  • peonia
  • peonia's Avatar
Cieszę się , ze rosliny Ci rosną, szczerą ręką dawane. Piwonia Bowl of Cream (piwonia chińska)powinna Cię zadowolić , jedna z cenniejszych , białych odmian chińskiej.


paeonia-lactiflora-bowl-of-cream-piwonia-chinska.jpg
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 30 Mar 2016 00:16 #450306

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Piękna piwonia, chociaż bardziej mi w oko wpadają Twoje narcyzy, Peonio...Nie umiem się dochować swoich, bo zawsze cos mi je zeżre, miałam ogromną plantacje ślimaków nagich, wchrzaniły mi sporo cebul. Dlatego tak zazdraszczam takich pięknych okazów tym Forumkom, co narcyzy jeszcze mają (niezjedzone :devil1: )...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

U Peonii cz.2 31 Mar 2016 23:30 #450991

  • Roma
  • Roma's Avatar
Beato,Twój ostatni post został przeniesiony do archiwum,Nie będziemy tolerować tego typu wpisów na naszym Forum.Jeśli nadal będziesz w ten sposób prowokować użytkowników, na Twoje konto nałożona zostanie blokada.
Każda forma Twojej dyskusji na ten temat na forum, będzie ucinana poprzez usuwanie wpisów.Wszelką korespondencję w temacie usuniętego postu proszę przenieść na pw.Od mojej decyzji przysługuje Ci prawo odwołania się do Administratora Forum.
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2016 07:47 przez Roma. Powód: literówka
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 05 Kwi 2016 21:04 #452708

  • peonia
  • peonia's Avatar
:ouch: :jeez: :club2:
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2016 21:05 przez peonia.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 13 Kwi 2016 20:33 #456001

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko już dosyć tego bólu głowy :funnyface:
Pokazuj wiosnę u Ciebie :hearts:
Moje piwonie sadza ostatnio do góry .
no ale i przemarzła mi jedna i jak zwykle bywa to tak która najbardziej mi się podobała :cry2:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

U Peonii cz.2 13 Kwi 2016 21:29 #456088

  • peonia
  • peonia's Avatar
IMG_2882-2.jpg


IMG_2885-2.jpg


IMG_2886-2.jpg


IMG_2896-2.jpg


IMG_2894-2.jpg


IMG_2895-2.jpg


IMG_2890.jpg


IMG_2888.jpg


Wittmaniana Hybrid.Mai Fleuri
75 cm,

IMG_2887.jpg



Hybrid. Scarlet O'Hara
IMG_2889-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2016 21:31 przez peonia.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 14 Kwi 2016 12:22 #456349

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Fiu fiu u Ciebie też jak widać wszystko pęcznieje :woohoo:
A umie było dwa dni ciepła i też ładnie ruszyło a dziś w nocy przymrozek
a teraz ziąb na dworze okropny na termometrze 5 stopni brrr ...
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

U Peonii cz.2 14 Kwi 2016 14:32 #456375

  • peonia
  • peonia's Avatar
Faj -nata , gdzie twój watek o ogrodzie?
Jak tam zygaden, juz wyszedł, co?
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 14 Kwi 2016 17:54 #456440

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko no jest wciąż ten sam :whistle: od 3 lat :P
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...-nie-tylko?start=144

Pewnie że wychodzi co prawda jeszcze nie za wielki ale jest :hug:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 14 Kwi 2016 21:00 #456552

  • peonia
  • peonia's Avatar
To odetchnęłam :lol: :garden1:
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 14 Kwi 2016 23:01 #456663

  • Roma
  • Roma's Avatar
Roma wrote:
Beato,Twój ostatni post został przeniesiony do archiwum,Nie będziemy tolerować tego typu wpisów na naszym Forum.Jeśli nadal będziesz w ten sposób prowokować użytkowników, na Twoje konto nałożona zostanie blokada.
Każda forma Twojej dyskusji na ten temat na forum, będzie ucinana poprzez usuwanie wpisów.Wszelką korespondencję w temacie usuniętego postu proszę przenieść na pw.Od mojej decyzji przysługuje Ci prawo odwołania się do Administratora Forum.

Jak już wcześniej informowałam tak też z przykrością czynię.Za zaczepne i prowokacyjne wpisy dostajesz bana na dwa tygodnie i przez ten czas twój wątek ogrodowy będzie zablokowany.
Twój ostatni post również zostanie usunięty w najbliższym czasie.

edit:15.04.2016 godz. 7:50

Zgodnie z wcześniejszą informacją,post został przeniesiony do archiwum.
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2016 06:51 przez Roma.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 15 Kwi 2016 15:17 #456845

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Beatko, prosiłam Cię kilkukrotnie, abyś nie popularyzowała na forum stron i tekstów, które podbudowane są ideologią faszystowską i posługują się retoryką rodem z nazistowskich czasów.
Ponieważ moje próby odwołania się do racji etycznych były bezskuteczne, wobec tego przywołam racje funkcjonujące na stronach, które Cię inspirują :)

Ponieważ głównym przesłaniem cytowanych przez Ciebie stron i osób jest przekonanie o odwiecznym światowym spisku 'semickich przybłędów', chciałabym Cię poinformować, że każdego dnia, gdy uruchamiasz internet i wyszukujesz coś w sieci bierzesz w tym spisku udział :)

Któż stworzył Internet?
Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011 w Palo Alto) – amerykański informatyk żydowskiego pochodzenia, twórca idei komutacji pakietów, będącej podstawą działania m.in. Internetu.

Któż stworzył Google?
Larry Page – amerykański programista pochodzenia żydowskiego.
Sergey Brin, właśc. Siergiej Michajłowicz Brin (ros. Сергей Михайлович Брин,.Urodził się w ZSRR jako syn matematyków żydowskiego pochodzenia.


Beatko, Roma dała Ci czas na przemyślenie. Zastanów się, czy warto korzystać z narzędzi zmierzających do przejęcia władzy nad światem utworzonych przez owych 'semickich przybłędów'.
Może jednak lepiej byłoby zlikwidować Internet i przy ognisku opowiadać sobie o rosnącej potędze pogańskich Słowian, którzy zjednoczą się z innymi poganami aryjskimi i będą zwalczać swoich odwiecznych wrogów.

W przerwach natomiast odwiedź jakiś obóz zagłady, na własne oczy zobaczysz, czym kończy się takie myślenie.

Jeszcze raz podkreślam, nie zgadzam się na propagowanie tekstów o nieludzkim, nazistowskim podłożu.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 02 Maj 2016 21:02 #464216

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ostatni post autorki tego wątku przeniesiony został do archiwum.Jego treść rażąco naruszała zasady Regulaminu Forum a złośliwe zachowanie autorki wątku nie pozostawia mi wyboru.Wątek zostanie zamknięty a użytkownik dostaje bezterminowego Bana.Dalsze kroki dyscyplinarne pozostawiam Administratorowi.
Temat został zablokowany.

U Peonii cz.2 02 Maj 2016 21:09 #464226

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Kochana Beatko,
wybacz że jeszcze się wtrącę w słowo, ale jestem wielce zniesmaczony Twoim wpisem. Czytałem go kilkukrotnie i za każdym razem dochodziłem do tego samego wniosku - propagujesz nazizm.
Wiesz, ja nie przeżyłem okupacji, ale niejednokrotnie słuchałem opowieści św. pamięci Babci i Dziadka, którzy opowiadali mi czasy wojny, spotkań z Niemcami, Sowietami a nawet z Tatarami.
Wiesz, nie tylko żydzi ulegli pewnemu zbydlęceniu - inne nacje również. Niejednokrotnie słyszałem opowieści o nieludzkim zachowaniu niemców czy sowietów. Nie będę opisywał w szczegółach bo jest to zbyt dramatyczne i drastyczne. Ale dziadkowie opowiadali też o ludzkim zachowaniu obcych wojsk, których oddziały podczas pobytu na naszych ziemiach zachowywały się godnie i przyzwoicie, i z szacunkiem np. podczas ceremonii pogrzebowych.
Myślę że nie warto w chwili obecnej osądzać obecnie żyjących ludzi różnych nacji, bo cóż oni winni że ich pradziadkowie zrobili tak a nie inaczej. Oczywiście nie twierdzę żeby nie pamiętać o historii - bo o tej trzeba pamiętać a nawet głośno mówić. Ale trzeba też pomyśleć jak nas jako jednostki i jako społeczność ocenią potomni.

Wiesz, a mieszanie Kościoła do tego to już totalna przesada. Nie wiem jak Ty czy inni, ale do Kościoła nie chodzę dla jego zwierzchników czy powiązań z polityką, ale chodzę dla samego siebie, dla spędzenia tej godziny w skupieniu i rozważań nad samym sobą i nad swoim postępowaniem.

Myślę też że nie powinnaś rezygnować z forum - szkoda by było żeby osoba z tak dużą wiedzą o piwoniach odchodziła z pobudek ideologicznych - wszak jest to forum roślinne - nie polityczne ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.450 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum